יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
מענה לשאלה: 'איך אדע איזה סרט תדמית מתאים לעסק שלי'?
נכתב: אפריל 2023
היום זה כבר ברור- כל עסק צריך סרט תדמית
אם בעבר רק חברות גדולות הפיקו סרט תדמית עבור העסק, ובהמשך גם חברות בינוניות דאגו להפיק סרט תדמית לעסק שלהם, כיום זה כבר ממש ברור: כל עסק צריך סרט תדמית. מכיוון שרוב הלקוחות מחפשים מידע באינטרנט, חשוב שכל עסק יציג את עצמו לקהל היעד, כך שכאשר אותם לקוחות יחפשו מוצר בתחום של העסק- הם ימצאו סרט תדמית שהופק עבור העסק, כזה שייתן להם מענה על צורך קיים, מה שיגדיל משמעותית את הסיכוי לביצוע רכישה מאותו עסק. 

אבל, למרות שהצורך בהפקת סרט תדמית לכל עסק ברור לגמריי, איזה סרט תדמית מתאים לכל עסק בהחלט לא ברור לכל בעל עסק או מנהל שיווק. ולכן, אחת השאלות הכי נפוצות בתחום הפקת סרטי תדמית היא: איך אדע איזה סרט תדמית מתאים לעסק שלי'?

לפני שנציג את התשובה לשאלה הזו, ראו סרט תדמית ליהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים:

אז, מה התשובה לשאלה של מנהל שיווק: 'איזה סרט תדמית מתאים לעסק שלי'?

ברור שכל עסק הוא עסק ייחודי, שמתמחה בתחום שונה, ופונה לקהל יעד שונה, וכמובן מאוד רצוי שסרט התדמית שמפיקים לכל עסק יהיה גם ייחודי, כזה שייצג את העסק בצורה הכי מיוחדת, ובוודאי כזו ששונה ממה שהמתחרים הישירים מציגים. זו בדיוק המומחיות של חברות הפקת סרטי תדמית: להציע לכל עסק את סרט התדמית שהכי מתאים לו. כמנהל חברת הפקות של סרטי תדמית, אני לא מצפה מבעל עסק, או אפילו ממנהל שיווק הכי מקצועי, לדעת איזה סרט הכי מתאים לעסק שלו. אבל, אני כן מצפה מבעל עסק, או ממנהל שיווק, שעוד לפני שהוא פונה לחברת הפקות של סרטי תדמית, שיבדוק בעצמו מספר נושאים חשובים, שיאפשרו לו להבין טוב יותר איזה סרט תדמית יתאים לעסק שלו. 

אלה הנושאים שאני מצפה מבעל עסק/מנהל שיווק לבדוק לפני פנייה לחברת הפקות של סרטי תדמית:

1. סרט אישי או כללי- בגדול ישנם שני סגנונות של הפקת סרטי תדמית:

 1.1 סרט תדמית אישי- סרט שבו רואים ושומעים את מובילי העסק, שמציגים את תפישת עולמם, ומידע שמבדל את העסק שלהם ביחס למתחרים. בסרטים אלה בעצם יוצרים קשר אישי בין מי שצופה במובילי העסק שמדברים אל הלקוחות הפוטנציאלים, ובעצם מעודדים קנייה רגשית. סוג כזה של סגנון הפקה מתאים לכל עסק שבו יש משמעות לכך שהלקוח הפוטנציאלי רואה ושומע את מנהלי העסק, ומתחבר אליהם ריגשית.  

1.2 סרט תדמית כללי- סרט שמציג את העסק, אבל ההצגה מבוצעת באמצעות קריינות מקצועית שמלווה את העסק, והעסק והמוצרים מוצגים בהתאם לתחום. סוג כזה של הפקת סרט תדמית מתאימה לעסק או מוצרים שהחלטת הרכישה שלהם היא מושכלת, ומבוססת על צורך אמיתי של לקוחות, בלי קשר לאנשי העסק שמציגים את העסק או המוצר.

2. סרט תדמית מבוסס צילומי וידאו או אנימציה-  גם כאן מקובל להפריד לשני סגנונות הפקה של סרטי תדמית:

2.1 סרט תדמית מבוסס צילומי וידאו- זהו סרט שכולו מבוסס על צילומי וידאו בהם ניתן לראות את העסק, שעבורו מפיקים את הסרט, או את המוצר שמקדמים. חשוב שהצילומים יהיו מקצועיים, ויציגו את העסק בצורה הכי מושכת, ואת המוצרים שיציגו תוך כדי פעולה, בשימוש על ידי אנשים אחרים. סוג כזה של סרט תדמית מקובל להפיק לעסק יצרני, שחשוב שהלקוחות הפוטנציאלים יוכלו לראות שהוא קיים, ולראות את המוצרים בפעולה, כולל אנים אחרים שמשתמשים בהם ונהנים. 

2.2. סרט תדמית המבוסס כולו על אנימציה- לעסקים שמציעים תוכנות, אפליקציות או מוצרים בקונספט מורכב וחדשני, בהחלט מתאים להפיק סרט שמבוסס כולו על אנימציה, או על גרפיקה דינאמית, שהכי מתאימים להצגה של כאלה נושאים. דרך האנימציה ניתן בקלות להסביר את הפעולה של אותם נושאים, והם מתקבלים בצורה מצויינת על ידי קהל היעד.

3. סרט תדמית קצר או סרט מקיף- שוב, מקובל לחלק את סרטי התדמית לשני סוגים:

3.1 סרט תדמית קצר- בדרך כלל מדובר על סרטי תדמית באורך של כדקה, אשר נועדו להציג מוצר מסויים, או קו מוצרים, תוך הדגשת הבידול של המוצר ביחס למתחרים, כך שלקוחות פוטנציאלים יבינו למה כדאי להם לרכוש מוצר זה דווקא מהעסק שמציג את סרט התדמית. 

3.2 סרט תדמית מקיף- כאן מדובר בדרך כלל כיום על סרטי תדמית באורך של כ 2 דקות, אשר נועדו להציג את העסק, הטכנולוגיה העיקרית שלו, ואת הייחוד שלו ביחס למתחרים. סוג כזה של סרטים נועד יותר לחזק את התדמית של העסק, ופחות לצורך קידום שיווקי של מוצרים.  

4. סרט לקהל יעד ספציפי או לציבור הרחב- מקובל להפיק סרטי תדמית לשני סוגי קהלים:

4.1 סרט תדמית לקהל יעד ספציפי- כאן מדובר על סרט תדמית קצר, שמכוון לקהל יעד מאוד ספציפי, כזה שעבורו המוצר שמציגים הוא הכי מתאים, כזה שיש לו צורך אמיתי, ושהמוצר שמוצג בסרט פותר לו את הבעיה בצורה מושלמת. 

4.2 סרט תדמית לציבור הרחב- במידה ומעוניינים להציג עסק לציבור רחב ככול האפשר, או מוצר חדש שיכול להתאים למגוון גדדול של קהלי יעד, במקרים אלו הפקת סרט התדמית היא יותר כללית, ומדברת בשפה שמובנת לכלל הציבור, בתקווה שימצאו אנשים שמה שמציגים מתאים להם, והם יהיו אלה שירכשו את המוצר.

5. סרט ייחוס מתאים- אחריי שבעל העסק, או מנהל השיווק, ענה לעצמו על ארבעת השאלות למעלה, והחליט עקרונית מה מתאים לדעתו לעסק שלו, הכי מומלץ להיכנס ולהסתכל על סרטי תדמית לדוגמא, שהופקו בשנים האחרונות, לעסקים דומים בתחום הפעילות של אותו עסק. להסתכל על מספר סרטים, ולהחליט איזה סרט הכי 'מדבר' אליו, אילו היה לקוח של המוצרים שלו. לכזה סרט קוראים 'סרט ייחוס'. אותו מאוד מומלץ להציג לחברת ההפקות של סרטי התדמית, אליה פונים להפקת סרט תדמית לעסק שלכם.


לסיכום, חברות הפקת סרטי תדמית יכולים להציג למנהלי שיווק את סרט התדמית שהכי מתאים לעסק, ובצורה ייחודית. חשוב שלפני שמנהלי שיווק פונים לחברת ההפקות, הם יבדקו מספר נושאים שיעזרו להם להבין איזה סרט תדמית הכי מתאים לעסק שלהם.
למאמרים נוספים בנושא:   עלות הפקת סרטי תדמית- מחירון מעודכן                                       מה היתרונות השיווקיים של סרט תדמית לעסק?

מנהל עסק- מעוניין להגדיל את החשיפה של העסק לקהל יעד חדש?

מעוניין לקדם שיווקית קו מוצרים חדש שפיתחתם?
 

ראה תחילה סרט תדמית לחברת יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

מדובר על סרט תדמית באורך של כדקה, אשר מציג את היתרונות והבידול של חברת יהב הפקות, שמתמחה בהפקת סרטי תדמית לעסקים. לא הבאתי סרט זה כדוגמא לסרט תדמית שאני ממליץ לעסק, אלא מכיוון שסרט תדמית זה מבוסס על קטעים קצרים מתוך מגוון סרטי תדמית שהפקנו ללקוחות שונים, מתחומי עסקים שונים, ועסקים מגדלים שונים החל מעסקים קטנים ועד לחברות הייטק. המטרה להראות את המגוון הגדול של סגנונות הפקת סרטי תדמית. זה די מסביר למה עולה השאלה לגביי התאמה של סרט תדמית לעסק ספציפי.

ראו סרט תדמית מקיף לחברת אקטיב טכנולוגיות

מדובר על הפקת סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר מבוסס כולו על צילומי וידאו של חברה שמפתחת ומייצרת מכשירים לטיפולים קוסמטים-רפואיים. סרט תדמית זה נחשב סרט מקיף, כי מתאר בעצם גם את העסק עצמו, וגם את שלושת קווי המוצרים העיקריים שהחברה מפתחת ומייצרת, כאשר הכל מוצג בתוך כ- 2 דקות. בסרט רואים את כל שלושת קווי המוצרים בפעולה, עם היתרונות המיוחדים של כל קו מוצרים.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית לחברת יזמות והשקעות בנדל"ן

גם כאן מדובר על הפקת סרט תדמית מקיף באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג חברת יזמות והשקעות בנדל"ן. גם סרט זה מבוסס כולו על צילומי וידאו, רק שהפעם הסרט נעשה עם הומור קל, בכדי לייחד אותו ביחס לסרטי תדמית אחרים בתחום, שבדרך כלל מאוד רציניים, ומבוססים על קריינות מקצועית. כאן אחת מעובדות החברה מציגה את העסק, בסגנון שמעלה חיוך קל בצופים.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות