יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
חשיבות סיור לוקיישן בהפקת סרט תדמית המצולם בוידאו
נכתב: ספטמבר 2022
סרט תדמית המצולם בוידאו- משדר מציאות!
בעידן 'חוסר האמון' והחשדנות בפני כל פרסום המוצג באינטרנט, חשוב שבכל הפקה של סרט תדמית נשאף לשדר מצב הכי קרוב למציאות, וניתן תחושה לצופה בסרט שכאילו הוא ראה את מה שמציגים במו עייניו. את זה, סרט תדמית המצולם בוידאו עושה בצורה הכי טובה ואמינה. אם מי שצופה בסרט רואה את המוצר שצולם בוידאו, רואה אנשים אחרים משתמשים בו, רואה איך הוא מותקן אצל לקוח אחר- מקבל את התחושה הכי אמינה שהמוצר קיים, ושאף אחד לא מנסה לעקוץ אותו. 

אבל, צילום בוידאו היא ההפקה הכי מורכבת של סרטי תדמית. היא יכולה להתבצע במקומות שונים, חלקם בחוץ וחלקם בפנים. נדרש צוות צילום גדול, כולל צלם, עוזר צלם, מקליט, שחקנים, מאפרת וכן הלאה. על מנת לייעל את הצילומים, ולהבטיח שניתן יהיה להספיק ולצלם את כל מה שמתכננים, במסגרת ימי הצילום שתוקצבו בפרוייקט ההפקה, הכי מומלץ לקיים סיור מקדים בכל המקומות שבהם מתכננים לצלם (לוקיישנים).


ראו תחילה כמה דוגמאות של סרטי תדמית שצולמו בוידאו בסביבות שונות:
לסיכום, בכדי להבטיח שניתן יהיה להשלים את הפקת סרט תדמית המצולם בוידאו, במסגרת הזמן שהוקצב לנושא, ובאיכות הכי גבוהה שניתן, חייבים לקיים סיור מקדים בכל לוקיישן שמתכננים לצלם בו, ולוודא שהמקום מוכן ומתאים לצילומים.למאמרים נוספים בנושא:   הפקת סרט תדמית- עכשיו יותר מתמיד!
                                       מה באמת היתרונות של סרטי תדמית?

מנהל שיווק- מעוניין בהפקת סרט תדמית לעסק, המבוסס על צילומי וידאו?

הצילומים אמורים להתקיים בכמה מקומות (לוקיישנים) שונים?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית שצולם כמעט כולו בתוך חממת גידול קנאביס רפואי

מדובר על הפקה של סרט תדמית הכי מורכבת שהייתה לנו. מדובר על צילום של מערכת ניהול גידול של קנאביס רפואי, שכולה צולמה בתוך חממת גידול קנאביס. בחממה ישנה לחות מאוד גבוהה, וטמפרטורה גבוהה. בנוסף, בכדי למנוע זיהום של הקנאביס, נדרשנו בזמן הצילומים ללבוש בגדים סטריליים, כפפות, כיסוי לנעליים, מסכה לפנים, כיסוי לשיער. לצלם בכאלה תנאים היה ממש גהינום. נאלצנו לבצע המון הפסקות, והצילומים התמשכו הרבה מעל ומעבר למצופה.

ראו לדוגמא סרט תדמית שצולם כמעט כולו בתוך חלל פנימי קטן בתוך העסק

מדובר על צילומים של מכונה גדולה ומסורבלת, אשר מבצעת חירור מיקרוני של יריעות פלסטיק לעטיפת מזון. המכונה עמדה במרכז מעבדת פיתוח, כי הייתה בתהליכים של גמר פיתוח. אי אפשר היה לצלם אותה במעבדת פיתוח, אלא נדרשנו לצלם אותה בסביבה 'נקייה', מנותקת ממעבדת הפיתוח. לצורך כך, בנינו תפאורה שתסתיר את המעבדה, אבל תאפשר לנו לצלם את המכונה מכמה כיוונים, במקום קטן יחסית. מאוד לא פשוט, אבל התוצאה נראית מצויין בסרט התדמית הסופי.
מה נדרש לבדוק בלוקיישן של צילומי פנים? 
בהפקת סרטי תדמית המצולמים בוידאו בתוך חלל סגור, צריך בסיור מוקדם בלוקיישן, לבדוק את הנושאים הבאים:

1. מרחב פיזי- הדבר הכי חשוב לבדיקה הוא שיש מספיק מרחב לצילום. אם מדובר במוצר ספציפי, אז שיהיה מספיק מקום לצלם אותו מכמה כיוונים. אם מדובר בצילום בתנועה, אז שיהיה מקום לנוע עם המצלמה בצורה נוחה.

2. סדר וניקיון- רוב מקומות העבודה נראים לא אסתטיים לצילומים. אפילו בחברות הייטק, בהן מקפידים על סדר, יש אין סוף גורמים שמפריעים לצילומים ומושכים תשומת לב, החל מצילומים של הילדים על הקירות, ועד ספרים ומסמכים שמפוזרים בכל מקום, ציודי מדידה, לפטופים וכן הלאה. חייבים לדאוג שמקום הצילומים יהיה נקי ומסודר, ורק דברים שקשורים למוצר המצולם יהיו נוכחים באזור הצילומים. 

3. תאורה- במקומות עבודה בדרך כלל יש תאורת ניאון, שהיא הכי לא מתאימה לצילומי וידאו. התאורה יוצרת סביבה בגוון תכלת, מאוד קר ומשדר נוקשות, שלא לדבר על ריצודים מהפרשים בין תדר הניאון לתדר המצלמה. צריך לבדוק בהתאם למקום, כמה תאורה נדרש להביא למקום, ומאיזה סוג.

4. שקט- במידה ומעוניינים לצלם גם אנשים מרואיינים, כחלק מסרט התדמית, נדרש לבדוק האם ניתן ליצור תנאי שקט לפחות בזמן הצילומים בפועל. כלומר, האם ניתן להשתיק מזגנים, ציוד חשמלי רועש במקום וכן הלאה. במקרים רבים, בהם זה לא אפשרי, נאלצים לוותר על חלק הראיונות, ולבסס את הפקת סרט התדמית על קריינות שמוקלטת באולפן קול אקוסטי.

 

מה נדרש לבדוק בלוקיישן של צילומי חוץ?

בכל הפקת סרט תדמית המצולם בוידאו בחוץ, צריך בסיור מוקדם בלוקיישן, לבדוק את הנושאים הבאים:

1. זויות צילום פנויות- צריך לבדוק במקומות הצילומים, שניתן לצלם את המוצר מזויות צילום פנויות, כלומר- שלא מציגות מאחורי המוצר דברים שלא קשורים למוצר, או מושכים תשומת לב ופוגעים באיכות הצפייה.

2. סדר וניקיון- חייבים למצוא מקומות שנראים טוב בצילומים, ושאפשר לנקות אותם במאמץ סביר, כך שלא יפגמו באיכות הצילומים. לכלוך, וצילום דברים שלא קשורים למוצר המצולם פוגעים באיכות הצילום, ויוצרים מצב שהמוצר המצולם בסרט התדמית נפגע. 

3. אור וצל- יש אפשרות לצלם במקום מואר לחלוטין באור שמש, ואותו דבר במקום מוצל. אבל, אם הצל הוא חלקי, ובזוית הצילום נכנסים גם צל וגם אור שמש, מאוד קשה לקבל צילום איכותי. או שהצל מואר ואז אזור השמש 'שרוף', או שאור השמש תקין, ואז אזור הצל מושחר לחלוטין.

4. שקט- במידה ומעוניינים לצלם גם אנשים מרואיינים, כחלק מסרט התדמית, נדרש לבדוק האם ניתן ליצור תנאי שקט לפחות בזמן הצילומים בפועל. במקרים רבים, בהם זה לא אפשרי, נאלצים לוותר על חלק הראיונות, ולבסס את הפקת סרט התדמית על קריינות שמוקלטת באולפן קול אקוסטי.

ראו סרט תדמית שצולם בוידאו בתוך רכב נוסע

מדובר על אחת ההפקות של סרט תדמית הכי מורכבות שבצענו. המערכת הייתה מותקנת בתוך רכב, ופעלה רק כאשר הרכב היה בתנועה, וכדי להוכיח שהמערכת קיימת ואכן פועלת בצורה תקינה, נדרשנו לצלם את סרט התדמית בתוך רכב בזמן נסיעה. המאמץ העיקרי היה להתגבר על התנועות של הרכב, ולשמור על צילומים יציבים, וכן התמודדות לצילום בתוך הרכב, כאשר מבחוץ חודרת שמש ישירה ומסנוורת. בסופו של יום, בזכות הכנה מקדימה שבצענו, הצלחנו לצלם בצורה טובה את כל סרט התדמית.

ראו לדוגמא סרט תדמית שצולם חלקו בתוך העסק וחלקו מחוץ לעסק

בהפקת סרט תדמית זה היינו אמורים לצלם ראיונות עם הרבה מאנשי המקום, וכמובן העדפנו לתת לכל מרואיין סביבה שונה. בתוך החלל הפנימי של המקום לא היו מספיק מקומות שונים לצילום. לכן, חלק מהאנשים צולמו בתוך המבנה, וחלק מחוץ למבנה. הקושי היה בסופו של דבר העריכה, לאפשר סרט רציף עם גווני צילום ותאורה דומים, כך שלא יורגשו סתירות רבות בין הפנים והחוץ.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות