יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה האורך הרצוי של סרטון תדמית לעסק?
נכתב: ינואר 2022
 

אחת השאלות שרבים מתלבטים בה: 'מה צריך להיות האורך של סרטון תדמית'?

כיום, אנשים 'מופצצים' במידע דרך כל אמצעי המדיה החדשה, שרובם בחינם, מה שעוד יותר מעודד הצפת מידע, כאשר במקביל אנשים מאובחנים יותר ויות כסובלים מהפרעות קשב. יכולת הריכוז של אנשים, בזמן צפייה בסרטונים באינטרנט מאוד נמוכה, מה שיוצר צפייה מאוד קצרה בסרטון, ודילוג מהיר בין סרטונים. לכן, אחת השאלות הנפוצות שלקוחות שואלים אותנו, היא: 'מה צריך להיות האורך הנכון של סרטון תדמית'? כשבודקים מול חברות הפקה אחרות, בדרך כלל התשובה היא: 'כמה שיותר קצר- יותר טוב'!

עקרונית זה נכון. עדיף שסרטון התדמית יהיה קצר ככול האפשר. אבל, התשובה היותר מדוייקת היא: 'האורך הרצוי של סרטון תדמית תלוי במטרה השיווקית של הסרטון, ובקהל היעד'.
 
לפני שנציג בצורה מדוייקת תשובה לאורך הרצוי של סרטוני תדמית, ראו מקבץ קצר מתוך סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה:

מנהל שיווק- מתלבט מה כדאי לשלב בסרטון התדמית?

מתלבט מה צריך להיות האורך של סרטון התדמית לעסק שלכם?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה מקבץ מתוך סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כדקה, אשר מבוסס על קטעים קצרים מתוך מגוון גדול של סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה. הסרטון כולל גם את כל היתרונות בהפקת סרטון תדמית לעסק, שבעיקר- מהווה הפנים של העסק, כך שמי שצופה בסרטון תדמית מתחבר לעסק שעבורו הופק הסרטון, ובהחלט מעודד יצירת קשר להמשך תהליך רכישה, או לפחות לקבלת פרטים נוספים.

ראו סרטון תדמית למיכשור רפואי מתקדם

מדובר על הפקת סרטון תדמית באורך של כ- 60 שניות, אשר נועד לקדם מכירות של מיכשור רפואי מתקדם לאוכלוסיה המבוגרת. מכיוון שמדובר בקהל יעד מקצועי, ומאוד ממוקד, הסרטון מציג בצורה מפורטת מה המכשיר יכול לבצע עבור אותו קהל יעד, כאשר הכל מצולם בוידאו, מה שיוצר חיבור רגשי בין קהל היעד והמוצר. 

 

מהם סוגי סרטוני התדמית, שמפיקים עבור עסק?

בכלל לא משנה מה גודל העסק, או מה תחום העיסוק ל העסק, וכשמתכוונים לאיזה סוגי סרטוני תדמית מומלץ להפיק לעסק, האפשרויות שתלויות במטרות השיווקיות ובקהל היעד הן:

1. סרטון תדמית לחיזוק התדמית של העסק כולו 

2. סרטון תדמית לקידום מכירות של מוצר, מול קהל יעד מקצועי 

3. סרטון תדמית לקידום מכירות של מוצר, מול קהל צרכני רחב 

נבחן עכשיו, מה צריכים להיות המאפיינים של כל סוג סרטון תדמית, ובעיקר- מה האורך הרצוי של כל סרטון.

 

סרטון תדמית לחיזוק התדמית של העסק כולו

הפקת סרטון תדמית, שנועד לחזק את התדמית של העסק, ואת הבידול של העסק, הוא לא סרטון 'מכירות'. סוג כזה של סרטון נועד להצגה לקהל היעד של העסק, במטרה לחזק את התדמית של העסק, ובעיקר- הבידול מול המתחרים, מה שמחזק את תחושת הייחוד שמרגיש מי שכבר קנה משהו מעסק זה, ומעודד פנייה לאותו עסק בהמשך, כולל אנשים שעד היום לא הכירו או לא רכשו כלום מעסק זה. הסרטון בדרך כלל מוטמע בדף הבית של העסק. במיקרים מסויימים, כאשר העסק רוצה להיכנס לשווקים חדשים, מפיצים כזה סרטון תדמית גם בקמפיינים שיווקיים, תוך טרגוט של קהל היעד. 

על מנת שסרטון תדמית כזה אכן ימתג את העסק, ובעיקר- יציג את הבידול מול המתחרים, מומלץ שהסרטון יהיה באורך של עד 60 שניות. עדיין, חשוב שהמסרים הכי חשובים יהיו ראשונים, על מנת להבטיח שמי שצופה בסרטון יתחבר למסרים, וימשיך לצפות בסרטון. 

 

לסיכום, האורך הרצוי של סרטון תדמית שמפיקים, תלוי במטרות השיווקיות של הסרטון, ובקהל היעד. לסוגים השונים של סרטוני התדמית האורך המומלץ הוא 30-90 שניות, בהתאם לסרטון.אולי יעניין אתכם גם:        איזה סרטון תדמית אנחנו ממליצים לעסק קטן?                                       פתרונות שיווקיים לעסק שלך באמצעות סרטוני תדמית בוידאו

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית לקידום מכירות לקהל צרכני רחב

מדובר על סרטון באורך של 30 שניות, אשר נועד לקדם מכירות של מערכת תאורה בייתית, שבזכות יכולתה לשנות אוירה בצורה מדוייקת, היא מאפשרת פתרון בעיות שכל אחד נתקל בהם ביום יום. כלומר- קהל היעד הוא קהל צרכני רחב. על מנת לתפוש את תשומת ליבו, הפקנו סדרה של סרטוני תדמית, כאשר כל סרטון מציג פתרון של סיטואציה בייתית בעייתית. הפורמט של סרטון זה הוא לא סטנדרטי (1080x1080 מרובע), מכיוון שהסרטונים נועדו להפצה בפייסבוק ובאינסטגרם.

ראו עוד דוגמת סרטון תדמית לקידום מכירות של מוצר לקהל מקצועי

מדובר על סרטון תדמית לקידום מכירות של מערכת אגירת עודפי מים ברכבי עבודה. גם סרטון זה פונה לקהל מקצועי, ומציג את הבעיה איתה מתמודד אותו קהל יעד מקצועי, ואת הייחוד של הפתרון, כאשר הכל מצולם בוידאו, כך שקהל היעד יכול להתרשם מהקיום של הפתרון, ואיך הוא משתלב ברכבי העבודה השונים. עדיין, מכיוון שהסרטון היה אמור להיות מופץ בקמפיין בפייסבוק, הוחלט לקצר את הסרטון ל- 30 שניות בלבד, כאשר נושאים רבים מוצגים במקביל על המסך, כך שכל המסרים השיווקיים בחשובים עוברים, גם בתוך 30 שניות.

ראו דוגמת סרטון תדמית לחיזוק התדמית של העסק

מדובר על הפקת סרטון תדמית לעסק שמפתח, מייצר ומשווק מגוון רחב של מכשירים לטיפולים קומסטים-רפואיים, אשר בזכות מגוון הטכנולוגיות שהחברה פיתחה, היא יכולה לכסות את כל סוגי הטיפולים, עם ציודים שונים, שמותאמים במיוחד לכל סוג טיפול, ביעילות מקסימלית. יתרון טכנולוגי זה, כפי שבא לידי ביטוי במגוון הטכנולוגיות שהחברה פיתחה- יוצר בידול משמעותי מול כל המתחרים בתחום. סרטון זה הוא באורך של 60 שניות. 

 

סרטון תדמית לקידום מכירות של מוצר, מול קהל יעד מקצועי

כאשר מעוניינים לקדם מכירות של מוצר טכנולוגי, שפונה בדרך כלל לקהל יעד מקצועי, חשוב להציג לו את המוצר בצורה מקצועית, כולל מה הלקוח יכול לקבל מהמוצר, איזו בעיה הוא פותר, או על איזה צורך הוא עונה, וכן מה הבידול שלו ביחס לפתרונות חלופיים, או ביחס לפתרונות של חברות מתחרות. המטרה כמובן לא לענות לקהל יעד מקצועי על כל השאלות לגביי המוצר, אבל- אלה הדברים המינימלים שחייבים להציג, על מנת שאותו קהל ייצור קשר עם העסק לקבלת פרטים נוספים. כלומר, פחות פרטים במקרה זה עלולים לגרום לכך שהלקוח אולי יסתקרן, אבל יעבור לצפות בסרטון תדמית של עסק מתחרה. 

על מנת לענות על כל מה שהצגתי כמינימום מידע לקהל מקצועי, מומלץ שסרטון תדמית לקהל יעד מקצועי יהיה באורך של 60-90 שניות. כמובן, גם בסרטון זה חייבים למצוא את הדרך ל'תפוס' את הלקוח כבר בשניות הראשונות, אחרת הוא ינטוש את הסרטון. במידה והסרטון מתוכנן לקמפיין ברשתות חברתיות, עדיף שאורך הסרטון יהיה עד 30 שניות, גם לקהל יעד מקצועי.

 

סרטון תדמית לקידום מכירות של מוצר, מול קהל צרכני רחב

כאשר מנסים לקדם מכירות של מוצר, מול קהל צרכני רחב, חייבים באמת להיות הכי קצרים וממוקדים. קהל כזה אכן מופצץ בהמון סרטוני תדמית, ונוטה לקבל החלטת נטישה ממש בשניות הראשונות של הסרטון. אם הסרטון יהיה ארוך מידי, הוא בכלל לא יקליק עליו, וישר ידלג לסרטון של מתחרה. סרטון כזה מומלץ שיציג את הערך שהלקוח יקבל אם ירכוש את המוצר, תוך הצגה של פתרון בעיה קיימת, או מענה על צורך קיים (כאשר הכי טוב שהצגת הערך נעשית תוך הצגת פתרון בעיה קיימת).

סרטון תדמית שפונה לקהל צרכני רחב, מומלץ שיהיה באורך של 15-30 שניות. זה מתאים גם להפצה ברשתות חברתיות.

ראו דוגמת סרטון תדמית לקידום מכירות של מוצר, לקהל יעד מקצועי

מדובר על הפקת סרטון תדמית באורך של כ- 90 שניות, לקידום מכירות של מערכת ניהול גידול של קנאביס רפואי. הבידול העיקרי של מערכת זו, זה שהיא כבר קיימת, מותקנת בהצלחה בעשרות חממות גידול קנאביס רפואי, ומשולבות בכל תהליך הגידול של הקנאביס. לכן, סרטון זה מבוסס על צילומי וידאו, בהם ניתן לראות איך המערכת משתלבת בפועל בכל תהליך הגידול. הסרטון נועד להצגה למנהלי חממות גידול, שמבינים את היתרון שמוצג בסרטון.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות