יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה הופך סרט תדמית לסרט שיווקי?

כל עסק צריך סרט תדמית!

עסקים מזמינים הפקה של סרטי תדמית לעסק, בעיקר לצורך קידום שיווקי של העסק, כי הרי שיווק הוא מקדם המכירות של החברה. ואז כמובן נשאלת השאלה: מה הופך את סרט התדמית לשיווקי?

מה מייחד סרט תדמית זה?

מדובר על סרט תדמית מאוד פשוט לכאורה, שבסך הכול "מסייר" באזורים השונים של חברת ההפצה. אבל, מהיכרות של התחום, בדרך כלל חברות הפצה נראות מאוד לא מושכות (בלשון המעטה), ונותנות תחושה של "מחסן גדול". לעומת זאת, חברה זו נראית כמו חברת הייטק: חללי עבודה מרווחים ומעוצבים, תמיכה טכנולוגית רחבה, מערכות עיבוד מידע וניהול מתקדמות וצוות מתוגבר. בנוסף, החברה משדרת חביבות ופתיחות, החל ממנהל החברה ועד אחרון העובדים. אין ספק שסרט תדמית כזה בהחלט מזמין להתעניין במפיץ, וליצור איתו קשר.

 

מה הופך סרט תדמית לשיווקי?

ראו כאן טיפים חשובים שיהפכו את סרט התדמית, לעסק עבורו אתם מתכננים את הסרט, לסרט שיווקי:

1. להבין לעומק את הצורך של הלקוח, בתחום בו פועלת החברה. ניתן לעשות זאת רק לאחר תחקיר מעמיק של החברה, לימוד התחרות, הבנת היתרון התחרותי של העסק, וריכוז המסרים השיווקיים העיקריים אותם מעוניינים להעביר בסרט התדמית. חשוב שהתחקיר יבוצע במשותף בין חברת ההפקה לבין מנהלי העסק, כאשר הנציג של חברת ההפקה הוא איש עם ניסיון רב בשיווק של עסקים. חשוב גם בשלב הזה להגדיר את קהל היעד, ואת כל המסרים למקד לקהל יעד זה. אין דבר כזה 'סרט תדמית שמדבר לכולם'. הסרט חייב להיות ממוקד, ולדבר רק בשפה של קהל היעד.

2. בשלב ראשון להציג על איזה צורך, או לאיזה בעיה בתחום, החברה מציעה פתרון. חשוב להציג בעיה אמיתית. מאוד קשה ליצור שוק חדש. הרבה יותר קל ונכון לנסות ולטפל בבעיות קיימות שמטרידות את קהל היעד, אשר יכול גם להזדהות איתן. 

3. להפיק סרט מבוסס צילומי וידאו, ולהקפיד שבסרט יראו את החברה ואת אנשי החברה. אני מאמין גדול ביחסי אנוש, ולדעתי וידאו יכול להעביר בצורה מאוד אמינה ואפילו מרגשת את המסרים השיווקיים שמעוניינים להעביר, כי מי שצופה בסרט מרגיש כאילו הוא ממש משתמש בפתרון שהעסק מציע, רואה אנשים אחרים משתמשים בו ונהנים, רואה איך הפתרון עונה על צורך אמיתי שלו (בהנחה שאכן כיוונו לשם), מאמין שהאנשים שהוא רואה יכולים לייצר את המוצר בתכונות המובטחות. בקיצור- סרט תבמית בוידאו בונה אמון בין העסק ללקוח הפוטנציאלי.

4. חשוב לצמצם את מספר המסרים שמעוניינים להעביר ללקוח, ולהציג אותם בסרט של עד דקה. כן, זמן צפייה כיום בסרטי תדמית המשולבים באינטרנט הוא כ- 40 שניות. אין טעם להפיק סרטים עלילתיים של מספר דקות, כי בכל מקרה אף אחד לא צופה כל כך הרבה זמן בסרטים. חייבים לתפוש את הלקוח הפוטנציאלי בשניות הראשונות של הסרט, כך שישיאר לצפות כ- 30 שניות, מה שמגדיל משמעותית את הסיכוי לביצוע רכישה בהמשך. יש צופים, שאם הם רואים שהסרט הוא מעל 2-3 דקות, הם בכלל לא לוחצים לצפייה בסרט. לכן, הפיקו סרט תדמית של עד דקה, כאשר השניות הרשונות חייבות להיות מספיק מושכות ומעניינות עבור הצופה, כך שיישאר בסרט מספיק זמן להפוך אותו ללקוח פוטנציאלי.

 

ואחריי שסרט התדמית מוכן, מה עושים?

הפקה נכונה של סרטי תדמית לעסקים הינו השלב הראשון בתהליך השיווקי. הסרט הוא לא המטרה, אלא אמצעי שיווקי. אמנם אמצעי שיווקי הכי יעיל, אבל רק אמצעי. מהרגע שהסרט מוכן, יש להשתמש בו בכל דרך אפשרית דרך המדיה החדשה (New Media), וזה כולל: הטמעה באתר העסק, קידום בגוגל דרך AdWords, קידום ברשתות חברתיות ועסקיות, Re-Marketing באינטרנט, שילוב בבלוגים מקצועיים, יצירת עיניין אצל מובילי דעה וגיקים בתחום שימליצו על המוצר. בקיצור- ישנם ערוצים רבים להשפיע על השוק, ולקדם את העסק ומוצריו. 


לסיכום, חשוב שסרט תדמית שמופק עבור העסק יהיה שיווקי, על מנת שיקדם את המכירות של העסק. לצורך כך, חשוב להכיר את הבעיות הקיימות בתחום, השפה השימושית, ולהציג בצורה קצרה וממצה איך החברה מציעה פתרון לבעיה קיימת, ונותנת ערך ללקוח.אולי יעניין אותך גם:   חשיבות האמת בהפקת סרטוני תדמית


                                חשיבות הגדרת קהל היעד בהפקת סרטי תדמית

מנהל שיווק- מעוניין בהפקת סרטי תדמית לקידום העסק?

 

מעוניין להגדיל את החשיפה ללקוחות חדשים?

ראו תחילה סרט שיווקי של חברת הפצה ישראלית

ראו סרט תדמית ליהב הפקות שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית של כדקה, אשר מבוסס על מגוון גדול של סרטי תדמית שיווקיים שהפקנו ללקוחות שונים, במטרה לקדם את אותן חברות שיווקית. מתוך קטעי הסרטים ניתן לראות שרובם מבוססים על צילומי וידאו. במהלך שנות ההפקה של יהב הפקות, ובמיוחד בשנים האחרונות, ראינו שסרטי הדתמית היעילים ביותר שיווקית הם אלה המבוססים על צילומי וידאו, ולא על סרטי אנימציה. לכן, ללקוחות שמעוניינים בתוצאות שיווקיות, ובמהירות יחסית, אנחנו ממליצים להפיק סרט תדמית המצולם בוידאו.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם כירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
במידה ואתה נדרש לבצע הדרכות של מוצרים חדשים ללקוחות, סרט הדרכה הינו פתרון יעיל ומקצועי, שחוסך עלויות הדרכה משמעותיות.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית לבנייני האומה בירושלים שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית את מרכז הקונגרסים שבירושלים- בנייני האומה. בכדי לקבל את ההביט השיווקי, סרט התדמית מבוסס על צילומי וידאו רבים, שמשקפים את היכולות המגוונות והרבות הקיימות במרכז הקונגרסים, על 27 האולמות שבו, שהאודיטוריום הגדול יכול להכיל עד 3,000 אנשים. בנוסף, רואים את מגוון הכנסים והתערוכות שהתקיימו במרכז, מכל תחומי הטכנולוגיה, מה שהופך את המקום למאוד ייחודי.  בכדי לשווק את בנייני האומה גם בחו"ל, הפקנו סרט תדמית נוסף, דובר אנגלית, וכותרות באנגלית.