יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
חשיבות מינוי מנהל הפקה לסרט תדמית
נכתב: יולי 2022

הפקה של סרט תדמית הוא פרוייקט מורכב

אנשים לא כל כך מודעים לכך, אבל הפקה של סרט תדמית הינו פרוייקט מורכב, שכולל עשרות פעילויות שונות, משערבות לפעמים עשרות אנשים במקומות שונים, שרק אם מנוהלים בצורה טובה ונכונה, יש סיכוי שההפקה תסתיים בזמן ובתקציב שהוגדר לפרוייקט. מדובר על פרוייקט, כמו כל פרוייקט פיתוח של מוצר חדש. חייבים לנהל אותו. ובחברות הפקה של סרטי תדמית, לכל הזמנה שנכנסת להפקה של סרט תדמית, קודם כל ממנים מנהל הפקה, או בקיצור מפיק, שהוא בעצם מנהל הפרוייקט. היו לנו כבר פרוייקטים בעבר, בהם עקב מצוקת כח אדם, לא היה מפיק זמין, ונעזרנו במפיק חיצוני עם פחות ניסיון בעבודה עם הצוות שלנו, והפרוייקטים סבלו בעיקר מעיכוב בלוחות הזמנים, ולפעמים מגלישה בתקציב. כיום, אין דבר כזה הפקה של סרט תדמית בלי מנוי של מנהל הפקה עם ניסיון בעבודה עם הצוות שלנו. והתוצאות הן בהתאם- אין גלישה בלוחות הזמנים או בתקציב שהוגדר להפקה.

לפני שניכנס לתפקידי מנהל ההפקה, ראו דוגמת הפקה מורכבת של סרט תדמית:
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

 סרט תדמית שיווקי לחברת ריוסול

מהם התפקידים של מנהל ההפקה של סרט תדמית?

אלה התפקידים העיקריים של מנהל הפקה של סרט תדמית:

1. בניית פרוייקט- הפקת סרט תדמית הינה פרויקט, עבורו נדרש להכין תוכנית. התוכנית כוללת את ריכוז כל הפעילויות שנדרשות לצורך ההפקה, כולל לוחות זמנים ועלויות של כל שלב בפרוייקט. זו האחריות של מנהל ההפקה.

2. קשר ישיר עם הלקוח- מנהל ההפקה הוא single point of contact  מול הלקוח. כל אדם בחברת ההפקות שצריך משהו מהלקוח, והפוך- כל אדם אצל הלקוח שמעוניין לסגור נושא כולשהו- הקשר נעשה דרך מנהל ההפקה. מאוד חשוב שתהיה כתובת אחת לכל הגורמים שמעורבים בהפקה, וזאת בכדי שכולם יפעלו בסנכרון.

3. תיאום תחקיר מול הלקוח- בהתאם לתחום הפעילות, מנהל ההפקה ממנה תחקירן מתאים, ומתאם בין התחקירן ןהלקוח על מועד ומקום לביצוע התחקיר.

4. תיאום כתיבת תסריט- עם קבלת הבריף מהתחקירן, מנהל ההפקה ממנה את הקופירייטר הכי מתאים להכנת התסריט לסרט התדמית, כולל תסריט קריינות במידה ורלוונטי. הוא גם איש הקשר מול הלקוח בקבלת אישור לתסריט.

5. גיבוש צוות ליום הצילומים- יום צילומי וידאו בעסק כולל אנשי הפקה רבים, ובין השאר: צלם, עוזר צלם, מקליט, תאורן, מאפרת, וכן הלאה. מנהל ההפקה שמכיר את הצרכים מבחינת הפרוייקט, אמור לגייס לטובת הנושא את כל אנשי הצוות הרלוונטים, ושגם הכי מתאימים לאותו פרוייקט. בנוסף, לוודא שהצלם הראשי מגדיר ומארגן עם הצוות את כל ציוד הצילום, ההקלטה והתאורה הנדרשים. 

6. תיאום סיור לוקיישן- במידה והפקוייקט כולל ימי צילום בוידאו, הכי מומלץ שלפני הצילומים יתבצע סיור לוקיישן, כך שניתן יהיה להבין במדוייק איפה מצלמים, מה מצלמים, ואיזה ציוד צילום, הקלטה ותאורה נדרשים. את כל אלה מתאם מנהל ההפקה, כאשר מי שבפועל משתתף בסיור לוקיישן זה הצלם הראשי, ולפעמים גם התאורן.

7. גיבוש צוות עריכה ופוסט פרודקשיין- שוב, בהתאם לסוג סרט התדמית, מנהל ההפקה מגדיר את הצוות שאמור לערוך את הסרט, ולבצע את הפוסט פרודקשיין, וכמובן זמינות של כלי העריכה ועמדות העריכה.

8. יישום הערות לקוח- את הגרסאות הראשונות של סרט התדמית, מנהל ההפקה מציג ללקוח, מקבל ממנו את ההערות, ודואג פנימית בתוך חברת ההפקות ליישום כל הערות הלקוח, עד לקבלת גרסה סופית לאישור הלקוח ולאספקה.


לסיכום, בכדי שהפקה של סרט תדמית תעמוד בלוחות הזמנים שהוגדרו להפקה, ובתקציב המוגדר, מומלץ שלכל הפקה ימונה מנהל הפקה (או מפיק) שיהיה אחראי על ניהול פרוייקט ההפקה, החל מהקשר הראשוני עם הלקוח, ועד לאספקת הסרט המוגמר.
 למידע שימושי נוסף בנושא:      עלות הפקת סרטי תדמית                                             מה הקשר בין סרט תדמית וקידום אורגני?


 

 ראו סרט תדמית למרכז הקונגרסים בירושלים- בינייני האומה

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2 דקות, אשר נועד לקדם שיווקית בחו"ל את מרכז הקונגרסים בירושלים- בינייני האומה. מדובר על אחד הפרוייקטים היותר מורכבים שהפקנו. מנהל ההפקה עבר מול גורם מרכזי במרכז הקונגרסים, ואחריי שהוגדרו הצרכים, ובעיקר מבחינת הצורך בצילומים הן מרחפן והן ממצלמת וידאו ניידת לצילומים פנימיים, דאג לתאם את כל הגורמים שנדרשו, על מנת שניתן יהיה לסיים את כל הצילומים שנדרשו בימי הצילום שהוגדרו. חלק חשוב היה הסיור לוקיישן המוקדם שבוצע, להכרת מקומות הצילום, המגבלות הקיימות, והציוד שיידרש לצילומים.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות