יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
טיפים להפקת סרט בטיחות

סרט בטיחות- חיוני לכל עסק

אחד הנושאים החשובים במפעלים, ובעיקר במפעלים תעשייתיים, הם הנחיות הבטיחות לעובדים. למרות שהמפעלים מאוד מקפידים על עמידה בהנחיות הבטיחות, ומשננים לעובדים שוב ושוב את הנהלים, עדיין קורות תאונות, עדיין עובדים נפצעים, ולצערנו לפעמים זה גם עולה בחיי אדם.
מכיוון שמדובר על נושא מאוד רציני וחשוב, כל הנהלים כתובים תמיד בשפה מאוד משפטית, עם הרבה מאוד אזהרות ברמה של "עשה" או "אל תעשה". עובד שמחייבים אותו לקרוא את נהלי הבטיחות, עושה זאת כלאחר יד, רק בגלל שחייבו אותו, תוך מחשבה של "לי זה לא יקרה". אין ספק- צריך לחשוב אחרת.

כיום, עם הירידה הכול כך משמעותית בהפקת סרטים, והתפתחות התחום של סרטי ההדרכה, זה אך טבעי להפיק סרטי בטיחות. סרטים המציגים את הסכנות הבטיחותיות לעובדים, בו העובד יצפה אחת לתקופה לצורך רענון. כמובן, אם הפקת הסרט תהיה כמו ספר הנהלים הכתוב, התוצאה תהיה זהה, והמסרים לא יועברו לעובדים.

למרות הנושא החשוב, שהוא לפעמים שאלת חיים או מוות, מומלץ להפיק את סרט הבטיחות בצורה מעניינת, ואפילו הומוריסטית, כך שהעובד יסוקרן, יצפה בסרט ואף יפנים את כל המסרים.

על מנת להפיק סרטי בטיחות יעילים, מומלץ להקפיד על הנושאים הבאים:

1.      הסרט חייב להיות קצר (פחות מ- 5 דקות)
2.      הסרט חייב ליצור עניין אצל הצופה
3.      מאוד מומלץ שהמסרים יהיו "עטופים" בהומור, ולא בטון "מוכיח, מאיים או נוזף"
4.      הסרט צריך להיות מצולם ברחבי המפעל עצמו, על מנת שהצופה יזדהה עם המסרים
5.      למרות שעובדי החברה אינם שחקנים, שוב מומלץ שהמשתתפים בסרט יהיו עובדי החברה. זה גם מייצר עניין, וגם מחבר את הצופה רגשית לנושא
6.      חשוב שהמסרים העיקריים יודגשו בכמה אופנים אודיו-ויזואליים (תמונה, כותרות, סאונד וכד)
7.      והכי חשוב- יש להפיק את הסרט באמצעות חברת הפקה מקצועית, ולא באמצעים הפנימיים של החברה. אסור שסרט שעוסק בנושא בטיחות יופק בצורה חובבנית.

לסיכום, למרות שנוהלי בטיחות הם נושא מאוד רציני וחשוב, על מנת להעביר אותם לעובדים בצורה שתהיה יעילה ומועילה, מומלץ להפיק סרט בטיחות, בצורה מעניינת ואפילו הומוריסטית, על ידי חברת הפקה מקצועית.


למאמרים נוספים בנושא הפקת סרטי הדרכה:  סרטי הדרכה- מי צריך את זה?  לחץ כאן


                                                                   איך מומלץ להציג סרטי הדרכה?  לחץ כאן
                                                                 

מנהל עסק - נדרש להעביר הדרכות לעובדים?

מחפש כלי יעיל ולא יקר להדרכות מקצועיות?
 

ראו תחילה סרט בטיחות בחברת מזון

ראו סרט הדרכה ובטיחות להרכבת קולר אלקטרוני ברפת שהפקנו לאחרונה

מדובר על הפקת סרט בטיחות באורך של כ- 3 דקות, אשר מציג את השימוש הנכון במכשיר שנקרא 'קולר אלקטרוני', אותו יש להרכיב על צוואר פרות ברפת, לצורך מעקב תפוקת חלב. הרכבת הקולר ממש מסוכנת, במידה ומרכיבים לא נכון, או 'מרגיזים' את הפרה. לכן, סרט הדרכה ובטיחות זה מציג בצורה מפורטת איך להיזהר בהתקנה, ואיזה צעדי בטיחות יש לנקוט, בכדי להימנע מסכנה למתקין. לכן גם הסרט מבוסס על צילומי וידאו בתוך רפת, בה מדגימים נציגי החברה אתצ התקנה הנכונה.
במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטוני הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטי הדרכה לעסקים

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרט הדרכה לעובד חדש בחברה טכנולוגית מתקדמת

מדובר על סרט בטיחות שהפקנו עבור אינטל, לצורך הדרכת עובד חדש בחברה. סרט בטיחות זה משלב צילומי וידאו של עובד חדש עם דמות אנימטיבית ששולבה בסרט זה, ובעצם היא זו שמדריכה את העובד החדש דרך כל היבטי הבטיחות שקיימים בחברה, ושמה עליו להזהר. הבטיחות היא חלק מהסרט. בהפקה של סרט הדרכה זה שילבנו גם את כל שאר ההיבטים שחשוב שעובד חדש ידע כאשר הוא מצטרף לחברה, כך שבעצם סרט זה הוא שילוב של סרט הדרכה וסרט בטיחות.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות