יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה נדרש לצורך הפקת סרט שמספר את סיפור חייו של אדם מבוגר?
 
 

'מאחוריי כל חלון מואר, יש סיפור חיים מרתק' (רחל חלפי)

לצערי סבא שלי נפטר כבר לפני שנים, וסיפרו לי שעבר חיים מרתקים ומטלטלים, שחלקם משתלב עם ההיסטוריה של עם ישראל וארץ ישראל. שוב ושוב נזכרים בחלק קטן מהסיפורים, דרך 'עבודות שורשים' שהילדים עושים במסגרת בית הספר. אבל, זהו זיכרון שעבר בסיפורים מאחד לשני, ועברו שינויים כי לא תמיד זוכרים את הפרטים החשובים. כמה הייתי רוצה לשמר את הזיכרון של סבא באופן הכי אותנטי, כפי שיסופר על ידי הסבא בעצמו. 

ההורים של כולנו מתבגרים, ולכולם יש סיפור חיים מיוחד ומעניין, שאולי לא תמיד משתלב עם ההיסטוריה של עם ישראל וארץ ישראל, אבל הוא הכי חשוב למשפחה המורחבת שלנו. תיעוד סיפור חיים של אבא, או סבא, או סיפור חיים של כל המשפחה, זו הדרך הכי מרגשת ואותנטית לשמר את הזיכרון המשפחתי בצורה המדוייקת והמרגשת. 

ליהב הפקות יש ניסיון רב בהפקת סרטי סיפור חיים במגוון סגנונות, או כסיפור אישי שמתועד בסרט ביוגרפי, או סרט בסגנון 'חיים שכאלה', או אפילו סרט ביוגרפי משפחתי. ליהב הפקות צוות מיומן ורגיש, שיודע לבצע תחקיר מקיף של האדם, או המשפחה, שמעוניינים בסרט הביוגרפי, ולתרגם את התחקיר לתסריט מרגש שמעביר בצורה הכי אמינה את סיפור החיים של קרוב המשפחה שלכם.

ההורים של כולנו מתבגרים, ולכולם יש סיפור חיים שהיינו רוצים להנציח?

סרט ביוגרפי הוא הפתרון החשוב ביותר לשמירת הזכרון המשפחתי!

 

ראו דוגמה של סרט ביוגרפי עם סיפור אישי ליום הולדת 90 של סבא

סרט ביוגרפי באורך של כ- 45 דקות, בו אלי אייל בן ה 90 מספר את סיפור חייו המרתק. הסרט מלווה בחומרי גלם קיימים אצל אלי, של סרטוני וידאו ותמונות סטילס רבות. כל הסרט צולם בביתו של אלי, ובמספר חצאי ימי צילום, על מנת לאפשר לאלי לנוח בין הצילומים.
 

מהם השלבים החשובים בהפקת סרט ביוגרפי/ סרט סיפור החיים של קרוב המשפחה שלכם?

על מנת להצליח לספר את סיפור החיים של קרוב המשפחה שלכם, בצורה הכי אמינה ומרגשת, לצורך הפקת סרט הביוגרפי שלהם, חשוב להקפיד על הנושאים הבאים:

1. קודם כל- תחקיר- אפשר לחסוך כסף בהפקת סרט סיפור חיים, על ידי תיאום יום צילומים עם אותו אדם, ולאפשר לו לספר את סיפור חייו. לצערי במקרים אלו מתקבלים סרטים ביוגרפים לא קצרים, ואולי מאוד מדוייקים בפרטים, אבל לא בהכרח מציגים את הדברים הכי חשובים בחיי אותו מספר. הדרך הכי נכונה להפיק סרט ביוגרפי היא לבצע בשלב ראשון תחקיר. התחקיר הוא מפגש של כמה שעותבין האדם שעבורו מכינים את הסרט, עם תחקירן של חברת ההפקות, שמסוגל להקשיב לסיפור החיים של אותו אדם, תוך התמקדות באירועים החשובים שבחייו, והעמקה לפרטים ופרטי הפרטים שקשורים לכל אירוע חשוב. 

2. תקציר קורות חיים- בעקבות התחקיר, התחקירן מכין מסמך קצר שמציג את אבני הדרך המרכזיות בחיי האדם שעבורו מכינים את הסרט, עם פירוט על מה כדאי לדבר באותם אבני דרך, במטרה שבזמן הצילומים יעברו בפועל על התקציר, ויוודאו שאכן האדם המצולם זוכר לספר את מה שנרשם בקצרה בתקציר קורות החיים. אנשים מבוגרים מתרגשים בזמן הצילומים, וקורה ששוכחים פרטים חשובים מעברם. התקציר עוזר להוסיף את הסיפורים החשובים.

3. בחירת סגנון לסרט הביוגרפי- ישנם דרכים רבות לתעד סיפור חיים. אחריי שמכינים את התקציר, צריך ביחד עם המזמין להחליט על סגנון ההפקה. להחליט אם את כל סיפור החיים יספר רק האדם שעליו נעשה הסרט, או ישולבו גם צילומים של קרובי משפחה אחרים שיוסיפו מידע, או שיחות עם חברים שמכירים גם הם את סיפור החיים, ויכולים להוסיף עיניין לסרט. חשוב להחליט האם כל הסרט מצולם בביתו של המספר, או שיוצאים לצילומים במקומות בהם הסיפורים התרחשו, מה שמוסיף עיניין ואותנטיות לסיפורים.

4. תיאום יום/ימי צילום- בהתאם לתקציר של הסרט, והסגנון שנבחר, מתאמים יום צילומים, או ימי צילום, במקומות שנקבעו מראש. חשוב לזכור, שבמידה ומדובר באנשים מבוגרים, הם לא מסוגלים להצטלם במשך שעות רבות, ולהישאר רעננים וממוקדים. חבל שהמספר יראה וישמע עייף, או מבולבל, בגלל זמן צילומים ארוך. חשוב לאפשר מנוחה בין צילומים, או אפילו להחליט שמצלמים כל פעם רק כמה שעות, הכל בהתאם לאדם המצולם. 

5. איסוף חומרי גלם קיימים- בכדי להעשיר את הסרט הביוגרפי, מומלץ לשלב בו חומרי גלם שקיימים אצל המספר, אם זה תמונות סטילס מזמנים שונים שרלוונטים לסיפור החיים שמוצג בסרט, או סרטוני וידאו שצולמו על ידי המשפחה, או אפילו חומרי ארכיון במידה ורלוונטים לסיפור. כל זה הוא באחריות המזמין, אבל חשוב שיסופקו לפני שמתחילים לערוך את הסרט.

6. עריכת הסרט הביוגרפי- העריכה נעשיית על ידי עורך מקצועי של חברת ההפקות, שעובד מול התקציר שהוכן, ומתאים את החומרים המצולמים, ביחד עם חומרי הגלם, כך שיווצר סיפור מעניין ומרגש של סיפור החיים האישי או המשפחתי. במידה ומתרכזים רק באירועים החשובים שבחיי המספר, אפשר לקבל סרט מרגש ומעניין של 15-20 דקות. במידה והמשפחה מעוניינת בסרט יותר מפורט, מומלץ לערוך סרט באורך של עד 50 דקות, שזה נחשב סרט ביוגרפי מקיף, וזה כמובן יישמר מעניין במידה ולמספר יש חיים עשירים ומגוונים.

סרט ביוגרפי משפחתי בסגנון 'חיים שכאלה'

סרט סיפור חיים באורך של כ- 50 דקות, המציג את סיפור החיים של משפחה, כאשר הסרט הביוגרפי  צולם ונערך בסגנון סרט 'חיים שכאלה', בו בני המשפחה מספרים על עצמם, בליווי חומרי גלם שברשותה, של סרטי וידאו ותמונות סטילס מההיסטוריה של המשפחה.
 
לסיכום, לכל מי שמעוניין לשמר את סיפור החיים של קרוב משפחה, מומלץ להפיק סרט ביוגרפי שיציג את סיפור חייו בצורה מעניינת ומרגשת. ניתן להפיק סרט ביוגרפי אישי של אחד מבני המשפחה, או סרט ביוגרפי משפחתי של כל המשפחה.אולי יעניין אתכם גם:


מהם השלבים העיקריים בתהליך יצירת סרט ביוגרפי?מה לקוחות מצפים מסרט חיים שכאלה?

ראו תיעוד סיפור חיים בסרט ביוגרפי שהפקנו לאחרונה

מדובר על תיעוד סיפור חיים באורך של כשעה, בה אדם בן 80 מספר את סיפור חייו המרתק, בליווי תוספות חשובות שמוצגות על ידי אישתו, כך שמציגים גם את הפן שלה בסיפורים המשותפים. למרות שמדובר על חוויות משותפות, זה עדיין סיפור חייו האישיים של המספר, ועל תרומתו לחיים בארץ, דרך עשרות שנות פעילות ציבורית.

ראו מקבץ קצר מתוך סרטים ביוגרפים בסגנונות שונים

מקבץ מתוך מגוון סרטים ביוגרפים שהפקנו: סרט ביוגרפי אישי, סרט ביוגרפי משפחתי, סרט סיפור חיים, סרט דוקו-אישי, סרט דוקו-משפחתי, סרט בסגנון 'חיים שכאלה'. מומלץ שההפקה תבוצע על ידי צוות מקצועי שהתמחה בהפקת סרטים ביוגרפים.

ראו תיעוד סיפור חיים בסרט ביוגרפי שהפקנו לזכר אריה כספי

מדובר על תיעוד סיפור חיים מקצועיים של העיתונאי אריה כספי, 20 שנים לאחר מותו. בסרט זה תמועדים קורות חייו המקצועיים, באמצעות שיחות עם דמויות רבות שהכירו את אריה מתקופת עבודתו כעיתונאי. סרט זה חייב תחקיר מעמיק, על מנת להכיר את סיפור חייו, וכן צילומי וידאו רבים, שהתבצעו במקומות שונים, על מנת לראיין אנשים שונים שהכירו אותו.

סרט סיפור חיים של ליום הולדת 80 של דני

מדובר על סרט סיפור חיים, שהפקנו עבור דני הוד, לקראת יום הולדת 80 שלו. הסרט מאוד מקיף, באורך של מעל שעה, במטרה לסקור את תולדות חייו המרתקות, ורבות הפעילות של דני הוד. בסרט, מצולמים גם קרובי משפחה וחברים, שמשלימים סיפורים מחייו. לאורך הסרט שילבנו גם תמונות סטילס רבות מתקופות שונות בחייו של המספר.. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות