יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרטים אפקטיביים עבור Kickstarter ו- Indiegogo
שים לב: קרא תחילה את המאמר מימון המונים- תם עידן הכסף הקל

עד השנים האחרונות, גיוס כספים לצורך פיתוח מוצרים היה מבוסס על גיוס מגופים מוסדיים, או קרנות הון סיכון. גיוסים אלו היו בדרך כלל של סכומים גדולים, ממספר מצומצם של משקיעים. בשנים האחרונות נפתח תחום חדש, שהוא גם אחד התחומים החמים ברשת, ואשר נקרא מימון המונים (Crowedfunding). במסגרת מימון המונים, עסקים קטנים או סטארטאפיסטים מנסים לגייס כסף מהציבור הרחב, עבור פיתוח מוצרים חדשים. האתרים המובילים בתחום הם קיקסטארטר KickStarter ואינדיגוגו Indiegogo. בשני אתרים אלו, העסק שמעוניין לגייס כספים, פותח דף שאליו הוא מעלה סרט תדמית או סרט מוצר, מוסיף מידע כתוב על המוצר, ומגדיר את יעד הגיוס של העסק עבור המוצר. למשקיעים מציעים "תמורה" שונה לכול סכום, כגון: עבור 100$ השקעה תקבלו יחידה אחת מהמוצר הסופי, ועבור 1,000$ תקבלו 15 מוצרים, או כול תמורה אחרת להשקעה. בדרך זו ניתן לגייס סכומים מאוד משמעותיים, ברמה של מאות אלפי דולרים. הבעיה- תהליך הגיוס מוגבל בזמן, בדרך כלל חודשיים. אם בזמן זה לא הצלחתם להגיע ליעד- לא מקבלים כלום.

דוגמא לפרויקט שגייס מעל 800,000$ ב- KickStarter: Printrbot
דוגמא לפרויקט שגייס מעל 500,000$ ב- Indiegogo:  BugASalt


מכיוון שמדובר על תהליך פתוח מול הציבור, כאשר ציבור המשקיעים הפוטנציאלים מאוד גדול, אך גם מאוד מגוון, נדרש להפיק סרט תדמית או סרט מוצר מיוחדים.  חייבים כמעט מיד ל"תפוש" את הצופה הפוטנציאלי, אחרת הוא יעבור לפרויקט הבא, וחייבים להיות מעניינים, מרתקים, מיוחדים, ובעיקר- להעביר את התכונות והיתרונות של המוצר בצורה הכי ברורה ומעניינת. אין ספק, אתגר לא פשוט.
שני הסרטים שונים לחלוטין, הן בצורת הפנייה והן בהשקעה בהפקת הסרט. עדיין, שני הקמפיינים הצליחו לגייס מימון להשלמת הפיתוח. 

 מכיוון שאין דרך אחת להגיע למשקיע הפוטנציאלי ולהצליח, נדרש להשקיע מחשבה רבה בסרט התדמית, או סרט המוצר, שאותו אתם רוצים להעלות לאתר. הייתי מציע את התהליך הבא:

תחקיר- חייבים לבצע תחקיר מעמיק במשותף עם איש שיווק בכיר חיצוני, בעל ניסיון רב בתחום. חשוב שאיש השיווק יהיה חיצוני לעסק, מכיוון שכמפתחים אנחנו "מתאהבים" במוצר שלנו, ונוטים לא לראות את החסרונות, ומשוכנעים ש"המוצר כבר ימכור את עצמו, אנחנו רק צריכים להציג אותו". לצערי, זה לא עובד כך. כמעט לכול מוצר שתחשבו עליו יש מתחרים, כולל למוצר החדשני ביותר. לכן, בעבודה עם איש השיווק יש ללמוד לעומק את המוצר, ומול שוק היעד להגדיר את המסרים העיקריים שרוצים להעביר (מה שנקרא: Killing Selling Points).

תסריט-  השלב הבא הוא לשבת עם איש קולנוע, שהוא גם קופירייטר, ולגבש תסריט לסרט שיעביר את המסרים שהוגדרו בצורה מיוחדת, מקורית ומעניינת. יש לבדוק ביסודיות, האם קיימים פרויקטים נוספים באותו תחום, המהווים מתחרים ישירים, ולראות את הסרטים שהם העלו לאתרי הגיוס, על מנת לבדוק שאתם לא מחקים מתחרה, אלא מציעים משהו מקורי. אני לא מדבר על המוצר המתחרה, אלא על האופן שבו המתחרה הציג את המוצר שלו.

תקציב- מכיוון שעלות הפקת סרט תדמית, או סרט מוצר, יכולה לנוע מאלפי שקלים בודדים ועד עשרות אלפי שקלים רבים, חשוב שכבעל העסק תגדיר לעצמך מראש כמה אתה מוכן להשקיע בהפקת הסרט. התקציב יכתיב לחברת ההפקה את צורת המימוש של התסריט.

הפקה- הפקת סרט תדמית, או סרט מוצר, תיגזר מתוך התקציב שהגדיר הלקוח. את אותו תסריט, ניתן לממש בדרכים שונות ומגוונות, ובתקציבים שונים מהותית. הכלים שקיימים בחברות ההפקה הם: מספר ימי הצילום, צילום ב- SD או HD, צילומים באולפן ירוק, שילוב אנימציה, הדמיות תלת-מימד, קריינות, אפקטים מיוחדים וכן הלאה, כאשר לכול שורה יש את העלות שלה.

מניסיוני, כמה שיותר פשוט- יותר טוב! לא בהכרח סרטים מושקעים מביאים את התוצאות. בהרבה מקרים, דווקא הגישה הישירה, הפשוטה שמדברת בגובה העיניים, וכול אחד יכול להתחבר אל התוכן, דווקא פרויקטים אלו מצליחים. אז, שיהייה בהצלחה!


ומה צופן העתיד?

כיום אם שואלים אותנו לגבי סיכויי גיוס מימון באמצעות קמפיין מימון המונים, אנחנו לא ממליצים ליזמים לפנות לאופציה זו. לדעתנו, הסיכוי כיום לגייס הוא מאוד נמוך, ונדרשת השקעה מאוד גדולה בקמפיין יחסי ציבור, כמה חודשים לפני העלאת הקמפיין, על מנת ליצור באז בשוק היעד כך שכאשר הקמפיין יעלה הוא ימשוך משקיעים פוטנציאלים. אחרת, הקמפיין שלכם "יעלם" בין 20-30 אלף הקמפיינים שרצים במקביל בכול אחד מאתרי מימון ההמונים. 

כיום אנחנו ממליצים לחזור לאפשרויות הגיוס של פעם, קרי- משקיעים מוסדיים, אנג''''לים או קרנות הון סיכון, או להכניס שותף איסטרטגי, שגם מביא מימון להשלמת הפיתוח והשיווק של המוצר. עבורם אנחנו ממליצים להכין "סרט למשקיעים".

מנהל עסק - מחפש מימון לפיתוח מוצר חדש?

מעוניין בכלי שיווקי יעיל לפנייה למשקיעים?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם כירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
במידה ואתה מחפש מימון להשלמת פיתוח של מוצר מתקדם, מומלץ לפנות למשקיעים מוסדיים, באמצעות סרט תדמית שהותאם עבור משקיעים.

יהב הפקות- רואים תוצאות בעסקים

לפני שתמשיך לקרוא, צפה בשתי דוגמאות שונות של הפקת סרטים לקמפיינים ב- KickStarter:

דוגמא לסרט מאוד פשוט, עם תסריט שמתמקד במוצר וברגש שהוא מעלה אצל הלקוח
דוגמא לסרט מושקע, בביצוע של היזם המצולם במקום אחד, תוך הסתכלות למשקיע בעיניים, וכן שני המדענים המעורבים בפרויקט וצילומי המעבדות. זה מה שנקרא 'סרט ישיר'.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות