יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה היתרונות של מוזיקה מקורית בסרטוני תדמית?
מהן החלופות לבחירת מוזיקת רקע לסרטוני תדמית?
כל סרטון תדמית שאנחנו מפיקים, כולל מוזיקת רקע, שרצה לאורך כל הסרט, ובמידה ויש קריינות או ראיונות היא מוחלשת כך שלא תפריע למובנות של הדיבור אבל עדיין תהיה נוכחת.

קיימות שתי חלופות למוזיקת רקע לסרטון התדמית:

1. מוזיקה נרכשת מתוך מאגרים

2. מוזיקה מקורית שהולחנה במיוחד עבור הסרטון

לפני שניכנס להבדלים, ראו דוגמא של סרטון תדמית מכל סוג:
לסיכום, עקרונית לסרטוני תדמית ניתן לרכוש מוזיקה מתוך מאגרים, או להלחין מוזיקה מקורית. לכל שיטה יתרונות וחסרונות, וכל לקוח יכול להחליט מה מתאים עבור סרטון התדמית שלו.אולי יעניין אותך גם:      גם בסרטוני תדמית מה שמוכר הוא הסיפור                                  קשיים צפויים בהפקת סרטוני תדמית

מנהל עסק- מעוניין לחזק את המיתוג של העסק?

מעוניין להיכנס לשווקים חדשים, או להשיק מוצרים חדשים?
 

ראה תחילה סרטון תדמית לעסק עם מוזיקת רקע מתוך מאגרים

מדובר על סרטון תדמית של כ- 2, אשר מציג פתרון תוכנת ענן שפיתחה חברה ישראלית. הסרטון מלווה בשני קטעי מוזיקה שנרכשו מתוך מאגרים: 20 שניות ראשונות- מוזיקה דרמטית, המשך עד לסוף הסרטון-  מוזיקה כייפית שהולכת ומתגברת עד לסוף הסרטון בשלב ההנעה לפעולה. 

ראה לדוגמא סרטון תדמית למערכת ניהול מתקדמת לגידול קנביס רפואי

גם כאן מדובר על סרטון תדמית של כ 2 דקות, להצגת מרכז הקונגרסים בירושלים- בנייני האומה. סרטון תדמית זה מחולק ל- 3 חלקים, כאשר בכל חלק משולבת מוזיקה מקורית שונה, כאשר כל שלושת קטעי המוזיקה מתאחדים לכדי יצירה אחת מקורית, שמשמשת רק את הסרטון הזה. החלק הראשון הוא פתיח- קליל וקצבי, החלק השני הוא גוף הסרט- בו מוצגת תרבות ואומנות המוזיקה היא יותר סימפונית, והחלק השלישי שהוא סיום הסרט מתחיל קצבי ועשיר ומסתיים בשיא מוזיקלי עשיר ביותר בשלב ההנעה לפעולה.
שימוש במוזיקה נרכשת מתוך מאגרים לסרטון התדמית
במידה ורוכשים מוזיקה מתוך מאגרים לצורך שילוב בסרטוני התדמית המופקים, יש לכך יתרונות וחסרונות:

1. היתרונות של מוזיקה נרכשת- קודם כל, המחיר מאוד זול. מרוב המאגרים מהם רוכשים מוזיקה שמוגדרת Royalty Free, כלומר כזו שלא צריך לשלם זכויות לבעלי המוזיקה שנרכשה דרך המאגרים, עלות כל קטע מוזיקלי הוא עשרות דולרים בודדים. המגוון הוא עצום, כך שכמעט תמיד ניתן למצוא קטע מוזיקלי שיתאים לסרטון התדמית שהפקתם, או אפילו לשלב מספר קטעים מוזיקליים מאותה משפחה, כך שייווצר קטע מוזיקלי מעניין. אפשר אפילו לשלב בין מספר סגנונות, כך שיהיה קטע מוזיקלי עוד יותר מעניין. 

2. החסרונות של מוזיקה נרכשת- המחיר הוא מאוד זול כל עוד מדברים על מוזיקה שהיא 'ללא זכויות' (Royalty Free). במידה ורוצים לרכוש מוזיקה מוכרת מתוך מאגרים, עבורם נדרש לשלם זכויות ליוצרים, מדובר על עלות גבוהה שמשתנה לפי סוג השימוש בסרטון התדמית, המחירים לשימוש באינטרנט הם הכי נמוכים, ועולים בצורה משמעותית אם מדובר בטלוויזיה.  החסרון הנוסף, מכיוון שהמוזיקה קיימת, חייבים להתאים את העריכה כך שתתאים לביטים של המוזיקה הקיימת, מה שמשנה את הסרטון. והחסרון הנוסף, שהוא מאוד בעייתי זה שבאותה מוזיקה משתמשים כולם. אל תופתעו אם הכנתם סרטון תדמית מאוד ייחודי, עם מוזיקה מתוך מאגרים, ושבוע לאחר מכם נתקלתם בסרטון תדמית של מתחרה שמשתמש בדיוק באותה מוזיקה. בכל מקרה, חשוב לשים לב שמי שמטפל במוזיקה יהיה בעל רקע מוזיקלי, מה שאין לרוב העורכים, כך שלא פעם שומעים שילובים 'לא מוצלחים' (בלשון המעטה) בין שני סגנונות מוזיקליים שלא מתחברים בצורה נעימה לאוזן.


 

שימוש במוזיקה מקורית לסרטון תדמית

גם למוזיקה מקורית המשולבת בסרטוני תדמית יש יתרונות וחסרונות, והם:

1. היתרונות של מוזיקה מקורית- מוזיקה שמולחנת עבור סרטון תדמית מסויים, תופיע רק בו, ותהפוך את כל סרטון התדמית למשהו ייחודי. בנוסף, ניתן לשלב בסרטון סופי שהפקנו, מוזיקה מקורית בלי לגעת בעריכה, כלומר- המלחין של המוזיקה מתאים את המוזיקה ללסרטון קיים, ולא להיפך כמו במוזיקה נרכשת. מכיוון שמי שמלחין את המוזיקה המקורית הוא מלחין מקצועי, מובטח שהתוצר יהיה מאוד מעניין מוזיקלית, ויתרום משמעותית ליכולת של סרטון התדמית לספר סיפור. באופן כזה המסרים השיווקיים יועברו בצורה אופטימלית ואפילו עם זכירות גבוהה בזכות מוזיקה מקורית מוצלחת.

2. החסרונות של מוזיקה מקורית- החסרון העיקרי הוא המחיר. בדרך כלל מדובר על עלויות של 3-5 אלף ש"ח להלחנת מוזיקה מקורית לסרטון תדמית של 2 דקות, ובהנחה שמדובר על שיווק באינטרנט בלבד. אם לטלוויזיה- המחירים הרבה יותר גבוהים. חסרון קל נוסף הוא הזמן להלחנה. המלחין צריך קודם כל להיות פנוי, ואז לעבוד על ההלחנה, ולא פעם ישנן הערות אז נדרשות עוד גרסאות. בהלחנה, צריך לקחת בחשבון 2-3 שבועות לשלב הלחנת המוזיקה.

ראו סרטון תדמית למכונת שחרור דיגיטלית של מכולות שהופקנו לאחרונה

אין ספק, שילוב מוזיקה מקורית בסרטוני תדמית, בעלת ערך רב בחיזוק המסרים הויזואליים, ובהצלחה של סרטון התדמית שכולל מוזיקה מקורית. אבל, בסרטוני תדמית לעסקים קטנים ובינוניים, שעלות הפקת סרטון התדמית היא עד עשרת אלפי ש"ח, אין מספיק תקציב לשלב מנוזיקה מקורית. עדיין, גם עם מוזיקה מתוך מאגרים, מה שמוגדר Royalty Free, ניתן להפיק סרטוני תדמית ברמה גבוהה. לדוגמא, סרטון תדמית זה שהופק למוצר שמאפשר שחרור דיגיטלי של מכולות בנמל אשדוד, השתמשנו במוזיקה מתוך מאגרים, אבל בצורה יותר מתוחכמת. בשלב הצגת הבעיה (מצב נוכחי) שילנו מוזיקה דרמתית, שמעצימה את הבעיה. בשלב הצגת הפתרון החדשני, עברנו בצורה חלקה ומקצועית למוזיקה אלקטרונית קצבית, מה שמחזק את הקדמה של הפתרון החדשני.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים


​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות