יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
סרט תדמית פנים ארגוני: כלי יעיל לבניית תדמית והתמקדות בארגון
נכתב: אפריל 2024
מאוד חשוב להשקיע בתוך הארגון, לא פחות מאשר בשיווק חיצוני!
ברוב המקרים כשפונים אליינו ומבקשים הפקת סרט תדמית עבור העסק, זה בדרך כלל מנהלי שיווק, שמעוניינים לקדם את העסק שיווקית, להגדיל מכירות, או לחזק את התדמית של העסק בעיניי קהל היעד. ברור שאלה באמת היתרונות הגדולים של סרט תדמית, ובעצם לכך הוא נועד במקור. 

אבל, יש גם לא מעט פניות של מנהלי עסק, או מנהלי משאבי אנוש, ולא מנהלי שיווק, שרואים את החשיבות להשקיע בתוך הארגון, לחזק אותו, לשפר את התדמית שלו בעיניי העובדים, ולגייס עובדים חדשים. לצורך כך, הפקת סרט תדמית פנים ארגוני לעסק, או מה שנקרא 'סרטי עובדים', הוא אחד הכלים היותר יעילים לצורך כך. 

מטרת מאמר זה היא להסביר את חשיבות הפקת סרט תדמית פנים ארגוני, וסרטי עובדים, שהם הכלי הכי יעיל לבניית תדמית והתמקדות בארגון.

מה החשיבות של סרט תדמית פנים ארגוני וסרטי עובדים?
הפקת סרטי תדמית, הפכה לאחד מכלי השיווק המרכזיים שבהם מנהלי עסקים ומנהלי שיווק משתמשים על מנת להציג את עצמם לקהל הרחב, ולשמור על תדמית חיובית. אבל, הפוטנציאל של סרטי תדמית פנים ארגוניים וסרטי עובדים נמצא ביכולתם להעברי את המסרים החשובים ביותר של הארגון בצורה ברורה, אפקטיבית ואמפטית, גם אל תוך הארגון עצמו, ולא רק לעולם החיצון. 


סרט תדמית פנים ארגוני, מאפשר לארגון להתמקד בנקודות החוזקה שלו, להדגיש את ערכיו ואת הישגיו, ולשפר את תדמיתו גם בעיניי הציבור הרחב וגם בעיניי אנשי הארגון עצמו. דרך שימוש באמצעי זה, הארגון יכול ליצור קשר ריגשי עם הקהל, להעביר את רוח החברה ואת תחושת השייכות לצוות העובדים, ולשדר את המסרים הדרושים בצורה מובנת ומרתקת. 

בניית תדמית חיובית היא מרכיב מרכזי בהצלחת כל ארגון, והשימוש בסרטי תדמית פנים ארגוניים מאפשר לארגון ליצור תמונה חיובית ומשכנעת בעיניי הציבור. בעזרת תכנון ויזואלי מקצועי, יכולים סרטי תדמית להציג את המוצרים והשירותים של הארגון באופן מעניין ומרשים, וליצור חויית צפייה מרהיבה. בנוסף, סרטי עובדים יכולים להעלות את מוטיבציית העובדים ולשדר את תחושת הגאווה והשייכות לארגון, מה שיכול להוביל לשיפור בביצועים ובתוצאות, ואפילו לעודד גיוס עובדים חדשים שמתרשמים מהארגון.

כמובן עם התפשטות הרשתות החברתיות והפלטפורמות הדיגיטליות, סרטי תדמית פנים ארגוניים וסרטי עובדים, עם ההפצה שלהם ברשתות, הופכים לכלי יעיל ביותר לשיווק ולקידום של העסק, חיזוק תדמיתו בעיניי קהל היעד, ויצירת קשר ישיר ואישי עם הלקוחות והלקוחות העתידיים, ואפילו עם עובדים חדשים.

 

מה חשוב שסרט תדמית פנים ארגוני יכיל?

סרט תדמית פנים ארגוני יכול להכיל מספר אלמנטים חיוניים, שמיועדים להציג את הארגון באופן מקיף ומרשים. אלה רשימת האלמנטים שחשוב שיהיו כלולים בסרט תדמית פנים ארגוני:

1. תכנים רלוונטים- הסרט צריך להתמקד בתכנים הקשורים למטרות העיקריות של הארגון, ולמסרים המיועדים לקהל היעד. זה יכול לכלול הצגת המוצרים או השירותים, תיאור של העקרונות המנחים את הארגון, או הדגשה על התרומה שלו לחברה ולסביבה. במקרים מסויימים, כדאי גם לשלב נושאים כמו הוויי בחברה, או תרבות ארגונית, כך שהארגון יוצג באופן שמכבד, מטפח ומשמר את עובדי הארגון.

2. איכות ומקצועיות- סרט התדמית חייב להיות ברמה מקצועית גבוהה, ואיכותי ברמת הייצוג. אסור להניח שמכיוון שהסרט אולי יהיה פנימי בלבד, ניתן להפיק סרט תדמית חובבני. איכות הסרט מייצגת את איכות הארגון, וכך ייתפס סרט חובבני. לכן, ההפקה חייבת להיות ברמה מקצועית, כאילו הסרט אמור להישלח ללקוח.

3. תמיכה ועדיפות לעובדים- במסגרת סרט תדמית פנים ארגוני, יש לתת דגש על תמיכה והערכת הבודה שבארגון. זה יכול להיות באמצעות הצגת עובדים מרוצים, או עובדים מצטיינים, תיאור של מתן הזדמנויות לקידום ופיתוח, והדגשה על התרומה החשובה של כל עובד להצלחת הארגון.
 
4. סיפור עוצמתי- סרט התדמית יכול להשתמש בסיפור עוצמתי או בדמויות מרכזיות שתומכות במסר הארגוני. דרך זו, הסרט מספק חוויית צפייה מרתקת ומעוררת רגשות, ומעודד זיקה של מי שצופה בסרט עם הארגון.   

5. חוויית משתמש מרשימה- הסרט צריך לספק חוויית צפייה מרשימה ומעוררת עיניין, כדי לשדר את המסרים הרצויים בצורה יעילה. זה יכול לכלול שימוש בגרפיקה מתקדמת, אנימציה ושימוש בטכנולוגיות חדשניות. שוב, כל אלה משדרים מקצועיות של הארגון, ותורמים ללכידות האירגונית.  

 

האם סרט תדמית פנים ארגוני יכול לשמש גם ככלי יעיל לגיוס עובדים חדשים?

בהחלט. סרט תדמית מקצועי ואיכותי, יכול לשמש כלי מצויין לגיוס עובדים חדשים לארגון. ראו מספר דרכים בהן סרט תדמית פנים ארגוני יכול לתרום לגיוס עובדים חדשים:

1. הצגת התרבות הארגונית- באמצעות סרט התדמית, ניתן להעביר את רוח החברה ואת התרבות הארגונית בצורה ברורה ומעוררת עיניין. זה יכול להיות רלוונטי במיוחד למועמדים שמחפשים להתאים את עצמם לתרבות הארגון. 

2. הצגת היתרונות והתועלות-  סרט תדמית יכול להציג את היתרונות שבעבודה בארגון, כולל בתחומים כמו תנאי עבודה, התפתחות מקצועית, אפשרויות קידום, מגוון תחומי פעילות מקצועית וכן הלאה. זה עשוי להיות משכנע למועמדים פוטנציאלים.

3. הצגת האופי הייחודי של הארגון- דרך הסרט ניתן להדגיש את הייחודיות של הארגון, כולל החידושים הטכנולוגיים, מטרת הארגון, והחשיבות שלו בתחום הפעילות. זה עשוי למשוך אנשי מקצוע ומועמדים שמחפשים אתגרים והזדמנויות חדשות.

4. יצירת קשר ריגשי- סרט תדמית יכול ליצור קשר ריגשי עם המועמדים, ולעורר בהם רצון להיות חלק מהארגון. הסרט יכול להעביר את התחושה של פיתוח אישי, מצחיה ושייכות לצוות, מה שיוצר הזדהות אירגונית מבוססת רגש, שהיא חזקה מאוד לשילוב בארגון. 

5. שיתוף פעולה ועידוד להשתתפות- הסרט יכול לספק הזדמנות למועמדים להכיר את הצוות הקיים, לראות כיצד הם עובדים, לראות את סביבת העבודה, ולהתרשם מהדינמיקה בארגון. 

 

מה עדיף, שאנשי הארגון ישתתפו בסרט התדמית או פריזנטור חיצוני?

לדעתי, בסרט תדמית פנים ארגוני, כמו גם סרטי עובדים, מומלץ שהעובדים יהיו אלה שמובילים את הסרט, ולא פריזנטור חיצוני. הסיבות העיקריות הן:
 
1. אוטנטיות- אנשי העסק מכירים את הארגון, את מוצריו ושירותיו, ויכולים להציג את המרכיב האנושי של הארגון בצורה יותר אוטנטית ואישית, מאשר פריזנטור חיצוני.

2. ידע מקצועי- אנשי העסק יכולים להעביר מידע מקצועי וניסיון מעמיק בנושאים הקשורים לארגון ולתחום העיסוק שלו. 

3. יחסים עם הצופים בסרט- אנשי העסק יכולים להיות מכריעים יותר בעיניי הצופים בסרט התדמית, ולהצליח ליצור קשר אישי וריגשי עם הקהל. 

4. יכולת לשקף את ערכי הארגון- אנשי העסק יכולים להיות יותר יעילים בהצגת ערכי הארגון ובהתאמתם לדרכי ההתנהלות והתרבות הארגונית. 
 

לסיכום,  סרט תדמית פנים ארגוני צריך להיות מותאם לקהל היעד, ולכלול אפשרויות של שיתוף פעולה, נגישות, הצגת הארגון בצורה חיובית, כולל אנשי העסק. דרך שילוב יצירתי ומדוייק של כל האלמנטים, ובצורה איכותית ומקצועית, סרט תדמית פנים ארגוני יכול לשפר את התדמית של הארגון, ולהשפיע על קהל היעד בצורה חיובית ומרשימה.

מנהל עסק- מעוניין לחזק את הלכידות ואת ההזדהות הארגונית?

מעוניין לגייס עובדים חדשים, או להרחיב את העסק?
 

ראו תחילה סרט תדמית פנים ארגוני שהופק עבור אינטל

סרט תדמית פנים ארגוני זה, הופק עבור חברת אינטל, כסרט לקליטת עובד חדש. בסרט, מוצגת דמות אנימטיבית שבעצם מובילה ומלווה עובד חדש בחברה, לאורך כל תהליך הקליטה שלו בחברה. הסרט מבוסס על צילומי וידאו מקצועיים בתוך העסק, עריכה חכמה שמסכמת את כל תהליך הקליטה של העובד, עם דמות אנימטיבית ברמה גבוהה שמנחה אותו בתהליך.

ראו סרט תדמית פנים ארגוני לחברת טרה

מדובר על סרט תדמית פנים ארגוני באורך של כ- 3 דקות, אשר הופק עבור חברת טרה, עם השקת המפעל החדש שלהם. מטרת הסרט היא להדריך עובדים בחברה, בנושא איכות ניקיון ובטיחות. הסרט מצולם כולו בוידאו ברמה גבוהה, מלווה על ידי מנהלת בחברה שמובילה את הסרט בכל המקומות שנדרש לשמור בהם על האיכות, הניקיון והבטיחות, וערוך בצורה מקצועית.

ראו סרט תדמית פנים ארגוני להוסטל בית יהושוע

 כאן מדובר על סרט תדמית פנים ארגוני באורך של כ- 2 דקות, אשר מציג את הוסטל בית יהושוע. בסרט ניתן לראות ולשמוע, הן את המטופלים במקום, והן של המטפלים והמנהלים במקום, לראות את התשתיות המרשימות, כאשר הכל מצולם באיכות גבוהה, וערוך בצורה מקצועית, חכמה ורגישה, מה שבהחלט יוצר קשר ריגשי של הצופים בסרט עם המקום.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים