יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרט תדמית זה פרוייקט של צוות
עודכן: אוקטובר 2023
האמצעי היעיל ביותר לקידום עסקים הוא סרט תדמית!
כיום זה כבר ברור לכל בעל עסק, ולכן מנהל שיווק: בכדי לקדם את העסק- מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק, וסרטי תדמית למוצרים השונים. כמובן כולם מעוניינים שהשקעה לא רק תחזיר את עצמה, אלה שהפקת הסרטים תניב תוצאות, וניתן יהיה בזמן קצר לראות אתקידום של העסק, הן מבחינת חיזוק המיתוג, הנוכחות ברשת ובעיקר- הגדלת מכירות של המוצרים השונים. לזה נכון כמעט לכל עסק, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות. 

אבל, תמיד נשאלת השאלה, מה נדרש על מנת שסרט התדמית שמפיקים יניב תוצאות לעסק?  האם רק השקעת תקציב ענק בנושא, תאפשר הצלחה של ההפקה? מניסיוני, הדרך שכמעט מבטיחה הצלחה בהפקה של סרט תדמית היא עבודת צוות. 

לפני שנציג מה המשמעות של עבודת צוות, ראו סרט תדמית לחברת אקולוג'יק שהופק לאחרונה:

למה הכוונה שהצלחה של סרט תדמית תלויה בעבודת צוות?

כתבתי, שמניסיוננו על מנת שהפקה של סרט תדמית תצליח להניב תוצאות לעסק נדרשת עבודת צוות. בפועל, אני מתכוון לשני צוותים:

1. צוות ניהול ההפקה- מאוד חשוב שצוות ניהול ההפקה יכלול שני גורמים: מנהל ההפקה מטעם חברת ההפקה, ומנהל השיווק (או איש מטעמו) של העסק. צוות מצומצם זה, ינוהל על ידי מנהל ההפקה של חברת ההפקה, אבל יעבוד בצמוד ובשיתוף פעולה עם מנהל השיווק של העסק. המשימות של צוות ניהול ההפקה הן:

1.1. יצירת פתיחות מירבית של העסק ואנשיו, כך שהתחקירן מטעם חברת ההפקה, שאחראי על ביצוע התחקיר מול העסק, יקבל את המידע הרחב ביותר והאמין ביותר על מצב העסק, המוצרים, השוק בו הם מתמודדים והמתחרים. הפתיחות תאפשר לחברת ההפקות להבין הכי טוב איך ניתן לקדם את העסק, בהינתן המידע המדוייק.

1.2 קבלת הערות מעמיקות לתסריט שהפיקה חברת ההפקות לסרט התדמית, ובזמן סביר. חשוב שמנהל השיווק יוודא שההערות נימסרות בצורה ברורה, אחריי שמספיק גורמים רלוונטים עברו על התסריט, ושכל ההערות נמסרות בפעם אחת, ולא אנשים שונים שולחים הערות שונות בזמנים שונים. לצערי זה קרה לנו לא פעם אחת, מה שדי תוקע את התהליך, בלי לטייב את התוצאה הסופית. לאחר יישום כל ההערות, נדרש מנהל השיווק של העסק להעביר אישור בזמן סביר, ובוודאי שלא לפתוח סבב הערות נוסף (למעט כמובן אם הערות קודמות לא יושמו).

1.3. במידה והפקת סרט התדמית לעסק כולל גם צילומי וידאו בעסק, חברתההפקות אמורה להכין מסמך דרישות לוגיסטיות להתארגנות של העסק לצילומים, כולל כל מה שנדרש לצורך הצילומים, ובאחריות מנהל השיווק למנות אדם מטעם העסק שיהיה אחראי לביצוע כל מטלות ההכנה, ורק אחריי שמנהל השיווק בדק שאכן הכל מוכן לצילומים, הוא יתאם מול מנהל ההפקה מטעם העסק לתאם את יום הצילומים. שוב, קרה לנו לא פעם שנתנו לנו להבין שהעסק הכין את כל מה שנדרש לצורך הצילומים, ובפועל כשהגענו לצלם דברים לא היו מוכנים, ובוזבזו שעות רבות להכין את מקומות הצילום, ובמקרים מסויימים בשל דברים שהיו חסרים מצד הלקוח- נאלצנו להוסיף יום צילומים, מה שעיכב את ההפקה, הגדיל עלויות, וקלקל את אוירת העבודה שבין שתי החברות. חייבים ככול האפשר להימנע מכך.

1.4 השלב החשוב הנוסף הוא אישור של גרסת הביניים של סרט התדמית, אחריי עריכה ראשונה של הסרט. עם קבלת קישור לגרסת הביניים, חשוב שמנהל השיווק יפיץ אותה לכל הגורמים הרלוונטים, וירכז במסמך אחד את כל ההערות, כך שחברת הפקות תקבל מסמך אחד שמרכז את כל ההערות, כפי שאושרו על ידי מנהל השיווק. כמובן, אחריי שחברת ההפקות סיימה ליישם את כל ההערות, ולהפיק גרסה סופית, חשוב שהגרסה תיבדק ולוודא שכל ההערות יושמו בצורה טובה, ושוב- בלי לאפשר סבב הערות חדשות נוספות.

2. צוות ההפקה של סרט התדמית- עבודת הצוות השני שאני חושב שחיוני להצלחה של סרט התדמית, הוא צוות ההפקה. לצערי, ישנם אנשים מוכשרים שקנו מצלמה, ומציעים לעסקים הפקה של סרט תדמית באמצעות אדם אחד, שהוא גם כותב את התסריט, גם מצלם את הסרט, ואפילו עורך אותו, כך שהוא יכול להציע הפקה של סרטי תדמית במחירים מגוחכים. ישנם לא מעט עסקים שמתפתים למחיר הנמוך, ואחריי זה מופתעים שהסרט שקיבלו 'שווה בדיוק את מה שהם שילמו', ובטח לא מניב להם תוצאות. כבר ראיתי מקרים שכאלה סרטי תדמית פגעו בעסקים שהשתמשו בהם. לדעתי, הדרך הנכונה להפיק סרט תדמית לעסק, שגם יניב תוצאות לעסק, היא על ידי הקמת צוות הפקה, שכמינימום כולל את גורמי המקצוע הבאים:

- מנהל הפקה- לניהול כל תהליך ההפקה
- תחקירן- לביצוע תחקיר מעמיק בעסק
- קופירייטר- להכנת תסריט ייעודי לעסק, על פי התחקיר
- צלם מקצועי- אחראי על הצילומים הנדרשים לסרט התדמית (כמובן בסרטי תדמית המבוססים על צילומי וידאו)
- תאורן- משמש כעוזר צלם, ואחראי על התאורה בכל מקומות הצילומים
- מקליט סאונד- אחראי על הקלטות בשטח (כמובן, רק בסרטים בהם נדרש להקליט סאונד)
- עורך סרטים- עורך מקצועי שיוצר את הסרטים מתוך כל חומרי הגלם שהוא מקבל

כמובן, ישנן הפקות בהם נדרש עוד בעלי מקצוע, כגון: אנימטור, אפטריסט וכן הלאה, והם נקבעים בהתאם לכל הפקה והפקה, אבל הגעיו המינימלי של צוות ההפקה הוא מה שהגדרתי למעלה. באחריות מנהל ההפקה לוודא שכל אנשי הצוות עובדים בהרמוניה, נפגשים על בסיס קבוע על מנת לשתף את כל אנשי הצוות במידע שנאסף, בסטטוס התקדמות ההפקה, וקבלת הערות בונות מכל אנשי הצוות.


לסיכום,  הדרך שכמעט מבטיחה שסרט תדמית יניב תוצאות חיוביות לעסק, היא על ידי בניית שני צוותי עבודה: צוות ניהול ההפקה, וצוות ביצוע ההפקה, שיודעים לעבוד בצורה הרמונית, פתוחה ומשתפת, מה שגם מבטיח הפקה שעומדת בלוחות זמנים ובתקציב של ההפקה, ובשימוש נכון- העסק רואה תוצאות בזמן קצר יחסית.
  


מאמרים נוספים בנושא:     עלות הפקת סרטי תדמית לעסקים                                       אחת המטרות של סרטי תדמית היא לדמות חוויית משתמש

מנהל שיווק- מתכנן את תקציב השיווק של שנה הבאה?

מתכנן קמפיין שיווקי שמתבסס על סרט תדמיתלעסק?

ראו סרט תדמית לחברת אקולוג'יק

מדובר על סרט תדמית לחברה שפיתחה תוכנה ייחודית לסנכרון גלובלי של גידולים חקלאיים. למרות שמדובר על תוכנה, שבעבר היה מקובל להציג אותה דרך סרטוני אנימציה קצרים, דרך עבודת צוות מול העסק, הבנו שרק באמצעות סרט תדמית המבוסס על צילומי וידאו, ניתן יהיה ליצור חיבור רגשי לבעיה, ולקדם את הפצת התוכנה לבעלי רשתות שיווק בין לאומיות. 

ראו סרט תדמית לסוכנות ביטוח

מדובר על סרט תדמית באורך של כ-2 דקות, אשר נועד להציג סוכנות ביטוח קטנה יחסית, תוך שימת דגש על הקשר האישי שהוא המוטו של סוכנות הביטוח. לכן, סרט התדמית כולו מבוסס על צילומי וידאו בעסק, בצורת סיור וירטואלי בעסק, כולל פגישה עם מובילי החברה בתחומי הפעילות השונים. באופן כזה, מי שצופה בסרט התדמית מרגיש כאילו הוא ביקר בעסק, ושומע ורואה את מובילי הפעילות, מתחבר אליהם רגשית, כך שזה בהחלט מעודד ליצור קשר עם הסוכנות.

ראו סרט תדמית לרשת מוסכי אלומה

מדובר על סרט תדמית לרשת מוסכים, באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג בצורה הומוריסטית בעיות בהן נתקלים כמעט מידי יום כל בעלי רכבים, מה שמכניס אותם להוצאות משמעותיות, לעומת התיקונים שרשת מוכי אלומה מבצעת בצורה ייחודית, ללא צורך בתיקוני צבע. בסרט תדמית זה גם נעזרנו בצוות ההפקה בשחקן מקצועי, ובצוות צילום נרחב שיזם צילומים של בעיות יום יומיות בהן בעלי רכבים נתקלים. 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים