יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
טיפים חשובים בהפקת סרטון תדמית
כל עסק צריך סרטון תדמית!
כיום זה כבר ברור לכל בעל עסק ולכל מנהל שיווק, שעל מנת לקדם את העסק, הכלי היעיל ביותר מבחינה שיווקית הוא סרטון תדמית. סרטון המופק בצורה טובה ומקצועית, ומופץ בצורה מושכלת בכל אחד מאמצעי המדיה החדשה (New Media), משרת את מטרות העסק בצורה מיטבית. במאמר זה אציג טיפים חשובים לכל בעל עסק ומנהל שיווק, אשר מתכננים להפיק סרטון תדמית עבור העסק, מה מומלץ לעשות על מנת שהסרטון ישרת את כל המטרות השיווקיות של העסק.
לסיכום, סרטון תדמית המופק בצורה מקצועית, ומוטמע באמצעי המדיה החדשה בצורה מושכלת, הינו הכלי השיווקי היעיל ביותר לקידום של העסק.למאמרים נוספים בנושא:   איך מפיקים סרטון תדמית מורכב?


                                       האים יש מקום לרגש בסרטון תדמית לעסק?

מנהל עסק- מעוניין לקדם את המכירות של העסק?

מעוניין לפרוץ לשווקים חדשים?
 

ראה תחילה סרטון תדמית לאתר הזמנת קרוזים (הפלגות נופש)

מדובר על סרטון תדמית של כדקה וחצי, המציג בצורה פשוטה, ברורה ומושכת את היתרונות העיקריים של הזמנת קרוז מהאתר, אשר עלות הרכישה של הקרוז יותר זולה מהזמנה אפילו בחברת השייט עצמה. הסרט מבוסס על צילומי וידאו, בשילוב של גרפיקה דינאמית

ראה לדוגמא סרטון תדמית לאפליקציה חדשנית להשכרת דירות

מדובר על סרטון תדמית של כדקה, בו מוצגת אפליקציה חדשנית, אשר מאפשרת השכרת דירות הכול און-ליין. הסרטון מבוצע כולו באנימצליה מסוג גרפיקה דינאמית, כי זו הדרך היעילה ביותר להציג אפליקציות ותוכנות חדשניות.
טיפ 1- בחירת חברת הפקת סרטוני תדמית
השלב הראשון והחשוב ביותר בהפקת סרטון תדמית לעסק, הוא בחירת החברה שתבצע את ההפקה. כיום ההיצע הוא עצום. קיימים מאות חברות הפקת סרטים בארץ, החל מעסק יחיד של אדם מוכשר לגם יודע לצלם וגם לערוך, ומציע הפקת סרטון תדמית במחיר ממש מגוחך. מצד שני, ישנן חברות הפקה גדולות, עם הרבה מאוד אנשי הפקה, משרדים, ואפילו אולפן צילומים, שכל סרט שהם מפיקים מתחיל ב50 אלף שקל. אז איך בוחרים? אם הולכים כשיקול יחיד לפי עלות ההפקה- רוב הסיכויים שהסרט שלכם יהיה ממש לא מקצועי, ובמקום לקדם את העסק תפגעו בו. אם הולכים לפי התשתיות שיש לחברות ההפקה, מובטח לכם שהסרט יהיה מאוד יקר, ולא בהכרח תהיו מרוצים מהתוצאה

מה שאנחנו ממליצים הוא לחפש חברות הפקה שמתמחות בהפקת סרטוני תדמית לעסקים, להיכנס לאתר שלהם ולראות אם סגנון ההפקה מוצא חן בעיניכם. זה החלק הכי חשוב. רק בשלב הזה לפנות לחברה ולבקש הצעת מחיר
 
טיפ 2- ביצוע תחקיר על העסק שלכם
אחריי שבחרתם חברת הפקה, חשוב שהשלב הראשון של ההפקה יהיה תחקיר על העסק שלכם. מטרת התחקיר היא להבין את התחרות בתחום, ולנסות ולזהות אתה בידול התחרותי של העסק שלכם. במה אתם יותר טובים מהתחרות. מכיוון שאתם פועלים בעולם תחרותי, בו לכל מוצר מוצעים מגוון גדול של חלופות, כך שאפילו הלקוחות מתבלבלים ומתקשים לקבל החלטה. הבידול העסקי הוא זה שעוזר ללקוחות פוטנציאלים להבין למה כדאי להם לבחור דווקא במוצר שאתם מציעים, ולא במתחרים.
 
מה שאנחנו ממליצים, שאת התחקיר יבצע איש מחברת ההפקה עם רקע שיווקי. למה איש מחברת ההפקה, ולא מהעסק עצמו? כי איש חיצוני יכול לשאול את השאלות הקשות, ולבחון באופן אובייקטיבי את החברה והמתחרים, כי הוא לא מעורב. אנשי העסק די מעורבים, ואפילו מעורבים רגשית, כך שהיכולת שלהם לבחון בצורה אובייקטיבית נמוכה יותר


טיפ 3- העדיפו וידאו על פני אנימציה

לקוחות מאוד אוהבים לראות מוצרים לפני שהם מקבלים החלטה. סרטון אנימציה, יפה ומדליק ככול שלא יהיה, טוב לצורך הסבר על פעולות של מערכות מורכבות, או של תוכנות ואפליקציות חדשות. צילומי וידאו של מוצרים, של עסקים, כולל של המוצרים כפי שהם מותקנים אצל לקוחות אחרים, יוצרים אמינות לגביי קיום המוצר, והתפקוד התקין שלו (אחרת לקוחות לא היו מסכימים שיצלמו את המוצר פועל אצלם בעסק). האמון יוצר קשר רגשי בין הלקוח והמוצר (או העסק), מה שמוביל להחלטת רכישה של הלקוח הפוטנציאלי.
מה שאנחנו ממליצים הוא לבסס את רוב סרטון התדמית על צילומי וידאו שנעשים בעסק, כך שהלקוח הפוטנציאלי יכול לראות את העסק, האנשים, הטכנולוגיה שמלווה את העשייה. בנוסף, מומלץ לצלם אנשים אחרים משתמשים במוצר ונהנים. אם מדובר על מערכת מורכבת, מומלץ לצלם אותה כפי שהיא מותקנת ופועלת אצל לקוחות אחרים.


 

טיפ 4- הכול בדקה!

כיום, מיקוד הוא שם המשחק. לאנשים אין סבלנות לצפות בסרטים ארוכים. אנשים מאבדים סבלנות כבר אחרי כמה עשרות שניות. יש לקוחות שאם הם רואים שהסרט הוא בארוך של כמה דקות, הם בכלל לא לוחצים להפעלה שלו. זמני צפייה ממוצעים בסרטונים באינטרנט הם פחות מדקה

מה שאנחנו ממליצים הוא שבעקבות התחקיר, לזהות את המבדל העיקרי של העסק או המוצר מהמתחרים, ובו למקד את הסרט. מסר שיווקי בודד קל ללקוחות פוטנציאלים להבין ולקלוט, במיוחד אם זה מוצג להם בפחות מדקה.

 

ראו סרטון תדמית למערכת אגירת מים ברכבים שהפקנו לאחרונה

ראו דוגמא של סרטון תדמית שיישם את כל ההמלצות והטיפים להפקת סרטון תדמית. מדובר על סרטון קצר, באורך של כ- 30 שניות, אשר נועד להגדיל חשיפה למוצר חדש הוא מערכת אגירת מים עודפים מהמזגן ברכבי עבודה. הסרטון באורך כל כך קצר, מכיוון שהתוכנית השיווקית של הלקוח הייתה להפיץ את הסרטון בפייסבוק, תוך טרגוט קהל היעד. בנוסף, מכיוון שבפייסבוק רוב האנשים צופים בסרטים ללא סאונד, הסרטון כולל כותרות גדולות ומודגשות של כל המסרים השיווקיים, כך שגם ללא קריינות ניתן להבין במדוייק את כל המסרים השיווקיים שבסרטון.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- הפקת סרטוני תדמית לעסקים

ראו סרטון תדמית למכונת חירור מהפכנית שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 1.5 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית מכונת חירור חדשנית, מחזית הטכנולוגיה בתחום, אשר מאפשרת ביצועי חירור של יריעות פלסטיק ברמה מדהימה. בכדי להציג את הזמינות של המערכת החדשנית, ואת הביצועים המדהימים שהמכונה מספקת, כל סרטון התדמית מצולם בוידאו, כשרואים את המערכת תוך כדי פעולה. המכונה שמבוססת על טכנולוגיה מבוססת פטנט, מציגה ביצועים שהם מהפכה בתחום, ועל זה בדיוק סרטון התדמית שם דגש.