יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
כיצד להכין סרטון תדמית שנראה ייחודי ומרשים?
נכתב: אפריל 2024
אחד הנושאים היותר חשובים בקידום העסק- הוא הבידול מהמתחרים!
השימוש בסרטון תדמית הפך לכלי חשוב ויעיל לשיווק והצגת עסקים. סרטון תדמית איכותי יכול להיות האמצעי המושלם להצגת העסק, הערכים והתרבות העסקית של העסק בצורה ברורה ומרשימה, ואותו דבר לגביי קידום מוצרים של העסק. אבל, אחד הנושאים הכי חשובים לדעתי בסרטון תדמית, זו היכולת להעביר לצופה את הבידול שקיים בין העסק שמציג את הסרטון, לבין המתחרים, או פתרונות חלופיים. צריך שבסיום צפייה בסרטון התדמית, לצופה תהיה תשובה ברורה: למה כדאי לו לרכוש את המוצר דווקא מהעסק שהציג לו את הסרטון? הוא צריך להבין שמוצג לו משהו ייחודי, איכותי ועדיף על המתחרים.

מטרת מאמר זה היא להציג למנהלי שיווק, מה נדרש לעשות בתהליך הכנת סרטון תדמית, כך שיהיה ייחודי ומרשים, ועדיף על פתרונות שמוצעים על ידי המתחרים בתחום.

כיצד להכין סרטון תדמית שנראה ייחודי ומרשים?
ראו כאן המלצות חשובות בתהליך הפקת סרטון תדמית לעסק, כך שיראה ייחודי ומרשים, ויבדל את העסק מהמתחרים, והם:


1. הגדרה מדוייקת של יעדי הסרטון- הדבר החשוב ביותר בתהליך הכנת סרטון התדמית, זה להבין ולהגדיר בצורה מדוייקת מהם יעדי הסרטון. לצורך מה מפיקים אותו, ומה מעוניינים להשיג דרכו. בהנחה שסרטון התדמית נדרש לצורך קידום שיווקי של מוצרים, מאוד חשוב שהסרטון יתמקד במוצר בודד, או בקו מוצרים, ולא במספר מוצרים שונים. עבור אותו מוצר, יש להגדיר את היעדים השיווקיים של הסרטון. מכאן, אפשר להתקדם בתהליך הפקת הסרטון.

2. הגדרת קהל היעד- כל מוצר הכי מתאים לקהל יעד ספצפי, ולכן בשלב הזה של הכנת הסרטון, חשווב להצביע על אותו קהל יעד, שעבורו המוצר המוצע הכי מתאים, עונה לו על צורך קיים, או פותר לו בעיה קיימת. מאוד מומלץ שלא 'להמציא' צרכים. אנשים מוכנים לרכוש מוצר שנותן להם ערך אמיתי, ובוודאי לא ערך שאותו הם צריכים לדמיין. 

3. בניית סיפור מרתק- סרטון תדמית ייחודי צריך לספר סיפור אמיתי ומרתק לקהל היעד. כדי ליצור קשר עם הצופים, חשוב שהם יוכלו להזדהות עם העסק ועם האנשים שעומדים מאחוריו, ולתפוס את המוצרים שמוצגים להם כייחודיים ואיכותיים. 
 
4. יצירת אווירה ועיצוב חזותי מושקע- האסתטיקה של הסרטון, היא קריטית בהקשר הזה. עיצוב הסרטון צריך להיות מתוחכם ומתוחזק עם שימוש באומנות ובטכנולוגיות מתקדמות. כך ניתן ליצור אווירה שמקנה לסרטון מראה מקצועי, מרשים וייחודי, כזה שיוצר חוויית צפייה מרתקת ומרגשת לצופים, שוב בהנחה שהם קהל היעד.

5. השקעה באיכות יצירתית- לא פחות חשוב הוא להשקיע באיכות יצירתית. ניתן לשים דגש על שימוש בטכניקות עריכה מתקדמות, צילום איכותי ומוזיקה מותאמת לסיפור. כל אלה יכולים לתרום לחווייה רב חושית ומרשימה.

6. השקעה בצילום אווירתי- שילוב של סצינות צילום מרהיבות ואווירתיות, יכול להוסיף רבות לחוויית הצפייה. בחירה באזורי צילום מרשימים, ושיקוף של העסק או המוצרים בצורה ייחודית, עשויים להפוך את הסרטון לאטרקטיבי יותר ומרשים יותר. הכל בהתאם כמובן להעדפות של קהל היעד.

7. שילוב תוכן ספציפי-  ניתן לשלב בסרטון התדמית תוכן מרתק נוסף, שהוא מעניין ספציפית את קהל היעד, כגון: ראיונות עם הצוות שבעסק, סיפור הצלחה של לקוחות מרוצים, או מידע מעמיק על העסק או המוצרים, שייתנו לקהל היעד את התחושה שהם מכירים יותר לעומק את המוצרים.

8. התמקדות בחוויית שימוש במוצר- בניית סרטון תדמית עם דגש על חוויית המשתמש תקדם את הסרטון לשלב הבא. ניתן להציג בסרטון תהליכי רכישה או שימוש בפועל במוצר, כדי להדגיש את היתרונות והחוויות של הלקוחות, ולקבל את התחושה של 'אחריי הרכישה'. זהו כלי חשוב בעידוד לקוחות להתקדם בתהליך הרכישה, ואת זה סרטון תדמית יכול לקדם.

9. שילוב של פרטים ייחודיים- בכדי להעניק לסרטון התדמית רמת ייחודיות, ניתן להשתמש בפרטים או אירועים מהעסק, שיכולים להיות מרגשים או מעניינים את קהל היעד. זה יכול להיות סיפור הצלחה של התחלה קטנה וסיום גדול, או אפילו הצגת תהליך ייחודי בייצור או בפיתוח של המוצר, וכן הלאה.

10. שימוש במוזיקה מתאימה- בחירת מוזיקה נכונה יכולה להשפיע באופן משמעותי על האווירה של הסרטון. ניתן לבחור במוזיקה שתתאים לאווירה שרוצים ליצור- רומנטית, מרגשת או אפילו דרמטית.
 
11. שימוש בשפת האם של קהל היעד- מאוד חשוב להתאים את שפת הסרטון לשפת האם של קהל היעד, הן בקריינות והן בכל הכותרות שמלוות את הסרטון. נכון שזה מאוד מכביד על חברות ההפקה הישראליות, שאינן כוללות דוברי שפות זרות שונות, והן חייבות להעזר בקבלני משנה לצורך כך, אבל התרומה היא עצומה, ומאוד חשובה.

12. השקעה בהגעה אל קהל היעד- אני רואה חשיבות רבה באיכות ההפצה לקהל היעד, כחלק מהאיכות והייחודיות של סרטון התדמית. מאוד חשוב להשקיע בשיווק אל כל המקומות בהם קהלי היעד נמצא, כולל רשתות חברתיות ו/או עסקיות. בכל מדיה, חשוב לנסות ולטרגט את קהל היעד, כך שבוודאות הוא ירגיש כאילו הוא קיבל 'פנייה אישית'. התרומה לתחושה של קהל היעד היא עצומה.
 

לסיכום,  עם תכנון מעמיק ויצירתי, אפשר להשתמש ברעיונות שמוצגים במאמר זה, בכדי ליצור סרטון תדמית מרשים וייחודי, אשר מצליח להפוך את העסק לנראה חדשני ומרשים בעיניי קהל היעד, ובעיקר- מבודל מהמתחרים.

מנהל שיווק- שוקל הפקת סרטון תדמית עבור העסק, לצורך קידום שיווקי?

מעוניין לבדל את העסק משמעותית מול המתחרים?

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית לתאורה חדשנית

 מדובר על סרטון תדמית לעסק שפיתח תאורה חדשנית לבית, אשר מסוגלת לשנות את האווירה בבית ולהתאים אותה לכל סיטואציה. סרטון תדמית זה הופק ברמה קולנועית, עם צוות שחקנים מקצועי, ומערכת מורכבת של מצלמות מקצועיות, ומערכת תאורה מורכבת, ליצירת סרטון תדמית במראה ייחודי ומאוד מרשים, כאשר התוכן הותאם בצורה מיטבית לקהל היעד, שאכן טורגט במהלך השיווקי ברשת.

ראו סרטון תדמית למכון להסרת שיער בלייזר לגברים

מדובר כאן על סרטון תדמית למכון לטיפולי יופי, שהיה מעוניין לקדם את מגוון הטיפולים שהוא מבצע. על פי המלצתנו, הפקנו סרטון תדמית נפרד לכל שירות של המכון. לדוגמא, בסרטון זה התמקדנו בשירות שהמכון נותן להסרת שיער בלייזר לגברים. הסרטון עשוי במקצועיות רבה, כולל שימוש בצוות צילום מקצועי, וציוד צילום ותאורה מקצועי, כאשר הסרטון מובל על ידי פריזנטור שמשתף את ציבור הגברים לגביי היתרונות של המכון. הפצה של הסרטון בפייסבוק, עם טרגוט של קהל היעד- עשה את העבודה.

ראו סרטון תדמית למכונת חירור יריעות פלסטיק ייחודית

 מדובר על סרטון תדמית לעסק באורך של כדקה, אשר נועד להציג מכונת חירור יריעות פלסטיק לעטיפת מוצרי מזון, מאוד ייחודית. הסרטון מתמקד ביתרונות של המכונה ביחס למתחרים, כאשר המכונה מצולמת בפעולה, כך שקהל היעד יכול להיווכח ביתרונות והבידול של המכונה הייחודית, ביחס לפתרונות חלופיים, ואת זה שהמכונה אכןן קיימת ועובדת. בהחלט סרטון תדמית קצר שעשה את עבודת החשיפה עבור העסק.

ראו סרטון תדמית למנשא תינוק למים

גם כאן מדובר על סרטון תדמית לעסק שפיתח מנשא מיוחד לכניסה למים עם תינוק. מכיוון שכניסה בטוחה למים היא השאיפה של כל אם צעירה, בסרטון זה זה מודגם בפועל עם אישה צעירה שמנסה להיכנס למים בחשש גדול, וכמה כולם נהנים ומרגישים בטוחים, בזמן שימוש במנשא המיוחד. אין ספק שהסיפור שצולם בסרטון זה, יצר חיבור ריגשי עמוק של אמהות צעירות, שהן באמת היו קהל היעד העיקרי שעבורו הופץ הסרטון.