יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרט מוצר- בשביל מה זה טוב?

מהו סרט מוצר?


בעבר, חברות ועסקים הפיקו לעצמם סרטים מקיפים, שהציגו את החברה, הטכנולוגיה, התשתיות, המוצרים, הלקוחות, ועוד כיד הדימיון הפורה של חברות הפקת הסרטים. כיום, זה כבר עולם חדש. לא עוד סרטים ארוכים ומקיפים. גם עלות הפקת סרטים ירדה משמעותית, וגם הסבלנות של לקוחות לצפות בסרטים ארוכים ירדה למינימום. כיום מקובל להפיק סרטונים קצרים של 30-60 שניות, כמעט כמו פרסומות טלוויזיה: קצרים, ממוקדים ופשוטים. 

מקובל כיום להבחין בין שני סוגי סרטים:

- סרט תדמית- סרט של כ 1.5 דקות, שמציג את עיקריי העסק, והבידול שלו בתחום הפעילות של העסק. את הסרט מטמיעים בדרך כלל באתר הבית של החברה, כאשר המטרה העיקרית היא חיזוק המיתוג של העסק

- סרט מוצרסרט של כדקה, אשר מציג מוצר מסויים שהחברה מייצרת, או קו מוצרים, ואשר אותו מעוניינים לקדם. את הסרט מטמיעים בדרך כלל בדף המוצר שבאתר הבית, או שמשתשמים בו לצורך קמפיינים שיווקיים. המטרה העיקרית של הסרט היא לקדם את המכירות של אותו מוצר.
לסיכום, סרט מוצר הוא כלי שיווקי ממדרגה ראשונה, אשר מקדם מכירות של מוצרים. חשוב להפיק אותו בצורה נכונה, תוך שימוש בכל הכלים ההפקתיים הישימים לנושא, כך שהסרט יספק את הסחורה.


למאמרים נוספים בנושא:  מה ההבדל בין סרט תדמית וסרט מוצר?  לחץ כאן                                      איזה סגנונות הפקה קיימים בסרטי מוצר?  לחץ כאן
 

מנהל שיווק- מעוניין לקדם מכירות של קו מוצרים חדש?

מעוניין להיכנס לשווקים חדשים, ולקדם מכירות של מוצר קיים?
 

ראה תחילה סרט מוצר לאפליקציה חדשנית (סרט אנימציה)

מדובר על סרט אנימציה באורך של כדקה, אשר מציג קונספט חדשני עבור כעלי בתים, אשר מעוניינים להשכיר את דירותיהם. הסרט מבוצע באנימציה, במטרה לאפשר לצופים להבין את הקונספט החדשני, בלי להיות מחובר לדירה מסויימת, אלא לרעיון. הסרט מציג את הרעיון, ומניע לפעולה.

ראה תחילה סרט מוצר ללמצלמת דרך חדשנית (סרט וידאו)

מדובר על סרט המצולם בוידאו, אשר מציג מוצר חדש המצולם בסביבה המדוייקת בה הוא אמור לפעול. באופן כזה, הצופה חווה את השימוש בפועל במוצר, ומקבל את כל התוצרים שהמוצר מספק, מבין את הערך עבורו, מה שמניע אותו לפעולה, קרי- יצירת קשר עם הספק, או הזמנה.

על מה כדאי להקפיד בהפקת סרט מוצר?


אם הגדרנו שהמטרה העיקרית של סרט המוצר היא לקדם מכירות של המוצר, אז ברוח זו גם חייבים להפיק את הסרט. 

הנושאים החשובים בהפקת סרט מוצר:

- התוכן- חשוב שבעקבות התחקיר אשר מבצעים בעסק, ובמיוחד על המוצר הספציפי, להציג את הדברים הבאים: איזה ערך המוצר מספק ללקוח, ומה מבדל את המוצר מהתחרות (כלומר- במה הוא יותר טוב מהתחרות). אלה שני הנושאים החשובים ביותר להצגה בסרט המוצר, ותפקיד הקופירייטר אשר מכין את התסריט לסרט, ידע להגדיר בצורה ברורה ומעניינת, כך שכל צופה בסרט יוכל בשניות ספורות לקלוט את שני המסרים.

- אורך- יש לשאוף שהסרט לא יעלה על דקה. לאנשים שצופים בסרט באינטרנט, אין סבלנות לצפייה ארוכה, גם אם הסרט מלהיב, וגם אם המוצר מדהים. בדרך כלל מקבלים החלטה בשניות ספורות. מניסיוננו, זמן צפייה ממוצע בסרטי מוצר נמוך מ- 30 שניות, כך שבוודאי אין טעם להשקיע בסרטים ארוכים יותר מדקה. חייבים לדחוס את שני המסרים החשובים שהגדרנו בתוכן, אל תוך אותה דקת סרט.

- סרט וידאו- עקרונית, אנחנו ממליצים ליצרנים שמעונינים להפיק סרט על המוצרים שלהם, שהסרט יצולם בוידאו. חשוב שהלקוח הפוטנציאלי שצופה בסרט יראה את המוצר ואת מה שהמוצר מספק, שיראה אנשים אחרים משתמשים במוצר ונהנים, כך שיחוש כאילו הוא בודק כרגע בעצמו את המוצר, ומרגיש את הערך שהמוצר יכול לספק לו, ומה מייחד אותו.

- מתי מומלץ סרט אנימציה? - ישנם מיקרים בהם עדיף להפיק סרט מוצר באנימציה, או בגרפיקה דינאמית, ומקרים אלה הם: כאשר המוצר הוא תוכנה מיוחדת, אפליקציה ייחודית, או קונספט חדשני. בכול המוצרים האלה, הדרך הפשוטה והברורה ביותר להציג את הפתרון הינה דווקא באנימציה, המאפשרת הכללה של הנושא, והסבר פשוט, שאינו קשור למקום מסויים שכדאי היה לצלם אותו בוידאו.

- קריינות- כדאי שהמסרים יועברו, תוך שימוש לא רק בויזואל, קרי- צילום בוידאו או באנימציה, אלא גם דרך ערוץ הסאונד. מומלץ שהמוצר יוצג על ידי קריין (או קריינית בהתאם לנושא), אשר יוסיפו נופך סמכותי למה שמוצג בויזואל, ובעצם יפרשו אותו לצופה בסרט

- הכנה לצפייה מטלפון נייד- כיום, רוב הלקוחות צופים בסרטים שבאינטרנט דרך מכשיר חכם (סמארטפון), לכן חשוב שהסרט יותאם לכך. חשוב שכל מה שמצלמים יהיה גדול וברור, להימנע מצילומים חשוכים, מסרים עיקריים צריכים להיות מודגשים באמצעות כותרות גדולות ובולטות, וכן להוסיף כתוביות בתחתית המסך של כל הנאמר בסרט (קריינות או מרואיינים), כי יש הרבה אנשים שצופים בסרטים במקומות רועשים, או בעבודה, ולא מעוניינים שאחרים ישמעו את מה שהם צופים בו. חשוב שהסרט יהיה ערוך בצורה קיצבית ודינאמית, וילווה במוזיקה כייפית ומקפיצה, שעושה ממש חשק גם להשתמש במוצר כמו אלה שבסרט.

- הנעה לפעולה- חשוב שכל הסרט יוכוון לכך שהצופה בסופו יבצע פעילות רכישה, או יצירת קשר עם היצרן. זה בא לידי ביטוי בתכנים, בקצב, בכייף של הסרט, וכן בקריאה לפעולה שבסוף הסרט.

ראה סרט מוצר למכונת חירור מהפכנית שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט מוצר באורך של כ- 1.5 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית מכונת חירור חדשנית, אשר משתמשת בטכנולוגיה מהפכנית, ובכך מאפשרת תכונות שלא התאפשרו בטכנולוגיות קיימות. סרט המוצר נועד לקדם שיווקית את המוצר בארצות הברית, לכן כולו באנגלית, כולל קריינות של קריין מקצועי שהוא American Native Speaker. כל סרט המוצר מצולם בוידאו, כך שכל לקוח יכול להתרשם מהיכולות של המוצר.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי מוצר, שהופקו למוצרים שונים ומגוונים, כאשר כל אחד מהם הוכיח את היעילות שלו בקידום המכירות של אותם מוצרים

יהב הפקות- סרטי מוצר שיווקיים


​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות