יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
מה ההבדל בין סרטון תדמית ופרסומת?

עסק כדי להתקיים חייב להשקיע בפרסום!

הגדלת מכירות הוא נשמת אפה של העסק. בכדי להמשיך ולדגול כל עסק חייב להשקיע בשיווק ופרסום. לרשות מנהל השיווק עומדים שנים כלים מרכזיים, אשר יכולים לשמש באותם צינורות שיווק והם:

- פרסומת אינטרנטית

- סרטון תדמית שיווקי

ננסה במאמר זה להציג את ההבדלים ביניהם, כולל דוגמאות.

 

מהם המאפיינים של פרסומת אינטרנטית?

לפרסומת שמופקת לצורך קידום באינטרנט, יש את המאפיינים הבאים:
  • אורך- בדרך כלל באורך של כ- 20-30 שניות
  • תסריט- סרטון פרסומת מתרכז במסר יחיד ופשוט, ולכן גם מחייב כתיבת תסריט מאוד מורכב, שבהכנתו מעורבים גורמים רבים, ובכללם: קולנוענים, קופירייטרים, אנשי שיווק, אנליסטים (מומחי סקרי שווקים).  בהרבה מקרים התסריט נבחן גם מול קבוצות מדגם של קהל היעד בכדי לוודא שהפרסומת עובדת
  • השקעה- מאוד מושקע מבחינת ההפקה, וכולל: אפקטים מיוחדים, אנימציה, הדמיות תלת-מימד, צילומי וידאו קצרים ב- High Definition- HD, מציגים (פריזנטורים) מוכרים, קריינים מוכרים, צילומים אוויריים או תת-מימיים,
  • פורמט- בדרך כלל פורמט של וידאו רגיל המשודר בטלוויזיה, קרי 16:9, ובאיכות Full HD. אבל, במידה ומעוניינים להשתמש בפרסומת בערוצים כמו האינסטגרם, משתמשים בפורמטים מיוחדים כמו פורמט מרובע (1:1)
  • עלות- עלות ההפקה גבוהה יחסית, ויכולה להגיע אפילו לעלות של כ 100 אלף שקלים
 

מנהל שיווק - מעוניין בהפקת סרטוני תדמית לקידום לעסק?

 

מעוניין להגדיל את החשיפה ללקוחות חדשים, ולפרוץ לשווקים חדשים?

 

מהם המאפיינים של סרטון תדמית?

לסרטון תדמית, המופק לצורך קידום שיווקי באינטרנט, יש את המאפיינים הבאים:
  • אורך- בדרך כלל באורך של עד 1.5 דקות
  • תסריט- סרטון תדמית, מטפל במספר מסרים מרכזיים, באופן שיאפשר הצגה מעניינת ומקצועית של העסק והטכנולוגיה שלו, או בתכונות ובתועלות של המוצר המפורסם. מושקעת מחשבה רבה, אשר בהמשך באה לידי ביטוי בתסריט, בייחוד של העסק או המוצר, מבחינת הבידול השיווקי. לצורך כך מעורבים בדרך כלל בהכנת התסריט לסרטון התדמית קולנוענים ואנשי שיווק.
  • השקעה- מעבר להשקעה המשמעותית בכתיבת התסריט, בהפקה עצמה ההשקעה היא על פי החלטת הלקוח. ישנם סרטים מאוד פשוטים, וישנם סרטים מאוד מורכבים ומושקעים, אבל הדבר החשוב ביותר הוא העברה טובה של המסרים המוגדרים
  • תצוגה- סרטוני תדמית וסרטוני מוצר מוצגים במגוון מקומות, כגון: אתר העסק, רשתות חברתיות, בלוגים מקצועיים, תערוכות, כנסי לקוחות וכן הלאה.
  • עלות- עלות ההפקה של סרטוני תדמית נעה בין אלפי שקלים בודדים, ועד עשרות אלפי שקלים, שוב- על פי החלטת הלקוח
 

ראו דוגמא של פרסומת שהופקה לאינסטגרם (בפורמט מרובע 1:1)


לסיכום, למרות שגם סרטון תדמית וגם פרסומת נועדו לקדם מכירות של מוצרים ושרותים, יש הבדל מהותי בינייהם. חשוב לפני תחילת ההפקה להגדיר מה מעוניינים, ובהתאם לכך לכוון את המשאבים.אולי יעניין אותך גם:     מה הופך סרט תדמית לסרט שיווקי שמביא תוצאות?


                                  סרטון תדמית לשיווק בין לאומי

ראו דוגמא של סרטון תדמית לאתר קרוזים (בפורמט רחב 16:9)

ראו סרטון תדמית קצר למערכת אגירת מים ברכבים שהופק לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית קצר באורך של כ- 30 שניות, אשר משמש כפרסומת בפייסבוק. מכיוון שמדובר על הפצה בפייסבוק, בו מקובל לצפות בסרטונים ללא ערוץ הסאונד (שמע), סרטון קצר זה כולל כותרות דינמיות גדולות ומודגשות, שכוללות כמעט את כל המידע שמציג הקריין. הסרטון מבוס על צילומי וידאו של המערכת, כפי שהיא מותקנת בפועל ברכבי עבודה, כך שלקוחות יכולים לראות בדיוק את המערכת, ולהבין את התורמה שלה ברכבי עבודה.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם כירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
במידה ואתה נדרש לבצע הדרכות של מוצרים חדשים ללקוחות, סרט הדרכה הינו פתרון יעיל ומקצועי, שחוסך עלויות הדרכה משמעותיות.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים

ראו סרטון תדמית למכונת ריתוך מתקדמת

מדובר על סרטון תדמית באורך של כדקה, אשר נועד לקדם שיווקית מכונת ריתוך קטנה ומתקדמת. לכאורה, ניתן היה להפיק סרטון קצר פרסומי של המוצר, עם סיסמה קליטה. אבל- לא ניתן בזמן קצר להציג את הייחוד של המכונה. בכדי לשכנע רתכים לעבור למכונה מתקדמת, הם חייבים להבין 'למה זה טוב בשבילי'. חייבים להציג בצורה מפורטת את היתרונות הייחודיים של המכונה, ולהציג אותם דרך צילומי וידאו, שזה כאילו הם ראו את המוצר בעיניים. גם את גודל המכשיר אפשר להבין רק אם רואים אדם עומד לידו. את פשטות ההתקנה ניתן להבין רק כשרואים את המדגים מבצע פעולות עם המכונה, וכן הלאה. ואכן, סרט תדמית זה עשה את השינוי, והגדיל מכירות בצורה משמעותית.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות