יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
אלה השינויים החזויים  בשנה הבאה בהפקת סרטוני תדמית
עודכן: אוקטובר 2022
מנהלי שיווק רבים מתכננים את תקציב השיווק לשנה הבאה בימים אלו
בימים אלו קורים שני תהלכים ברוב העסקים: מאמץ שיווקי לקראת סוף השנה, במטרה להגדיל מכירות, ומתכננים את תקציב השיווק של שנה הבאה. היום זה כבר ברור לכל מנהל שיווק, שהכלי השיווקי היעיל ביותר הן לקידום מכירות, והן לחיזוק המיתוג של העסק, הוא סרטון תדמית שמפיקים לעסק. רואים שכמעט כל עסק כיום מפיק סרטון תדמית לעסק, אפילו כשמדובר בעסקים קטנים, כי כיום כל חיפושי המידע הם בדיגיטל, וכבר כמה שנים שהקניות אונליין עברו את המכירות ב'חנויות'. אחד הדברים שמקוממים בעלי עסקים, זה שאנשים מגיעים לחנויות לבדוק מוצר חדש, במידה והוא נמצא סמוך אליהם, אבל את הרכישה בפועל הם מבצעים ברשת. לכן כל מנהל שיווק מעוניין להפיק את סרטון התדמית לעסק שלהם, כך שאכן יניב תוצאות. מכיוון שכיום רוב מנהלי השיווק מתעניינים באיזה סרטון תדמית מומלץ להפיק, כדאי לדעת מהן המגמות בהפקת סרטוני תדמית לקראת השנה הבאה. 

לפני שנציג את השינויים החזויים של הפקת סרטוני תדמית בשנה הבאה, ראו דוגמה מייצגת של סרטון תדמית שהפקנו לאחרונה:

מהם השינויים החזויים בהפקת סרטוני תדמית לקראת השנה הבאה?

השינויים העיקריים בהפקת סרטוני תדמית כיום, לקראת השנה הבאה, הם:

1. הכי ממוקד שאפשר- כיום כבר אף אחד לא מפיק סרטון תדמית מקיף, באורך של מספר דקות, כזה שמציג כמה מוצרים, ושיכול לפנות לכל העולם. כיום, השאיפה היא להפיק סרטון תדמית למוצר בודד, ולחשוף אותו כמעט רק לקהל היעד. בתחילת תהליך ההפקה של הסרטון, מקיימים תחקיר מול העסק, מזהים בצורה הכי מדוייקת את קהל היעד שעבורו המוצר שיוצג בסרטון הוא ממש צורך חיוני, כזה שיהיה מוכן לרכוש את המוצר ולשמוח כי נפתרה לו בעיה אמיתית. מוצרים שהם nice to have סיכוי נמוך שהמכירות עבורם יהיו משמעותיות. לכן, אנחנו ממליצים ממש להתעלם מאותם קהלים, ובסרטון התדמית להתמקד רק בקהל היעד שעבורו המוצר הוא צורך חיוני.  

2. הכי קצר שאפשר- מכיוון שכיום כמעט כל עסק מפיק סרטון תדמית עבור העסק והמוצרים העיקריים של העסק, לקוחות פוטנציאלים מופצצים במידע ויזואלי על בסיס יום יומי. כולם רוצים למכור לכולם מוצרים, ולכל מוצר יש פתרונות חליפיים או פתרונות מתחרים. לכן, חייבים להפיק סרטוני תדמית הכי קצרים שיעבירו את המידע החיוני לקהל היעד, במינימום זמן. נראה לנו שבשנה הבאה, סרטון תדמית לאתר החברה יהיה באורך של עד 60 שניות, סרטון תדמית לקידום ברשתות חברתיות יהיה באורך של עד 30 שניות, ואם זה אינסטגרם אז עדיף סרטון באורך של עד 15 שניות. טיזרים פירסומיים לקידום בתחילת סרטים בדיגיטל מומלץ באורך של כ- 4-8 שניות. ראו למטה דוגמאות של סרטוני תדמית באורכים שונים, על פי המדיה בה משתמשים.

3. בניית אמון מול קהל היעד- לצערי, ישנם כיום אין ספור מעשי הונאה בדיגיטל, בהם נוכלים בונים אתר מרשים, שלא עומד מאחוריו כלום, ומנסים לקדם מכירות לקהלי יעד בנושאים הקשורים לאתר שהם בנו. ואכן, לא מעט אנשים נופלים בפח, כי ראו מוצרים זולים יחסית, שמוצגים כאילו הם מבצעים דברים נהדרים, כששוב אין בכלל כאלה מוצרים. לכן, אנשים הפכו למאוד חשדניים בכל מה שמוצג להם ברשת. כשזו הגישה של הרבה אנשים, חייבים לרכוש את אמון קהל היעד בכל פנייה אליו. מכיוון שמדובר בסרטוני תדמית שפונים אל קהל היעד, אנחנו הכי ממליצים לבסס את הסרטונים על צילומי וידאו. הכי מומלץ זה לצלם בוידאו את העסק, את המוצרים שמעוניינים לקדם, אנשים אחרים שמשתמשים באותם מוצרים מצולמים בוידאו וכן הלאה. וידאו הכי בונה אמון, כי הלקוחות הפוטנציאלים מרגישים שהם רואים את העסק והמוצרים 'במו עינייהם'. גם כשהמוצר הוא תוכנה או אפליקציה חדשנית, הכי מומלץ להציג את התוכנה דרך צילומי מסך אקטיביים (Dynamic Scrren Shots) ולא באנימציה, כי שוב חשוב שקהל יראה ממש איך נראים מסכי התוכנה או האפליקציה, ולא איור סתמי של אנימטור. אנחנו גם לא ממליצים לשלב בסרטוני התדמית חומרים ממאגרי תמונות או ממאגרי סרטונים לרכישה (Stock Footage). רובם נראים מאוד כלליים וסתמיים, ודי ברור שהם נרכשו ממאגרים, ולא מציגים עסקים אמיתיים, או מוצרים אמיתיים, מה שמאוד מחליש את האמון של מי שצופה בכאלה סרטונים.  

4. פשוט, פשוט, פשוט!- בעבר ראינו הפקות של סרטוני תדמית שכוללים המון 'רעש וצילצולים', המון גרפיקה מפוצצת, אפקטים מרשימים ומוזיקה בומבסטית. כל אלה נועדו בעיקר להרשים בהשקעה שבסרטונים, ולא פעם ממש 'הסתירו' את המוצר. יש לא מעט דומגאות של סרטונים שנראים 'מיליון דולר', וממש מרשימים, רק שאף לא זוכר על איזה מוצר מדובר. כיום מומלץ לפשט את הסרטונים לצורה הכי נקייה ופשוטה. בלי אפקטים, ובלי 'רעש וצילצולים'. רק המוצר או רק העסק, מצולם בוידאו, באופן שהלקוח הפוטנציאלי מרגיש כאילו הוא נמצא עכשיו בעסק, או ממש משתמש בעצמו עכשיו במוצר שמוצג בסרטון. 

5. שילוב רק של חומרים הכי מקצועיים- איכות סרטון התדמית נקבעת על פי החוליה הכי חלשה בסרטון. אם בסרטון שצולם במצלמת וידאו הכי מתקדמת, ברזולוציה של 4K, משלבים חומרים שהתקבלו מהלקוח, אבל צולמו לדוגמא בסמארטפון, הסרטון ירגיש 'לא איכותי', אפילו אם רק מספר שניות היו 'לא איכותיות'. מאוד מומלץ שכל מה שמשולב בסרטון יהיה מבוסס על חומרי גלם שחברת ההפקות הפיקה, עם הציוד הכי מקצועי שיש. 

6. לרגש- למרות שכיום אנשים די צינים, עדיין מקדם המכירות הכי מוצלח הוא הרגש. שצופים בסרטון תדמית ומתרגשים, סיכוי טוב שהם יחליטו להתקדם בתהליך הרכישה, או ייצרו קשר לקבל מידע נוסף על מה שהוצג להם בסרטון. קופירייטרים טובים,שמכירים את קהל היעד, ידעו איך לרגש אותם. שווה להשקיע בכך אנרגיה כבר בשלב התסריט, כי אם מצליחים לרגש- זהו צעד מאוד משמעותי בקידום מכירות, או בחיזוק התדמית של העסק, שאלה המטרות העיקריות של הסרטונים.

 

לסיכום,  אנחנו מניחים שבשנה הבאה, סרטון תדמית מוצלח יהיה קצר, מאוד ממוקד, שישאף לבנות אמון מול קהל היעד, ולהציג לו את המוצר או העסק בצורה הכי פשוטה וברורה.
  


מאמרים נוספים בנושא:     עלות הפקת סרטוני תדמית


                                       חשיבות הפקת סרטון תדמית- רק בלי לחץ!

מנהל שיווק- מתכנן את תקציב שיווק שנת 2023?

מעוניין לחזק את המכירות לקראת סוף השנה?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית למערכת אגירת מים ברכבי עבודה

מדובר על מערכת מאוד מתוחכמת לאגירת עודפי מים ממזגנים של רכבים. מתאימה כמעט לכל בוגי הרכבים הקיימים. אבל, במסגרת התחקיר שקיימנו עם החברה, התברר שהצורך הכי גדול לכזו מערכת קיים ברכבי עבודת בשטח, כולל חקלאיים. לכן, הפקת סרטון תדמית קצר זה, באורך של כ- 30 שניות, אשר נועד לקידום בתוך טרגוט של בעלי רכבי עבודה. ואכן, סרטון תדמית זה יצר חשיפה עצומה לחברה, וקידם מכירות של המערכת בצורה משמעותית בזמן קצר יחסית.

ראו סרטון תדמית לחברת אקטיב מערכות

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כדקה, אשר נועד לחיזוק המיתוג של העסק, ומתוכנן להיות משולב באתר העסקי, ואולי גם להשלח כקישור ללקוחות קיימים ולקהל היעד שמתכנן לצרוך כאלה מוצרים. כל סרטון התדמית מבוסס צילומי וידאו, תוך הדגשת הבידול של המוצרים השונים בטכנולוגיות השונות, עבור קהל היעד.

ראו סרטון תדמית לחברת אקסייט מערכות

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 40 שניות, אשר נועד לחיזוק התדמית של החברה בקהל היעד, דרך קמפיין ברשת העסקית לינקדאין. הסרטון מבוסס כמעט כולו על חומרי גלם שמופקים מהמערכת עצמה, בליווי כותרות להדגשת מסרים עיקריים, ללא קריינות. באופן כזה ניתן להבין את המסרים השיווקיים בצורה הכי פשוטה וברורה, למרות שמדובר על מערכות במיליוני דולרים, לבטיחות שדות תעופה. 

ראו סרטון תדמית לחברת אנולד טכנולוגיות

מדובר על הפקת סרטון תדמית מאוד קצר, באורך של פחות מ- 30 שניות, אשר נועד לקדם שיווקית מערכת תאורה חדשנית לשימוש בייתי, דרך שיווק מטורגט בפייסבוק. הסרטון כל כך קצר והכי פשוט שיכול להיות, מסביר את עצמו בפחות מ 30 שניות, בלי שימוש בקריינות, כי בפייסבוק ברוב המקרים לא מפעילים את ערוץ הסאונד. הכל מצולם בוידאו באיכות הכי גבוהה כיום, ומחברים רגשית את קהל היעד כי מציגים בעיות אמיתיות אותן מערכת התאורה פותרת.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות