יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
למה עדיף לכל עסק סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו?
נכתב: דצמבר 2022
כל מנהל שיווק מחפש את הכלי השיווקי המנצח!
בימים אלה, כמעט כל מנהל שיווק מנסה לסגור את תקציב השיווק לשנה הבאה, וברוב המקרים הוא צריך להראות איך עם תקציב שיווק יותר נמוך מאשר בשנה שעברה, הוא מצליח להראות תוצאות עסקיות טובות יותר. אין מה לעשות, כולם מוטרדים ממה שהולך לקרות בשוק העולמי בשנה הבאה, כאשר די ברור שהולך להיות קשה, ורוב העסקים יצטרכו להצטמצם מבחינת ההוצאות ועדיין להראות תוצאות עסקיות טובות יותר. 

נראה לי שכיום, כמעט כל מנהל שיווק מבין שמכיוון שהלקוחות העיקריים של כל עסק נמצאים באינטרנט, או לפחות מחפשים מידע על מוצרים חדשים באינטרנט, הדרך הטובה ביותר לקדם את העסק, היא להפיק סרטון תדמית קצר שיציג את העסק, ולהפיץ אותו לקהל היעד. ברור להם, שסרטון תדמית הוא הכלי השיווקי המנצח. אבל, השאלה העיקרית שאותם מנהלי שיווק שואלים היא: איזה סרטון עדיף להפיק?  לאותם מנהלי שיווק אנחנו אומרים: לא משנה מה העסק שלכם עושה, עדיף סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו.

לפני שנציג למה עדיף סרטון המבוסס על צילומי וידאו, ראו סרטון תדמית שהפקנו בתקופה האחרונה:

אז למה אנחנו ממליצים לכל עסק להפיק סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו?

כיום, אחריי שנתיים של קורונה עולמית, שיותר ויותר אנשים חוו רכישות באינטרנט, ולא דרך הגעה לעסקים על מנת לראות את המוצר שבו הם מתעניינים, יש המון סיבות למה עדיף להפיק עבור עסק סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו. ראו את הסיבות העיקריות:

1. 'אין טוב ממראה עיניים'- בגלל כל ההונאות שקיימות באינטרנט, ושהתרבו ונעשו מתוחכמות יותר ויותר בתקות הקורונה, אנשים הפכו לדי חשדנים מכל מה שמוצג להם, כולל סרטוני תדמית. הם חוששים שלמרות שסרטון התדמית נראה נהדר, לא עומד מאחוריו עסק אמיתי, ואולי בכלל מדובר בהונאה. לכן, הסרטון הכי משכנע הוא סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו. במידה והם רואים את המוצר בפועל, רואים אנשים אחרים משתמשים בו, ואפילו רואים את העסק עצמו, זה בהחלט מסיר את החששות, ונותן לצופה בסרטון את התחושה שהוא 'רואה במו עיניו את המוצר', כאילו הוא ביקר בעסק. לכן גם הסיכוי להתקדמות בתהליך הרכישה גבוה בצורה משמעותית, ובכלל לא משנה באיזה תחום העסק פועל, או מה הוא מייצר. זה נכון אפילו לעסקים שפיתחו תוכנה חדשה. גם עבורם- עדיף סרטון המבוסס על צילומי וידאו.  

2. וידאו מצוין לפשט מסרים מורכבים- ישנם מוצרים מאוד מורכבים, כמו למשל המערכת שהצגתי למעלה לניהול גידול של קנאביס רפואי. מאוד מורכב להסביר איך היא פועלת, מה היא עושה ומה היתרונות שלה. כמובן אפשר להכין מסמך ארוך שמסביר את הנושא לעומק, כך שינתנו תשובות לכל אדם שמוניין להתעמק. אבל, רוב האנשים רוצים תשובות קצרות, פשוטות וברורות, ולא משנה כמה מורכבת המערכת, על מנת להחליט ראשונית אם הנושא מעניין אותם. כמובן, שאם מעניין הם יבקשו פרטים נוספים. לכן, הדרך הכי יעילה לגרות אנשים להתעניין במוצר מסויים, היא להציג אותו דרך צילומי וידאו, עם קריינות שמסבירה את היתרונות העיקריים והערך ללקוח. זה בדיוק מה זסרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו, בליווי קריינות, עושה בצורה הכי פשוטה ויעילה.

3. שיעור המרה הכי גבוה- אנשים מעדיפים לקבל מידע במהירות וביעילות. לכן, כאשר הם נכנסים לדף של אתר אינטרנט עסקי, הם מיד סורקים אם יש בדף סרטון. במידה ואין, הם נוטשים את הדף די מהר. במידה ויש, רוב הסיכויים שהם יקליקו על הסרטון תדמית ויתחילו לצפות. מחקרים מראים, שאם מדובר על סרטון אנימציה, הם ימשיכו לצפות כ- 5 שניות, לפני שיקבלו החלטה לנטוש את הסרטון. אבל, אם מדובר על סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו, החלטת הנטישה תתקבל אחריי 30 שניות. זהו זמן 'נצח' במושגי האינטרנט. אנשים שמקדישים 30 שניות ויותר לצפייה בסרטון תדמית, הסיכוי להמרה, כלומר פנייה לקבלת פרטים נוספים, הוא מאוד גבוה. לכן, חשוב שכבר בשניות הראשונות תדעו לפגוע בצורך של קהל היעד, מה שכמעט בוודאות יבטיח להפוך את הצופים ללקוחות פוטניאלים.

4. וידאו יוצר חיבור רגשי- למרות שאנחנו אומרים שאנחנו חיים בתקופה קרה ומנוכרת, שהחברים שלנו הם בעצם חברים וירטואלים, ונדמה שהרגש פס מהעולם. אז תופתעו- זה לא המצב ברכישות. עדיין אנשים רבים מבצעים קניות רגשיות, ובוודאי כשהם מתחברים מבחינה ריגשית למוצר מסויים, הסיכוי לסגור עסקה עולה משמעותית. מה שמעביר בצורה הכי אותנטית ומרגשת מסרים הם צילומי וידאו. לכן, הפקת סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו, עם תסריט מתוחכם, מסוגל ליצור חיבור רגשי של מי שצופה בסרטון לבין המוצר, ומכאן הדרך לסגירת עסקה מתקצרת משמעותית.


5. וידאו עוזר לקם את האתר העסקי- מחקרים מראים שזמן צפייה בסרטוני וידאו מאוד ארוך, ומתקרב ל- 80% מאורך הסרטון, במידה והסרטון מעניין. לכן, אם מפיקים סרטוני תדמית מעניינים, מעלים אותם לאתר העסקי, אנשים שנכנסים לדף העסקי, וצופים בסרטונים, שוהים זמן רב בכל דף, מה שמיד נלקח בחשבון באלגוריתם של גוגל כפרמטר משמעותי בקידום האתר ('זמן שהייה' ו'מספר דפים באינטראקציה'). באופן כזה, סרטוני תדמית המבוססים על צילומי וידאו גם מקדמים את האתר העסקי וכפועל יוצא מגדילים את החשיפה של העסק שעולה בדירוג של גוגל אורגני.

 
לסיכום,  סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו של העסק והמוצרים, הינו הכלי היעיל ביותר לקידום של העסק, ולהגדלת מכירות. סרטון תדמית כזה נותן ללקוח הפוטנציאלי את התחושה שהוא רואה את המוצר בעיניים, ואפילו יוצר חיבור רגשי לעסק ולמוצרים שמוצגים לו.
  


מאמרים נוספים בנושא:     הפקת סרטון תדמית כמנוע צמיחה לעסק                                       עלות הפקת סרטוני תדמית לעסקים

מנהל שיווק- שוקל מה הכי מומלץ על מנת לקדם את העסק?

ממש בימים אלו סוגר את תקציב השיווק לשנת 2023?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו סרטון תדמית למערכת ניהול גידול של קנאביס רפואי

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 1.5 דקות, עבור חברה ישראלית שפיתחה מערכת לניהול הגידול של קנאביס רפואי. המערכת הותקנה בעשרות חממות בישראל, ומטרת סרטון זה הייתה לעזור לשווק את המערכת בחו"ל. סרטון זה מבוסס כולו עלצילומי וידאו של המערכת, כפי שהיא פועלת בתוך חממת גידול קנאביס. מהסרטון, ניתן לראות בדיוק איך נראית המואיך היא משתלבת בכל תהליך הגידול, מצמח האם ועד לשקית הסופית שיוצאת מהחממה.

ראו סרטון תדמית למערכת תאורה חדשנית

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 30 שניות, שהוא אחד מתוך סדרה של 10 סרטוני תדמית שהפקנו לעסק שפיתח ומשווק מערכת תאורה חדשנית לבית. כל אחד מסרטוני התדמית מציג סיטואציה בייתית שונה, המצולמת בוידאו על 'משפחה', כך שמדגימים את היתרונות של המערכת בכל מיני סיטואציות מחיי היום יום של כל משפחה. הסרטונים ללא קריינות, כי השיווק בוצע בפייסבוק, בו מקובל לצפות בסרטונים ללא סאונד.

ראו סרטון תדמית למיכשור רפואי מתקדם

מדובר על סרטון תדמית באורך של כדקה, אשר מציג מיכשור רפואי מתקדם, שעונדים על היד כמו שעון רגיל, ומקבלים מגוון גדול של בדיקות רפואיות של אותו אדם. הסרטון מבוסס כולו על צילומי וידאו של המכשיר, כולל אנשים שמשתמשים במוצר ונהנים ממנו. הסרט מלווה בקריינות קמצועית שמסבירה את הערכים שמקבלים מי שמשתמש במוצר. את מגוון הבדיקות שהמכשיר מבצע, מציגים בגרפיקה דינאמית, שמאוד מפשטת את הנושא.