יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
כיצד ליצור סרטון תדמית אפקטיבי ומצליח לעסק קטן, בהשקעה סבירה?
נכתב: מרץ 2024
גם עסק קטן חייב להשקיע בשיווק של העסק אחרת יעלם
כל עסק חייב להשקיע בשיווק של העסק על מנת לשרוד, וזה כולל עסקים קטנים. הבעיה של עסקים קטנים זה המלחמה בין חוסר מימון לבין השקעה השיווק. לכן, כל עסק קטן שפונה אליינו בבקשה להפקת סרטון תדמית לעסק שלהם, מאוד מאוד רגישים לנושא עלות ההפקה, ורובם מקבלים החלטה כמעט רק על סמך עלות ההפקה, כמעט בלי קשר מה הציעו להם. אנחנו תמיד מדברים עם בעלי עסקים קטנים על השקעה 'סבירה', שצריכה לכלול הפקה של סרטון התדמית, וכן עלות הפצת הסרטון לקהל היעד. כמובן, שבהגדרה 'סבירה' אנחנו מחפשים איך להוזיל את עלות ההפקה, בלי לפגוע ביעילות ובהצלחה של הסרט.

מטרת מאמר זה היא להציג כיצד ניתן ליצור סרטון תדמית אפקטיבי ומצליח לעסק קטן בהשקעה סבירה.

כיצד ליצור סרטון תדמית אפקטיבי ומצליח לעסק קטן, בהשקעה סבירה?
ראו כאן מספר טיפים והמלצות איך ניתן ליצור סרטון תדמית אפקטיבי ומצליח עבור עסק קטן, ובהשקעה סבירה:


1. הגדרה מדוייקת ומצומצמת של קהל היעד- השלב הראשון והכי חשוב לדעתי, הוא שלב הגדרת וצמצום קהל היעד. עסק קטן צריך בכל מקרה להתחיל את פעילות השיווק שלו מול קהל מצומצם ככול האפשר. ככול שמגדירים בצורה יותר מדוייקת את קהל היעד, ומצמצמים אותו ככול האפשר, ניתן לדייק במסרים כך שיהפכו את הסרטון למאוד יעיל וסיכויי ההצלחה השיווקית גדלים משמעותית. לכן, חייבים בשלב ראשון לקיים דיון עם בעלי העסק, או מנהל השיווק שמכיר את הלקוחות של העסק, וללמוד ביחד איתו מי הוא הציבור שהמוצרים של העסק הכי מתאימים לו, ואז לכוון את המסרים בסרטון התדמית כמעט אך ורק לאותו ציבור מוגדר. כמו כן, עדיף לצמצם ככול האפשר במסרים הנדרשים להצגה לקהל היעד. לדעתי, לעסק קטן כדאי להגדיר את המסר הכי חשוב, או מקסימום שני מסרים, ובהם להתמקד. ככול שמספר המסרים גדל- נדרש סרט תדמית יותר מורכב ומפורט, מה שבוודאי מייקר עת עלות ההפקה, ולא בהכרח משפר את סיכויי ההצלחה של הסרטון.

2. תכנון והכנה מראש- התכנון היא מפת הדרכים ליצירת סרטון תדמית איכותי. התחילו עם התכנון של סקירת הסיפור, תסריט ותוכנית צילומים מפורטת. ככול שתתכננו יותר מראש, תוכלו לחסוך כסף וזמן בשלבי ההפקה, שכמעט תמיד נובעים משינויים הכרחיים שנדרש לבצע כי לא תכננתם מראש את התהליך כולו. 

3. הכנת תסריט פשוט ומרתק- הבנה מדוייקת של קהל היעד, וצמצום מספר המסרים השיווקיים, מאפשר להכין סרט פשוט, ממוקד ומרתק לקהל היעד. מאוד מומלץ שלא להתחכם, אלא להיפך לפשט ככול הניתן את התסריט, כולל אפילו שימוש בשפה פשוטה, כך שניתן יהיה לקלוט את המסרים השיווקיים במהירות, בסרטון תדמית קצר וממוקד.
 
4. וותרו על קריינות- מכיוון שרוב אלה שצופים סברטוני תדמית בדיגיטל, ובוודאי ברשתות חברתיות, עושים את זה ללא הפעלת ערוץ הסאונד, כלומר ערוץ הקול, או צופים בסרטונים בסביבה רועשת, בה בכל מקרה הם מחלישים את הסאונד כי לא רוצים להפריע לסביבה. לכן, כבר משלב הכנת התסריט, צריך לדרוש שהתסריט יהיה כזה שמעביר את כל המסרים רק דרך צפייה בויז'ואל, בלי ערוץ הסאונד, כלומר- בלי קריינות.

5. צוות צילום מצומצם- אם נדרש צילומי וידאו בסרטון התדמית, מה שאנחנו ממליצים לכל עסק, כי אין טוב ממראה עיניים, תדאגו להשתמש בצוות צילום מצומצם, אפילו ברמה של צלם מקצועי בודד, שהוא גם הבמאי וגם הצלם של הסרטון. זה בהחלט אפשרי, בלי לפגוע ביעילות של הסרטון עצמו. יכול להיות שדברים ייקחו יותר, כי צלם בודד פחות יעיל, אבל בסופו של התהליך הסרטון לא נפגע, וחוסכים עלויות בצורה משמעותית. 

6. העדיפו צילומי חוץ על אולפן- אולפן צילומים זה כלי נהדר לצילום סרטוני תדמית, במיוחד כאלה עם מסך ירוק שמאפשר מגוון גדול של 'סביבות וירטואליות'. הבעיה שיום צילומים באולפן זה אלפי שקלים, ועלויות נוספות אחריי זה להסרת המסך הירוק, ושתילת רקעים חדשים. 

7. מינימום שימוש בקטעי וידאו לרכישה ממאגרים- קטעי וידאו לרכישה ממאגרים, מאפשרים מגוון עצום של תכנים לשתילה בסרטון התדמית שלכם. הבעיה, שקטעם אלו נראים מאוד מלאכותיים ולא 'אמיתיים', ובנוסף גם מאוד יקרים. כמה שניות של קטע וידאו ממאגרים נע בין 50-100$, ואם בסרטון צריך כ- 10 קטעים על מנת לבנות סיפור, העלות מתחילה להיות משמעותית, בוודאי ביחס ליום צילומים שבו ניתן לצלם דברים אמיתיים, והרבה יותר אמינים. 

8. העדיפו את אנשי העסק על פני פריזנטורים- פרזנטורים הם שחקנים שנראים ונשמעים מצויין, ויכולים להעביר טקסט בצורה מעולה ומשכנעת. אבל הם נראים 'פריזנטורים', ולא אנשי העסק. עבור עסקים קטנים, אני ממליץ להעזר במקסימום אנשי העסק, ולוותר לחלוטין על פריזנטורים. אמנם ההגשה של התכנים תהיה פחות 'מהוקצת', אבל זה יהיה דווקא החן של הגשה אישית על ידי אנשי העסק, שברור שהם מהעסק, ולא שחקנים. בעסקים קטנים זה לא רק מוזיל עלויות, לדעתי זה משפר את הקבלה של התכנים, ומניב הצלחה יותר גדולה של הסרטונים.

9. שימוש במוסיקה חופשית- מוסיקת רקע בסרטון תדמית לעסק בהחלט תורמת לסרטון. עדיין, יש המון מאגרים, עם מגוון עצום של מוזיקת רקע, שהם ללא עלות כלל. עדיף להתאים מוסיקה ממאגרים שכאלה, לחסכון משמעותי של עלות הפקת מוסיקת רקע.

10. הפצה בדיגיטל בחינם- הדיגיטל מאפשר הפצה של סרטוני תדמית במגוון אפשרויות, כולל אפשרויות חינמיות. זה נכון דרך האתר, דרך רשתות חברתיות או רשתות עסקיות, בלוגים מקצועיים וכן הלאה. לכן, במיוחד לעסקים קטנים, כדאי לנצל את המדיה הדיגיטלית, על מנת להפיץ את סרטון התדמית שהכינו לעסק שלהם, ללא כל עלות. כמובן, ניתן להשקיע סכומים לא גדולים, על מנת להעלות קמפיינים שיווקיים בדיגיטל, תוך טרגוט של קהל היעד, ובעלויות סבירות בהחלט.

לסיכום,  קראו כאן איך ניתן ליצור סרטון תדמית מצליח ויעיל לעסק קטן, בהשקעה סבירה עבור העסק. הגדירו במדוייק את קהל היעד, תכננו מראש, הכינו תסריט פשוט, וותרו על קריינות, העדיפו צילומי חוץ מאולפן צילומים, הם חלק מהאפשרויות להוזלת עלויות הפקת סרטון תדמית לעסק קטן.  

מנהל עסק קטן- מעוניין לקדם את העסק בהשקעה סבירה?

מתכנן קמפיין בדיגיטל באמצעות הפקת סרטון תדמית לעסק?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון קצר שמציג את חשיבות הפקת סרטון תדמית לעסק

למרות שכולם כבר מכירים בחשיבות של הפקת סרטון תדמית לעסק, ראו כאן בסרטון קצר של כ- 30 שניות, מה היתרונות של הפקת סרטון תדמית. סרטון זה מבוסס על מגוון גדול של סרטוני תדמית שהפקנו לעסקים שונים, כך שניתן לראות את המגוון הגדול של סגנונות הפקה. היתרונות של הפקת סרטון תדמית מוצגים באמצעות כותרות גדולות ומודגשות לאורך הסרטון.

ראו סרטון תדמית לחנות למכירת ותחזוקת ציוד סלולרי

מדובר הפקת סרטון תדמית באורך של כדקה, אשר נועד לקדם שיווקית חנות קטנה למכירת ותחזוקת ציוד סלולרי באזור המרכז. הסרטון מבוסס על יום צילומי וידאו, באמצעות צלם מקצועי בודד, כאשר כל הצילומים מבוצעים בחנות עצמה, ללא פריזנטור, אלא עם אנשי החנות. הסרטון כן כולל קריינות, על מנת להעביר את המסרים הייחודיים של העסק.

ראו סרטון תדמית למערכת אגירת מים ברכבים

 מדובר על סרטון תדמית לעסק קטן, באורך של כ- 30 שניות, שמבוסס כולו על צילומי וידאו בעזרת צוות מצומצם של צלם מקצועי בודד, בחצי יום צילומים, שמציג מערכת אגירת מי מזגנם ברכבי עבודה. ניתן היה להגיע לסרטון כל כך קצר וממוקד, באמצעות צמצום קהל היעד מכל בעלי הרכבים, לבעלי רכבי עבודה, שהם קהל היעד הכי מתאים לסוג כזה של פתרון, מכיוון שיש להם בעיה אמיתית בשטח.

ראו סרטון תדמית למנשא תינוק למים

הפקת סרטון תדמית לעסק קטן זה, אשר פיתח מנשא בטיחותי של תינוקות למים, ומעוניין לשווק את המוצר בחו"ל. כל המשתתפים בצילומים מציגים את חוויית השימוש הבטיחותי של המוצר, הם חברים של בעלת העסק, שהגיעו לצילומים עם התינוקות שלהם, מה שאיפשר להציג באמת את החווייה הבטיחותית, ובעלות מאוד נמוכה ללקוח.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות