יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
שילוב גרפיקה דינאמית בסרטי תדמית

מהי גרפיקה דינאמית (Motion Graphics)?

הפקת סרט תדמית או סרט מוצר, תוך שימוש בתוכנות עריכת וידאו מקצועיות, מאפשר מעבר לעריכה הבסיסית, לשלב בסרט גם אפקטים נחמדים, אבל מאוד בסיסיים, כגון: מעברים נעימים בין סצנות שונות החשכה, מעברי "פלאש" וכו'.

בעבודה עם תוכנות אנימציה, או תכנות תלת-מימד, ניתן לשלב בסרט אפקטים מדהימים, מאוד מרשימים ומיוחדים, אבל- בעלות הרבה יותר גבוהה מהפקת כל הסרט, ובעיקר- משך זמן מאוד ארוך להשלמת הסרט.

גרפיקה דינאמית (Motion Graphics) היא הפשרה שבין המדהים והיקר, לפשוט והזול. גרפיקה דינאמית מיוצרת על ידי תוכנה שנקראת Adobe After Effect, שהיא תוכנה לא יקרה, ויש מספר רב של קולנוענים עם רקע בגרפיקה, אשר שולטים בתוכנה זו, ובאמצעותה מפיקים אפקטים מאוד חביבים, שגם מעשירים מאוד את סרט התדמית או סרט המוצר, בעלויות מאוד סבירות. כמובן, שגם כאן מאוד חשוב איזה אפקטים מבצעים, כמה אפקטים ומה משכם. ברור שככול שדורשים יותר, העלות גדלה באופן ישיר

מה ניתן לעשות בגרפיקה דינאמית בסרטי תדמית?

ההמלצה שלנו היא להתמקד באפקטים, תוך שימוש בתוכנת גרפיקה דינאמית, שמצד אחד מאוד מעשירים את הסרט, ומאידך לא מאוד יקרים, כגון:

1. עיבוד לוגו- ביצוע עיבוד על הלוגו של החברה, כך שהוא יבנה באופן הדרגתי ומעניין, וישמש כפתיח לסרט התדמית

2. אלמנטים גרפיים דינאמיים- שילוב אלמנטים גרפיים, והנעה שלהם על גבי המסך, באופן מסונכרן לתוכן הנאמר על ידי קריין.

3. כותרות דינמיות- שילוב כותרות מעניינות, והכנסתן/העלמתן באופן מיוחד.

4. תנועה במרחב- אפקט שהוא קצת יותר יקר, אבל לפעמים חשוב בהצגת מוצרים שעדיין לא קיימים, הוא על ידי בניית אלמנטים גרפיים, וביצוע תנועות שלהם במרחב, באופן שמדמה תלת-מימד (בלי להשתמש בתוכנות תלת-מימד כבדות ויקרות)

כמעט בכל סרטי התדמית וסרטי המוצר, אשר הופקו על ידי החברה, שולבה בהם גרפיקה דינאמית, שנערכה על ידי התוכנה שנקראת Adobe After Effect. עלות משמרת עריכה בתוכנה זו נעה בין 1,600-2,200 ₪ למשמרת עריכה (תלוי בעורך, ובסוג האפקטים). בכל מקרה, כל האפקטים של הגרפיקה הדינאמית מבוצעים במשמרות עריכה ספורות, כך שאנחנו מדברים על עלויות של אלפי שקלים בודדים, לעומת עשרות אלפי דולרים לעריכת אנימציה או תלת מימד. בנוסף, לוח הזמנים לעריכה של גרפיקה דינאמית נמדדת בשבועות ספורים, מול חודשים רבים של אנימציה ותלת מימד.

לסיכום, ניתן להעשיר מאוד כל סרט תדמית, או סרט מוצר, על ידי הוספת גרפיקה דינאמית (Motion Graphics), בעלות של אלפי שקלים בודדים, ובלוח זמנים המתאים להפקה.אולי יעניין אותך גם:    איך מפיקים סרטי תדמית ארוכים?


                                חשיבות טלפרומפטר בהפקת סרטי תדמית        

מנהל עסק - מעוניין בהפקת סרטי תדמית עבור העסק?

 

מעוניין להגדיל חשיפה ללקוחות חדשים?

ראו תחילה פתיח לסרט תדמית המבוסס כולו על גרפיקה דינאמית

ראו סרט תדמית למוצר רפואי מתקדם שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג מוצר רפואי מתקדם, לשימוש יום יומי של אוכלוסיה בסיכון. כמעט כל הסרט מבוסס על צילומי וידאו, כמו שאנחנו ממליצים בכל הפקה של סרטי תדמית, שבמידה ומדובר על מוצר פיזי- הכי יעיל לשווק אותו זה באמצעות צילומי וידאו של המוצר. אבל, שילבנו בסרט תדמי זה גם גרפיקה דינאמית, על מנת להסביר בצורה פשוטה וברורה אזיה בדיקות ניתן לבצע עם מכשיר זה, ואין ספק שגרפיקה דינאמית מעבירה את המידע בצורה הכי פשוטה וברורה.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית למערכת ניהול דיגיטלית שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג מערכת ניהול דיגיטלית של קווי ייצור. כמעט כל הסרט מבוסס על צילומי וידאו, שמסבירים את הבעיה איתה מדתמודדים מנהלי קווי ייצור, והן צילומים של המערכת כפי שמותקנת אצל לקוח, שזה הכי משמעותי מבחינת לקוחות פוטנציאלים נוספים. אף אחד לא רוצה להיות 'שפן ניסיונות', במיוחד כשמדובר על מערכת לניהול קווי ייצור, מכיוון שהשבתה של קו ייצור מהותית מבחינת החברה. עדיין, בכדי להביר את המערכת, שילבנו בסרט קטעים מבוססי גרפיקה דינאמית (דו-ממד), כך שניתן היה להבין בקלות מה התפקיד של כל מכלול במערכת מורכבת זו. זה גם יצר שילוב מעניין של סרט תדמית המצולם בוידאו, עם העשרה בגרפיקה דינאמית.