יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
עלות הפקת סרטים לקמפיין באתר Kickstarter או Indiegogo
שים לב: קרא תחילה את המאמר מימון המונים- תם עידן הכסף הקל

יזם, יש לך רעיון מבריק, ואולי אפילו דגם עובד של המוצר, ורק חסר לך מימון להשלמת הפיתוח? מומלץ לקרוא מאמר זה, על מנת להבין מה נדרש להשקיע במסגרת מימון המונים.

מימון המונים (Crowedfunding) נעשה מאוד פופולארי בשנים האחרונות, ומהווה שיטה חדשנית לגיוס כספים לצורך השלמת פיתוח של מוצרים חדשים. האתרים המובילים הם קיקסטארטר KickStarter ואינדיגוגו Indiegogo. עוד בנושא קראו את המאמר: סרטי תדמית עבור Indiegogo או KickStarter.

על מנת לקדם את גיוס הכספים, אנחנו נדרשים להפיק סרט תדמית או סרט מוצר קצר, ולהעלות אותו לאחד האתרים של גיוס ההמונים, להוסיף מעט מידע כתוב, להגדיר את התמורה לכול סכום של השקעה, ולקוות לעמוד ביעד הגיוס בלו"ז נתון. בדרך כלל, לאחר שפיתחנו מוצר, ורצינו לשווק אותו, קהל היעד היה מאוד מוגדר, כמו: עקרות בית, ילדים, מכונאי רכב וכן הלאה. הבעיה העיקרית בשיטת מימון המונים, היא שנעלם המאפיין הייחודי של קהל היעד, קרי- המשקיעים במקרה הזה. "המשקיעים" הפוטנציאלים הם כולם. כול צופה בסרט יכול להיות מקור השקעה. מכאן, עולה גם השאלה, איך להכין סרט שיהיה אטרקטיבי לכולם? אכן, מאוד אתגרי.

מבחינה של עשרות סרטים של יזמים, אשר הצליחו לעמוד ביעדי הגיוס, ואף לעבור אותם, עולים מספר מאפיינים:
  • הסרטים הם באורך של 2-3 דקות
  • בכול הסרטים המסר הוא פשוט וברור
  • סרטים למוצרים שעלות הקנייה שלהם נמוכה, היו בדרך כלל "לא מושקעים", עם רעיון נחמד מאחוריהם (רובם התבססו על גימיק שאותו הם פיתחו). סרטים למוצרים יוקרתיים היו מאוד מושקעים וישירים (הציגו את המוצר).
  • נראה שמטרת הסרט הייתה לגרום לצופה לקנות לעצמו לפחות מוצר אחד מהמוצר אותו הם מציעים, ובכך להפוך אותו למשקיע. אלה באמת רוב מקורות ההשקעה.
  • יעד הגיוס גדול יותר, כאשר העסק מציע דברים מוחשיים כתמורה להשקעה, קרי- פחות קרדיטים על השקעה, ויותר מוצרים שהמשקיע יכול לקבל.
כמובן, הסרטים שונים מהותית. לכן, לפני שניגשים להפקת סרט, מומלץ לבעל העסק להשקיע מחשבה בפרמטרים החשובים מבחינת הגיוס:
  • מה יעד הגיוס של העסק?
  • האם הוא יכול להציע תמורה מוחשית למשקיע, ובזמן קצר יחסית?
  • כמה הוא מוכן להשקיע בהפקת הסרט שיוצג באתר?

לגבי ההשקעה בסרט התדמית, או סרט המוצר, הייתי מציע את כלל האצבע הבא:
  • למוצרים עם עלות רכישה נמוכה- להפיק סרט בהשקעה של עד 10,000 ₪, תוך השקעת מחשבה רבה בתסריט, לצורך הפקת משהו ייחודי ומעניין.
  • למוצרים עם עלות רכישה גבוהה- מומלץ להפיק סרט בהשקעה של מעל 30,000 ₪, כולל כתיבת תסריט על ידי קופירייטר, ושילוב צוות שחקנים מקצועי בהפקה.

ומה צופן העתיד?

כיום אם שואלים אותנו לגבי סיכויי גיוס מימון באמצעות קמפיין מימון המונים, אנחנו לא ממליצים ליזמים לפנות לאופציה זו. לדעתנו, הסיכוי כיום לגייס הוא מאוד נמוך, ונדרשת השקעה מאוד גדולה בקמפיין יחסי ציבור, כמה חודשים לפני העלאת הקמפיין, על מנת ליצור באז בשוק היעד כך שכאשר הקמפיין יעלה הוא ימשוך משקיעים פוטנציאלים. אחרת, הקמפיין שלכם "יעלם" בין 20-30 אלף הקמפיינים שרצים במקביל בכול אחד מאתרי מימון ההמונים. 

כיום אנחנו ממליצים לחזור לאפשרויות הגיוס של פעם, קרי- משקיעים מוסדיים, אנג'לים או קרנות הון סיכון, או להכניס שותף איסטרטגי, שגם מביא מימון להשלמת הפיתוח והשיווק של המוצר. עבורם אנחנו ממליצים להכין "סרט למשקיעים".

מנהל עסק - מחפש מימון לפיתוח מוצר חדש?

 

מעוניין בכלי שיווקי יעיל לפנייה למשקיעים?

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם כירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
במידה ואתה מחפש מימון להשלמת פיתוח של מוצר מתקדם, מומלץ לפנות למשקיעים מוסדיים, באמצעות סרט תדמית שהותאם עבור משקיעים.

יהב הפקות- רואים תוצאות בעסקים

צפה בשתי דוגמאות שונות של הפקת סרטים לקמפיינים ב- KickStarter או Indiegogo:

סרט בהשקעה בינונית (מעל 10 אלף ש"ח)

דוגמא לסרט שהופק עבור קמפיין ב- KickStarter, עבור תרופה חדשנית. הסרט כולל כתיבת תסריט, והצגת הנושא בצורה מאוד מושקעת על ידי היזמים והמדענים (לא שחקנים), צילומים באיכות HD וברמה גבוהה, מעט גרפיקה דינאמית ומוזיקה מסוג Royalty Free.
סרט בהשקעה נמוכה (פחות 10 אלף ש"ח)

דוגמא לסרט שהופק עבור קמפיין ב- Kickstarter, עבור מוצר שהוא נר שלא מתכלה, עם אפשרות לשלב תמונות אישיות על גבי הנר. בסרט מופיע היזם עצמו, שמציג בצורה ישירה את היישום שהוא פיתח, ופונה לרגש של הצופה. הסרט מבוסס כולו על צילומי וידאו באיכות HD, עם מעט אפקטים להדגשת תכונות הנר, וגרפיקה דינאמית למיתוג המוצר. המוזיקה הינה מסוג Royalty Free

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות