יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
תוכנות נדרשות לעריכת סרטוני תדמית

מהן התוכנות העיקריות שנדרשות לעריכת סרטוני תדמית?

הפקה של כל סרטון תדמית כוללת שלבים רבים, החל מתחקיר, כתיבת תסריט, צילומים וכן הלאה. השלב האחרון בהפקה, שבו ניתן לראות איך הסרט באמת נראה, הוא השלב של העריכה באולפן של הסרטון. לצורך עריכה של סרטון תדמית, וכמעט בלי קשר לפורמט או לתכולה של הסרטון, נדרשים שני סוגי תוכנות:

1. תוכנת עריכה- תוכנה שמשמת לעריכה ראשונית של סרטוני התדמית

2. תוכנת אפקטים- שזו תוכנה שנועדה לשלב אפקטים מיוחדים בסרטוני התדמית שמפיקים, ולתת את המראה הסופי לכל סרטון תדמית

 

מהן תוכנות העריכה של סרטוני תדמית המקובלות בתעשייה?

לצורך עריכה קיימים בשוק הרבה מאוד תוכנות, החל מתוכנות חינמיות ועד לתוכנות מאוד יקרות. אבל, לצורך עריכה ראשונית של סרטוני תדמית, רוב חברות ההפקה בארץ משתמשות באחד משלוש התוכנות המקצעויות הבאות:

1. Avid Media Composer- תוכנה מקצועית, שבדרך כלל משמשת לעריכת סרטי קולנוע. מדובר על תוכנה די כבדה, שמחייבת בדרך כלל זמן לימוד ארוך, ונדרשת עבורה חומרת מחשב חזקה, אחרת התוכנה 'לא סוחבת' ונתקעת. התוכנה לא גמישה מספיק, ולפעמים נדרש לבצע המרות של חומרי הגלם לעריכה, על מנת שהתוכנה תוכל להתמודד עם הפורמט הלא מוכר. בעבר, עלות התוכנה הייתה מאוד גבוהה, ורק אולפני קולנוע וחברות הפקה גדולות, השתמשו בתוכנה זו. כיום, החברה עברה למודל 'ענן', כך שניתן בעלות חודשית נמוכה להשתמש בתוכנה ולקבל את כל העדכונים במסגרת החבילה.

2. Adobe Premiere Pro- התוכנה המקצועית הנפוצה ביותר לעריכת סרטוני תדמית, ברוב חברות ההפקה. התוכנה מאוד פשוטה ונוחה לשימוש, מאוד גמישה בכך שיכולה לעבוד כמעט עם כל פורמט שח חומרי גלם, ללא כל צורך בהמרות פורמטים. בעבר גם תוכנה זו הייתה יקרה, אבל בשנים האחרונות גם הם עברו למודל 'ענן' במסגרת Creative Cloud- CC, כך שבעלות מאוד נמוכה חודשית ניתן להתשמש בתוכנה עם כל העדכונים החדשים. יתרון נוסף של תוכנת פרימייר היא השילוב עם שאר חבילת התוכנות של Adobe, כגון: Photoshop הפופולרית, או Afetr Efect (שנכיר בפרק של תוכנת אפקטים שבהמשך).

3. Apple Final Cut Pro- חובבי Apple יגידו שזו הכי מתקמת בשוק לצורך עריכת סרטים, ולכן היא גם מקובלת על הגיקים של Apple ומחשבי MAC. התוכנה מאוד מורכבת לתפעול, ודורשת זמן לימוד והסתגלות ארוכים יחסית, אבל מי שמשתמש בה נהנה מחוויית משתמש ברמה גבוהה כמקובל ב Apple. זה כמובן מחייב את הגרסאות החזקות יותר של מחשבי Apple. התוכנה יחסית זולה, וניתן לרכוש אותה בעלות חד פעמית של מאות דולרים בלבד.

מעוניין להכיר את התוכנות שמאחוריי הפקת סרטוני תדמית?

חשוב לך להכיר את תהליך ההפקה מקרוב?
 

ראה סרטון תדמית למכונת חירור מתקדמת (נערך בתוכנת פרימייר)

מדובר על סרטון תדמית של כדקה וחצי, אשר מציג את היכולות והיתרונות של מכונת חירור יריעות פלסטיק, שפועלת בטכנולוגיה מהפכנית. כל הסרטון מבוסס על עריכה בפרימייר בלבד. מכיוון שהמכונה צולמה בסביבה סגורה, עם תאורה טובה, לא נדרשנו בעריכה בתיקוני צבע משמעותיים, שחייבו תוכנת תיקוני צבע נפרדת, אלא כל התיקונים בוצעו בפרימייר. גם הכותרות הדינמיות שולבו בסרטון התדמית באמצעות אותה תוכנה.

סרטון תדמית למערכת ניהול דיגיטלית (נערך בשילוב של פרימייר ואפטר אפקט)

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ 1.5 דקות, אשר נועד להציג מערכת ניהול דיגיטלית של קווי ייצור. לצורך עריכת הסרט, נדרש שילוב בין תוכנות. את העריכה הראשונית בעצנו בתוכנת Prepiere. את חלקי הגרפיקה הדינאמית, הכותרות הדינמיות וכל תיקוני הצבע בצענו באמצעות תוכנת After Effect. לא ניתן היה לבצע את החלקים שבוצעו ב After Effect בתוכנת Premiere  בלבד. רק השילוב בין שתי התוכנות איפשר את הרמה הגבוהה של סרטון תדמית זה.

לסיכום, התוכנה הכי נפוצה לעריכה ראשונית של סרטוני תדמית היא פרימייר (Premiere), ולעריכה סופית, תיקוני צבע וגרפיקה דינאמית בסרטון התדמית מבצעים בתוכנת אפטר אפקט (After Effect).

מהי תוכנת האפקטים הכי נפוצה בעריכת סרטוני תדמית?

תוכנת Avid ו Final Cut כוללות יכולת של תיקוני צבע ויצירת אפקטים לצורך שילוב בסרטון התדמית. אבל, חברת Adobe הוציאה לשוק לפני שנים את תוכנת Adobe After Effect, אשר הפכה לתוכנה הכי פופולרית לביצוע מגוון פעילויות בעריכה. זה כולל: יצירת אפקטים, תיקוני צבע ברמה גבוהה, אנימציות בסיסיות וגרפיקה דינאמית. השילוב הטבעי שבין After Effect ותוכנת Premiere, הפכו את החבילה שמציעה Adobe לכל כך פופולרית. 

סרטון תדמית לבנייני האומה שהופק לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית את בנייני האומה בישראל. לצורך הפקת סרטון תדמית זה, שולבו צילומי וידאו ממקורות רבים, מצלמת וידאו קרקעית, מצלמה ניידת ומצלמה על גביי רחפן. בנוסף, חומרי וידאו רבים נמסרו לנו על ידי הלקוח בפורמטים שונים. לצורך העריכה הראשונית השתמשנו בתוכנת פרימייר, שמסוגלת לקבל כמעט כל פורמט וידאו. אבל, בשל המגוון הגדול של מקורות וידאו בחומרי הגלם, נדרשו תיקוני צבע משמעותיים לאורך כל הסרטון. את זה בצענו בעזרת תוכנת אפטר אפקט, שהיא הכי יעילה לתיקוני צבע ממגוון מקורות.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים


​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות