יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הקשר בין סרט תדמית ומיתוג של עסק
עודכן: דצמבר 2023

מה חברת כארמור בקשה להשיג באמצעות סרט תדמית?

חברת כארמור הינה החברה הותיקה בישראל לייצור רכבים צבאיים, ופועלת החל משנת 1949. הוותק הרבה גם שידר 'מיושנות' של החברה, וכך היא נתפשה הן בארץ והן בעולם. נפגשתי עם מנהלת השיווק של החברה, במטרה להבין לעומק מה החברה מעוניינת להשיג מבחינת תדמית. מהפגשה היה ברור שמה שחשוב לחברה הוא לשדר בכל דרך אפשרית, באמצעי המדיה השונים, שמדובר על חברה מתקדמת מהשורה הראשונה, שגם זה באמת המצב בנוכחי של החברה. המטרה שהוגדרה הייתה להפיק סרט תדמית, שניתן יהיה להציג אותו: בכנסי לקוחות, בכנסי מפיצים, בתערוכות בין לאומיות, באתר החברה, ובכל אמצעי המדיה החדשה, ושהוא יהיה יעיל באותה מידה בכל מקום. 

אחריי כמה סבבים של כתיבת התסריט על ידי הקופירייטר של יהב הפקות, הצלחנו לגבש תסריט לסרט תדמית שענה על הצורך של החברה. גם היישום של סרט התדמית הוכיח את עצמו במקומות השונים בהם הוא הוצג.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו את סרט תדמית שהפקנו לחברת כארמור

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, אשר מציג ללא קריינות את המבנה המתקדם של החברה כחברה הנדסית עם יכולות הכי מתקדמות, את התשתיות המגוונות שקיימות בחברה לצורך ייצור, ואת דגמי הדגל של החברה עם המאפיינים הייחודיים לה, שבולטים בצורה משמעותית ביחס לפתרונות מתחרים. כל סרט התדמית מצולם בוידאו, והעריכה משלבת הרבה גרפיקה דינאמית בכדי להעשיר את החוויה הויזואלית של צפייה בסרט.

לסיכום, בכדי לחזק את המיתוג של עסק, לשדר חדשנות ויתרון תחרותי, סרטי תדמית הם הכלי היעיל ביותר. חשוב להפיק את סרט התדמית באופן שיבצע את המשימה בצורה טובה.

 למידע שימושי נוסף בנושא:      מה הקשר בין כלכלה התנהגותית וסרטי תדמית-  לחץ כאן                                             סרטי תדמית- לשתף את הלקוח בחוויה-  לחץ כאן


 

מה מומלץ בהפקת סרט תדמית לחיזוק המיתוג של עסק?

אין ספק שהמטרה העיקרית של סרט התדמית שהפקנו הייתה לחזק את המיתוג של העסק, ולהציג אותו כחדשני ומתקדם. בנוסף, נדרשנו שהסרט יוצג באמצעי מדיה מאוד מגוונים, החל מתערוכות ועד אמצעי המדיה החדשה. מה שאנחנו ממליצים במקרים אלו, להקפיד בהפקה על הנושאים הבאים:

1. שימוש מירבי בוידאו- 'אין טוב ממראה עיניים'. אם רוצים לחזק את המיתוג של העסק, הכי יעיל לצלם את העסק, התשתיות, והאנשים בוידאו. כמובן, הצילומים בסרט התדמית חייבים להיות רק אלה שמשדרים את החדשנות והיכולות העשירות והמגוונות, שגם נראות טוב. זה מחייב עבודת הכנה רבה של המקומות לצילומים, ובהרבה מקרים צילומים סגורים של האזורים שהוכנו מראש, ולא פתוחים שמציגים אזורים שלא נראים טוב. זה נשמע מובן מאליו, אבל מאוד מורכב מבחינה מעשית.

2. לוותר על קריינות- במידה וסרט התדמית אמור להיות מוצג בתערוכות וברשתות חברתיות, הוא בדרך כלל יוצג ללא סאונד. לכן, גם אם נשלב קריינות- היא לא תושמע. אפשר כמובן לחפות על זה באמצעות כתוביות בתחתית המסך. כתוביות אבל עובדות רק בישראל, בה אנשים רגילים לקרוא כתוביות. זה כמעט ולא קיים באף מקום אחר בעולם. לכן, חשוב שכל המסרים שבסרט התדמית יועברו דרך מה שרואים (הויז'ואל), שזה אומר צילומים ברורים שמעבירים את המסר ובתוספת של כותרות גדולות ומודגשות של המסרים העיקריים.

3. הרבה תנועה- מכיוון שהסרט אמור להיות מוצג בתערוכות, או להיות נצפה בטלפונים חכמים, חשוב שכל שוט שמצולם בסרט התדמית ימשוך את תשומת ליבם של הצופים בסרט. תנועה מתמדת הוכחה כהכי יעילה למשוך תושמת לב, ולגרום לריכוז של מי שצופה בסרט. בנוסף, תנועה משדרת דינמיות וחדשנות של החברה, כאילו גם היא כל הזמן מתקדמת ולא קופאת על שמרינ. לכן, גם בסרט התדמית שהפקנו לכארמור כל שוט שמוצג בסרט כולל תנועה.

4. לשים דגש על הבידול- והדבר הכי חשוב בסרט התדמית הוא היתרון התחרותי של החברה ביחס למתחרים. כמובן, לא מציינים ולא מתייחסים בצורה מפורשת לתחרות, אבל- מבליטים בהרחה את כל הנושאים בהם החברה עבורה הופק הסרט יותר טובה מהתחרות. במושג 'יותר טובה' חשוב לציין את הערך שמקבל הלקוח, הרבה יותר מאשר כל מפרט טכני שהוא פחות מובן ללקוח הפוטניצאלי.
 

 ראו סרט תדמית לתוכנה יישומית לרכבים שהפקנו לאחרונה

מדובר על תוכנה ייחודית שפותחה על ידי חברה ישראלית, לצורך שילוב ברכבים ושיפור הבטיחות שלהם. לצורך השתתפטות בתערוכה בינלאומית, הפקנו סרט תדמית קצר זה, שהוצג בלופ בתערוכה. סרט התדמית מבוסס על קטעי וידאו שנרכשו ממאגרים (Stock Footage), אשר מציגים סיטואציות אפשריות ואתגריות ברכבים, כאשר הויזואל מלווה בכותרות גדולות ודינאמיות, לחיזוק המסרים השיווקיים. השתמשנו בקטעי וידאו נרכשים ממאגרים, על מנת לחברת רגשית בין קהל היעד בתערוכה, לבין הפתרון של החברה, ובכדי לקצר את זמן ההפקה של סרט התדמית. שוב, מכיוון שהסרט מוצג בתערוכה, הוא לא מלווה בקריינות מקצועית, וכל המסרים השיווקיים והמידע, נמסרים רק דרך הויזואל.