יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איזה סרט תדמית הכי מתאים לצורך ביצוע שינוי תפיסה בחברה?
עודכן: ספטמבר 2023

כמה חשוב לדייק בקהל היעד?

חברת טימנט פנתה אליינו שנבצע עבורה סרט תדמית לחברה. טימנט הינה חברת הובלות, שמתמחה בעיקר במשלוחים מהארץ לחו"ל ולהיפך. בתחקיר שבצענו בחברה לקראת כתיבת תסריט, התברר לנו שבחברה ישנם 2 מקורות הכנסה עיקריים: משלוח ציוד הנדסי שפותח בארץ לחו"ל, וביצוע רילוקיישן לחו"ל (מעבר לעבודה בחו"ל של משפחות). אלה שני תחומי פעילות שונים לחלוטין, וקהלי יעד שונים. במשלוח ציוד לחו"ל קהל היעד הנם חברות הנדסיות שמיצאות לחו"ל את המוצרים שהם מפתחים, ורילוקיישן הם אנשים פרטיים ומשפחות שעוברים לחו"ל עם כל הציוד מישראל. בנוסף, סוגי האריזות הנדרשות למשלוח לחו"ל של ציוד הנדסי יקר, שונים לחלוטין מאריזות של ריהוט בייתי, וגם מחייבים התמחות שונה לחלוטין. המסקנה שלנו מהתחקיר, שעדיף להפיק שני סרטי תדמית שונים, אחד לחטיבה העסקית, והשני לחטיבה הפרטית. 

לפני שנציג איך כחברת הפקה התמודדנו עם האתגר, ראו שני את שני סרטי התדמית שהפקנו לחברה.
 
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

 סרט תדמית לחטיבת חפצים אישיים של טימנט

מדובר על סרט תדמית של כ- 2.5 דקות, אשר עוקב שלב אחר שלב אחר ההעברה של משפחה מישראל, אשר מבצעת רילוקיישן לארצות הברית. הסרט מציג איך טימנט סוגרת לחלוטין את כל התהליך עבור המשפחה.

מה היו האתגרים העיקריים בהפקת סרטי תדמית אלה?

התחקיר יצר צורך בהפקה של שני סרטי תדמית, מה שלא תוכנן מראש. להלן נציג מה היו האתגרים העיקריים איתם התמודדנו, והפתרון שיישמנו לכל אתגר:

1. שינוי תפישה בחברה- החברה התנהלה שנים רבות תוך טיפול משותף בכל סוגי הלקוחות. כולם טיפלו בכל. גם אנשי המכירות שעבדו מול השוק, עבדו גם מול עסקים וגם מול לקוחות פרטיים, ללא כל הבדל. מההבנה שמדובר בשני קהלי יעד שונים לחלוטין, אשר מצריכים התמחות שונה לחלוטין, ובעצם- מדובר על שפה שונה מול כל סוג לקוח (קרי- קהל יעד), קיימנו ישיבה בחברה, בה הצגנו את הצורך להקים בחברה שתי חטיבות נפרדות, אחת חטיבה עיסקית שתעבוד מול הסקטור העסקי למשלוח ציוד הנדסי לחו"ל, והשנייה חטיבת פרטית, אשר תעבוד מול לקוחות פרטיים לטיפול ברילוקיישן. בהתאם לכך גם יבנה האתר של החברה, שיכלול מיד בכניסה אליו תהיה הפרדה בין שתי החטיבות, ותחת כל חטיבה ישב סרט התדמית של אותה חטיבה. באופן כזה, לקוחות שמגיעים לאתר החברה, נכנסים רק למה שמעניין אותם, ואז מצפים לקבל הצגה של החטיבה בשפה שלהם, ועם התמחות מיוחדת רק עבורם. זה היה השלב הראשון והחשוב ביותר בהפקה, כי השליך על מבנה החברה, מבנה האתר והצורך בהפקת שני סרטי תדמית. אחריי דיון ארוך- הרעיון אושר ויצאנו לדרך.

2. הדגמה בוידאו של כל התהליך בכל חטיבה- היה ברור לנו, שהדרך הנכונה להציג שרשרת כל כך מורכבת שמתבצעת בכל חטיבה, היא להראות בתכלס איך זה קורה. תאמנו לכל חטיבה את התהליך הרלוונטי עבורה, כלומר- צילמנו העברה בפועל של ציוד הנדסי מחברה ישראלית לחו"ל, וצילמנו העברה של משפחה ישראלית לרילוקיישן בחו"ל. הצילומים היו דרך כל התהליך, החל מהגעה ללקוח, טיפול ואריזת הציוד, פיתוח אריזות מיוחדות לציוד הנדסי, ומשלוח כולל כל הטיפול הלוגיסטי בארץ ובחו"ל. אם תסתכלו על הסרטים, כל קהל יעד יכול להזדהות בקלות, כי רואים בעיניים את התהליך שיכול להיות רלוונטי במדויק גם עבורם. בקיצור- אין טוב ממראה עיניים.

3. הצגת הבידול של טימנט- הבידול העיקרי של טימנט, ביחס לכל חברת הובלות אחרת בארץ, הוא הידע ההנדסי המעמיק באריזות לציוד מורכב ויקר, והיכולת לייצר אריזות מיוחדות לכל סוג ציוד בהתאמה אישית. מהרגע שהבנו את זה, כל סרט תדמית מציג את הצוות ההנדסי בעבודה, כולל תוכנות תלת ממד לניתוח מארזים נדרשים, וצילמנו את כל בתי המלאכה שבטימנט שמייצרים את המארזים המיוחדים. את זה כמעט אף חברת הובלות ישראלית לא יכולה להציג, כך שניתן חיזוק מאוד משמעותי בכל סרט תדמית.

4. הצגת המורכבות של כל התהליך- אנחנו נוטים לזלזל בחברות הובלה. אפילו ברוב המקרים קוראים להם Movers, כאילו שכל מה שהם עושים זה העברה ממקום למקום. מסתבר שתהליך שילוח של ציוד הנדסי לחו"ל מאוד מורכב, וכולל הרבה מאוד שלבי ביניים, חלקם הנדסיים וחלקם לוגיסטיים. היתרון של טימנט זה ניסיון רב בכל אחד מהתהליכים, שאותם הם גם מבצעים, בלי להיות תלויים בקבלני משנה, כמו שקורה בחברות הובלה אחרות. לכן, בכל סרט תדמית חילקנו את כל תהליך העבודה לשלבים שונים, כל שלב צולם וניתנה לו כותרת שונה שמסבירה מה נעשה באותו שלב, ורואים את אנשי טימנט מבצעים אותו. כאן לא היינו צריכים להמציא, להביא שחקנים, או לצלם קבלני משנה. באמת טימנט מבצעת את כל השלבים בכל משלוח לחו"ל, ונותנת אחריות מקצה לקצה לכל העברה.


לסיכום, ישנן הפקות של סרטי תדמית, אשר גורמות לשינוי בהצגת החברה, ואפילו במבנה החברה, כך שבמידה וישנם קהלי יעד שונים, כל אחד יקבל סרט תדמית המותאם עבורו ובשפה שלו.
 למידע שימושי נוסף בנושא:      סרטי תדמית למוצרים רפואיים-  לחץ כאן                                             סרטי תדמית לשיווק באמצעות תוכן-  לחץ כאן


 

 סרט תדמית לחטיבה העסקית של טימנט

מדובר על סרט תדמית של כ- 2.5 דקות, אשר עוקב שלב אחר שלב אחר העברה לחו"ל של ציוד מאוד יקר שפותח בחברה הנדסית בארץ, נארז ונשלח לארצות הברית. הסרט מציג את כל התהליך המורכב שטימנט מבצעת לחברה שפיתחה את הציוד.

 ראו סרט תדמית לחברת אקולוג'יק שהפקנו לאחרונה

גם על מנת להפיק סרט תדמית לחברת אקולוג'יק, קיימנו כמה פגישות תחקיר בחברה, ודיונים רבים להצגת התפישה החדשה. חברת אקולוג'יק פיתחה תוכנה ייחודית, שילבה אותה במספר חברות בארץ, והייתה מעוניינת להתחיל לשווק את המערכת בחו"ל. עד להפקת סרט תדמית זה, היה מקובל כמעט בכל חברות ההפקה של סרטי תדמית שתוכנה הכי מומלץ להציג בסרטון מבוסס אנימציה, ואנחנו ניסינו לשכנע את החברה שיותלר נכון לחברה להפיק סרט תדמית המבוסס על צילומי וידאו, מה שיחבר רגשית לבעיה ולפתרונה על ידי התוכנה, של קהל היעד. ואכן, בסופו של התהליך הסרט מבוסס כמעט כולו על צילומי וידאו, והסרט זכה לחשיפה גדולה, וקידם משמעותית את החברה בשיווק של התוכנה.

 ראו סרט תדמית לחברת אלינה שהפקנו לאחרונה

חברת אלינה הינה ספקית של מערכות ורכיבים לחברות הייטק. אלינה היא חברה מובילה בתחום, והיה חשוב לחברה להפיק סרט תדמית שיחזק את המיתוג שלה בתחום. ואכן, סרט תדמית זה, באורך של כ- 2 דקות, הוא למעשה סיור וירטואלי בחברה, מבוסס על צילומי וידאו בחברה, עם מצלמה המיוצבת על גביי מייצב. הסיבה להחלטה לבצע סיור וירטואלי בחברה, היה בכדי לאפשר לכל לקוח פוטנציאלי בתחום, שאלינה נראית בדיוק כמו חברות ההייטק שהיא משרתת. לא רק שהחברה נראית פיזית כמו חברת הייטק מבחינת התשתיות, היא גם כוללת פונקציות מקצועיות שתומכות ביכולות ההנדסיות שלה, כך שבהחלט ניתן לסמוך על החברה. סרט תדמית זה חיזק מאוד את התדמית של החברה, כמובילה בתחום.