יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרטוני תדמית להשקת מוצר חדש
השקת מוצר חדש מחייבת הפקה של סדרת סרטוני תדמית
סיום פיתוח של מוצר חדש הוא חגיגה בחברה, בה משתתפים כל המעורבים, ולכולם יש תחושה של 'התחלה חדשה'. יש המון התרגשות באויר. בשלב הזה מאוד משבחים את המהנדסים והתכנתים שבחברה על ההישג הנהדר של סיום הפיתוח. 

אבל, סיום הפיתוח הוא רק השלב הראשון בתהליך מכירה של מוצר חדש. השלבים הקשים לא פחות הם להחדיר את המוצר לשוק. בכדי לשלב את המוצר החדש בשוק, צריך ליצור חשיפה גדולה שלו, תוך חיזוק המיתוג של החברה שפיתחה את המוצר, ולבצע את כל הפעולות הנדרשות לביצוע קמפיין שיווקי רחב היקף.

הכלי העקרי בקמפיין השיווקי הם סרטוני התדמית. הסיבה שכתבתי 'סרטוני תדמית' ולא 'סרטון תדמית' היא מכיוון שנדרש להפיק סרטון תדמית לכל אחד מערוצי המכירה השונים. המאפיינים של כל סרטון שונים לחלוטין, בהתאם לקהל היעד שנמצא בערוצי השיווק השונים. 


ראו דוגמאות של סרטוני תדמית שהופקו לצורך קמפיין שיווקי רחב, בערוצי המדיה השונים:

טיפים חשובים לסרטוני תדמית להשקת מוצרים חדשים

לכל מי שמתכנן להשיק מוצר חדש, או שירות חדש, ראו טיפים חשובים בהפקה של סרטוני תדמית לצורך קידום הנושא:

1. סרטוני תדמית ולא סרטון תדמית- לאחר שהלקוח מציג את התוכנית השיווקית לקידום המוצר החדש, חברת ההפקות צריכה לתכנן את סרטוני התדמית האופטימליים לכל אחד מערוצי השיווק. התכנים בדרך כלל מאוד דומים, כי בסופו של דבר תכונות המוצר זהות לקהל היעד, ללא קשר בערוצי השיווק. ההבדלים הם בדרך כלל במאפיינים של כל סרטון תדמית הקשורים לערוץ ההפצה, כגון: לרשת חברתית נדרש סרט קצר, ואולי מעט הומוריסטי. 

2. דגש על צילומי וידאו- לקוחות נוטים להזדהות עם מה שמוצג להם בוידאו, הרבה יותר מאשר באנימציה. וכאשר מדברים על מוצרים חדשים, הכי חשוב לבסס את סרטוני התדמית על צילומי וידאו, כי בכך הלקוח מרגיש כאילו הוא 'רואה את המוצר בעיניים'. צריך לזכור שכיום באינטרנט יש המון הונאות, ולקוחות הפכו למאוד סקפטיים לגביי כל מה שמציגים להם.אבל, אם הם רואים את המוצר מצולם בוידאו, רואים אנשים אחרים משתמשים בו ונהנים, הם מקבלים את הנושא הרבה יותר בקלות, כי רמת האמון במוצר ובחברה גדלים.

3. פנייה לקהל יעד רלוונטי- לא משנה כמה החברה שפיתחה את המוצר 'מאוהבת' בו, ומשוכנעת שהוא 'מתאים לכל אחד', חייבים במהלך תחקיר מעמיק בחברה לזהות בצורה מדוייקת את קהל היעד הכי מתאים למוצר החדש, ואז להכין תסריטים לסרטוני התדמית השונים, כאלה שיפנו ללאותו קהל יעד, ורק אליו. גם כל הטרגוט בקמפיינים בפייסבוק, גוגל וביוטיוב צריך להיות אל אותו קהל יעד. 

4. דגש על הבידול- אני תמיד אומר: 'לא צריך להיות הכי טובים בעולם, צריך להיות יותר טובים מהמתחרים'. את זה בדיוק צריך להציג לקהל היעד: 'במה המוצר שמוצג לכם יותר טוב מהמתחרים'? אף לקוח לא רוצה להרגיש פרייר, ולקנות מוצר שחבר שלו קנה מחברה מתחרה והוא נתפש כיותר טוב. בנוסף, לקוח שגאה ברכישה, ומרגיש שקנה את 'הכי טוב', הופך לממליץ נהדר של המוצר, כי הוא אובייקטיבי.


לסיכום, בכדי להשיק מוצר חדש, נדרשים סרטוני תדמית שהם הכי יעילים לקידום מכירות. אבל, חשוב להתאים כל סרטון תדמית לערוץ ההפצה של הסרטון. למאמרים נוספים בנושא:   חשיבות הכרת קהל היעד בהפקת סרטוני תדמית                                       מה היתרונות של מוזיקה מקורית בסרטוני תדמית?

מנהל שיווק- מתכנן קמפיין שיווקי למוצר חדש?

מעוניין לחשוף את קהל היעד למוצר חדש שפיתחתם?
 

ראה תחילה סרטון תדמית לשיטת תיקון חדשה של פגיעות בפח של הרכב

זהו סרטון התדמית המרכזי שהופק להשקת המוצר החדש, ששימש בעיקר לצורך העלאה לאתר החברה, ונועד להציג את הבעיה, את הפתרון ולחזק את המיתוג של רשת המוסכים שפיתחה את השיטה ומיישמת אותה בארץ. מדובר על סרטון תדמית של כ- 1.5 דקות, המבוסס כולו על צילומי וידאו, מה שיוצר הזדהות מיידית אצל קהל היעד. בכדי ליצור הזדהות עם הבעיה, הסרטון נפתח בצילומי וידאו של שחקן, שניתקל בבעיה כמעט יום יומית של כל בעל רכב: הפגיעות הקטנות ברכב, שמחייבות תיקוני פחחות יקרים, ופגיעה בערך הרכב במכירה. כולנו מכירים את הבעיה, וצילום שלה בצורה הומריסטית בוידאו, מציג את הנושא ויוצר הזדהות מיידית. בשלב הבא בסרטון, מציגים שוב באמצעות צילומי וידאו את שיטת התיקון החדשה במוסך, שנקראת 'שיטה יבשה', שלא מחייבת צביעה מחדש של הרכב או של אזור הפגיעה, אלא עבודת אמני התיקון של המוסך. הכל מצולם במצלמת וידאו איכותית, עם תאורה טובה, ובצילומי צבע (לעומת שחור-לבן בהצגת הבעיה). הסרטון מתאים לשילוב גם בבלוגים מקצועיים בתחום הרכב, מכיוון שמציג שיטה חדשנית וייחודית לפתרון בעיה מטרידה, בצורה חביבה ומהנה.

ראה סרטון תדמית לרשת חברתית לשיטת התיקון החדשה של פגיעות ברכב

סרטון התדמית המרכזי שהפקנו, ואשר שימש לאתר החברה ובלוגים מקצועיים, באורך של 1.5 דקות, נחשב מאוד ארוך כאשר מדברים על סרטוני תדמית לרשתות חברתיות, או לפרסום בגוגל Adwords. לכן, הפקנו סדרה של סרטוני תדמית מקוצרים, בהם מציגים בתוך כ- 40 שניות, סוגים שונים של פגיעות ברכב. בסרטון תדמית זה, באורך של כ- 40 שניות, מציגים מקרה של 'פגיעה בכנף', ואיך החברה פותרת את הבעיה בשיטה החדשה, כמובן עם הנעה לפעולה בסוף הסרטון. את הסרטון העלו לקמפיין בפייסבוק, בו טרגטו את קהל היעד, מה שיצר חשיפה גדולה של הנושא, והגדיל משמעותית את הפניות לבעיה כל כך מוכרת. כמובן, בכל פעם העלו סרטון שונה, כך שכיסו כמה בעיות מוכרות לבעלי רכבים, ויצרו עיניין. מכיוון שכל סרטוני התדמית הקצרים היו הומוריסטיים וקצרים, הם גם הפכו לויראליים, כי אנשים שיתפו אותם לחברים שלהם בפייסבוק. בנוסף, סרטונים קצרים אלו הוצגו ללקוחות בקמפיין Adwords בגוגל שהושק לקידום הנושא. סרטונים בכזה אורך בהחלט מתאימים גם לקמפיין בגוגל.

ראו סרטון תדמית שהוא שואוריל 2020 Showreel

ראו אוסף קצר מתוך סרטוני תדמית שהפקנו השנה, בכדי להכיר את מגוון סגנונות ההפקה של סרטוני תדמית. המגוון כולל סרטוני תדמיתהמצולמים בוידאו, סרטוני אנימציה, סרטוני גרפיקה דינאמית, ושילוב ביניהם. במסגרת סרטון זה, הצגנו את המידע הנדרש בהפקת סרטון תדמית מנצח, כולל: הצגת הבעיה, הצגת הפתרון, הצגת הבידול והנעה לפעולה. כמובן, לכל עסק ולכל מוצר צריך לתפור את הפתרון הספיציפי עבורו.

ראה טיזר פרסומי לקידום השיטה בפרסום ביוטיוב

אחת הדרכים להגדיל חשיפה למוצרים חדשים היא באמצעות פרסום של כמה שניות ביוטיוב, לפני שמתחיל לפעול סרט שבקשתם לצפות בו. לצורך הגדלת החשיפה של השיטה, יצרנו מספר טיזרים קצרים, שכשכולם נגזרו מתוך סרטון התדמית הראשי. הדוגמא כאן היא של טיזר של כ- 15 שניות, אשר מציג את אחת הבעיות שנהגים נתקלים בהם, ומיד את הפתרון שהחברה מציעה עם הנעה לפעולה. כמו כל פרסום ביוטיוב, ישנם אנשים שלוחצים על 'דלג על המודעה' אחריי מספר שניות, אבל גם המעט שנחשפו אליו יוצר עיניין כי מציג בעיה קיימת ומוכרת לכל בעל רכב. במידה והפרסום גם מטורגט לקהל היעד- הגדלת החשיפה וההצלחה של הפעילות השיווקית מובטחת.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים