יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
התפתחות 'צילום בתנועה' בסרטי תדמית

מה זה בכלל 'צילום בתנועה'?

כאשר מדברים על 'מבע קולנועי', שזהו אמצעי הבעה בקולנוע, מתכוונים בין השאר לצילומים בהם מצלמת הקולנוע נמצאת בתנועה. מהלך כזה תורם רבות לחיות של הסרט ויצירת עיניין. צילום בו המצלמה הייתה בתנועה קוראים 'צילום בתנועה'. גם בסרטי תדמית משלבים צילום בתנועה, בעיקר כאשר מצלמים משהו סטטי, אז תנועת המצלמה מוסיפה חיות ועיניין לסרט התדמית. 

 

איזה סוגי 'צילום בתנועה' קיימים בסרטי תדמית?

בהפקות של סרטי תדמית, מקובלים שני סוגי 'צילום בתנועה', והם:

1. צילום על גבי מסילה- בעבר, המצלמה הייתה מחוברת לעגלה, שנעה על גבי מסילה כשהכל נקרא 'דולי' (Dolly). כיום, בגלל שהמצלמות הרבה יותר קטנות מאשר בעבר, הם נעות על גביי 'סליידר' (Slider).

2. מצלמה על גבי מייצב- בעבר, המצלמה הייתה מחוברת למתקן שנקרא 'סטדיקאם' (Steadicam) מאוד מסורבל, וכיום המצלמה מחוברת למתקן ייצוב קטן בשם 'גימבל' (Gimbal).


ראו תחילה את הפתרון של 'צילום על גבי מסילה' בעבר וכיום, וסרט תדמית שצולם לאחרונה על גביי מסילה:
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

 צילום בתנועה כיום- על גבי סליידר (Slider)

מכיוון שכיום מצלמות הוידאו ממש קטנות, שנראות כמו מצלמות סטילס רגילות, ניתן להחליק אותן על גביי מסילה קלה, שאותה ניתן למקם בכל זוית אופקית או אנכית. המצלמה מחליקה או ידנית בתנועה עדינה ונעימה של הצלם, או באמצעות מנגנון החלקה חשמלי, ששומר על תנועה חלקה ויציבה במהירות שמוגדרת מראש. משך ההקמה של כזו מסילה מאוד קצר, מה שלא מעכב לחלוטין את הצילומים, והתוצאות ממש 'קולנועיות'

לסיכום, מצלמות הוידאו המודרניות הקטנות יחסית, מאפשרות צילום בתנועה על גבי סליידרים (Slider), או מיני-מייצבים מסוג גימבל (Gimbal), כך שמקבלים תוצאות חלקות ויפות שמשדרגות כל סרט תדמית המצולם בתנועה.

 למידע שימושי נוסף בנושא:     לתיק עבודות סרטי תדמית-  לחץ כאן                                             לעלות הפקת סרטי תדמית-  לחץ כאן


 

 צילום בתנועה בעבר- על גבי דולי (Dolly)

מדובר ממש על 'עגלה' עם גלגלים, אשר עליה חוברה המצלמה בצורה יציבה, והצלם ישב על גבי העגלה בזמן הצילומים. העגלה נעה על גבי מסילה שהוכנה מראש, ויצרה מסלול תנועה לצילום בתנועה. העגלה, עם המצלמה והצלם, נדחפה על ידי שני אנשים בצורה חלקה ככול האפשר, בכדי ליצור צילום יציב בתנועה חלקה. בגלל הסירבול, משך ההכנה לצילומים היה מאוד ארוך, מה שמאוד עיכב כל צילום. כמובן, פתרון זה התאים רק לתנויה אופקית, כולל מעגלית, אבל לא צילום בתנועה על גבי מדרגות או עליה מורכבת.

ראו סרט תדמית שצולם ברובו באמצעות שימוש בסליידר (Slider)

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2.5 דקות, בו מוצגים מכשירי טיפול קוסמטי רפואיים מתקדמים במגוון טכנולוגיות. המכשירים הם סטטיים, וכל הדגמות הטיפולים מבוצעות על דוגמנית ששוכבת על מיטת טיפולים. אילו צילמנו את סרט התדמית כאשר המצלמה רק על גביי חצובה, ללא כל תנועה, היה מתקבל סרט תדמית די משעמם. בכדי ליצור עיניין ותנועה בסרט, מצלמת ה DSLR הקטנה יחסית, הוצבה על גביי סליידר, ובעריכה שילבנו רק קטעים בהם המצלמה הייתה בתנועה. 

 צילום בתנועה כיום- על גבי גימבל (Gimbal)

הגימבל, או מיני-מייצב, מאוד קטן וקל, מה שמאפשר לצלם להחזיק את הגימבל בקלות בשתי ידיים, לנוע עם המצלמה ללא כל חשש, שוב כולל עליה במדרגות, לשלוט מלא על המצלמה באמצעות בקרים שנמצאים עלן גביי הידית של הגימבל, והתוצאה חלקה ויציבה. אין כמעט מגבלה על אורך הסצינות, כי הגימבל מאוד קל משקל וקל לתפעול.

 צילום בתנועה בעבר- עם סטדיקאם (Steadicam)

סטדיקאם הינה מערכת גדולה, מסורבלת וכבדה, שמחזיקה את מצלמת הצילום מיוצבת, ללא תלות בתנועה של הצלם. ניתן עם הסטדיקאם לנוע לכל כיוון, כולל לעלות במדרגות, והמצלמה תישאר מאוד מיוצבת. אבל מכיוון שהמערכת כל כך גדולה וכבדה, מאוד קשה לצלם סצינות ארוכות בתנועה, כי הצלם מאוד מתעייף. גם יום העבודה של צלם מיומן לעבודה עם סטדיקאם קצר יחסית, שוב בגלל המשקל.

ראו סרט תדמית שצולם כולו באמצעות שימוש בגימבל (Gimbal)

מדובר על סרט תדמית באורך של כ- 2.5 דקות, בו מתבצע 'סיור וירטואלי' בחברה. מכיוון שלחברה ישנן תשתיות מאוד מכובדות ביחס לחברה שמספקת רכיבים לתחום ההייטק, הלקוח רצה להציג את התשתיות, הן מבחינת כוח האדם והן מבחינת המשרדים, יצרנו את 'הסיור הוירטואלי' באמצעות שימוש במצלמה על גביי מיני-מייצב מסוג גימבל (Gimbal). באופן כזה, הצלם נע עם המצלמה בחללים השונים של החברה, תוך כניסה ויציאה מקוביקל קטנים ו/או משרדים עם אנשים וציוד, או מחסנים עמוסים, ולאורך כל סרט התדמית קיימת תנועה חלקה ויפה בכל המקומות המצולמים.  
ראו עכשיו את הפתרון של 'מצלמה על גבי מייצב' בעבר וכיום, וסרט תדמית שצולם לאחרונה תוך שימוש בגימבל:

 ראו סרט תדמית למכונת חירור יריעות פלסטיק שהפקנו לאחרונה

סרט תדמית זה מציג מכונת חירור יריעות פלסטיק לעטיפת מזון, אשר מחייבת חירור מיקרוני. המכונה, די סטטית, כך שבמידה והיינו מפיקים סרט תדמית זה רק בצילומי וידאו של מצלמה על גביי חצובה, היה מתקבל סרט תדמית משעמם ויזאלית. לכן, רוב סרט התדמית מצולם עם מצלמה אשר קובעה על גבי גימבל (מייצב), והצלם נע סביב ולאורך המכונה, כך שהתקבל סרט תדמית מעניין ויזואלית, בנוסף לסרט שמעניין מבחינת התכנים המוצגים לקהל היעד.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות