יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרט הדרכה מצולם בוידאו- הכלי הכי יעיל להדרכת מכשיר רפואי חדש
עודכן: פברואר 2024

הפקת סרט הדרכה- תחליף עדיף לספר הפעלה!

כל מוצר חדש שיוצא לשוק מחוייב להיות מלווה בספר הדרכה, או מה שנקרא 'ספר הפעלה'. כיום, רוב החברות מפיקות סרט הדרכה במקום ספר ההפעלה, כאשר הרווח הוא לא רק שהפקת סרט הרבה יותר זולה מהפקת ספר, היא גם הרבה יותר יעילה. אנשים כיום 'מתעצלים' לקרוא, ואם יש להם סרט, הם מעדיפים לצפות בסרט, ובכך יכולים לךהכיר במהירות את צורת השימוש הנכונה במוצר. בחלק מהמקרים מפיקים סרט הדרכה בוידאו, ובחלק אחר סרטי אנימציה, בהתאם למה שמאפשר הסבר מובן ופשוט יותר להבנה של המשתמש.

אבל, מוצרים רפואים הוא תחום שמחייב מחשבה אחרת. כאן- אין מקום לטעויות. בחלק מהמקרים מדובר על ציוד מציל חיים, כך שנדרשת הדרכה מושלמת. מניסיוננו, ההדרכה היעילה ביותר למוצרים רפואיים, הינה באמצעות סרט הדרכה המצולם בוידאו, כך שהמשתמש רואה במדוייק איך נדרש להשתמש במוצר.

על מה חשוב להקפיד בהפקת סרטי הדרכה למוצרים רפואיים?

בכל הפקת סרט הדרכה למוצרים רפואיים, אנחנו ממליצים להקפיד על הנושאים הבאים:

1. חשוב להכין תסריט מפורט, המציג צעד אחר צעד, את השימוש הנכון במוצר, ולוודא שהאנשים הטכניים של החברה המפתחת בדקו בפועל את התסריט של סרט ההדרכה, על מנת לוודא שאין טעויות.

2. הסרט חייב להיות מצולם בוידאו, ולא באנימציה המדמה את התהליכים הנדרשים לביצוע על ידי המשתמש. חלק מהצילומים הם צילומי תקריב, כך שחשוב גם עדשות מקרו לצילומים.

3. מקום הצילומים חייב להיות מאוד מואר, כך שגם ישדר 'נקיון', אבל בעיקר יאפשר צפייה בכל פרט ופרט שבהדגמה.

4. את ההדגמות כדאי שתבצע שחקנית מקצועית, ולא 'עובדת החברה' שאולי בכך יחסך כסף, אבל הביצוע יהיה מהוסס ולא מקצועי.

5. חשוב שאת סרט ההדרכה ילווה קריין, או קריינית, מקצועיים, אשר הוקלטו באולפן קול אקוסטי, כך שתתקבל דיקציה ומובנות מושלמים. 

6. אפשר להוסיף לסרט הערוך מוזיקת רקע, אבל אסור שהיא תהיה דומיננטית, אלא שקטה וברקע, כך שתמלא רק זמנים בהם אין קריינות.

 

איזה סגנונות הפקת סרטי הדרכה קיימים?

ניתן לבצע הפקת סרט הדרכה במגוון דרכים:

1. צילום בוידאו ומודגם על ידי פריזנטור שמציג את ההפעלה הנכונה של המוצר. זה מקובל כאשר סרט ההדרכה נועד למדינה בה פותח המוצר, ואנשים דוברים את אותה שפה.

2. צילום בוידאו, מודגם על ידי פריזנטור, כאשר ברקע נשמעת קריינות מקצועית שמסבירה את התפעול הנכון של המוצר. זה מקובל בהפקת סרטי הדרכה למדינות שונות, כאשר עבור כל מדינה משלבים קריינות בשפת המקום. רק בישראל קוראים כתוביות תרגום. כמעט בכל ארץ אחרת מצפים שסרטי ההדרכה ידברו בשפת המקום. באופן כזה גם נמנעות טעויות בעקבות אי הבנה של השפה.

3. סרטון אנימציה שמציג את התפעול הנכון של המוצר, אפילו בצורה קלילה, על מנת שאנשים יהנו מהצפייה בסרט ההדרכה.

למוצרים רפואיים אנחנו לא ממליצים להפיק סרטון אנימציה, אלא לצלם בוידאו את ההדרכה, ולהתאים את השפה לקהל היעד.

מפתח מוצר רפואי ומעוניין בסרט הדרכה על השימוש במוצר?

מתלבט אם להפיק סרט וידאו או אנימציה?
 

סרט הדרכה למוצר לניקוז נוזלים מאדם מונשם

מדובר על הפקת סרט הדרכה, המדגים צעד אחר צעד, באמצעות שחקנית המדגימה את הפעולות על גביי בובת דגם של אדם מונשם. כל הצילומים מבוצעים בתקריב גדול, מצולמים באולפן צילומים עם תאורה רבה, כך שכל ההדגמות מאוד ברורות, עם אפס מקום לטעויות.

ראו סרט הדרכה למוצר רפואי מציל חיים שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרט הדרכה של כ- 4 דקות, אשר נועד להציג את השימוש הנכון במוצר רפואי מציל חיים. במקרה של מוצר זה, שימוש לא נכון במוצר עלול לגרום למות החולה, כך שההדרכה חייבת להיות הכי מדוייקת וברורה, כזו שתמנע כל טעות של המשתמש במוצר. ברור שספר הפעלה במקרה כזה מאוד לא יעיל, ובטח לא סרט הדרכה באנימציה. הפעם היה הכרח לבצע הפקת סרט הדרכה מצולם בוידאו, בו מדגימים בצורה מפורטת ומדוייקת איך להשתמש במוצר, וממה להימנע במצבים שונים בהם המוצר נדרש. 
במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטוני הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטי הדרכה 

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרט הדרכה למוצר רפואי שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרט הדרכה של כ- 3 דקות, אשר נועד להציג את השימוש הנכון במכשיר הרפואי. כמובן שכאלה סרטי הדרכה חייבים לצלם בוידאו, כולל תאורה מאוד טובה, בכדי לוודא שמדובר על הדרכה מדוייקת. סרטוני הדרכה מחליפים ספרי הדרכה, שגם מאוד יקרים להפקה, וגם פחות יעילים מסרטי הדרכה, בהם ניתן לראות במדוייק מה נדרש לבצע. מכיוון שהציוד מיועד לבתי חולים בארצות הברית, סרט ההדרכה מלווה בקריינות מקצועית של קריינית שהיא American Native Speaker

ראו מקבץ מתוך הפקת סרטי הדרכה למגוון מוצרים

מדובר על מקבץ של כדקה, הכולל קטעים קצרים מתוך הפקת סרטי הדרכה למגוון מוצרים ומגוון לקוחות. אבל, מה שברור זה שרוב סרטי ההדרכה מבוססים על צילומי וידאו. מניסיוננו למדנו, שסרט הדרכה המבוסס על צילומי וידאו הוא הכי יעיל מבחינת הדרכה, ומונע טעויות, מה שיכול להיות קריטי במוצרים רפואיים.

 

לסיכום, הדרך היעילה ביותר להדריך לשימוש נכון במוצרים היא באמצעות הפקת סרט הדרכה. אבל, כאשר מדובר על מוצרים רפואיים, חובה לצלם את סרטי ההדרכה בוידאו, ולא סרט אנימציה.אולי יעניין אותך גם:   סרטי הדרכה- מי צריך את זה?                               מה ההבדל בין סרט מוצר לסרט הדרכה?
 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות