יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
טיפים להפקת סרטי הדרכה
עדכון אחרון: אפריל 2022

שימושים רבים לסרט הדרכה

סרט הדרכה למוצר נועד לענות על צרכים רבים:
-          הצגת ההפעלה של מוצר חדש
-          שימוש נכון ובטיחותי במוצר
-          מיתוג ויצירת דימוי חיובי למוצר
-          קידום מכירות של המוצר
-          מיתוג החברה שמייצרת את אותו מוצר

אן ספק שסרט הדרכה הוא האמצעי הטוב ביותר לענות על כל צרכים אלו, במחיר הפקה בודדת של סרט. אבל, יש להקדיש מחשבה רבה בהפקה של סרט ההדרכה, כך שהסרט יענה על כל הצרכים, ולא רק על הצורך המיידי של ההצגה של ההפעלה הנכונה של המוצר.

להלן מספר טיפים חשובים לכל מי ששוקל הפקת סרטי הדרכה:


- אורך- הסרט צריך להיות קצר, אבל לא קצר מידי, כך שגם יענה על הצורך בהצגה מפורטת של ההפעלה הנכונה של המוצר, אבל מצד שני שלא יהיה ארוך ומשעמם.

- פרקים- אם ההסבר מחייב יותר מכמה דקות של סרט, על הסרט להיות מחולק לתתי נושאים (כמו פרקים בספר הפעלה)

-  שפה- ההסברים של המדגים חייבים להציג את פשטות השימוש. אין להשתמש בביטויים כמו: "נושא זה מורכב, אז שימו לב בבקשה", אלא להיפך: "שימו לב כמה פשוט לתפעל את המוצר". גם ההסברים המורכבים ביותר מתקבלים יותר בהבנה, כאשר ההתייחסות היא לפשטות הנושא.

- צילום- הסרט חייב להיות מצולם במצלמת High Definition, כך שכל פרט במוצר יהיה ברור ומדויק, וניתן יהיה לצפות בסרט ההדרכה בכל אמצעי, החל ממחשבים שולחניים ועד לטלפונים חכמים (סמארטפונים)

-  הדגמה-  נדרשת הדגמה בפועל של השימוש, על ידי אדם המוסמך להשתמש במוצר בצורה מושלמת.

- גרפיקה- במידה ויש חשיבות לאופן החזקת המוצר, יש להציג זאת מכמה זוויות צילום שונות, כולל הוספת מידע גרפי שיבהיר בצורה מדויקת את צורת ההחזקה של המוצר.

-  תאורה- בצילומים יש לדאוג לתאורה נכונה, כזו שתדגיש את הפרטים המדויקים של המוצר, אבל לא תיצור השתקפויות, נצנוצים וכד

-  הקלטת קול- הקלטת המדגים תעשה עם מיקרופון איכותי על גבי בום, או מיקרופון צוואר אלחוטי, אשר יאפשר הקלטה ברורה ומובנת של ההסברים התפעוליים.

-  אתנחתאות- יש לדאוג מידי פעם לאתנחתאות בין ההסברים, בהם תהה רק הדגמה ויזואלית, על מנת להגביר את המובנות של ההסבר, בלי להעמיס את הצופה

-  מוזיקה- לאורך כל הסרט יש לשלב מוזיקת רקע, כזו שלא תמשוך תשומת לב מצד אחד, אבל גם לא תשאיר "זמנים מתים" כאשר אין הסברים

- כותרות- יש להוסיף בעריכה כותרות להדגשת מסרים עיקריים, על מנת לחזק את הנאמר, ולהגדיל את הזכירות.

-  אפקטם קוליים- בעריכה יש להוסיף אפקטים קוליים שידגישו נושאי הסברה, כגון: צליל "גונג" למשהו מוצלח, או צליל צורם להתראה.לסיכום, ככול שהפקת סרט ההדרכה יותר מקצועית ומוקפדת, הוא גם יענה על מספר רב של צרכים, הרבה מעבר להסבר התפעול של המוצר.למאמרים בנושא הפקת סרטי הדרכה:  איך מומלץ להציג סרט הדרכה?  לחץ כאן                                                        הפקת סרט הדרכה- בוידאו או באנימציה?  לחץ כאן
                                                           
 

מנהל עסק - נדרש להעביר הדרכות ללקוחות?

מחפש כלי יעיל ולא יקר להדרכות מקצועיות?
 

ראו סרט הדרכה לתפעול מכשיר CT מתקדם שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט הדרכה מאוד מקיף, באורך של כ- 8 דקות, מה שנחשב הפקת סרט הדרכה מאוד ארוכה, אבל במקרה זה לא הייתה ברירה. מדובר על מכשיר מאוד מורכב, שספר ההפעלה שלו היה של כמעט 1,000 עמודים, ורוב המשתמשים 'התעצלו' לקרוא כל כך הרבה הנחיות. לכן, עבור מכשיר מתקדם זה הפקנו את סרט הדרכה זה, שאיפשר לכל משתמש בתוך מספר דקות של צפייה בסרט להבין במדוייק איך להשתמש במכשיר. כל סרט ההדרכה מבוסס על צילומי וידאו של הדגמת השימוש במכשיר, על ידי נציג טכני של היבואן של המכשיר.
במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטוני הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטי הדרכה

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרט הדרכה לתפעול מוצר רפואי שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט הדרכה באורך של כ- 3 דקות, אשר מציג בצורת הדרכת צעד-אחר-צעד את השימוש הנכון במכשיר רפואי שהחברה פיתחה, ומשווקת לבתי חולים. הפקת סרט ההדרכה מבוססת על צילומי וידאו של הפעלת המכשיר, מלווים על ידי קריינית מקצועית, שהיא גם American Native Speaker, מכיוון שהמוצר נועד לבתי חולים בארצות הברית. בכדי לחזק את המסרים העיקריים, הסרט מלווה גם בכותרות גדולות ומודגשות של שלבים עיקריים בתהליך השימוש במוצר.

ראו מקבץ מתוך סרטי הדרכה שונים שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון קצר של כדקה, אשר מציג מקבץ מתוך מגוון גדול של סרטי הדרכה שונים שהפקנו לאחרונה. בסרטון זה, ניתן לראות את מגוון סגנונות ההפקה השונים של סרטי הדרכה, אבל ברור שמה שהכי נפוץ הם סרטי הדרכה מבוססים צילומי וידאו, בהם ניתן לראות בצורה הכי ברורה ואמיתית את המוצר, ולעקוב אחריי ההדרכה על התפעול הנכון של המוצר.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות