יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הפקת סרט תדמית- מאוד מומלץ לא להחליט רק על בסיס עלות ההפקה
נכתב: נובמבר 2022
כחברת הפקות של סרטי תדמית- אני לא פעם מופתע מחדש!
הקמתי את יהב הפקות בשנת 2009, כשעוד נושא סרטיבדיגיטל היה נושא מאוד קטן, ונמצאו בו כמעט רק חברות הייטק וענקי התעשייה. באותה תקופה, כולם חיפשו חברת הפקות הכי מקצועית שיש, והפיקו סרטי תדמית בעלויות של עשרות אלפי שקלים, שבדרך כלל גם היו סרטים מקיפים שהציגו כמה שיותר נושאים, בעיקר במטרה לחזק את התדמית של העסק.  

כיום, כשברור לכל מנהל שיווק, שבכלל לא משנה מה גודל העסק, אי אפשר לקדם את העסק בלי הפקת סרט תדמית לעסק, או סרט תדמית למוצרי החברה, ולהפיץ אותם בדיגיטל. לכן גם אנחנו מקבלים פניות מכל עסק, החל מקוסמטיקאית ברחובות ועד ליועץ עסקי בצפון הארץ. כולם חייבים סרט תדמית, ומעוניינים בזה 'עכשיו'. מצב זה הוליד אין סוף חברות הפקה, שכל אחד מתחרה על השוק הצומח של הפקת סרטי תדמית. אבל, הביקוש יצר גם כל מיני עסקי יחיד של אנשים מוכשרים, שקנו מצלמת וידאו, ועכשיו מפציצים את השוק בהצעות מחיר במחירים ממש מגוחכים. כבר שמעתי על הצעות מחיר להפקת סרט תדמית בעלות של כמה מאות שקלים. איך זה יכול להיות? איך אפשר להפיק סרט תדמית בכאלה עלויות? האם זה הצעות פייק? האם אותם אנשים מוכנים להפסיד כסף, העיקר לצבור ניסיון בעבודה עם לקוחות, ולצבור תיק עבודות שיוכלו להציג ללקוחות הבאים? 

כל אלה שאלות טובות, וברור שאין לי תשובה עליהם. הכל יכול להיות. רק דבר אחד אני כן יכול לומר בביטחון למנהלי שיווק: אל תבחרו הפקה של סרט תדמית, רק על בסיס ההצעה הכי נמוכה שקיבלתם.


לפני שאפרט יותר את המשפט שכתבתי למילה, ראו סרט תדמית קצר לחברת יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים:

כשהקריטריון היחיד הוא עלות הפקת סרט תדמית, אין גבול תחתון!

כמו שכתבתי, במידה והקריטריון היחיד להחלטה על הפקת סרט תדמית היא העלות, תמיד תוכלו למצוא הצעה עוד יותר נמוכה. לצערי, כבר ראיתי מכרז של גוף ציבורי, שהוציא מכרז להפקת סרט תדמית עבור אותו גוף, שגם כתב במפרט בקשת הצעת המחיר, שהקריטריון העיקרי לבחירת חברת ההפקות היא עלות ההפקה. כאשר העלות היא הקרריטריון הכי חשוב ללקוח, זה קורא כמעט לכל מי שמסוגל להפיק סרט להציע פתרון הכי זול שאפשר. וכבר פנו אליי לקוחות שאמרו לי: קיבלתי הצעה להפקת סרט תדמית בעלות של 1,200 ש"ח, האם אתה מוכן להציע פחות? התשובה שלי לאותם לקוחות: ממליץ שתמשיך לחפש, כי מובטח לך שתקבל הצעה עוד יותר נמוכה. חלק מאותם לקוחות אפילו אמרו לי: תופתע, יש לי באמת עוד הצעה יותר נמוכה, אבל היא לא נראית לי רצינית. אז למה ההצעה של 1,200 ש"ח כן נראית לך רצינית, בזמן שיש לך גם הצעות ב7,000 ש"ח וב 18,500 ש"ח? על זה בדרך כלל אין להם תשובה. 

אולי זה לא אובייקטיבי מצידי לומר זאת, אבל- לכל לקוח אני אומר: אתה מקבל מה שאתה משלם. אם סרט תדמית בעלות של כמה מאות שקלים מספק אותך, תדע לך שזה מה שתקבל. כבר יצא לי להסתכל על סרטי תדמית שאנשים הציעו בכמה מאות שקלים. הדבר האחרון שאפשר לקרוא לזה הוא סרט תדמית. מדובר על סרטון של כמה שניות, שמראה כמו מצגת Power Point דינמית, בה כתובים כמה משפטים סתמיים, על רקע של תמונות סטילס שנרכשו ממאגר תמונות, או קטע וידאו סתמי שנרכש ממאגר של Stock Footage, שגם נראה הכי סתמי ומלאכותי, ובטח לא משקף את המקצועיות של העסק שהזמין כזה סרטון תדמית. את אותם לקוחות אני שואל: האם אתה מבין שסרט זה הוא הפנים שאתה מציג לקהל היעד שלך? האם סרטון סתמי שכזה יכול בכלל לעזור לעסק, או שחלילה לפגוע בו? כבר ענתה לי קוסמטיקאית מבאר שבע: למה כדאי לי לשים יותר כסף על סרט, אם כזה סרט מתאים לי? ולהן אני עונה: להיפך, תחסכי את אותם כמה מאות שקלים, כי כזה סרט לא רק שלא יעזור לך, הוא ירחיק ממך לקוחות. למה? כי דווקא קוסמטיקאית זה מקצוע שאותו קהל היעד בוחר על פי מי שמספק את השירות. אותו קהל מעוניין לראות אותך, לשמוע אותך, לראות את המקום בו את מטפלת. הן לא רוצות לראות תמונה של דוגמנית שנראית נהדר, שעל התמונה כתוב משהו סתמי. זה רק ירתיע אותן, ובטח לא יעודד אותן ליצור איתך קשר. נכון, אין סיבה בעולם שהקוסמטיקאית תשקיע עשרות אלפי שקלים בסרט תדמית, כמו שחברת הייטק משקיעה. צריך לדעת להתאים לאותה לקוחה סרט שיענה על הצרכים שלה, וגם יהיה כלכלי עבורה, ויספק תוצאות בזמן קצר יחסית. את זה יכולה לעשות רק חברת הפקות, שלא מחפשת להגדיל ולהעשיר את תיק העבודות שלה, אלא כזו שיודעת להתאים לכל סוג עסק את סרט התדמית שהכי מתאים לה.

 

אז מה כן חשוב בהחלטה על הפקת סרט תדמית עבור העסק?

לדעתי, יש הרבה שיקולים חשובים בהחלטה על הפקת סרט תדמית עבור העסק שלכם, הרבה יותר מעלות ההפקה של הסרט, כמו למשל:

1. איזה סרט תדמית מתאים לעסק שלי?- מנהלי עסק מכירים את העסק שלהם הכי טוב. הם מכירים הכי טוב את קהל היעד, ולכן גם הם יודעים איך נכון 'למכור' את העסק שלהם.  מה ישכנע אותם לפנות אל אותו עסק, קטן ככול שלא יהיה, על מנת שיתקדמו בתהליך המכירה של המוצר או של השירות שהם מציעים. ברור להם שהם לא יכולים להיות 'סתמיים', שיראו כמו כל האחרים. הם חייבים לבלוט, ולהציג בצורה הכי מושכת לקהל היעד את מה שהם מציעים, אחרת איזו סיבה יש לקהל היעד לפנות דווקא אליהם. כמובן שהתקציב השיווקי של כל עסק מוגבל, בלי קשר לגודל העסק. גם חברות ענק מגדירות בתקציב השנתי את 'תקציב השיווק', ואיתו הם אמורים להסתדר. אי אפשר לחרוג מהתקציב. מה שאומר- כן צריך סרט תדמית שידבר אל קהל היעד, אבל כל זה במסגרת תקציב מוגבל, ובתקווה שהסרט יניב תוצאות. בהחלט החלטה לא פשוטה. מה שאני בדרך כלל ממליץ לאותם לקוחות: חשפו סרט תדמית שמדבר אליכם, כזה שנראה שישכנע אתכם לרכוש את מה שהם מציעים בסרט, ורצוי באותו תחום עסקים שלכם, כי אותו אתם מכירים הכי טוב. אם זו קוסמטיקאית, אני ממליץ לה: כתבי בגוגל 'סרט תדמית לקוסמטיקאית' ותקבלי עשרות דוגמאות. תעברי עליהן ותגידי איזה סרט שיכנע אותך במקצועיות שלו, ושנראה לך שידבר ללקוחות שלך. זה הסרט שגם את צריכה, ואותו תיגי לחברת ההפקות שאיתם את מדברת. קוראים לזה סרט ייחוס. זה כמובן לא אומר שעבורך יפיקו בדיוק אותו סרט, כי הרי את צריכה להציג את הייחוד שלך, אבל זה בהחלט משמש בסיס להשוואה מול הסרט שעכשיו יציעו לך מחברת ההפקות. בהחלט יכול להיות שכשתשמעי את המחיר, תחשבי שזה יקר עבורך, ואולי אפילו תרדי מהרעיון להפיק סרט תדמית. לדעתי זה עדיף, מאשר להפיק סרט תדמית סתמי, שלא אומר שום דבר לאף אחד, רק שהיתרון הגדול שלו הוא המחיר הכל כך נמוך. הפקה של כזה סרט תדמית הינה בזבוז כסף במקרה הטוב, ופגיעה בעסק במקרה הרע. לפעמים- עדיף לוותר. אם אם לא יכולים לממן סרט שמתאים לעסק שלכם, תחשבו על פתרון שיווקי אחר (לא שקיים פתרון יותר יעיל מאשר סרט תדמית שמופץ בדיגיטל). 

2. האם אני יודע להגדיר את מטרות הסרט?- באופן מפתיע, יש לא מעט לקוחות שפונים אליי בבקשה להפקת סרט תדמית עבור העסק שלהם, וכשאני שואל: מה המטרה של הסרט? אני מקבל תשובה: כי אמרו לי שחשוב שלכל עסק יהיה סרט. האמת- זה נכון. אבל, אם המטרה של הסרט היא להפיק אותו, ואחריי זה להעלות אותו לאתר העסק, בלי שיהיה מוכן תקציב לקידום הסרט מול קהל היעד, אני אומר לאותם לקוחות שיוותרו. סרט תדמית, טוב ככול שלא יהיה, שרק מעלים לאתר של העסק, לא תורם משמעותית לקידום העסק. אם הפקת הסרט היא חלק מקמפיין שיווקי, בו קהל היעד מוגדר, ואמצעי ההפצה בדיגיטל מוגדרים, ויש לכך תקציב שיווקי- רוב הסיכויים שהסרט יתרום משמעותית לקידום של העסק, ובזמן קצר יחסית ניתן יהיה לראות תוצאות. לכן, לפני כל פנייה לחברת הפקות להפקת הסרט, תדאגו להגדיר את מטרות הסרט, קהל היעד ואמצעי ההפצה של הסרט עם תקציב מתאים. עכשיו- אפשר לדבר על ההפקה עצמה של הסרט, כי מטרות שונות מחייבות סרטי תדמית שונים. 

3. איזו חברה תפיק את הסרט תדמית שלי?- לדעתי זה הדבר הכי חשוב בהפקת סרט תדמית לעסק. אי אפשר לבנות כזו הפקה על מישהו שסיים שלשום לימודי קולנוע באוניברסיטה, קנה מצלמת וידאו, ועכשיו מציע להפיק עבורכם סרט תדמית 'מהמם' ב- 900 ש"ח (כולל מע"מ, כי הוא בכלל עוסק פטור, שלא משלם ולא גובה מע"מ). כאלה, יש עשרות. חברה צעירים ונלהבים, עם ברק בעיניים, ממש מוכשרים, בלי כל תשתית מאחוריהם, שרק בשביל לגייס לקוחות ראשונים הם מוכנים אפילו לממן את הפקת סרט התדמית, ולהציע אותו במחיר כמעט מגוחך. יכול להיות שהם יפיקו סרט נהדר. השאלה אם אתם כבעלי עסקים, ואפילו עסקים קטנים, מוכנים למסור את העתיד של העסק בידי חסרי ניסיון אלו? אני ממליץ לבחון חברת הפקות של סרטי תדמית בהיבטים הבאים:
   
3.1. מתי הוקמה חברת ההפקות?- רצוי עסק עם ניסיון של מעל 3 שנים

3.2 האם יש לחברה ניסיון בעבודה מול עסקים מהסוג והגודל של העסק שלכם? - אם מדובר על עסק מאוד נישתי, צריך לוודא שיש ניסיון בתחום דומה, או גודל עסקים דומים. 

3.3. האם מדובר על עסק של 'אדם אחד' שעושה את כל העבודה, או עבודת צוות בחברת הפקות? - מאוד לא מומלץ להסתמך על אדם בודד שעושה הכל בסרט התדמית: מתחקר, כותב תסריט, מצלם, עורך וכן הלאה. מוכשר ככול שלא יהיה, אין סיכוי שסרט התדמית שלכם יציג אתכם בצורה ייחודית. סביר שתקבלו סרט סתמי ומאוד כללי. 

3.4. האם יש לחברת ההפקות תיק עבודות עשיר?- תכנסו לאתר של חברת ההפקות, ותראו קודם כל אם יש להם תיק עבודות עשיר של סרטי תדמית, והאם הסגנון מדבר אליכם. מומלץ גם לחפש האם יש להם דוגמא של סרט תדמית בתחום העיסוק שלכם, או של עסק בגודל שלכם. 

מנהל שיווק- מתכנן הפקה של סרט תדמית עבור העסק?

מעוניין לקדם שיווקית את העסק, ולחזק את המיתוג של העסק?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרט תדמית לחברת יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

חברת יהב הפקות הוקמה בשנת 2009, אחת הראשונות בתחום הפקת סרטי תדמית לעסקים, ומאז הפקנו מעל 1,000 (!!) סרטי תדמית לעסקים, מכל תחומי העסקים, החל מעסקים קטנים ועד לענקיות התעשייה וחברות הייטק מובילות. יכולים לראות חלק ממגוון סרטי התדמית שהפקנו בדף תיק עבודות- סרטי תדמית.

ראו סרט תדמית לעסק קטן יחסית

מדובר על סוכנות ביטוח קטנה יחסית, שפועלת באזור המרכז. מכיוון שבסוג כזה של פעילות, יש חשיבות עצומה למגע האישי של סוכני הביטוח וקהל היעד, לכן הפקנו סרט תדמית קצר זה, אשר מבוסס כולו על צילומי וידאו בעסק, כולל הצגת תפיסת העולם של מנהלי הסוכנות, מה שיוצר קשר אישי ורגשי עם קהל היעד, ומעודד אותו ליצור קשר עם הסוכנות.

ראו סרט תדמית לבינייני האומה שבירושלים

מדובר על סרט תדמית מאוד מושקע, אשר נועד לקדם שיווקית את מרכז הקונגרסים שבירושלים- בינייני האומה לקהל היעד בחו"ל. מטרת הסרט היא כמובן להרשים ביכולות המגוונות הרבות של המקום, ובעיקר- להציג את החדשנות שהוכנסה למרכז הקונגרסים, מה שמבדל אותו מכל מרכז קונגרסים אחר. גם כאן סרט התדמית מבוסס כולו על צילומי וידאו, כי ללקוחות בחו"ל 'אין טוב ממראה עיניים'.

 

לסיכום, ישנם הרבה שיקולים בהחלטה על הפקת סרט תדמית עבור העסק, שעלות כמובן יכולה להיות שיקול, אבל בטח לא השיקול היחיד, ואפילו לא השיקול העיקרי. אחריי שהחלטתם מי יפיק עבורכם את סרט התדמית, ואיך יראה הסרט שלכם, תוודאו שעלות ההפקה הגיונית עבורכם. מאמרים נוספים בנושא:     מתכון שיווקי מנצח בסרט תדמית: הצגת הבידול לקהל היעד                                       מה באמת היתרונות של סרטי תדמית?

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות