יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
מה הקשר בין סרט תדמית לקידום אורגני בגוגל של אתר העסק?
נכתב: יולי 2022
למה כל כך חשוב להיות במקומות הראשונים בגוגל אורגני?
בשנים האחרונות, גוגל הוא מנוע החיפוש העיקרי של כל מי שמחפש מידע, או מחפש לרכוש פתרונות חדשים לבעיות קיימות. עסקים שלא נמצאים בדף הראשון של גוגל אורגני, נאלצים להשקיע אלפי שקלים בקידום Pay Per Click. בפרסום זה, במידה והשקעתם עשרות רבות של שקלים במילות מפתח בתחום העסקים שלכם, יש סיכוי שהאתר שלכם יוצג באחד המקומות הראשונים בפרסום המודעות של PPC, ואז לקוחות שמקליקים על המודעה מגיעים לאתר שלכם. חשוב להבין שקיימת תחרות גדולה בין עסקים, על מקומות טובים במודעות של PPC. מי שמציע הכי הרבה תקציב לכל מודעה, מגיע למקום ראשון, אחריו השני הכי גבוה וכן הלאה. למילות מפתח תחרותיות, מגיעים למחירים מאוד גבוהים, והתקציב השיווקי נגמר מאוד מהר, ככול שהתקציב פר מודעה יותר גבוה. בנוסף, יש המון פניות סרק של מתעניינים, אן סתם סקרנים לקבל מידע על המוצר, והם 'מבזבזים' את תקציב השיווק, מה שהכי מקומם כבעל עסק.

מצד שני, אם אתר העסק מופיע במקומות גבוהים בגוגל אורגני, אין כל עלות בכך שלקוחות פוטנציאלים מקליקים על הקישור לאתר. להיפך- הם מתקבלים בברכה. אפילו סתם מתעניינים מתקבלים בברכה, כי אולי הם יהפכו בהמשך ללקוחות בפועל, במידה ויקבלו מידע שיספק אותם. לכן, כל עסק מעוניין שהאתר שלו יהיה במקומות גבוהים בגוגל אורגני. אותם עסקים משקיעים הרבה כסף על מנת לקדם את העסק, כך שהאתר יופיע במקומות גבוהים בגוגל. 

 

סרט תדמית- הקידום האורגני היעיל ביותר!

בכדי לקדם את האתר בגוגל אורגני, עסקים נעזרים בחברות שזו ההתמחות שלהם: קידום אתרים. בתמורה לכמה אלפי שקלים בחודש, חברות הקידום מכינות מאמרים מקצועיים, אותם הם מעלים לאתר העסק. בנוסף, מכינים מאמרים נוספים, אותם מעלים בבלוגים מקצועיים, עם קישורים לאתר של העסק, כך שהם הופכים לאתרי המלצה לעסק, מה שגוגל בהחלט מעריך. 

אבל, יש פרמטר אחד שלדעתי הוא הכי חשוב בקידום אורגני של אתרים והוא זמן שהייה. במידה וזמן השהייה של מי שנכנס לאתר העסק הוא גבוה, גוגל מבין מכך שהאתר מעניין את קהל היעד של העסק, ומקדם אותו אורגנית. קידום חיצוני של האתר, דרך בלוגים מקצועיים לא תורם כלום לזמני השהייה באתר, כך שבפועל ההשפעה שלהם יחסית קטנה, ובוודאי ביחס לזמן השהייה. 

סרט תדמית, אשר הופק בצורה נכונה, ומועלה לאתר העסק, או בדף הבית, או בדף של המוצר המוצג בסרט התדמית, מעלה משמעותית את זמן השהייה של קהל היעד. מחקרים מראים שדף אינטרנט רגיל, זוכה לזמן צפייה ממוצע של כ- 15 שניות, בעוד שדף עם סרט תדמית זוכה לזמן צפייה ממוצע של מעל דקה. זה מאוד משמעותי מבחינת גוגל, ולכן גם הכי מומלץ לקידום אורגני של אתר העסק.

לפני שנציג מה זה אומר סרט תדמית שהופק בצורה נכונה, ראו דוגמא של סרט תדמית שתורם משמעותית לזמן השהייה באתר של העסק:

 

מה מומלץ לעשות בסרט התדמית על מנת שיהיה יעיל בקידום אורגני?

על מנת שסרט תדמית יהיה באמת יעיל מבחינת הקידום האורגני, מומלץ להקפיד על הנושאים הבאים:

1. הצגת הבעיה של קהל היעד- סרט התדמית חייב לכלול בשניות הראשונות שלו הצגה הכי ברורה של הבעיה איתה מתמודד קהל היעד. באופן כזה, קהל היעד שנכנס לצפות בסרט התדמית, כבר בשניות הראשונות רואה שהעסק מבין את הבעיה איתה הוא מתמודד, ונוצרת סקרנות להמשיך ולצפות בסרט, מתוך תקווה שגם יוצג פתרון לבעיה קיימת.  

2. הצגת הפתרון בוידאו- אנשים הכי מאמינים למה שהם רואים, וחשדניים בכל מה שמוצג להם באינטרנט, אם הם לא רואים את המוצר המוצע, כלומר- מציגים אותו באנימציה. במידה והמוצר מצולם בוידאו, רואים אנשים אחרים משתמשים בו ונהנים, רואים איך הוא מותקן אצל לקוחות אחרים, הם קודם כל משתכנעים שהמוצר קיים ועובד, ובהחלט יש סיכוי שהוא גם פותר את הבעיה של קהל היעד. זה בהחלט מעודד את קהל היעד להמשיך לצפות בסרט.

3. הצגת הבידול- אחריי שקהל היעד מתחיל להשתכנע שהמוצר קיים ועובד, הוא עלול לשאול את עצמו: 'למה כדאי לי לקנות פתרון זה דווקא ממי שמציג לי עכשיו את הסרט'? זה בדיוק הזמן להציג לו את הבידול של הפתרון. במה הוא יותר טוב מהמתחרים, ואיזה ערך הוא נותן ללקוח באופן בלעדי או הכי טוב. זה שוב מעודד את קהל היעד להמשיך ולצפות בסרט התדמית.  

4. הכל בעד 2 דקות- צריך לזכור שהסבלנות של קהל היעד לצפות בסרטים מאוד נמוך, מה גם שאותו קהל יעד מופצץ בשפע של סרטי תדמית גם של עסקים אחרים, שמתמודדים מול אותו קהל יעד. חייבים לשכנע את קהל היעד ביעילות הפתרון בתוך 1-2 דקות, לכל היותר. זה כמובן עומד בסתירה לצורך של זמן שהייה ארוך ככול האפשר, על מנת להשיג קידום אורגני. כאן נכנס פרמטר נוסף שגוגל מחשיב והוא 'שיעור נטישה'. אם אנשים נכנסים לאתר, מתחילים לראות את סרט התדמית, אבל נוטשים אחריי זמן קצר, לא רק שהאתר לא מקודם אלא להיפך- הקידום יכול להיפגע. מניסיוננו, מומלץ שסרט התדמית יהיה באורך של 1-2 דקות, כזמן אופטימלי לשהייה מקסימלית בתאר, עם קידום מקסימלי עקב זמן שהייה ארוך יחסית, עם שיעור נטישה נמוך יחסית.
 

מנהל שיווק- משקיעים הרבה כסף בקידום מכירות של העסק?

מחפש פתרונות להורדת עלויות הקידום של העסק?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראה דוגמה לסרט תדמית לחברת אקולוג'יק

חברת אקולוג'יק פיתחה מערכת לסינכרון גלובלי של גידולים חקלאיים, והוא המוצר העיקרי של החברה, אותו היא רצתה לשווק בעולם. לצורך קידום מכירות של החברה, הפקנו עבורם סרט תדמית זה, באורך של כ- 2 דקות, סרט התדמית הועלה לאתר הבית של החברה. מכיוון שקהל היעד של אקולוג'יק מוגדר כמנהלי רשתות שיווק, החברה שלחה קישורים לקהל היעד בכמות גדולה, עם קישור לדף הבית של החברה, בה הוטמע סרט התדמית. ואכן, הלקוחות הפוטנציאלים שנכנסו לאתר, צפו די הרבה זמן בסרט התדמית, מה שהגדיל משמעותית את זמן השהייה באתר, מה שבסופו של דבר לא רק השפיע על גידול מכירות של החברה, אלא גם קידם אורגנית את העסק בגוגל.

ראו סרט תדמית למערכת למניעת תאונות שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרט תדמית באורך של כ- 1.5 דקות, בו מוצגת מערכת למניעת תאונות ברכב. כל סרט התדמית מצולם בוידאו, בתוך רכב נוסע, מה שהיה אתגר משמעותי. בנוסף, היה אתגר לראות את פנים וחוץ של הרכב בצורה טובה, למרות שהיה יום שמש לוט בזמן הצילומים (בדרך כלל, אם פנים הרכב נראה ברור, החוץ נראה 'שרוף' ולחיפך).

ראו סרט תדמית לחברת וול דן שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית באטורך של כ- 1.5 דקות, אשר הופק עבור חברת וול דן יבואנית ציוד לבישול חוץ. סרט תדמית זה, מציג בצורה חווייתית את מגוון מוצרי הבישול חוץ שהחברה משווקת בארץ, כאשר לכל מכשיר מוצמדת מנה מיוחדת שבושלה באותו מכשיר, מה שמעצים את חוויית הצפייה בסרט התדמית, ומגדיל את זמן השהייה באתר בו מוטמע הסרט.

לסיכום,  סרט תדמית שהופק בצורה נכונה, והוטמע באתר של העסק, הוא הכלי היעיל ביותר לקידום אורגני של העסק, דבר שחוסך עלויות שיווק גדולות לכל עסק.    מאמרים נוספים בנושא:     עלות הפקת סרטי תדמית                                       סרטי תדמית לתמיכה בכל התהליך השיווקי

ראו סרטון שמציג את היתרונות הנוספים להפקת סרט תדמית עבור העסק

מדובר על סרטון קצר באורך של כדקה, אשר מציג את היתרונות הנוספים של הפקת סרט תדמית עבור העסק. סרטון זה מבוסס על קטעים קצרים מתוך סרטי תדמית שהפקנו השנה, ולכן סרטון זה נקרא Showreel 2022. ניתן לראות את המגוון הגדול של סרטי התדמית שהפקנו למגוון הלקוחות.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות