יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הפקה של סרט הדרכה עם צילום בשתי מצלמות
בדרך כלל, הדרישות מסרט הדרכה הינן נמוכות, על מנת שלא לייקר את ההפקה. אבל, קיימים מקרים שצורת השימוש הנכונה היא קריטית, ואז נדרש להראות את השימוש הנכון מכמה זוויות שונות. במקרים אלה, אין ברירה אלא להשתמש בשתי מצלמות וידאו בו זמנית בהפקה של סרט ההדרכה.
במקרה זה, בהפקה של סרט ההדרכה צילמנו באמצעות שתי מצלמות וידאו, אשר הופעלו בו זמנית, מה שיצר את התנועה הרציפה מזוויות הסתכלות שונות, וכמובן אפשר סרט הדרכה מדויק וברור למשתמש. בהפקת סרטי הדרכה מסוג זה, לא רק שעלות יום הצילום גבוהה יותר עקב הצורך להשתמש בשתי מצלמות וידאו באיכות גבוהה (HD), גם בעריכה נדרש להשקיע זמן נוסף בתיקוני צבע, על מנת להתאים את הצבעים במצלמות שהסתכלו מזוויות שונות, ובתאורה שונה.

בשנים האחרונות נכנסו לשימוש מצלמות וידאו מסוג DSLR, אשר מאפשרות צילומים מאוד איכותיים, וברזולוציה מאוד גבוהה. לפתרונות שונים משתמשים בעדשות מתחלפות, בהתאם לדינאמיקה של הצילום ולגודל האובייקטים המצולמים. במידה ונדרש לצלם את סרט ההדרכה באמצעות שתי מצלמות, שתיהן חייבות להיות מאותו סוג, רצוי אפילו מאותו יצרן. אחרת, לא ניתן יהיה לשלב בין הצילומים, כי יראו אחרת לחלוטין מצלמות וידאו שונות.


לסיכום, כאשר מדובר על הפקת סרט הדרכה לציוד קריטי, המחייב צפייה בתהליך השימוש מכמה זוויות שונות, מומלץ לצלם עם שתי מצלמות וידאו, על מנת להשיג רציפות. במקרה זה עלות יום הצילום גדלה, וכן נדרשים תיקוני צבע בעריכה להתאמת הצבעים של סרטי ההדרכה.אולי יעניין אותך גם:    סרט הדרכה למוצר רפואי- חובה בוידאו!                                 הפקת סרטון הדרכה לניסוי קליני

מנהל עסק - נדרש להעביר הדרכות ללקוחות?

 

מחפש כלי יעיל ולא יקר כתחליף לספר הפעלה?

ראה תחילה הפקה של סרט הדרכה לשימוש נכון במכשיר ביולוגי מתקדם

במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטי הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

מקבץ מתוך הפקת סרטי הדרכה של יהב הפקות

ראו שואוריל (Showreel) שהוא הצגה של קטעים קצרים מתוך הפקת סרטי הדרכה של יהב הפקות מהתקופה האחרונה. כמו שניתן לראות רוב סרטי ההדרכה מבוססים על צילומי וידאו, שהוכחו כהדרכה הכי יעילה, במיוחד להצגה של הפעלת מכשירים חדשים. כמעט כל סרטי ההדרכה צולמו באמצעות מצלמה אחת. אבל, ישנם סרטי הדרכה אותם הפקנו תוך שימוש בשתי מצלמות וידאו שהופעלו בו זמנית מכיוונים שונים.

סרט הדרכה למכשיר רפואי לבתי חולים

עוד דוגמא של הפקת סרט הדרכה באמצעות שימוש בשתי מצלמות בו זמנית. מכיוון שמדובר על מכשיר רפואי לבתי חולים, שמוגדר מציל חיים, היה חשוב להפיק סרט הדרכה שיבטיח אפס טעויות בשימוש במכשיר על ידי אחיות בבתי חולים. לכן, על מנת שההדרכה תהיה כמה שיותר ברורה, שילבנו בהפקה של הסרט 2 מצלנות שצילמו כל פעולה מכמה זויות, ובעריכה בחרנו את הזויות הכי מתאימות לאותו שלב בהדרכה. כך גם קיצרנו משמעותית את זמן הפקת סרט ההדרכה, כי בעצם צילמנו כל פעולה פעם אחת מכמה זויות, במקום לצלם כמה פעמים כשכל פעם מצלמים מזוית אחרת.