יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
סרט 'חיים שכאלה': סרט ביוגרפי לתיעוד סיפור חיים של קרוב משפחה
 

ספר לתיעוד סיפור חיים- מזכרת חשובה!

בשנים האחרונות ראינו יותר ויותר אנשים שהחליטו לתעד את סיפור חייהם של קרוב משפחה יקר, כגון סבא שהגיע לגיל 90, או אמא שהגיעה לגיל 80, בספר שנכתב עבורם. בכאלה הפקות, פונים לחברה שמתמחתה בכתיבת סיפורי חיים, מקיימים מספר מפגשים בין כותב הספר לבין גיבור הסיפור עבורו רוצים לכתוב את הספר. ברוב המקרים, כותב הספר מתחקר את אותו אדם במהלך הפגישות, מקליט את השיחות ביניהם, ואחריי מספר חודשים מקבלים סיפור שכתוב בצורה נהדרת, על ידי אדם שיודע לכתוב ולספר סיפור. 

אין ספק, זו מזכרת נהדרת מאדם קרוב לליבנו, ולכן ישנן די הרבה חברות שמספקות כאלה ספרים עם סיפורי חיים. הבעיה העיקרית, מעבר לעלות הפקה של כזה ספר שהיא מאוד יקרה, זה שהסיפור חיים מעובד בצורה כזו שיהיה מעניין, כמו בכל ספר עלילתי. לצערי כבר שמעתי כמה ילדים שתכננו לכתוב 'עץ משפחתי' עבור עבודה לבית הספר, וטענו שהסיפור של סבא נשמע כמו: אגדות אלף לילה ולילה. קשה להאמין שהסיפורים אכן אמיתיים, בעיקר כי עובדו בכדי שיהיו מעניינים. 

 

סרט 'חיים שכאלה'- סרט שמתעד סיפור חיים- הכי אמיתי שיש!

בדיוק את בעיית האמינות של סיפור החיים שמוצג בספרים, סרטי 'חיים שכאלה', או סרט סיפור חיים באו לפתור. בסרט 'חיים שכאלה' הסיפור מסופר בלייב על ידי האדם שעבורו מבצעים את הסרט, במילים שלו מול מצלמת הוידאו, או על ידי סיפורים שמספרים למצלמה חברים וקרובי משפחה של גיבור הסרט. יכול להיות שחלק מהדברים המסופרים קצת 'מיופים' על ידי מי שמציג את הסיפורים מול המצלמה, אבל הם עדיין נשמעים מאוד אמינים, כי מסופרים בוידאו, שזה הכי אותנטי. אין כותב סיפורים שמסגנן ומייצר סיפורי גבורה שלא היו ולא נבראו, העיקר שהסיפור יהיה מעניין. כאן הכל מגיע ממקור ראשון, בלי סגנון. הכי אמיתי שאפשר!

בנוסף, עלות הפקת סרט סיפור חיים נמוכה משמעותית, בוודאי ביחס לעלות הפקת ספר סיפור חיים, וכמובן ביחס לעלות השכפול וההפצה לכל המשפחה של סרט סיפור החיים, ביחס לעלות הדפסת עותקים רבים של הספר. 

ואים רוצים לשמר את המורשת של האבא/אמא/סבא/סבתא, ולהנחיל אותה לדורות הצעירים, שפה קולנועית הרבה יותר מתאימה לדור הצעיר, שקורא פחות ופחות, ונמצא במסכים רוב הזמן. סרט ידבר אליו, כמובן במידה ונעשה בצורה מקצועית ומעניינת, וישדר אמינות ולא המצאות 'אלף לילה ולילה'. את זה בדיוק סרט סיפור חיים מקצועי יעשה, וישמר את הזכרון המשפחתי לדורות. הסרט גם לא נשחק כמו ספר, כי מדובר על קובץ דיגיטלי שאפשר לשמור בענן המשפחתי, או בערוץ יוטיוב שמוקם לטובת העץ המשפחתי, ונגיש לכל בני המשפחה והחברים, תוך הגבלת התפוצה על פי החלטת המשפחה.

 

סרט 'חיים שכאלה' או סרט סיפור חיים- מתאים לכל אחד, גם למשפחה שלמה!

לכל אדם יש סיפור חיים מעניין, צריך רק לדעת לזקק אותו, להציג את העיקר, ולתעד את הכל בצורה מקצועית ומעניינת. זה יכול להיות סרט סיפור חיים באורך 15 דקות מרתק, שעובר על פני אבני הדרך המרכזיות של האדם המספר את סיפור חייו, בליווי תמונות, קטעי וידאו, וסיפורים שמחוזקים על ידי חברים ןקרובי משפחה שמכירים מקרוב את הסיפור. סרט סיפור חיים נקרא גם סרט תיעודי, או סרט תיעודי אישי, או סרט ביוגרפי.

אבל, זה ממש לא צריך להיות מוגבל לסיפור של אדם בודד. אפשר להפיק גם סיפורי חיים של משפחה שלמה, שיש לה סיפור חיים מעניין, או ראשוניות בנושא מסויים, כך שהסיפור המשפחתי ישקף את הנושא בצורה הכי אותנטית.

מעוניינים לתעד את סיפור החיים של קרוב משפחה יקר?

מעוניינים במזכרת נצח מרגשת של אבא/אמא/סבא/סבתא?

מעוניין להכין סרט 'חיים שכאלה' משפחתי?
 

ראו קטע קצר מתוך סרט ביוגרפי של משפחת שוורצמן- ראשוני מגדלי האתרוגים הישראל

מדובר על קטע מתוך סרט ביוגרפי, שמתעד את סיפור החיים של משפחת שוורצמן, מראשוני מגדלי האתרוגים בישראל, עם היסטוריה משפחתית מפוארת. בקטע זה של הסרט התיעודי מציג הנכד את מפעל האתרוגים הגדול בישראל של משפחת שוורצמן, אותו הוא מנהל כיום. זהו למעה סיפור חיים משפחתי.
 

שדרוג סרט סיפור חיים לסרט מרגש ולמזכרת נפלאה

סרט ביוגרפי, בו גיבור הסרט מספר את סיפור חייו למצלמה, הוא בהחלט מזכרת מצויינת ומהנה לכל המשפחה. ניתן לשדרג את הסרט התיעודי בצורה משמעותית ומרגשת, באמצעות שני דברים הקשורים להפקה:

1. הפקת הסרט התיעודי בסגנון 'חיים שכאלה'- סרט 'חיים שכאלה', לצעירים שביננו, שלא מכירים את תוכנית הטלוויזיה המיתולוגית 'חיים שכאלה', הינו סגנון בו לא רק הגיבור של הסרט מספר את תולדות חייו, אלא גם חברים וקובי משפחה שהיו שותפים לחלק מסיפור חייו של הגיבור, מספרים בקולם את הסיפור שהיו מעורבים בו, ומחזקים את הסיפור של הגיבור בצורה כנה ומרגשת, ולפעמים גם בצורה היתולית, בהתאם לסיפור החיים הרלוונטי. לכזו הפקה קוראים סרט חיים שכאלה.

2. צילום במקומות האירוע ולא רק בבית- ברוב המקרים סרט סיפור חיים מצולם בבית של מספר הסיפור, ומלווה בצילומי סטילס ממקומות בהם מסופר הסיפור. אבל, הרבה יותר אמיתי ומרגש, לצאת למקומות בהם הסיפור נוגע, ודווקא במקומות אלה האדם יספר את הסיפור הרלוונטי לאותו מקום. מסתבר, שכאשר מנסים להיזכר בסיפור שקרה לפני שנים רבות, במידה ונמצאים במקום בו אירע האירוע, נזכרים בפרטי פרטים של האירוע, כאילו זה קרה אתמול, וצורת הסיפור אז גם הרבה יותר כנה ומרגשת. אבל, מכיוון שבדרך כלל מדובר על אנשים מבוגרים אשר עבורם מפיקים את הסרט, לא קל להגיע למקומות רבים ושונים. מומלץ לבצע תחקיר מעמיק על סיפור החיים של אותו אדם, ולהחליט על מספר מצומצם של מקומות אליהם נוסעים, בהנחה שהם באמת משמעותיים מבחינת הסיפור.

ראו סרט ביוגרפי שהופק בסגנון 'חיים שכאלה' 

סרט ביוגרפי באורך של כ- 30 דקות, המציג את סיפור חייה המרתקים של אישה, כפי שמסופר בגוף ראשון, ודרך מפגשים עם בני המשפחה וחברים. הסרט הביוגרפי צולם במספר לוקיישנים, שהיו תחנות בחייה של אותה אישה. הסרט התיעודי מבוסס על ראיונות מצולמים בוידאו עם אותה אישה, וכן עם קרובי משפחה וחברים, מה שמייצר סרט בסגנון 'חיים שכאלה'.  חלק מהסיפורים מסופרים במקומות בהם הם התרחשו, ולכן הם מאוד אמינים ומרגשים. הסרט הופק לקראת יום הולדת 80 של אותה אישה, ואכן הוקרן באירוע המשפחתי שהופק עבורה.

סרט ביוגרפי נוסף שהופק בצורת סרט 'חיים שכאלה'

מדובר על קטע קצר מתוך סרט ביוגרפי שהפקנו, בו תעדנו את קורות חייה של מרים, דרך 10 תחנות שונות בחייה. הסרט מבוסס על שיחות רבות עם מרים, שיחות עם קרובי משפחה, וביקור במספר מקומות בהם מרים חייתה. בכך, יצרנו סרט בסגנון 'חיים שכאלה', שמתעד את כל חייה של מרים.
 

פתרון להפקת סרט ביוגרפי בעלות יותר נמוכה מסרט 'חיים שכאלה'

כמו שכתבתי למעלה, הפקה של סרט 'חיים שכאלה' אינה זולה, וכבר הפקנו סרטי 'חיים שכאלה' בעלויות של מעל 25 אלף ש"ח, בהם התקיימו מספר רב של ימי צילומים, במיוחד במקומות שקשורים לדמות הראשית שבסרט. 

ניתן להוזיל משמעותית הפקות של סרט ביוגרפי, אם במקום לבסס את הסרט על צילומי וידאו, ניתן להכין סרט המבוסס כולו על תמונות סטילס של האדם שעבורו מעוניינים להכין סרט. לכל אדם יש תמונות סטילס, וישנם אנשים שלא מוכנים לשבת מול מצלמה ולספר את סיפור חייהם. לכן, סרט המבוסס על צילומי סטילס יכול להיות פתרון מצוין וזול משמעותית ביחס לסרט המבוסס על צילומי סטילס. כמובן שעדין חשוב לבצע תחקיר מעמיק מול האדם והמשפחה, להבין לעומק את סיפור חייו, וביחד לעבור על תמונות שונות מאבני דרךם מרכזיות בחייו של אותו אדם, כך שניתן יהיה לספר את סיפור חייו בתמונות, גם בצורה מדוייקת, ובעיקר- בצורה מעניינת.

דוגמת סרט ביוגרפי המבוסס על תמונות סטילס

מדובר על סרט באורך של כ- 8 דקות, המבוסס כולו על צילומי סטילס של אדם שהגיע לגיל 80, ןהסרט הוא מתנת יום הולדת, והוא הוקרן באירוע לכבודו. הסרט סוקר את כל תולדות חייו, בעיקר באבני הדרך המרכזיות של חייו, כולל המשפחה המורחבת. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות