יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
כללים לכתיבה קולחת ומעוררת עיניין לסרטון תדמית
נכתב: פברואר 2024
כתיבה יצירתית ומעניינת היא מפתח להצלחת סרטון תדמית
כל מי שמפיק עבור העסק, או עבור קו מוצרים חדש, סרטון תדמית, מעוניין בהצלחה של הקמפיין שמלווה את הפצת הסרטון. ברור שיש המון פרמטרים שיכולים להשפיע על הצלחת סרטון תדמית לעסק, ואפילו רבים שאינם בשליטה שלכם. עדיין, אם אני מסתכל על הפקת סרטון תדמית לעסק, ברור שאחד הנושאים הכי חשובים הוא הכתיבה של התוכן של הסרטון. ישנם כללים וטכניקות מסויימים הנדרשים על מנת ליצור תוכן שיכול לשכנע, להוביל לפעולה, ולהעניק לתדמית של העסק או המוצר משמעות מיוחדת.

מטרת מאמר זה היא להציג את הכללים הבסיסיים שיכולים לשרת אותנו בכתיבת תסריט לסרטון תדמית מעורר עיניין ומרתק. כפועל יוצא ניתן להניח שבמקרים אלו נראה גם הצלחה בהפצה של הסרטון.

קודם כל, מהם הכללים הבסיסיים שיכולים לשרת אותנו בכתיבת סרטון תדמית מעניין ומרתק?
אלה הכללים הבסיסיים שיכולים לשרת אותנו, כאשר מעוניינים לכתוב תסריט לסרטון תדמית לעסק, מעורר עיניין ומרתק:


1. קביעת מטרה ברורה- לפני שנתחיל לכתוב, עליינו להבין מהן המטרות של סרטון התדמית לעסק, ומי קהל היעד של העסק שנרצה להשפיע עליו. זיהוי זה מאפשר לנו להתאים את הכתיבה בדיוק לצורכי הקהל, ולשפר את יכולת העברת המסרים. מאוד חשוב שהגדרת קהל היעד תהיה מדוייקת ככול האפשר, ומצומצמת לרמת הקהל שעבורו מה שמציעים באמת הכי מתאים. ככול שההגדרה יותר מדוייקת- ניתן ללמוד מה מעניין את אותו קהל, ולכוון את הכתיבה בהתאם.

2. יצירת חיבור ישיר- קהל היעד שהגדרתם, צריך להרגיש מחובר לתוכן של סרטון התדמית ולהזדהות איתו. בניית חיבור עמוק עם קהל היעד, דרך תיאורים חווייתיים, וקריאה מוכרת ברקע, יכולה להוביל להפקת תחושה שסרטון התדמית פונה ישירות אליהם. 

3. שימוש בשפה דינמית ומרשימה- השפה היא כלי עוצמתי בכתיבה יצירתית. שימוש במילים חדות, ביטויים מעניינים, שפה שינמית, מהעולם המוכר של קהל היעד, יכול להפוך את הסרטון למרתק ומעניין יותר.
 
4. תמיכה בתוכן חזותי- סרטון תדמית מצליח הוא כזה שמשלב בין תוכן טקסטואלי, לבין תוכן חזותי. תמונות, וידאו, גרפיקה ואנימציה יכולים לשדר את המסר בצורה יעילה יותר ולעורר עיניין אצל הצופים, במיוחד אם הם מרגישים שמה שמציגים להם- רלוונטי עבורם ויכול לתרום להם ערך מוסף.

5. קריאה לפעולה- בסיום הסרטון, חשוב להזמין את הצופים לפעולה. זה עשוי לכלול בקשה לצפות באתר, להירשם לניוזלטר, לקבל הצעה מיוחדת וכן הלאה. השימוש בקריאה לפעולה מגביר את השפעת סרטון התדמית, ומגדיל את הסיכוי שקהל היעד יצא לפעולה.  

 

איזה טכניקות בכתיבה יצירתית מאפשרות לכתוב סרטון תדמית מעורר עיניין?

אילו הטכניקות העיקריות בכתיבה יצירתית, אשר מאפשרות לכתוב סרטון תדמית לעסק מעורר עיניין ומרתק:

1. בניית אמון- שימוש בסיפור מרגש ומרתק, יכול להפוך את הסרטון לאפקטיבי יותר. השילוב בין דרמה, סובייקטיביות וקידום ייחודי, יכול לגרום לצופים להתחבר לעומק הנושא ולהתרגש מהתוכן. ריגוש הוא גורם מספר אחד בחיבור לנושא, גם אם מדובר בסרטון תדמית לעסק.  

2. שימוש בדמויות ואישיות-  יצירת אישויות עם אופי ורגשות, יכולה להפוך את הסרטון למעניין ולמזמין. אפשר להשתמש בדמויות סימליות, או באנשים אמיתיים, בכדי לספר סיפורים או להציג את המוצר באופן ייחודי.

3. יצירת תחושת חיבה והקשבה- באמצעות שימוש בשפה חמה ומזמינה, אפשר ליצור תחושת קשר עם הקהל. זה עשוי לכלול ביטויים כמו: "אתם מוזמנים להיות חלק מהמסע שלנו" או "היו מוכנים לחוות משהו חדש ומרתק". חשוב להבין מיהו קהל היעד שעבורו אתם מעוניינים להפיק את סרטון התדמית לעסק, ולכןן בצורה הכי מדוייקת את השפה שתגרום לאותו קהל להרגיש שאתם מבינים את הצרכים שלו, ובכך לגרום לקשר יותר עמוק.

4. יצירת מתח והתרגשות- יצירת מתח והתרגשות אצל הצופים בסרטון, הכי שומר עיניין אצלם ומעודד אותם להמשיך ולצפות בסרטון. התפתחות של הסיפור, יצירת תהליכים לקראת פתרון בעיה, יכולים להעניק לסרטון דינמיקה מרתקת, ששומרת את הצופים בסרטון.

5. שימוש בשאלות מעוררות עיניין- הפנייה ישירה לקהל באמצעות שאלות מעוררות עיניין, יכולה להעניק לסרטון תחושת עיסוק והתעניינות נוספת. אנשים מעוניינים להרגיש מעורבים, במיוחד אם הם מרגישים שדעתם נחשבת. 
 

לסיכום,  בשילוב של הכללים הבסיסיים שצויינו כאן, עם טכניקות של כתיבה יצירתית, ניתן להכין סרטון תדמית לעסק, שהוא מרתק ומעניין, מה שישפר משמעותית את הסיכוי להצלחה בהפצה של הסרטון לקהל היעד.  

מנהל שיווק- מחפש להפיק סרטון תדמית שישרת את העסק בצורה הכי טובה?

מתכנן קמפיין שיווקי עבור העסק, או לחשיפת מוצר חדש?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון קצר שמציג את חשיבות הפקת סרטון תדמית לעסק

מדובר על סרטון קצר באורךשל כ- 30 שניות, שמציג את היתרונות של הפקת סרטון תדמית לעסק, כמעט בלי קשר לסוג וגודל העסק. כמובן, חשוב להתאים לכל עסק את הסרטון שהכי מתאים עבורו, בהתאם לקהל היעד שעבורו מפיקים את הסרטון. כמובן, כל סרטון מנסה ליצור עיניין אצל קהל היעד, מה שמעודד חיבור לעסק או למוצר, וכפועל יוצא גם פנייה אל העסק בהמשך.

ראו סרטון תדמית למערכת תאורה חדשנית לבית

מדובר על סרטון תדמית לעסק, שפיתח מערכת תאורה בייתית חדשנית, ומעוניין לקדם אותה שיווקית דרך הפצה בפייסבוק. לכן, סרטון תדמית זה מאוד קצר, פחות מ- 30 שניות, ומציג סיטואציה בייתית בעייתית, שכל אחד מכיר מהבית, ומציג במהירות איך הבעיה נפתרת באמצעות שינוי התאורה, בשילוב של אנימציה חביבה, וכל זה כלל ללא קריינות. סרטון תדמית זה זכה לחשיפה עצומה, וקידם משמעותית את העסק.

ראו סרטון תדמית למכון לאיפור קבוע

 זהו אחד מסרטוני התדמית שהפקנו עבור מכון יופי, שמציע מגוון של טיפולים, הן לנשים והן לגברים. לכן, במקום להפיק סרט תדמית אחד כללי למכון, הפקנו מספר סרטוני תדמית, כאשר כל סרטון מציג טיפול אחד בלבד, כך שניתן היה למקד את ההפצה של כל סרטון לקהל היעד המדוייק שלו. סרטון תדמית זה למשל, מציג רק את נושא האיפור הקבוע, והוא הופץ ברשת תוך טרגוט של קהל היעד.

ראו סרטון תדמית למערכת למניעת תאונות ברכב

בסרטון תדמית זה ישמנו את הכללים העיקריים של כתיבה יצירתית. המטרה הייתה לשווק מערכת למניעת תאונות ברכב, שנגרמות בעיקר בגלל שימוש בטלפון חכם תוך כדי נסיעה. לכן, סרטון תדמית זה נפתח בדמות שמשחקת בטלפון חכם, מנסה לשלוח טקסט, ואז נגרמת תאונה, כולל רעש מחריד של בלימת חירום והתנגשות. אין ספק שזו הייתה הסיבה העיקרית להצלחה של הקמפיין בו הוצג סרטון תדמית זה.