יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
איזה בעיות צפויות בסרטון תדמית שהופק בלחץ זמנים?
עודכן: ינואר 2024
אוגוסט 2022- המשק במצב קשה- וכך גם מצב העסק שלכם?
בימים אלו של חוסר יציבות פוליטית בארץ, ומצב כלכלי קשה, בעיקר בגלל המלחמה באוקראינה, כמעט כל עסק נתקל בירידת מכירות וצמצום ביקוש כמעט בכל תחום. מצב זה יוצר לחץ על כל עסק, ויותר ויותר אנחנו מקבלים פניות של: 'יכולים להפיק סרטון תדמית קצר בתוך שבוע עד שבועיים'?. התשובה שלי לכאלה פניות: 'יכולים בהחלט, אבל לא מעוניינים'. וזה באמת המצב, אפשר בהחלט להפיק סרטון תדמית קצר בתוך שבועיים, על ידי רכישה של חומרי גלם מתוך מאגרים (Stock Footage), ולערוך סרטון קצר עם מוזיקה נחמדה, ולגבות מהלקוח כמה אלפי שקלים. מניח שיש גם לא מעט מפיקים קטנים, עם מצלמה ותוכנת עריכה שישמחו לקבל כאלה פניות, ולהרוויח כמה שקלים בזמן קצר, דווקא בימים אלו שגם אצלם העסק במצב חלש. אצלנו, בכלל לא משנה מה מצב העסק שלנו, לעולם לא נסכים לבצע הפקה בלחץ. המוטו שלנו7 הוא: הפקת סרטוני תדמית- הדרך שלך להצלחה'. אין מצב להצליח עם סרטון תדמית שהופק בשבוע, גם אם במבט ראשון נראה שהסרטון חביב למדי, משתמשים בחומרי גלם איכותיים, ובעריכה מקצועית ומרשימה. בתכלס- הסרטון לא אומר כלום, ובטח לא יקדם את העסק שעבורו הופק כזה סרטון בלחץ.


לפני שנציג למה לא מומלץ להפיק סרטון תדמית בלו"ז קצר ומלחיץ, ראו דוגמא של סרטון תדמית שקידם משמעותית את העסק:

איזה בעיות רואים בסרטון תדמית שהופק בלחץ?

כמעט תמיד, כשמפיקים סרטון תדמית בלוח זמנים מאוד קצר, רואים בסרטון המוגמר את הבעיות הבאות:

1. כל חומרי הגלם הם מתוך מאגרים- מכיוון שבלחץ, אין זמן לצלם בוידאו את העסק או את המוצר, מש/תמשים בחומרי גלם שנרכשים מתוך מאגרים (Stock Footage) בחו"ל, כגון: Shutter Stock, בהם ניתן לרכוש קטעים קצרים של סצינות מצולמות בוידאו, בעלות של כמה עשרות דולרים, שאותם מקבצים לתוך סרטון התדמית.  קטעים אלו מאוד שמאלצים וסכרינים, בהשתתפות 'אנשים יפים', אבל בוודאי שלא נראים ישראלים, כך שכל נושא אמינות הסרטון שואפת לאפס. אף אחד לא מתרשם משילוב של קטעי וידאו שברור שנרכשו ממאגרים, ולא קשורים בשום צורה למוצר שמוצע בסרטון התדמית. 

2. אין הצגה של הבידול של המוצר- מה שמשכנע אנשים להתקדם בתהליך רכישה של מוצר, זה אם הם מבינים במה המוצר המוצע להם יותר טוב מהמתחרים, או פתרונות חלופיים, כלומר- מה הבידול של המוצר?. אבל, כאשר מבקשים להפיק סרטון תדמית בתוך שבוע-שבועיים, אין מספיק זמן לעשות תחקיר מעמיק, להבין בדיוק מה היתרונות של המוצר המוצע, איזו בעיה הוא פותר, ומה הבידול שלו ביחס למתחרים. לכן גם אין זמן להכין תסריט מקצועי על ידי קופירייטר, וגם אם מכינים משהו, הוא בטח לא מבוסס על תחקיר והבנה של הבידול, כך שבכל מקרה מדובר על סרטון תדמית 'סתמי', שגם אם ויזואלית הוא נראה טוב, הוא בטח לא ישכנע אף אדם להתקדם בתהליך המכירה. זה סתם עוד סרטון. 

 

תנו לחברת ההפקות 3-4 שבועות לפחות להפקת סרטון תדמית שמניב תוצאות!

אם אתם מעוניינים באמת לעזור לעסק שלכם להצליח, אנחנו ממליצים לאפשר לכל הפקה לפחות 3-4 שבועות לכל הפקה של סרטון תדמית. הסיבות העיקריות הן:


1. שבוע 1- תחקיר- תאפשרו לעצמכם, בשיתוף עם חברת ההפקות, לקיים תחקיר מעמיק בעסק, על מנת להבין מה החברה מציעה, מי קהל היעד, איזו בעיה היא פותרת לאותו קהל יעד, מה הבידול של המוצר ביחס למתחרים, ומה המסרים השיווקיים הנדרשים להצגה בסרטון התדמית, לאותו קהל יעד. בדרך כלל תהליך כזה אורך כשבוע.

2. שבוע 2- כתיבת תסריט- מי שערך את התחקיר, מכין בריף שאותו הוא מעביר לקופירייטר של יברת ההפקות, שהוא זה שמכין תסריט לסרטון התדמית. התסריט בעצם אמור לתרגם את הבריך לסיפור שמוצג בסרטון התדמית בתוך עד 90 שניות (תלוי לאיזו מדיה הוא הולך), באופן שיהיה ברור לאנשי העסק מה רואים ומה שומעים בסרטון התדמית בכל רגע ורגע. חשוב שהתסריט יישלח ללקוח לקבלת הערות, עד לייצוב תסריט שלדעתו משקף בצורה מיטבית את המסרים השיווקיים שהוגדרו.

3. שבוע 3- צילומי וידאו- בתקופה זו בה אנשים מאמינים רק למה שהם רואים, מאוד מומלץ שהפקת סרטון התדמית תהיה מבוסס על צילומי וידאו. באופן כזה, כל מי שצופה בסרטון, מקבל את ההרגשה שהוא רואה את המוצר במו עיניו. מאוד מומלץ!

4. שבוע 4- עריכת הסרטון- עריכת סרטון התדמית בדרך כלל נשמכת שבוע עד שבועיים, תלוי במורכבות העריכה, צורך בהוספת גרפיקה ודרישה לתיקוני צבע בפוסט, וגם תהליכים אלו לא מומלץ לבצע בלחץ כי זה יבוא על חשבון האיכות כמובן.

כתבתי שיש להקצות 3-4 שבועות להפקת סרטון התדמית, על מנת שנוכל לבצע את כל ארבעת השלבים שציינתי למעלה, בצורה הכי מקצועית. אבל, צריך להבין שישנן גם הפקות שמשך ההפקה היא מעל חודשיים, למרות שבוצע בקצב מהיר יחסית. אבל, מעולם לא הפקנו סרטון תדמית בפחות מ- 3 שבועות, בו כולם היו מרוצים. תמיד ישנה תחושה של חמיצות, כי לו"ז קצר מחייב פשרות וקיצורי דרך, שבהכרח פוגמים בתוצר הסופי. לכן, מומלץ להמנע מכך. 

לסיכום,  סרטון תדמית הוא דבר חשוב שיכול להניב תוצאות מצויינות לעסק, אבל יש לתת לחברת ההפקות לבצע עבודה מקצועית ושקולה, ולאפשר את הזמן לכך.
  


מאמרים נוספים בנושא:     כל המידע בנושא הפקת סרטוני תדמית


                                       למה סרטון תדמית כל כך יקר?

מנהל שיווק- העסק בקשיים בימים אלה, כמו בכל המשק?

מעוניין לחדש מכירות בזמן קצר יחסית?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון תדמית למערכת ניהול ובקרת גידול של קנאביס רפואי

מדובר על חברה שפיתחה מערכת לניהול הגידול של קנאביס רפואי, ואחריי הצלחה מאוד גדולה בארץ, החליטה לקדם שיווקית את המערכת גם בחו"ל, וביקשה שנפיק עבורם סרטון תדמית באנימציה שיציג את פתרון התוכנה שלהם, וגם שנוכל להפיק את הסרטון במהירות. לאח תחקיר מעמיק בנושא, בשיתוף עם החברה שפיתחה את המערכת, הגענו למסקנה שהדרך הכי נכונה לקדם שיווקית את המערכת בחו"ל, היא להציג בוידאו את המערכת, כפי שהיא מותקנת בהצלחה בארץ, מה שמישכנע את קהל היעד בחו"ל שמדובר במערכת קיימת ומשרתת בצורה טובה את הלקוחות בארץ. בעקבות כך, ובתוך כ 4 שבועות, הפקנו סרטון תדמית זה.

ראו סרטון תדמית למערכת חדשנית של חברת פלוקסו

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 30 שניות, אשר נועד לקדם מערכת אגירת מים שפיתחה חברת פלוקסו, והייתה מעוניינת לקדם אותה בפייסבוק. בעקבות תחקיר מעמיק שבצענו, הוחל להפיק סרטון זה, אשר ממוקד רק ברכבי עבודה, מטנדרים ועד טרקטורים, ולבצע קמפיין בפייסבוק שיהיה מטורגט רק לקהל יעד זה. באופן כזה, המערכת זכתה לחשיפה מאוד גדולה, וראו תוצאות משמעותיות במכירות.

ראו סרטון תדמית לחברת אקטיב מערכות

חברת אקטיב מערכות ביקשה לחזק את המיתוג של העסק, באמצעות הפקת סרטון תדמית לעסק. בעקבות תחקיר מעמיק, הוחלט להפיק סרטון תדמית קצר זה באורך של כדקה, אשר שם דגש על הבידול של המוצרים של חברת אקטיב מערכות, שפונים למגזר הטיפולים הקומסטיים-רפואיים, ועבורם מספקים מגוון גדול של טכנולוגיות, שמאפשרות פתרונות מלאים כמעט לכל צורך.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות