יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הפקת סרטון הדרכה- הפתרון היעיל ביותר להדרכה טובה
עדכון אחרון: מאי 2022

עדיף להפיק סרטון הדרכה על פני ספר הפעלה

כיום, בעקבות הירידה המשמעותית בעלויות הפקת סרטים, אנחנו ממליצים ליצרנים להפיק סרטון הדרכה במקום ספר הדרכה, או ספר הפעלה. כאשר נדרש נוהל פשוט להפעלת ציוד חדש, יכול להיות שניתן להסתפק בהנחיות כתובות. אבל, כאשר מדובר על ציוד מורכב, הכולל תכונות רבות, וזה קריטי שהשימוש במוצר יהיה בצורה תקינה, כמו במוצרים רפואיים, אין ספק שסרטוני הדרכה הרבה יותר יעילים לספר הדרכה עם מאות עמודים.

מה מיוחד בהפקת סרטוני הדרכה אלו?

מדובר על מכשיר הדמיה מאוד מתקדם, שמחייב הפעלה מאוד מקצועית. כל הפעלה לא נכונה יכולה לסכן את חיי הנבדק. למכשיר זה היצרן המקורי הכין ספר הדרכה בן 800 (!) עמודים. הספר כלל הרבה מאוד שרטוטים וציורים על מנת שההסברים יהיו יותר ברורים, אבל כמעט כל מי שניסה להשתמש בספר ההדרכה לצורך לימוד של השימוש במוצר, העיד שההסברים מסובכים, לא ברורים, והם נדרשו לקרוא כמה פעמים, ובהרבה מקרים נאלצו ליצור קשר עם היצרן המקורי לצורך קבלת הבהרות. 

מה שאנחנו עשינו, אחרי שלמדנו לעומק את המוצר, הוא להפיק שלושה סרטוני הדרכה, כל הפקה של סרטון הדרכה על מוד פעולה שונה של המכשיר. כל סרטון באורך של 7-8 דקות בסך הכול. סרטוני הדרכה אלה הוצגו למספר גדול של משתמשים פוטנציאלים, והתוצאות היו מאוד מעודדות. כל המשתמשים טענו שהסרטים מספקים את כל המידע הנדרש, בצורה ברורה ומדוייקת, שלא חייבה אף לא שיחת הבהרה אחת עם היצרן. כלומר, שלושה סרטוני הדרכה באורך כולל של כ 20 דקות, החליפו ספר הדרכה של 800 עמודים, והוכיחו שהם לא רק יותר זולים להפקה, אלא הרבה יותר יעילים.

מכשיר CT מתוחכם זה, הינו תוצרת חברה פינית. הם עד לאחרונה השתמשו רק בספרי הדרכה גדולים ומורכבים, וגם מניסיונם ישנן הרבה בעיות של אי הבנה שקשורות לספרים, שמחייבות שיחות הבהרה עם לקוחות שרכשו את ה CT ונתקלו בבעיות. אחריי שנציג החברה צפה בסרטונים שהפקנו, הוא מאוד התלהב, ומסתבר שהם רכשו את הסרטים, והולכים לשלב בהפקת כל סרטון הדרכה קריינות בשפות שונות, עבור הלקוחות שלהם. 

 

הפקת סרטון הדרכה- הוצאה חד פעמית

נכון, הפקת סרטון הדרכה מחייבת מאמץ משמעותי, הן בצד הלקוח, והן בצד חברת ההפקות של סרטוני ההדרכה, בכדי להפיק סרטונים שישרתו את המטרה של תפעול נכון של המוצרים הרלוונטים. אבל, זו הוצאה חד פעמית, שיכולה אחריי ההפקה להישלח כקישור ליוטיוב, בו הועלה הסרטון, ולחסוך את משלוח ספרי ההדרכה לכל לקוח. מסתבר, שהפקת סרטון הדרכה גם חוסכת קיום הדרכה פרונטלית בפועל, כי סרטון שהופק בצורה טובה, יכול בהחלט לחסוך הדרכה פיזית אצל הלקוח, מה שספר לא רק שלא חוסך אלא להיפך- למוצרים מורכבים הלקוחות מעדיפים הדרכה מסודרת על המוצרים, על מנת שיהיו בטוחים שההפיעלה תהיה חלקה וטובה.

עם הכנה טובה מראש, ניתן ביום צילומים יחיד, לצלם אפילו מספר סרטוני הדרכה, המבוססים על קריינות, או הצגה של מומחה החברה שמפעיל את הציוד לטובת הצילומים, מה שמוזיל משמעותית את הפקת סרטוני ההדרכה.

לסיכום, הפקת סרטון הדרכה הרבה יותר יעיל להדרכה מאשר ספר הדרכה, ובמיוחד עבור מוצרים מורכבים. בנוסף, הם גם הרבה יותר זולים להפקה, מה שהופך את סרטוני ההדרכה לכל כך פופולריים.אולי יעניין אותך גם:     סרטון הדרכה יכול לשמש גם כסרט תדמית                                  סרטון הדרכה- הפתרון היעיל ביותר להדרכה טובה

מנהל עסק - נדרש להעביר הדרכות ללקוחות?

 

מחפש כלי יעיל ולא יקר להדרכות מקצועיות?

ראו תחילה סרטון הדרכה למכשיר הדמיה רפואית- צילום פנורמי

ראו סרטון הדרכה למכשיר הדמיה רפואית- צילום CT

ראו סרטון הדרכה למכשיר הדמיה רפואית- צילום צפלומטרי

ראו מקבץ מתוך סרטוני הדרכה שהפקנו לאחרונה

מדובר על מקבץ קצר של סרטוני הדרכה שהפקנו בתקופה האחרונה. סרטון זה כולל קטעים מתוך סרטוני הדרכה שונים, למגוון מוצרים. כמעט כל אחד מסרטוני ההדרכה מבוסס על צילומי וידאו בהם פריזנטור, או קריין, מדגים בצורת 'צעד-אחר-צעד' את התפעול הנכון של כל מוצר ומוצר. באופן כזה, מי שצופה בסרטון ההדרכה יכול ללמוד באופן הכי ויזואלי ואמיתי את התפעול הנכון של המוצר, בלי להשתמש בספר ההפעלה של המכשיר. לכן, סרטון הדרכה מחליף למעשה את ספר ההפעלה, וגם הרבה יותר יעיל מבחינת ההדרכה.
במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטוני הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרטון הדרכה למוצר רפואי שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרטון הדרכה קצר של כ- 2 דקות, אשר מציג את הפעלת המכשיר הרפואי בשיטת צעד-אחר-צעד. למרות שהמכשיר כל כך פשוט להפעלה, מכיוון שמדובר על מכשיר רפואי חייבים להציג את צורת ההפעלה הנכונה שלו באמצעות סרטון הדרכה, ועדיף מבוסס צילומי וידאו, כך שההדרכה תהיה ברורה ללקוחות. הסרט מלווה בקריינות מקצועית, מה שמבטיח מובנות מושלמת של הנאמר לאורך הסרטון.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות