יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
עוזי יהב- מייסד ומנהל יהב הפקות- קצת עליי

איך הגעתי לעולם הפקת סרטוני תדמית?

אני מהנדס אלקטרוניקה, שכל חיי הייתי בהייטק. התחלתי כמהנדס פיתוח כמה שנים בחברת הייטק, אחריי זה כמנהל פרויקט בחברה אחרת, ועד לתפקיד של מנהל פיתוח. אין ספק, פיתוח של מוצרים אלקטרוניים מתקדמים בחברות הייטק, כאשר חלקם ממש בחזית הטכנולוגית, זהו סיפוק בלתי רגיל. זה גם כייף גדול לעבוד בסביבה מתגמלת, עם אנשים הכי מעניינים ויצירתיים. מרגישים שבכל יום 'נולד' דבר חדש. 

הייתי מעורב אישית בפיתוח של מוצרי תקשורת מגוונים, ואפילו באחת החברות הייתי מנהל הפיתוח של מערכת תקשורת מבוססת wifi, עוד אפילו לפני שקראו לטכנולוגיה wifi. זו הרשה נפלאה להיות מעורב בפיתוח של מוצרים טכנולוגיים מתקדמים, שאחריי כמה שנים נתקלים בהם בשימוש יום-יומי. מרגיש כאילו זה ה'בייבי' שלי. 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

עם השנים התחלתי להרגיש כמו 'קבלן ביצוע של השיווק'. כי באמת, מי שבאמת הבין את הצרכים של הלקוחות, וידע להגדיר לפיתוח מה באמת השוק צריך, ומה בדיוק צריך לכלול במוצרים החדשים על מנת שניתן יהיה למכור אותם, היו אנשי השיווק. ככול שההגדרה השיווקית הייתה יותר מדוייקת- כך המוצרים בסופו של יום נמכרו והצליחו. הרגשתי, שגם אני רוצה לעבור לצד השיווקי של עולם ההייטק. בשלב ראשון, למדתי תואר שני במנהל עסקים, עם התמחות בשיווק. לאחר השלמת התואר, עברתי למלא תפקידים שיווקיים בחברות הייטק שונות. התחלתי כמנהל מוצר מתקדם בחברה אחת, בהמשך כמנהל שיווק, ועד לתפקידים של סמנכ"ל שיווק וסמנכ"ל פיתוח עסקי בכמה חברות הייטק. השינוי היה מהותי. בשיווק, במקום לחשוב על הטכנולוגיה המדהימה שעסקתי בה בפיתוח, התחלתי לחשוב קודם כל על הלקוחות. בכל חברה, עיקר בעיסוק הוא להיפגש כמה שיותר עם לקוחות ולקוחות פוטנציאלים מתוך קהל היעד, ובעיקר להקשיב להקשיב להקשיב. ככול שהקשבתי יותר למה מטריד את קהל היעד, אילו בעיות הם נתקלים ביום יום, מה הצרכים שלהם, התחלתי להבין לאיפה נדרש לכוון את הפיתוח, על מנת שנוכל להציע סוג של פתרון לאותם צרכים. במקביל, לומדים את התחרות באותו תחום, ותמיד יש תחרות, או של פתרונות חילפיים, או של מוצרים שמתחרים בצורה ישירה על אותו פלח שוק. החוכמה היא לזהות את הבידול של החברה בה אני עובד, ביחס לתחרות, ושם לשים את הדגש. כמו שאומרים: 'לא צריך להיות הכי טוב בעולם. אבל, חייבים להיות יותר טובים מהמתחרים'. על בסיס הצרכים של הלקוחות, וניתוח המתחרים, היינו מכינים מסמך 'דרישות שיווקיות לפיתוח מוצר חדש', שזה היה הבסיס לתכנון הפיתוח של מוצר חדש על ידי מחלקת הפיתוח בחברה. אם אמרתי שלהיות בפיתוח זה סיפוק גדול, העבודה בשיווק הייתה אושר צרוף. לראות תהליך שמתחיל בהבנת הצרכים של הלקוחות, שמסתיים אחריי כמה חודשים, או שנים תלוי בפיתוח, בכך שללקוחות יש מוצר חדש שבו הם משתמשים, זה באמת אושר. מאוד אהבתי את הסוג הזה של העבודה בשיווק.

אחריי הרבה מאוד שנים בפיתוח של מוצרים חדשים, ובהמשך שנים רבות של עבודה במגוון תפקידים שיווקיים, החלטתי שדי מיציתי את העבודה בהייטק, ומעוניין להפוך לעצמאי בתחום חדש לחלוטין. מודה שזו החלטה מאוד קשה. העבודה בהייטק נקראת גם 'כלוב של זהב', כי באמת התנאים מצויינים, הן מבחינת השכר, והן מבחינת כל הסובב את מקום העבודה. מצד שני, זה מאוד קשה. שעות העבודה הן כמעט 24/7, והלחץ להצליח והתחרותיות, מאוד גדולים. בנוסף, עבודה בשיווק בינלאומי זה אומר גם נסיעות אינסופיות. כבר היעו לי חודשים בהם טסתי לחו"ל פעמיים ולפעמים אפילו שלוש פעמים. למי שלא טס הרבה לחו"ל זה נשמע כמו קיטור. אבל, טיסות אינטנסיביות, ברמה שמתעורר בבוקר בבית מלון, ומנסה קודם כל לחשוב 'איפה אני, ועם מי אני הולך להיפגש היום', זו הרגשה לא נעימה (בלשון המעטה). 

לאחר הרבה מאוד התלבטויות, עם המון תמיכה של בת הזוג שלי (שבלי תמיכה שכזו, אי אפשר לעשות שינוי!), בוקר אחד הודעתי למנכ"ל שאני עוזב. ואכן, אחריי כמה חודשים, בהם בצעתי חפיפה עם ממלא המקום שלי, עזבתי הביתה. לא היה לי כיוון, או מקום עבודה חדש. הייתה לי רק החלטה: אני רוצה לעשות משהו אחר כעצמאי. מיד אחריי הפרישה, נרשמתי ללימודי תואר שני בקולנוע באוניברסיטת תל אביב, ובמקביל התחלתי לרכוש תוכנות עריכת וידאו, ולערוך חומרי גלם שצילמתי בעשרות הטיולים הבינלאומיים שעשיתי עם המשפחה. 

בשלב מסויים, חברתי לאמן הרב תחומי חוני המעגל, שלצערי נפטר לפני כ- 3 שנים. ביחד, התחלנו לעבוד על סרטים דוקומנטריים, בהם אני משמש כעוזר במאי ועורך וידאו. המון למדתי מחוני, שגם היה יצירתי באופן בלתי רגיל, וגם מנחה בתהליך ההפקה של סרטים דוקומנטריים. מאוד נהנתי לספר סיפור דרך יצירת הסרטים. חלקם אפילו הגיעו להשתתף בפסטיבלים בינלאומיים, כולל דוקאביב בישראל, שזהו אחד הפסטיבלים הנחשבים בעולם לסרטים דוקומנטריים. 

עם כל אהבתי לסרטים דוקומנטריים, לצערי אין בהם כסף. לכל סרט שהפקתי, או הייתי מעורב בהפקה שלו, הייתי צריך להביא כסף מהבית, בכדי להשלים את ההפקה. בנוסף, מאוד קשה לגייס כסף להפקה של סרט דוקומנטרי חדש. זה חייב אותי להרחיב את תחום העיסוק של ההפקה. בשלב הזה, נולדה המחשבה של הפקת סרטוני תדמית לעסקים. זה היה כמעט מעבר טבעי. הרי בעבודה בשיווק אנחנו נפגשים עם לקוחות, מבינים את הצרכים, בודקים את התחרות, ומסיימים את העבודה בהכנת מצגת PowerPoint, בה מציגים את המוצר החדש שהחברה מפתחת, בכדי לקדם אותו שיווקית. את זה בדיוק עושים גם בחברות הפקת סרטוני תדמית, רק שהתוצאה הסופית של העבודה בחברות הפקה הוא סרטון תדמית לעסק, במקום המצגת PowerPoint שהכנתי בהייטק. לכאורה, מה למהנדס אלקטרוניקה בעולם הפקת סרטים? אז זהו שלא. לא מדובר על הפקה של סרט קולנוע. מדובר על סרטון תדמית לעסק, שזוהי המהות של עבודה שיווקית. כשהבנתי את זה, לא רק שהדרך להתחיל ולהפיק סרטוני תדמית הייתה קצרה, גם היה ליהב הפקות יתרון משמעותי על פני חברות הפקה אחרות, וזה הניסיון השיווקי הרב שהיה לי בהייטק, מה שאיפשר לחברה להפיק סרטונים שבאמת קידמו אותם שיווקית. 

כיום, עיקר העיסוק שלי במסגרת חברת יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים, היא ביצוע תחקירים מול כל הלקוחות, והכנת בריף לקופירייטר, על מנת שיכין את התסריט השיווקי לסרטון התדמית. לחברה כיום מאות לקוחות, ומתקרבים להפקת הסרטון ה- 1,000 לעוד עסק. 

 ראו מקבץ קצר מתוך סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה- שואוריל 2020 Showreel 

מדובר על קטעים קצרים מתוך סרטוני תדמית שהפקנו ביהב הפקות לאחרונה, בסרטון שנקרא שואוריל 2020 Showreel. הסרטון ערוך בכדי לענות על השאלה: מה נדרש בכדי להפיק סרטון תדמית מנצח? כלומר, מציגים: מה הבעיה? מה הפתרון? מה היתרון התחרותי? ומניעים לפעולה. נשמע פשוט? אולי, אבל מחייב עבודה רבה וקשה מול כל לקוח עד להפקה של הסרטון הסופי. 

 ראו מקבץ מתוך סרטי תדמית בהם שולבו צילומים מרחפן

אחד התחומים שמאוד התפתח בשנים האחרונות, ועלות יום צילומים מאוד פחתה, הוא תחום צילומי רחפן. בהרבה מאוד סרטי תדמית ניתן לראות צילומים מרהיבים שצולמו מתוך רחפן. המצלמות וידאו ברחפן הן גם באיכות מדהימה (רובן מצלמות באיכות 4K), וגם מוצבות על גביי מייצבים מאוד מדוייקים, כך שהצילומים נראים מיליון דולר, בזמן שיום צילומים מרחפן עולה כ- 3,000-4,000 ש"ח. חשוב לוודא שלמטיס הרחפן יש רשיון טייס, שהרחפן מבוטח, ושבוצעו תיאומים אוויריים עם המשטרה, לפני יציאה ליצלומים של סרט התדמית. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות