יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה כדאי לעשות בסרט תדמית על מנת שיראה הכי אמיתי?
עודכן: אוגוסט 2023
שנת 2023 מסתמנת כשנת מפנה בהפקת סרטי תדמית
נראה לי שהעולם הולך ומשתנה. בתקופת הקורונה, כמעט כל החברות ספגו הפסדים כבדים, כי אנשים נרתעו מביצוע של עסקאות חדשות. לאט לאט, גדלה הצריכה הפרטית, אבל בעיקר לדברים חיוניים. כשהקורונה החלה להתפוגג, עסקים יצאו מגדרם לחדש את הרכישות של המוצרים שלהם, ולנו כחברת הפקות של סרטי תדמית הייתה פריחה משמעותית. כל עסק הבין שעכשיו הדיגיטל הוא המלך, וסרט תדמית בדיגיטל הוא הכלי השיווקי היעיל ביותר, ולכן כולם החלו להפציץ עם סרטי תדמית את קהל היעד. הסרטים רובם הופקו כפרסומות מסחריות, קצרות ככול האפשר, עם הרבה רעש וצילצולים, העיקר למשוך תשומת לב של ציבור הלקוחות את סרט התדמית שהעסק הפיק. 

אבל, נראה היה שלקוחות נרתעים קודם כל מההפצצה של סרטי תדמית, ואחריי זה מכך שרובם היו מאוד מסחריים, מאוד כלליים, ומאוד רעשניים. העיקר למשוך תשומת לב. גם אנחנו כחברת הפקות ראינו שלקוחות די מדלגים על סרטי תדמית מסחריים, או צופים בהם שניות ספורות לפני שעוברים לסרט תדמית של חברה אחרת. הניתוח שלנו אומר שנראה שלקוחות מחפשים שוב את המגע האישי, את התמימות האותנטית, כזו שניתן לסמוך עליה, ולא הפצצה של רעש וצילצולים, שגם מאוד כלליים, וגם נראים ונשמעים כמו פרסומת מסחרית, ולא כמו משהו אמיתי ואישי, שהם יכולים להתחבר אליו. 


לפני שנציג איזה סרטי תדמית לקוחות כיום מעדיפים, ראו שתי דוגמאות מייצגות של סרטי תדמית שהופקו ללקוחות שונים לחלוטין:

איך מומלץ להפיק את סרט התדמית כך שיראה אותנטי ולא מסחרי?

על מנת שסרט התדמית שבכוונתכם להפיק יראה אותנטי ולא מסחרי, מומלץ בהפקה להקפיד על הנושאים הבאים:

1. להרבות בצילומי וידאו- לא משנה באיזה מוצר מדובר, ולא משנה מי קהל היעד, ההמלצה שלנו היא להפיק את סרט התדמית כאשר עיקר חומרי הגלם לסרט יהיו מבוססים על צילומי וידאו. כמובן, מומלץ לצלם בוידאו את המוצר עצמו, אבל- חשוב גם לצלם בוידאו אנשים אחרים שמשתמשים במוצר ונהנים. אם המוצר מורכב להתקנה, יש לצלם אותו כפי שהוא מותקן בפועל אצל לקוח מרוצה. וכן הלאה. צילום בוידאו משדר הכי הרבה אמת ואותנטיות, ונותן לקהל היעד את האפשרות לראות ב'מו עינייהם' את המוצר, את העסק שפיתח אותו, ואנשים אחרים שמרוצים מהשימוש במוצר.  

2. שימוש בצילומי מסך אקטיביים להצגת תוכנה- רוב החברות שמפתחות תוכנה חדשה, או אפליקציה, מעדיפות להיכן סרט תדמית באנימציה, כי באופן כזה ניתן להסביר בצורה הכי פשוטה וברורה מה התוכנה עושה. אבל, כיום אנחנו ממליצים להציג כמה שיותר את התוכנה עצמה, כולל הצגת מסכי התוכנה בפועל, באמצעות צילומי מסך אקטיביים של התוכנה בפועל. באופן כזה, לקוחות יכולים לראות שהתוכנה קיימת ועובדת, ואפילו איך נראים המסכים העיקריים בפועל.  

3. לייצר סיפור- פרסומת חייבת להיות קצרה ומושכת. סרט תדמית כיום צריך לחבר את קהל היעד למוצר שאותו רוצים להציג. הדרך הכי יעילה לחבר את קהל היעד, זה להציג להם בעיה קיימת אצל אותו קהל יעד, ולהראות להם בסרט איך המוצר פותר להם את הבעיה, ושהמוצר יותר טוב מהמתחרים, כשהכל מוצג בצורת סיפור. זה גם הופך את הסרט תדמית לאישי, וגם מחבר את הצופה בסרט לנושא ולחברה שפיתחה את המוצר ומציגה אותו עכשיו לקהל היעד. 

4. שפת קריינות בשפת מקום השיווק- הדבר שהכי מחבר לקוחות לסרט תדמית ומרגיש אותנטי, זה להשתמש בקריינות של שפת מקום השיווק. כלומר, אם מדינת היעד היא בדרום אמריקה הכי מומלץ להשתמש בקריינות בספרדית. לשיווק בסרביה קריינות בסרבית, בדיוק כמו בשתי הדוגמאות למעלה. לקוחות בדרך כלל מעדיפים הפקת סרט תדמית אחד דובר אנגלית, ולשיווק במדינות שונות להכין כתוביות תרגום בתחתית המסך. זה כמובן הרבה יותר זול, וחוסך את הצורך בקריינות בשפות שונות. אבל, ברוב מדינות העולם לא קוראים כתוביות תרגום. מעדיפים שהסרט ידבר בשפתם. בכך משיגים מקסימום אותנטיות.

5. הצגת ייחוד- אותנטיות היא גם הצגת שמשהו מקורי ולא מועתק. לכן, אם רוצים שסרט התדמית שמפיקים ישדר אותמטיות של המוצר, הדרך המומלצת היא להציג את הייחוד של המוצר. במה הוא שונה מכל פתרון אחר או מתחרה, וכמובן בהנחה שהייחוד חשוב ומשמעותי בפתרון הבעיה שהמוצר פותר. צריך לשהקיע מחשבה רבה במהו אותו ייחוד, ואיך הוא רלוונטי לקהל היעד שעבורו מפיקים את סרט התדמית. אני יודע שזה בהחלט לא קל, אבל הצלחה בכך- כמעט מבטיחה שמי שצופה בסרט ייצור קשר לקבלת מידע נוסף. 

6. הצגת העסק שפיתח את המוצר- שוב, על מנת שלקוחות יראו ויבינו שהמוצר קיים ואמיתי, מאוד מומלץ להראות את החברה שפיתחה את המוצר, או לפחות את התשתית ההנדסית בה המוצר פותח, כולל אנשי הפיתוח. 


לסיכום,  לקראת שנת 2023 אנחנו ממליצים שכל הפקה של סרט תדמית תהיה מבוססת על צילומי וידאו, ויעשה כל מה שניתן על מנת לשדר אותנטיות, ולא מסחריות, על מנת להפוך צופה בסרט התדמית ללקוח. 
  


מאמרים נוספים בנושא:     תיק עבודות- סרטי תדמית                                       עלות הפקת סרטי תדמית

מנהל שיווק- מעוניין לחזק את המיתוג של העסק?

מעוניין להעלות קמפיין לקו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראה תחילה סרט תדמית לתוכנה שפותחה על ידי חברת אקולוג'יק

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם תוכנה שפיתחה חברת אקולוג'יק, לסינכרון גידולים חקלאיים. הסרט מבוסס כולו על צילומי וידאו, הן בהצגת הבעיה, והן בהצגת התוכנה, כולל צילומי מסך אקטיביים של התוכנה, כך שכל לקוח יכול לראות בדיוק איך נראית התוכנה. הקריינות בסרט התדמית היא בסרבית, מכיוון שמדינת היעד לשיווק באמצעות הסרטון היא סרביה.

ראה סרט תדמית למוצר רפואי מתקדם

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית מוצר רפואי לאוכלוסיה המבוגרת, לצורך בצוע מדידות חשובות, ושיתוף שלהן למרכז רפואי. הסרט מבוסס כמעט כולו על צילומי וידאו שמראים את המוצר עצמו, ואנשים מבוגרים אחרים שמשתמשים במוצר, ומרוצים. את הבדיקות השונות הצגנו בעזרת גרפיקה דינאמית. הקריינות בסרט התדמית היא בספרדית, מכיוון שהסרט נועד לקדם שיווקית את המוצר בספרד. 

ראו סרט תדמית למפזר חום חדשני וייחודי

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג מפזר חום חדשני, לשיווק בארצות הברית. הסרט מציג את המוצר בצילומי וידאו, כולל כיצד מתקינים אותו בצורה פשוטה, מציג את הצוות ההנדסי שפיתח את המוצר, כולל תשתיות הפיתוח בחברה. הקריינות היא באנגלית, על ידי קריין שהוא American Native Speaker, מכיוון שהסרט מיועד לשיווק בארצות הברית.

ראו שואוריל 2022 Showreel שח יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

מדובר על סרטון באורך של כדקה, אשר מציג קטעים קצרים מתוך מכגוון הפקות של סרטי תדמית של יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים. דרך שואוריל זה, ניתן לראות את המגוון הגדול של סגנונות הפקה של סרטי תדמית. אבל, הקו העיקרי של החברה כיום הוא התבססות על סרט תדמית המבוסס על צילומי וידאו, ולא על סרטי אנימציה.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות