יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מסע שורשים משפחתי- בהפקת סרט ביוגרפי וסיפור חיים
 
 

דווקא כשקשה במדינה- חוזרים לשורשים המשפחתיים

כיום, מרץ 2023, המדינה סוערת. הרפורמה המשפטית, או יותר נכון ההפיכה המשפטית, שמקודמת בכל הכוח על ידי ממשלת נתניהו, נתקלת בהתנגדות אדירה בכל המדינה, ויוצרת שסע קשה בעם. התהליך שמובילים לוין ורוטמן, נראה דורסני מאי פעם, בלי כל התחשבות או התייחסות לסכנות שהנושא מעורר, והפחד מהתדרדרות לדיקטטורה. הויכוחים במדינה ומחוצה לה מאוד קשים, ואפילו שומעים קולות של 'מרי אזרחי', במיוחד כשהקואליציה מדביקה כינויי גנאי לכל המתנגדים בסגנון 'אנרכיסטים' או 'טרוריסטים' וכן הלאה. המצב מאוד נפיץ, ויש תחושה של 'סוף הדרך'.

ובאופן לא מפתיע, קורה תהליך מאוד מיוחד. יותר ויותר אנשים פונים אליינו, על מנת שנפיק עבורם 'סרט ביוגרפי' או 'סרט סיפור חיים', או 'סרט דוקו-משפחתי', וכן הלאה- כולם סרטים ביוגרפים שמספרים את סיפור חייהם של המשפחות. כלומר, כאשר קשה במדינה, אנשים מתכנסים חזרה אל התא המשפחתי, אל המשפחה הגרעינית, ומעוניינים להנציח את הסיפור המשפחתי. כולם מתלהבים מהתהליך שהמשפחה עוברת, בתחושה שכולם עושים 'מסע שורשים' אל שורשי המשפחה, במטרה לתעד אותם ולשמר אותם. 

מעוניינים להנציח את המורשת המשפחתית המפוארת שלכם?

הפק סרט ביוגרפי הוא מסע שורשים משפחתי!

 

 

מה השינויים העיקריים שרואים בהפקת סרט ביוגרפי שנועד לספר סיפור חיים?

בעקבות הצמיחה בבקשות להפקת סרטים ביוגרפים וסרטי סיפור חיים, שגדלו משמעותית בחודשים האחרונים, ניתן לראות את השינויים העיקריים:

1. עומק הסרט הביוגרפי- עד לתחילת 2023, חלק לא מבוטל מההפקות של סרטים ביוגרפים שלנו, היו באורך של כ- 15 דקות, ובברוב המקרים הופקו לקראת אירוע משמעותי של קרוב משפחה מבוגר, כמו יום הולדת 80 לאבא, יום הולדת 90 לסבתא, וכן הלאה. כיום, כמעט כל הפניות איינו הן להפקת סרט ביוגרפי מעמיק באורך של 40-60 דקות. מי שפונה בבקשה להפקה, מבקש להעמיק את התחקיר, להבין לעומק תהליכים שהמספר עבר בחייו, ולהציג אותם במסגרת הסרט הביוגרפי, כך שסיפור חייו של המספר יהיה מעמיק, כאילו מפיקים סרט דוקומנטרי מלא. 

2. רוחב הסרט הביוגרפי- חלק משמעותי מהמזמינים, מעוניינים להפיק סרט ביוגרפי משפחתי, שיציג את הסיפור של כל המשפחה, ולא רק של אדם בודד. הסיבה היא שההפקות עכשיו הן לא רק לקראת אירוע משמעותי בחיי אדם בודד, אלא מטרה של מסע שורשים משפחתי, אותו רוצים להנציח בסרט.

3. עלות הסרט הביוגרפי- ברוב המקרים של הפקות סרטים ביוגרפים לקראת אירוע, משתדלים המזמינים לחסוך עלויות, ולהפיק סרט ביוגרפי 'בסיסי', כזה שיוצג למשפחה באירוע, בלי להעמיס עליהם סיפור ארוך ומתיש. עכשיו, כשהמטרה היא הדיוק והעומק של הסרט, הרוב מעוניינים בסרט מקיף באורך של כמעט שעה, מה שמצריך מספר ימי צילומים, ועריכה ארוכה, כך שהעלויות הן הרבה יותר גבוהות מהפקת סרט ביוגרפי 'בסיסי', כזה שמופק לקראת אירוע.

4. יציאת לשטח- רוב הסרטים הביוגרפים שהפקנו, ובוודאי אלה שמוגדרים 'בסיסים', כמעט כל הסרט צולם בבית המספר, ובדרך כלל ביום צילומים יחיד או שניים. עכשיו, למרות הגיל המבוגר בדרך כלל של האנשים המתועדים בסרטים הביוגרפים, מבקשים מאיתנו לבצע תחקיר מעמיק, ולהחליט איפה יצולם כל קטע בסרט הביוגרפי. חלק כמובן יצולם בבית, אבל לא מעט חומרים יצולמו במקום בו התרחשו האירועים החשובים בחיי המספרים. נושא זה מאוד חשוב, כי כאשר יוצאים לשטח, הזיכרונות מתעוררים מחדש, והמספרים חווים מחדש את מה שחשו באותם ימים בהם התרחשו האירועים. כבר לקחנו סבתא בת 80 וצילמנו אותה ליד בית יתומים בו היא גדלה לפני 70 שנים. ההתרגשות הייתה כל כך עמוקה, שניתן היה לראות את הילדה המבוהלת בת ה- 10 בבית היתומים. או גבר כבן 90, שניצל מהפרהוד בעיראק, וכשהגיע לארץ נכנס עם משפחתו בגיל 12 למעברה באזור חיפה. כשצילמנו אותו באזור שבו הייתה פעם המעברה, הבן אדם התקשה לדבר, וההתרגשות להיות שוב במקום זה הייתה מאוד אותנטית. צריך להבין שהעלות לצלם בשטח היא מאוד גבוהה, כי מדובר על אנשים מבוגרים, שמאוד מתרגשים כאשר נמצאים במקומות מעברם, כך שניתן לצלם מקום בודד ביום צילומים קצר יחסית. ואם מעוניינים במספר מקומות צילומי חוץ, זה מיד אומר מספר גדול של ימי צילומים, עם העלות הגדולה בהתאם. 

5. לעורר זכרונות עם תמונות מהעבר- במידה וניתן לצאת לצילומי חוץ, זה מעורר הזיכרונות הטוב ביותר. אבל, יש לא מעט מבוגרים, שמתקשים לצאת למקומות רחוקים ולצלם בשטח, ומעדיפים שכל הצילומים יתבצעו בבית. במקרים אלו, אנחנו ממליצים, שלפני כל צילום של נושא מסויים, או של תקופה מסויימת, לקחת את האלבום המשפחתי, לאפשר למספר לעלעל בתמונות מאותה תקופה. זה מעורר זכרונות נהדר, ומכניס את המספרים לאוירה שחשו באותו זמן. מאוד מומלץ!

ראו תחילה סרט ביוגרפי משפחתי שהפקנו לאחרונה

הפקת סרט ביוגרפי באורך של כ- 50 דקות, המציג את סיפור החיים של משפחה. עיקר סיפר החיים מסופר על ידי שני בני הזוג הבוגרים, שסוקרים את תולדות חייהם, תוך התמקדות באירועים מכוננים בחיי המשפחה. הסרט הביוגרפי כולל תמונות סטילס רבות מהעבר המשפחתי, ומעשירים את הויז'ואל.
 
לסיכום, התקןפה הקשה שעוברת כיום המדינה, גורמת ללא מעט אנשים להתכנס אל תוך המשפחה הגרעינית, ולבקש הפקת סרט ביוגרפי, שיספר את הסיפור המשפחתי, בסרט מעמיק ומושקע, כולל יציאה לצילומי שטח במקומות בהם התרחשו אירועים מחיי המספרים.אולי יעניין אתכם גם:


מה נדרש לצורך הפקת סרט שמספר את סיפור חייו של אדם מבוגר?מה השלבים העיקריים בתהליך יצירת סרט ביוגרפי?

ראו סרט ביוגרפי שהופק לאחרונה על העיתונאי אריה כספי

מדובר על סרט ביוגרפי שמספר את סיפור חייו של העיתונאי אריה כספי, שנפטר לפני 20 שנים. הסרט מבוסס על קטעי ראיונות עם אלמנתו, חבריו ואישי ציבור מוכרים, שמספרים את ההיכרות של כל אחד עם פן אחר מחייו ועבודתו עם אריה, לאורך שנים רבות. סגנון כזה של הפקת סרט ביוגרפי נקראת סרט 'חיים שכאלה'.

סרט ביוגרפי נוסף שהופק לאחרונה בצורת סרט 'חיים שכאלה'

מדובר על הפקת סרט ביוגרפי באורך של מעל שעה, אשר הופק לקראת יום הולדת 80 של דני הוד. הסרט מבוסס על צילומים של דני, שמספר את סיפור חייו המרתק, בתוספת מידע שמסופק על ידי שאר בני משפחתו וחברים. לכזה סרט ביוגרפי קוראים סרט שהופק בסגנון 'חיים שכאלה'

ראו סרט ביוגרפי שהופק לקראת יום הולדת 90 של חיים

מדובר על סרט ביוגרפי באורך של כחצי שעה, אשר מספר את סיפור חייו של חיים, לקראת יום הולדת 90. הסרט מבוסס בעיקר על סיפורו של חיים, בליווי תמונות סטילס מזמנים שונים בחייו, וכן קטעי ארכיון שקשורים לסיפורו של חיים. הסרט הביוגרפי צולם בעיקר בביתו של המספר, אבל גם בכמה מקומות שקשורים לסיפור חייו.

סרט ביוגרפי אישי של אהרון בן ה- 90

לקראת אירוע יום הולדת 90 של אהרון, הפקנו סרט ביוגרפי ארוך זה, באורך של מעל שעה, בו אהרון יושב מול המצלמה ומספר את סיפור חייו המרתק, מאז לידתו בברזיל, ושילוב סיפור חייו בהיסטוריה של ארץ ישראל. הסרט כולל צילומים של אהרון במקומות שונים, צילומי וידאו מארכיון המשפחה, וכן תמונות סטילס רבות שמעשירות את הסרט.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות