יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
לפרטים, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:  054-7745-440
מה ההבדל בין הסוגים השונים של סרטים דוקומנטריים?

מהם הסוגים השונים של סרטים דוקומנטריים?


מקובל להבחין בין שלושה סוגים עיקריים של סרטים דוקומנטרים:

סרט ביוגרפי
סרט דוקו-אישי (או סרט תיעודי-אישי)
סרט קולנוע דוקומנטרי


במקרים רבים, אנשים מתייחסים אל כל הסוגים כשמות שונים של אותו דבר. אכן, כולם מתכוונים לסרטים דוקומנטריים, אבל קיימים הבדלים בין הסוגים, וחשוב שאנשים יכירו אותם, בכדי לתאם ציפיות וליצור שפה משותפת בין חברת ההפקה לבין הלקוח.
 

מה ההבדלים שבין הסוגים השונים של הסרטים הדוקומנטריים?

 

סרט ביוגרפי

בדרך כלל סיפור חיים, אותו מספר נושא הסרט, כאשר הוא יושב מול המצלמה, ופשוט מספר למצלמה את סיפור חייו, עם מעט מאוד התערבות מצד הבמאי/צלם. אפשר לשלב בסרט גם תמונות או קטעי סרטים/קטעי וידאו הקשורים לסיפור חייו של המספר. כמעט תמיד הסרט הוא כרונולוגי (מהילדות ועד ימים אלו). ה"סיפור" בסרט ביוגרפי הוא אירועים שקרו למספר, וההתמודדות שלו איתם. הפקת סרט ביוגרפי ניתן להשלים במספר מצומצם יחסית של ימי צילום, שבהם המספר מספר את סיפורו למצלמה.


 


סרט דוקו-אישי (או סרט תיעודי אישי)

גם כאן מדובר על אדם המספר את סיפור חייו, אלא שהפעם הסרט המתמקד באירועם מרכזיים מחייו של המספר, במטרה להכיר לא רק את סיפור חייו, אלא בעיקר את אישיותו, את ההתמודדות שלו עם אירועים מרכזיים בחייו, ותהליכים שהמספר עבר במהלך חייו. בסרטים מסוג זה קיימת יותר התערבות של הבמאי, ובמקרים רבים מתקיים דיאלוג בין המספר לבין הבמאי. בכדי להשיג מכסימום אותנטיות, הסיפורים מצולמים במקומות שבהם קרו אותם אירועים (אפילו אם הם לא קיימים כיום, עדיין המקום קיים, והוא מעורר זיכרונות). בדרך כלל, הפקת סרט דוקו-אישי מחייב מספר רב של ימי צילום, על מנת לעבור בין תחנות החיים השונות, והיכולת להוציא מתוך החומר המצולם את ההבנה לגבי אישיותו של המספר.


 סרט קולנוע דוקומנטרי

סרט מסוג זה, מנסה לבחון תהליכים שאנשים עברו בחייהם, תוך התמודדות במכשולים, כאשר הסרט ממוקד באותם אירועים בלבד. אין כל כוונה לספר סיפור חיים שלם, לספר באופן כרונולוגי, או להבין את הפרטים שיצרו את האירוע. הניסיון הוא להבין את התחושות והרגשות של המספר שהיה בתוך האירוע, ולהבין את התהליכים שעברו על המספר בעקבות האירוע (או רצף של אירועים). סרט דוקומנטרי מצולם ברובו באתרים שבהם התרחשו האירועים, ובדרך כלל משולבים בו אנשים נוספים שקשורים אל אותם אירועים. הפקת סרט דוקומנטרי, מחייבת בדרך כלל צילומים רבים, עד שמצליחים לתפוש את הרגע הקולנועי שמעביר את התחושות, הרגשות והתהליכים שעבר המספר.

מעוניין להפיק סרט דוקומנטרי?

 


​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
FacebookYoutubeLinkedin
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440

צור קשר עם יהב הפקות 

טלפון - עוזי יהב
 054-7745440 ; 03-6775922

yahav.video@Gmail.com
כתובת 
הכבאים 13, רמת גן מפה

© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות

לפרטים, ייעוץ או הצעת מחיר- לחץ כאן