יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מהם האתגרים העיקריים בהפקת סרט תדמית לגיוס משקיעים?
עודכן: ספטמבר 2023

מי בכלל צריך סרט תדמית לגיוס משקיעים?

כידוע, האתגר הכי גדול לחברות שמפתחות פתרונות חדשים, הוא הצורך לגייס מימון לצורך הפיתוח. לפעמים זה הון ראשוני (גיוס seed), ולפעמים אלה גיוסי הון נוספים על פי התקדמות הפיתוח. מכיוון שכל 2 אנשים בארץ משוכנעים שיש להם 'רעיון מהפכני שישנה את העולם', אותם יזמים מנסים לגייס כספים בכל דרך אפשרית, מה שאומר שגופים פיננסים מוסדיים מופצצים בכל יום בכמות עצומה של פניות עם בקשות לתמיכה בפיתוח כזה או אחר. רוב הפונים מכינים מצגת Power Point צבעונית עם המון שקפים, שעשויים בצורה מקצועית ומרשימה. אבל, על מנת להבין על איזה פיתוח מדובר, המשקיע הפוטנציאלי צריך להשקיע שעות על מנת לעבור על המצגת המפורטת. ברור שלמשקיעים אין אפשרות להשקיע שעות בקריאה של כל מצגת שנשלחת אליהם. לכן, מה שאנחנו ממליצים כיום ליזמים, זה להכין סרט תדמית קצר, כזה שמשקיע יכול לסיים בדקות ספורות, כאשר המטרה היא שבעקבות הצפייה בסרט התדמית המשקיע יזמן את היזם לפגישה, בה יוצג הנושא לעומק. כלומר- להכין סרט תדמית שיעודד את המשקיע לזמן את היזם לפגישה.

 

הפקת סרט התדמית לגיוס משקיעים לחברת פאלקונטק

פאלקונטק פיתחה שיטת בנייה מודולרית מאוד מתקדמת, שמאפשרת לבנות את רוב מכלולי הבנייה במפעל, כך שהבנייה בשטח התקצרה לזמן מינימלי, מה שיוצר חיסכון משמעותי בעלויות. על מנת להשלים את הפיתוח, החברה רצתה לגייס מימון ממשקיעים מוסדיים. לצורך כך הפקנו עבורם את סרט התדמית שמוצג למטה. 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

 סרט תדמית לגיוס משקיעים לחברת פאלקונטק

מה מיוחד בהפקת סרט התדמית של פאלקונטק?

מדובר על הפקה יחסית מורכבת, אשר חייבה לבצע את הדברים הבאים:

1. תחקיר מעמיק- היינו חייבים לבצע תחקיר מעמיק, על מנת להבין מה באמת היתרון של השיטה שהחברה פיתחה, ומה באמת יגרום למספיק סקרנות אצל משקיעים, כזה שיעודד אותם להזמין אתצ נציגי החברה לפגישה. הדבר החשוב שגילינו, זה שקיים מחקר שוק שבוצע על ידי מקנזי, שמציג את גודל השוק בהנתן סוג כזה של פיתרון. זה היה מאוד משמעותי מבחינת המשקיעים, ולכן המחקר והמסקנות שולבו בתהליך הפקת סרט התדמית.

2. צילומי וידאו רבים- על מנת להראות את התוצרים של השיטה, נדרשנו לצלם במספר רב של אתרים בהם כבר יושמה השיטה, וכמובן הכי נכון זה לצלם את הבנייה בוידאו, כך שהמשקיעים הפוטנציאלים יוכלו לראות שאכן השיטה עובדת ומיושמת כבר בכמה מקומות. חלק מצילומי הוידאו בוצעו ממצלמות וידאו קרקעיות, וחלקן בצילומי וידאו מרחפן, שהוטס מעל אותם אתרי בנייה.

3. הדמיה של מערכת הרכבה רובוטית- חלק מתקציב הפיתוח שהחברה חיפשה, היה לצורך השלמת פיתוח של מערכת הרכבה רובוטית, כזו שתקצר משמעותית את זמן ההרכבה במפעל, ותחסוך בכוח אדם. לצורך כך בנינו הדמייה של המערכת, ושילבנו אותה בסרט התדמית.


מה היה חסר לדעתי בסרט התדמית?
יזמים לא תמיד מבינים, שמשקיעים בעצם משקיעים באנשים ולא בטכנולוגיות חדשות. הם רוצים להיות משוכנעים שהפיתוח יסתיים בהצלחה, ושהם לא סתם שפכו כסף על פנטזיות. לכן, הם בוחנים לעומק את היזמים והיכולות שלהם, יותר מאשר את הטכנולוגיה המוצעת. לכן המלצנו ליזמים של פאלקונטק להתייצב מול המצלמה ולתת קצת על תפיסת העולם שלהם, כך שמשקיעים יראו את הלהט של היזמים. לצערי- הם לא הסכימו, וזה לדעתי חסר בסרט התדמית שהפקנו.

 
לסיכום, בכדי לגייס מימון לפיתוח של נושאים חדשים, הכלי הכי יעיל הוא סרט תדמית קצר, שמוצג למשקיעים פוטנציאלים. במידה והסרט הופק בצורה טובה, סיכוי גבוה שהמשקיע יזמן את היזמים לקבלת מידע נוסף.
 למידע שימושי נוסף בנושא:      תיק עבודות- סרטי תדמית                                             סרט תדמית- לקידום שיווקי של העסק


 

 ראו סרט תדמית לחברת וול-דן שהפקנו לאחרונה

חברת וול-דן הינה יבואן של ציוד לבישול חוץ תוצרת חברת מוריטה הפינית. סרט תדמית זה, באורך של כ 1.5 דקות, מציג את מגוון הפתרונות לבישול חוץ, הן למרפסת הבית/חצר הבית, והן לטיולים ופיקניקים בחיק הטבע. לחברה גם אולם תצוגה גדול, ולכן גם הוא משולב בסרט התדמית. למכשירים עיקריים הכנו וצילמו תוצרים לדוגמא, כך שכל אחד יכול להתחבר לנושא החוייה של בישול חוץ