יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
סרטי תדמית- עם או בלי שחקנים?

מעוניין לקדם את העסק?- הכי יעיל קמפיין דיגיטלי ברשת!

על מנת להגדיל מכירות, בזמן קצר יחסית, מומלץ להתניע קמפיין דיגיטלי ברשת האינטרנט, בה יופצו סרטוני תדמית קצרים, שבהרבה מקרים נגזרו מתוך סרט תדמית מרכזי שהופק עבור העסק. וכשמדובר בסרט תדמית לעסק, כמעט תמיד עולה השאלה של סגנון: האם אנחנו מתכננים סרט תדמית שישים דגש על הרגש, או סרט תדמית 'קר', כהרבה מנהלי שיווק חושבים שזה העידן החדש. עידן קר ונטול רגש. 

זה נושא מרכזי בדיונים שלנו עם מנהלי שיווק, מנהלי עסק ומנהלי יחסי ציבור (יח"צ). אנחנו מאמינים שלמרות שכיום התקשורת בין אנשים היא לא בשיחה קולחת כמו פעם, אלא בהתכתבויות, פוסטים או אימוג'ים, מה שנותן חושה של 'דור קר ומנוכר'. אני יכול להסכים עם התחושות שמעלה כזו תקשורת בין אישית, אבל- אני עדיין מאמין שמה שמוכר זה הרגש. אנשים שרואים את העסק והמוצרים, מתחברים אליו רגשית, ועם הנעה לפעולה נכונה, הם גם נוטים להתניע פעולת רכישה, או יצירת קשר לקבלת פרטים נוספים.

ואם מדובר על רגש, אז צפייה באנשי העסק שפונים ישירות אליי הלקוח, מניסיוני היא הי יעילה בהעברת מסרים ויצירת הקשר הרגשי בין הלקוח לעסק. לכן, אנחנו כמעט תמיד ממליצים למנהל עסקים ולמנהלי שיווק לעמוד מול המצלמה ולייצג את העסק, גם אם הם לא שחקנים. רבים, מתנגדים לעמוד מול מצלמה, וממליצים לשלב שחקנים מקצועיים בהפקת סרטי תדמית. 

לשילוב שחקנים בסרט תדמית יש יתרונות וחסרונות. לפני שנדון בהם, צפו בשני הסרטים הבאים (עם וללא שחקנים)

מנהל שיווק - מתכנן קמפיין דיגטלי ברשת?

מעוניין לחדור לקהלי יעד חדשים, או לפרוץ לשווקים חדשים?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראה תחילה סרט תדמית לספקית פתרונות להייטק- צילום של אנשי העסק

בסרט תדמית זה, מציג מנכ"ל החברה את העסק ל'מבקר' חיצוני (מצלמת הוידאו), תוך שהוא עובר בין כל המחלקות של העסק, ומסביר את תפקודם המגוון. אמנם האנגלית שבפיו היא עם מבטא כבד, שקצת מפריע לשומעים, אבל מצד שני יש בזה הרבה חן של 'חובבים', שמחבר רגשית את הצופה בסרט לחברה ואנשיה. סרט התדמית זכה לאלפי צפיות, וחיזק משמעותית את המיתוג של העסק.

סרט תדמית לרשת מוסכים- מוצג על ידי שחקן

בסרט תדמית זה, שחקן מקצועי מציג אירועים יום יומיים אשר בהם יכולים להתקל בעלי רכבים, שלרשת המוסכים יש עבורם פתרון מצויין. ההצגה היא הומוריסטית, שמעלה חיוך על פני מי שצופה בסרט. בפועל, סרט התדמית הוכח כמאוד יעיל, ומשך תשומת לב רבה לפתרון הייחודי של רשת המוסכים, והגדיל את הפניות לביצוע תיקונים.

אז כאשר מתכננים סרט תדמית- עם או בלי שחקנים?

אנחנו ממליצים ללקוחות לבחון כל עסק לגופו. ישנם עסקים שעדיף עם שחקנים וישנם מקרים שעדיף עם אנשי העסק. נבחן להלן כמה כללי אצבע שיעזרו לקבל החלטה אם לשלב שחקנים בסרט התדמית שמתכננים להפיק, או להעזר רק באנשי העסק. כמובן, ישנם מקרים רבים שההמלצה שלנו היא שהכי יעיל הוא שאנשי העסק יציגו את העסק, אבל- נתקלים בסירוב מנומס, כי אף אחד ממנהלי העסק לא מרגיש מספיק ביטחון לעמוד מול המצלמה, ולייצג את העסק. במקרים כאלו ניתן לנסות ולשכנע ביתרונות, ובעבודה הסבלנית של צוות הצילום בשטח, כך שזה 'לא כל כך נורא'. אם משתכנעים- נהדר. אם לא- אז ממש לא 'בכוח', כי התוצאה הסופית תהיה ממש גרועה וחובבנית, ומכך יש להימנע. כבר היו לנו מקרים בעבר, בהם הצלחנו לשכנע מנהל עסק לעמוד מול מצלמה, ובסוף יום הצילומים כאשר אותו מנהל הסתכל על הצילומים- הוא לא אישר לנו להשתמש בחומרי הגלם, ונאלצנו לתכנן יום צילומים נוסף עם שחקן.

 

מתי מומלץ להפיק סרט תדמית רק עם אנשי העסק?

מומלץ להפיק סרטי תדמית עבור העסק, רק עם אנשי העסק ולא עם שחקנים, במקרים הבאים:

1. לעסקים שמוכרים מוצרים שהלקוח יכול להתחבר אליהם רגשית, מומלץ לשלב את אנשי העסק בסרט. זה מחזק את הקשר הרגשי.

2. עסקים שכוללים תשתיות חשובות מבחינת הייצור, שכדאי שהלקוח יראה אותם, כולל האנשים שמתפעלים את אות ציוד, ובכך האמון שלו בחברה יתחזק

3. עסק בו קיים מנהל דומיננטי ובעל נוכחות, שלהערכתכם יכול לעמוד מול מצלמה ולייצג את העסק. אנשים כאלה, שמכירים ואוהבים את העסק שבו הם עובדים, מדביקים בלהט שלהם את הצופים בסרט התדמית, הרבה יותר מכל שחקן מקצועי

4. רק אם המיועדים הציג את הסק נרתמים לנושא בהתלהבות. כמו שכתבתי- גם אם זה נכון ומתאים שאנשי העסק ייצגו את העסק, במידה והם מתנגדים, או אפילו לא נרתמים בתהלהבות, התוצאה לא תהיה טובה. 

 

מתי מומלץ להעזר בשחקנים מקצועיים להפקת סרט התדמית?

מומלץ להיעזר בשחקנים מקצועיים, בהפקה של סרטי תדמית, במקרים הבאים:

1. עסקים שמוכרים מוצרים 'לא מוחשיים', כמו: תוכנה חדשה, אפליקציה מתקדמת או מפתחים קונספט חדש, ניתן לייצג בסרט תדמית המבוסס על אנימציה, ללא צילומי וידאו כלל. אפשר כמובן גם להפיק עבורם סרט תדמית המצולם בוידאו, ובהחלט ניתן להעזר בשחקנים כפריזנטורים של העסק והמוצרים.

2. במקרים בהם אנשי העסק מסרבים לעמוד מול מצלמה ולייצג את העסק, אפשר לשלב שחקנים, אבל- במפורש לא להציג אותם כמנהלי העסק, כי זה סוג של הטעיית הציבור. צריך להכין עבורם תסריט מיוחד, בו ברור שהם רק 'פריזנטורים', או 'מדמים סיטואציות יום יומיות'.

3. כאשר מתכננים סרט הומוריסטי, המשתתפים בו חייבים להיות שחקנים. כל ניסיון להפיק סרט תדמית הומוריסטי, תוך השענות על אנשי העסק נראה מגוחך, ויותר תדמית חובבנית לכל העסק ולמוצריו. מכך חייבים להימנע.

4. עבור עסקים שמייצרים מוצרים שחשוב שהלקוח יראה איך משתמשים בהם, וזה הייחוד של העסק, חשוב שא ההדגמות יבצעו שחקנים מקצועיים, שיעשו את זה בצורה הכי כייפית ומהנה, כך שזה הרושם שיועבר ללקוח הפוטנציאי שצופה בסרט התדמית.

 

קצת על עבודה עם שחקנים

בכל סרט תדמית בו מעוניינים לשלב שחקנים, צריך לקחת בחשבון את הנושאים הבאים:

1. איגוד השחקנים מכתיב לשחקנים מחירון, שהוא מאוד גבוה יחסית, במיוחד כאשר מדובר בסרטי תדמית שפונים לרשת האינטרנט. אפילו שחקנים מתחילים דורשים מעל 2,000 ש"ח ליום צילומים, כי זו הדרישה מאיגוד השחקנים. שחקנים עם קצת ניסיון מול מצלמה דורשים כ- 3,000 ש"ח ליום צילומים. 

2. ליום צילומים עם שחקנים, חשוב להוסיף מאפרת על הסט, לאורך כל יום הצילומים. זו תוספת עלות של כ 1,000 ש"ח ליום צילומים

3. יש הרבה שחקניות, שדורשות שהצילומים ילוו על ידי סטייליסטית ש'תלביש' אותם בהתאם לתפקיד שלהם בסרט התדמית. עלויות לסטייליסטים הם כמובן בהתאם לשם שלה ולניסיון שצברה, ויכול להיות בעלות של אלפי שקלים רבים.

4. כל שחקן שמוזמן ליום הצילומים, חותמים על הסכם מולו, או מול המשרד שמייצג אותו, שמגדיר את כל תנאי ההתקשרות, כולל למה השחקן זכאי (כמו ארוחות, הסעות וכד), ובכדי להבטיח שהשחקן מבוטח. אם צופים שיום הצילומים יהיה יותר ארוך מיום צילומים רגיל- יש להכניס את זה להסכם, בכדי לוודא שהשחקן לא יחליט שאחריי השעות של יום העבודה הוא פשוט עוזב את הסט, גם אים נדרשת עוד שעה להשלמת הצילומים. זה כמובן נסגר תחת הגדרה של 'שעות נוספות'.


לסיכום, בכל הפקה של סרט תדמית צריך לשקול לגופו מתי עדיף לעבוד עם אנשי העסק, ומתי לגייס שחקנים. לכל אפשרות ישנם יתרונות, אך גם חסרונות וחשוב להכיר אותם בתהליך ההפקה של סרטי תדמית.למאמרים נוספים בנושא:    מה סוד ההצלחה של סרטי תדמית?  לחץ כאן                                        סרט תדמית- התוכן הוא המלך!  לחץ כאן


 

ראו סרט תדמית ליהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים התמקצעה בעיקר בהפקת סרטי תדמית לעסקים, מכל המינים, הגדלים והסוגים, החל מעסקים קטנים, ועד לחברות תעשייתיות וחברות הייטק מובילות. לכל חברה אנחנו תופרים פתרון שמותאם באופן אישי לאותו עסק, במטרה להדגיש את הבידול של אותם עסקים מול המתחרים שלהם. פתרון כזה של סרט תדמית שמדגיש את הבידול, ויודע להעביר את המסרים השיווקיים בצורה מדוייקת, הוא פתרון שמניב תוצאות, וזו הסיסמא שלנו: יהב הפקות- רואים תוצאות בעסקים

ראו סרט תדמית לסוכנות ביטוח עדיפים שהפקנו לאחרונה

במקרה של סוכנות הביטוח עדיפים, לאחר התחקיר במעמיק שעשינו בחברה, בו ביקשנו לבדוק מה הבידול של סוכנות ביטוח זו ביחס לסוכנויות רבות קיימות, והמסקנה העיקרית היא לשים דגש על הטיפול האישי בכל לקוח, גם הפרטי וגם העסקי. לכן, ההמלצה הייתה ללכת על סרט תדמית מבוסס צילומי וידאו, בו פוגשים ושומעים את אנשי העסק ומנהליו, ונוצר קשר אישי בין מי שצופה בסרט התדמית לבין העסק עצמו. כמובן, שימוש בשחקנים ו/או פריזנטורים בהפקת סרט תדמית זה הייתה פוגעת במסר האישי שניסינו להעביר בסרט.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות