יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה מותר, וממה להיזהר בהעלאת סרט תדמית ליוטיוב?
עדכון: נובמבר 2023

למה דווקא יוטיוב (Youtube)?

קודם כל, מכיוון שזה בחינם. ניתן להעלות תכנים ליוטיוב ללא כל עלות. אבל, בשנים האחרונות, לאחר שגוגל רכשה את יוטיוב, החברה נותנת לתכנים ביוטיוב משקל גדול בתוצאות החיפוש האורגני. לכן, כל תוכן שנעלה ליוטיוב יתרום לתוצאות החיפוש בגוגל. כמובן, את סרט התדמית שהעלנו ליוטיוב, ניתן להטמיע ללא עלות באתרים אחרים, כולל באתר העסק, בדפי נחיתה עסקיים, ברשתות חברתיות כגון: פייסבוק, ברשתות עסקיות כגון: לינקדאין, בבלוגים מקצועיים, ובעצם- בכל מדיה חדשה מבוססת אינטרנט (new media). 

 

איך מעלים סרט תדמית ליוטיוב?

העלאת סרט תדמית ליוטיוב מאוד פשוטה, ואינה מחייבת תשלום, אלא רק רישום. אם אתה בעל עסק, חשוב מאוד לפתוח ערוץ עסקי ביוטיוב, עם פרטי העסק וקישור לאתר העסק. 
לאחר פתיחת הערוץ, נכנסים ליוטיוב כמנהל הערוץ, לוחצים על "העלה" בצד שמאל למעלה (או "Load" בצד ימין למעלה), ואז נפתח חלון שאליו גוררים את הסרט. לוחצים על העלה, וממתינים עד לעדכון שסרט התדמית עלה בהצלחה. 
חשוב להוסיף פרטים כמו שם סרט התדמית בכותרת, ובחלונית המידע להוסיף מידע על הסרט, וקישור לאתר החברה, או לדף המוצר הרלוונטי באתר החברה, וכן פרטי התקשרות.


 

על מה לשים לב כשמעלים סרט תדמית ליוטיוב?


מומלץ, להעלות ליוטיוב סרטי תדמית עם הפרמטרים הבאים:
  • איכות של   High Definition- כיום, אין כל בעיה להעלות ליוטיוב סרטי תדמית גם באיכות הגבוהה של HD, ובשנה האחרונה אפילו באיכות של 4K. מעבר לכך שהתקשורת ללקוחות כיום היא רחבת סרט, וכמעט אין מגבלה של קצב השידור של הסרט ללקוחות, היתרון הגדול של יוטיוב, שהוא מאפשר הזרמת סרטים בקצבים משתנים, שנקבעים על פי היכולות של ערוץ התקשורת. כאשר צופים בסרט התדמית דרך טלפון חכם למשל, קצב הזרמת הסרט יותר נמוכה, על מנת למנוע "תקיעות" של הסרט. 
  • פורמט הדחיסה H.264/AVC - מומלץ לדחוס את סרטי התדמית לקבצים בפורמט H.264/AVC, שהוא כיום פורמט הדחיסה הדיגיטלית המתקדם ביותר. באמצעות דחיסה זו, ניתן להקטין קבצי וידאו ממעל 1,000 מג"ה, לקבצים בסדר גודל של עשרות מג"ה בלבד, ועדיין לשמור על איכות וידאו מאוד גבוהה.
  • אורך 1-2 דקות- למרות שאין כמעט מגבלה על אורך סרט התדמית שאותו ניתן להעלות ליוטיוב, מומלץ להעלות סרטים קצרים ככול האפשר. לצופים כיום אין סבלנות לצפות בסרטי תדמית ארוכים, מה גם שעיקר הצפייה כיום עוברת לטלפונים חכמים (סמארטפונים), כך שסרטים באורך של 1-2 דקות הם אופטימליים.
 

ממה להיזהר בהעלאת תכנים ליוטיוב?

על מנת שיוטיוב יאפשרו לכם להעלות את סרט התדמית, ולא תחשפו לתביעות, יש לשים לב לדברים הבאים:
  • חומרים מקוריים- כל מה שאתם מעלים ליוטיוב חייב להיות חומר מקורי שלכם, כזה שאתם צילמתם או רכשתם עבורו את הזכויות. זה נכון בעיקר למוזיקה. שימוש במוזיקה עבורה קיימת הגנה בזכויות יוצרים חושפת אתכם לתביעה במידה ולא רכשתם את זכות השידור.
  • תכנים לא ראויים- יש להזהר מהעלאה של תכנים לא ראויים, כגון: מין, עידוד לביצוע עבירה וכד.
  • מידע לתפוצה מוגבלת- מאוד קשה לשלוט על תכנים שהעלנו ליוטיוב. כל אחד יכול די בקלות להוריד את הקובץ , ולהעלותו לאתרים אחרים בלי שתוכלו לפקח על כך. לכן, אם אתם מעוניינים להגביל את התפוצה של הסרט, עדיף מראש לא להעלות אותו ליוטיוב. קיימים פתרונות אחרים הרבה יותר מוגנים, כמו וימיו (Vimeo)

מה מייחד סרט תדמית זה?

איכות סרט התדמית מאוד גבוהה (רזולוציה של 1920x1080), ויוטיוב דואג שקצב התצוגה יהיה מותאם לסוג מכשיר צפייה, כלומר- מול מחשב בתשתית קווית- איכות מכסימלית, מול טלפון חכם בתשתית סלולרית- איכות יותר נמוכה. לכן, כל הפקה של סרט תדמית צריכה להיות תוך שימוש באמצעי הפקה באיכות הגבוהה ביותר, ועד להפקת קובץ איכותי ברזולוציה מקסימלית. לאחר שהסרט הועלה ליוטיוב, הערוץ כבר ידאג שלכל צופה יקבל את האיכות המירבית האפשרית דרך האמצעי בו הוא משתמש.

לסיכום, יוטיוב מאפשר העלאת סרטי תדמיח בחינם, כמעט ללא מגבלה. הוספת סרטי תדמית וסרטי מוצר ליוטיוב, והטמעתם (embed) באתר העסק, תוך שימוש בפרמטרים נכונים, תורמים במידה משמעותית להגדלת החשיפה של העסק ולקידומו. בנוסף, ניתן להטמיע את סרט התדמית, ללא עלות נוספת, בכול מדיה חדשה מבוססת אינטרנט.


אולי יעניין אותך גם:    שיווק סרטי תדמית בניו מדיה (New Media)


                                התאמת סרטי תדמית יד רושמת לטלפונים חכמים

מנהל עסק - מעוניין בהפקת סרטי תדמית לעסק?

 

 

מעוניין להגדיל את החשיפה ללקוחות חדשים?

 

קרא כאן על הדרך היעילה והנכונה לעבוד עם יוטיוב

ראו סרט תדמית לתפעול אתר הפלגות (קרוזים) און-ליין

ראו סרט תדמית לאירוע עסקי אשר הפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית לאירוע עסקי שהתקיים לאחרונה, ונועד לסכם פעילות שנתית של פורום CFO. סרט תדמית זה הוא באורך של כ- 6 דקות, ומכיוון שצולם ב Full HD, מדובר על קובץ מאוד גדול. מאוד לא מומלץ להעלות כזה קובץ לאתר חברה, או לרשתות חברתיות, כי הוא מאוד כבד. עדיף להעלות אותו ליוטיוב, ןאז כל מי שצופה בסרט מקבל את קצב הסטרימינג בהתאם לתשתית בה הוא צופה. אם מדובר על מכשיר סלולרי, הקצב יהיה יותר נמוך, כך שהסטרימינג יהיה אופטימלי.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית למרכז הקונגרסים שבירושלים אשר הפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית בחו"ל את מרכז הקונגרסים שבירושלים- בנייני האומה. סרט תדמית זה מרכז בצילומי וידאו את מראה המרכז מבפנים ומבחוץ, ובעיקר- מציג את היכולות המגוונות של המרכז, להכיל ארועים עם כ 50 אלף (!) משתתפים. זוהי יכולת מדהימה בהיקף עולמי, ולכן סרט התדמית ממדגיש זאת דרך צילומי הוידאו המגוונים. סרט התדמית מלווה לכל אורכו במוזיקה מקורית, שנכתבה במיוחד להפקה זו.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות