יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
אילו נושאים מטרידים בעלי עסקים שמעוניינים בסרט תדמית עבור העסק?
נכתב: פברואר 2024
כיום כמעט כל בעל עסק מבין את החשיבות של הפקת סרט תדמית לעסק
עדיין זוכר את המאמץ שלי, כבתור בעל חברת הפקות של סרטי תדמית, לשכנע בעלי עסקים אחרים, בחיוניות של הפקת סרט תדמית לעסק, במיוחד אם מעוניינים לקדם את העסק שיווקית. כיום, המצב התהפך לחלוטין. כבר לא צריכים ל'שכנע' בעלי עסקים בחיוניות של סרט תדמית. עכשיו צריך להתמודד עם מה שבאמת מטריד בעלי עסקים, שאולי כבר ניכוו מהפקה של סרט, ועכשיו הם הרבה יותר זהירים בהגדרת מה נחשב בעיניינם כסרט שמתאים לצרכים שלהם. 

מטרת מאמר זה היא להציג מה באמת מטריד בעלי עסקים, שמעוניינים בהפקת סרט תדמית לעסק.

מה מטריד בעלי עסקים שפונים אליינו בבקשה להפקת סרט תדמית לעסק שלהם?
את עיקר הטענות של בעלי עסקים, שמעתי מכאלה שניכוו בהפקה של סרט תדמית לעסק בעבר, ועכשיו פונים אליינו בהפקה נוספת ומעודכנת של סרט תדמית לעסק. הנושאים שבעיקר הטרידו אותם, היו מגוונים ורבים, והעיקריים שהם היו הבאים:


1. אי התאמה למטרה או להעדפות של הלקוח- לקוחות התלוננו שסרט התדמית שהופק עבורם, לא מתאים לציפיות שלהם, או שהוא לא מעביר את המסר בצורה ברורה, או שהחווייה שהם רוצים להעביר את הצופה בסרט. 
 
2. אורך לא רצוי- לפעמים לקוחות מתלוננים שהסרט תדמית ארוך מידי, או קצר מידי, ולא מתאים לצרכים שלהם. זה מתייחס לפעמים לאורך הכללי של הסרט, אבל גם לפעמים לאורך סצינות ספציפיות בסרט.

3. איכות ויזואלית או אודיו לא מספקת- כאשר האיכות של הויז'ואל, או של האודיו (הסאונד), אינה מספקת, לקוחות מרגישים שהם לא מקבלים את הערך שלו הם ציפו, ברמה שהעסק עלול להיפגע מכך.
 
4. חוסר בהקניית רגשות או התרגשות- לעיתים קרובות לקוחות מצפים שסרט התדמית לעסק יעביר רגשות, חוויות חיוביות, או ייצור התרגשות. אם בצפייה בסרט הם לא מרגישים את זה קורה- הם בהחלט מתלוננים. לצערי, את זה הם מרגישים רק כשהסרט תדמית כבר גמור ומוכן. בשלב הזה קשה מאוד לתקן את זה. הכל מתחיל בתסריט, שזה השלב הכי חשוב בבניית הרגש בסרט. 

5. אי התאמה לזהות או לתחום העסקי- אם סרט התדמית אינו מתאים לזהות העסקית, או לתחום העיסוק של הלקוח, הוא בהחלט לא מרגיש שהוא מקבל ערך תוך כדי צפייה, ויבקש לשנות את הסרט.

6. מסר לא ברור- הדבר החשוב ביותר בסרט תדמית לעסק, היא היכולת להעביר את הסמר בצורה פשוטה וברורה. אבל, אם המסר לא ברור, או שיש חשש שלא יהיה מובן על ידי מי שצופה בסרט, מיד עולות טענות ובצדק, לשנות את אופן העברת המסר.

7. סגנון או טון לא מתאימים-  אם סרט התדמית משתמש בסגנון או בטון שאינו תמאים לאופי של העסק, או לקהל היעד, רוב הסיכויים שלקוחות יתלוננו שהסרט אינו מתאים להם או לא מעניין אותם. 

8. חוסר יצירתיות או עיניין- אם הסרט לא מצליח לעניין את מי שצופה בסרט, או לא מצליח לשמור על תשומת ליבו, לקוחות עשויים להרגיש כי הסרט חסר יצירתיות או עיניין אצל הצופים.

9. עלויות גבוהות מהנדרש או ממחיר שוק- אם העלות של הסרט יותר גבוהה בהשוואה לתמורה שהוא מספק, הלקוחות בוודאות מתלוננים, ולא פעם זה מסתיים בקיזוז כספים מהחברה שהפיקה את הסרט. 

10. חוסר התאמה לקהל היעד- אם סרט התדמית אינו מצליח להתאים את עצמו לצרכים המיוחדים של קהל היעד, או לחוויות מותאמות אישית, הלקוח מתלונן על חוסר הבנה של קהל היעד.

11. עמידה בלוחות זמנים ומועדי אספקה- אם הפקת סרט התדמית מתעכבת, והסרט לא מסופק בלוחות הזמנים שהובטחו בהתקשרות עם הספק, הלקוחות מתלוננים, גם אם חלק מ'האשמה' נופלת על הלקוח שעיכב החלטות. 

12. חוסר אמינות- אם המידע שמועבר בסרט התדמית לעסק אינו אמין או משכנע זה מיד מעורר תלונות של חוסר אמינות, שיכול להקרין על העסק או על המוצר שמוצג בסרט התדמית.

 

חייבים להשקיע יותר בשלב כתיבת התסריט!

לצערי, כמעט כל התלונות ששמעתי מלקוחות, כפי שמוצגות בסעיף הקודם, התקבלו בזמן צפייה בסרט התדמית המוגמר. רק בשלב הזה לקוחות באמת יכולים להבין 'איך הסרט נראה'. כמובן זה שלב מאוד מאוחר לבצע שינויים, כי כבר כל החומר צולם ונערך, והיכולת לבצע שינויים היא די מוגבלת, ולפעמים בלתי אפשרית בלי לצלם מחדש חלקים מהסרט. לכן, ההמלצה שלי היא: תשקיעו כמה שיותר זמן ואנרגיה בשלב כתיבת התסריט, עד שללקוח יהיה ברור לחלוטין מה הוא הולך לקבל. תראו ללקוח כמה שיותר דוגמאות, הן של סגנון הסרט, והן של תכנים דומים. זה השלב שבו הכי קל לבצע שינויים.

 
לסיכום,  הפקת סרט תדמית לעסק הינה תהליך מורכב, שלעיתים מעורר תלונות מצד הלקוחות בנושאים שחשובים לו לצורך קידום העסק. הרבה מהתלונות יכולות להיפתר, אם משקיעים יותר זמן בכתיבת התסריט, כך שללקוח יהיה ברור מה הוא הולך לקבל.  
מאמרים נוספים בנושא:     האופן שבו סרט תדמית משפיע על המודעות למותג                                       סרט תדמית- כלי ייחודי למטרות מגוונות

מנהל עסק- מעוניין לקדם את העסק ולחזק את המיתוג שלו?

מתכנן קמפיין שיווקי לחיזוק המיתוג של העסק?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרט תדמית למיקרוסקופ ייחודי לסריקת מסכי מחשב

הפקת סרט תדמית, באורך של מעל 3 דקות, אשר נועדה להציג מיקרוסקופ ייחודי וחדשני לסריקת מסכי מחשב. מכיוון שהמיקרוסקופ בעל יכולות רבות ומורכבות, סרט התדמית מציג בצורה עמוקה ומפורטת את היכולות, כולל שילוב של הדמיות תלת-ממד לצורך הפשטה והבנה של היכולות הייחודיות. הקריינות, וכל הכותרות הן באנגלית, כי מדובר על סרט לקידום המוצר בחו"ל.

ראו סרט תדמית לגיוס מימון ממשקיעים עבור מסרק כינים חדשני

מדובר על סרט תדמית שנועד לצורך גיוס מימון להשלמת פיתוח ושיווק של מסרק כינים חדשני. על מנת להשיג את המטרה של הגיוס, הסרט מציג הן את גודל השוק, מדגים את הבעיה של סבל של כל המעורבים בנושא, מול הנוחות של שימוש במסרק החדשני. את הטכנולוגיה של המסרק מציגים באמצעות הדמיית תלת ממד כך שתובטח המובנות של המסרים, וניתן יהיה לגייס את המימון הנדרש.

ראו סרט תדמית לעסק בתחום עבודות מנוף והובלות

 כאן מדובר על סרט תדמית לעסק בתחום עבודות מנוף, הובלות וחומרי ביניין, באורך של כ- 2 דקות. הסרט מציג את היכולות המגוונות של העסק, ובעיקר- את המובילות שלו בתחום הבנייה, בשל הניסיון והעוצמה של העסק. הכל מוצג בצילומי וידאו, מלווה בקריינות מקצועית בעברית, כך שהצופה יכול להתרשם באופן בלתי אמצעי ביכולות של העסק. 

ראו סרט תדמית לעסק שמספק מערכות ניהול חינוך

סרט תדמית לעסק זה, באורך של כ- 2 דקות, מציג מערכת לניהול חינוך. סרט תדמית זה מרגש, בפנייה האישית למנהלי בתי ספר, על חשיבות החינוך. למרות שמדובר בתוכנה, בסרט מוצגים מסכים עיקריים של התוכנה, מה שמאפשר להבין כמה קל לנהל את החינוך באמצעות התוכנה, ועל כך שהתוכנה כבר עובדת בבתי ספר אחרים. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות