יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרט תדמית להבאת בעלי הון זר לישראל
נכתב: מרץ 2024
2023- שנת המשבר הגדולה של ההייטק הישראלי!
המיתון העולמי, וחוסר היציבות המקומית, שהתחילו באיום ההפיכה המשטרית, והגיעו לשיא במלחמת 'חרבות ברזל', הרחיקו משקיעים מישראל וגרמו לשפל חסר תקדים בסך המימון שקיבלו הסטארט-אפים בישראל, והחדשים שביניהם ספגו את המהלומה הקשה ביותר. סך השקעות הון סיכון בהייטק הישראלי ב- 2023 היה 7.3 מיליארד דולר, שהם צניחה של כ- 60% ביחס לשנת 2022. בעקבות מלחמת 'חרבות ברזל', המצב החמיר משמעותית, מה שיוצר בעיה קיומית להרבה חברות ישראליות. 

מטרת מאמר זה היא להציג מה נדרש לכלול בסרט תדמית על מנת להביא הון זר להשקעות בישראל בכלל, ובהייטק הישראלי בפרט.

מה מומלץ לכלול בסרט תדמית על מנת לעודד הבאת הון זר לישראל?
כדי שסרט תדמית יהיה יעיל מול בעלי הון זר, ישנם מספר רכיבים חשובים שצריך לכלול בסרט. הנה כמה מהם:


1. ביצוע מחקר מעמיק- השלב הראשון והכי חשוב זה להבין את קהל בעלי ההון העיקריים, ואת תחומי העיניין העיקריים שמעניינים אותם. מחקרי שוק מקיפים על התעשיות והמיזמים המרכזיים בישראל, יכולים לעזור ליצור סרט תדמית שמתאים לצרכים שלהם.

2. הצגת היתרונות התחרותיים של ישראל- סרט תדמית יעיל צריך להדגיש את היתרונות התחרותיים של ישראל בתחומים כמו: טכנולוגיה, חדשנות, חוסן הבנקים, תשתיות מתקדמות ותנאי עסקים חיוביים. 

3. הצגת מסרים ברורים ומרשימים- הסרט צריך להיות מרגש, ולהעביר מסרים ברורים ומשכנעים לקהל היעד, הכוללים את הפוטנציאל העסקי והכלכלי שבהשקעה בישראל.
 
4. הצגת תמיכה מהמדינה- חשוב להדגיש את התמיכה הממשלתית והמוסדית ביזמים ובעסקים חדשים, כולל תוכניות של המדען הראשי, תוכניות פיתוח ומענקים כלכליים.

5. הצגת יתרונות גאוגרפיים וגיאופוליטים- יש להדגיש את היתרונות הגיאוגרפים של ישראל, כגון מיקום איסטרטגי בין אירופה, אסיה ואפריקה, וגישה קלה לשווקים מגוונים.

6. הצגת סיפורי הצלחה- כלפי בעלי ההון הזר, חשוב להציג דוגמאות של מיזמים וחברות שהציחו, בעקבות השקעות זרות, ולהראות את היציבות והפוטנציאל העסקי של המדינה, שמעודדת כאלו יוזמות.

7. הפקה הכי מקצועית ומושקעת-  סרט התדמית חייב להיות מופק בצורה הכי מקצועית ומרשימה, תוך שימוש בכלים הכי מתקמים ומקצועיים, וכן בעלי מקצוע מהשורה הראשונה, כי סרט התדמית האיכותי גם מקרין על היעד של ההשקעה. 

 

ומה צריך לכלול סרט תדמית על מנת להביא הון זר לחברת הייוק ישראלית?

כאשר מדובר על הבאת הון זר לחברת הייטק ישראלית, חשוב להתמקד ברכיבים המיוחדים לעיניין התעשייה הטכנולוגית המתקדמת. הנה מספר עיונות לכלול בסרט תדמית עבור חברת הייטק ישראלית:

1. הצגת גודל השוק- בעלי הון מוכנים להשקיע אותו במקומות בהם יש להם סיכוי גדול להחזיר את ההשקעה, ואף להרוויח בגדול. זה נכון אפילו להשקעות של הון סיכון. לכן, לפני שמדברים בכלל על הפתרון שרוצים לפתח, צריך להציג מה גודל השוק שהפתרון יכול לפתוח לבעל ההון. כלומר, אם מפתחים לדוגמא פתרון סייבר, צריך להציג קודם כל את גודל האיום, ואיזה שוק יכולים לצפות שירכשו את פתרון הסייבר המוצע. זה הדבר הראשון והכי חשוב. נכון, צריך להיות אופטימיים, ולהאמין במוצר ובשוק, אבל- אסור להגזים. ציך להיות ראליים, וכל נתון של גודל שוק צריך להתבסס על מחקרי שוק אמינים, ולא על 'תחושות בטן' או 'אמונה'. ההצגה הכי מקוממת בעלי הון זה משפטים כמו: 'אני מאמין שהמוצר שלנו יפתח לנו שוק של מעל 20 מילאיארד דולר בשלוש שנים הבאות'!. על בסיס מה נאמר כזה משפט? ברור שזה לא רק שלא יעודד בעלי הון, אלא להיפך- זה רק ירתיע אותם.

2. הצגת המוצר להשקעה- אחריי הצגת השוק, צריך להציג את הפתרון שמפותח בימים אלו בחברה, הסבר קצר על מה בדיוק הוא עושה לטובת השוק המדובר, והכי חשוב- להציג את הסטטוס האמיתי של הפיתוח. לצערי, האופטימיות הישראלית היא מדהימה. חברה מפתחת דגם הכי ראשוני של מוצר מסויים, שבקושי מצליח להגיע למפרט הביצועים הסופיים שלו, וכבר מציגים למשקיעים 'המוצר כמעט גמור. נשאר מעט השלמות פיתוח והעברה לייצור'. לכן, מול בעלי הון חייבים להיות הכי כנים במצב האמיתי של המוצר, כמה בדיוק נדרש מבחינת זמן וכסף על מנת לסיים את הפיתוח לרמה של מוצר למכירה, כלומר- מוצר סדרתי. 

3. הצגת יכולות צוות הפיתוח- בשלב הזה, אחריי שמציגים את הסטטוס האמיתי של המוצר שבפיתוח, צריך להציג את היכולות של החברה להשלמת הפיתוח, באמצעות התשתיות ההנדסיות שקיימות בחברה, והן מבחינת אנשי המפתח שבפיתוח, תוך דגש על: ניסיון מקצועי, חדשנות ויזמות.

4. הצגת יכולות ניהוליות- מאוד חשוב להציג בסרט התדמית את צוות ההנהלה של החברה, כולל הניסיון המקצועי הקודם שלהם, והאם כבר הובילו בעבר חברה להצלחה דרך גיוס הון זר. אין ספק, הצלחות קודמות מסייעות משמעותית בגיוס, ולכן אם לא קיים בחברה מישהו עם ניסיון קודם- מומלץ שלפני הפקת הסרט, החברה תגייס קודם כל כזה אדם להוביל את התהליך. זה משמעותי!

5. הצגת עיקריי המודל העסקי- הסרט צריך לכלול את עיקר תוצרי המודל העסקי שלפיו החברה מתנהלת, במיוחד מול השוק הצפוי למוצר, רק לוודא שהתוכנית היא כזו שמכסה את כל התקציב הנדרש, לא רק להשלמת הפיתוח, אלא גם להקמת מערך שיווק, הפצה והטמעה של המוצר, שזה תקציב ענק שלפעמים חברות פיתוח שוכחות לכלול, ואז נתקעות ללא הון דווקא כשהוא נדרש לצורך תחיל מכירות.

6. קריאה לפעולה- תיאום פגישה- כבר פנו אליינו יזמים שהאמינו שהפקת סרט תדמית מקצועי, יגרום לבעלי הון להשקיע בחברה. הלוואי. בלי פגישה בין בעלי ההון לבין היזמים, אין סיכוי להשקעה, ובוודאי לא בימים אלו. הדרך היחידה לגייס היא באמצעות פגישה פנים-אל-פנים. לכן, הקריאה לפעולה בסוף סרט התדמית צריכה להיות: מבקשים לקיים פגישה על מנת להציג לעומק את הנושא. 


לסיכום,  למרות המצב הקשה של השקעות בארץ, ניתן להביא לארץ הון זר באמצעות סרט תדמית שהופק בצורה מקצועית, כנה ומשכנעת, שכוללת בין השאר את גודל השוק, מציגה את המוצר בצורה אמיתית, וכן את צוות הניהול והפיתוח, ועיקריי המודל העסקי.  

מנהל עסק- מתקשה לסיים פיתוח עקב חוסר מימון?

חסר לך תקציב לשווק את הפיתוח בעולם?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרט תדמית לגיוס הון זר למסרק כינים חדשני

מדובר על הפקת סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לגיוס הון זר עבור השלמת פיתוח של מסרק כינים חדשני. בסרט זה בוצעו רוב הנושאים המומלצים לסוג כזה של סרט: הצגת גודל השוק, הצגת המוצר בצורתו הסופית ובפעולה, הצגת היכולות השיווקיות של העסק, הצגת היזם, וקריאה לקיום פגישה. כל אלה סייעו משמעותית בגיוס הון זר לצורך הטיפול במוצר זה.

ראו סרט תדמית לגיוס הון זר לפתרון בנייה מודולרית חדשנית

מדובר הפקת סרטון תדמית באורך של כ- 3 דקות, לצורך גיוס הון זר להשלמת פיתוח של פתרון לבנייה מודולרית, עם יתרון כלכלי משמעותי. הסרט נפתח במחקר שוק שמציג את גודל השוק של בנייה מודולרית תעשייתית, מציג את הסטטוס האמיתי של הפתרון, שמחייב השלמות פשוטות ומוכחות, וכן מציג מספר בניות מודולריות שבוצעו בשיטה שפותחה בחברה, וכן כל תשתיות הפיתוח והייצור של החברה. 

ראו סרט תדמית להשלמת פיתוח תרופה לאיידס

 מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2.5 דקות, אשר הפקנו לפני מספר שנים, לצורך גיוס הון זר לחברה ישראלית שהייתה על סף פריצה לתרופה לאיידס. הסרט מציג את גודל השוק, את הפתרון שהם הצליחו לפתח באמצעות שני פרופסורים מאוניברסיטת ירושלים. בסרט גם שומעים ורואים את שני הפרופסורים, וכן את הפטנט הרשום על שם החברה. בזכות הסרט, החברה הצליחה לגייס סכום מדהים, שאיפשר לה להשלים את הפיתוח של התרופה.