יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה ההשפעה של סרטון תדמית על המודעות (awareness) והמכירות?
נכתב: אוגוסט 2023
האם סרטון תדמית משפיע על המודעות (awareness) של לקוחות פוטנציאלים?
אחת השאלות שהכי מטרידות מנהלי שיווק, כאשר הם פונים אליינו לצורך הפקת סרטון תדמית, זה: האם באמת סרטון תדמית משפיע על המודעות (awareness) של לקוחות, והאם באמת הוא יכול להניב תוצאות בהגדלת מכירות? 

אין ספק, אני יכול להבין את השאלה, ובהחלט מגיע לאותם מנהלי שיווק תשובה ברורה, כי בסופו של דבר זו המטרה של כל קמפיין- להצליח לעורר מודעות של לקוחות, וכפועל יוצא להגדיל את המכירות. ננסה לשתף מניסיוננו במאמר זה, שאכן סרטון תדמית שהופק בצורה נכונה, והופץ לקהל היעד- אכן 'מספק את הסחורה'.

כיצד סרטון תדמית משפיע על המודעות (awareness) של לקוחות פוטנציאלים?

אנשים כיום מופצצים בדיגיטל בכמות עצומה של מידע, אותו מפיצים בעלי עסקים, מתוך תקווה להגדיל את המכירות של העסקים. תשומת הלב של לקוחות פוטנציאלים מוסחת כל הזמן בשל אותו עודף מידע, ולכן כמובן עולה השאלה של המודעות של לקוחות. מניסיוננו, במידה ומצליחים להפיק סרטון תדמית מקצועי, כזה שעונה על צרכים ספציפיים של קהל יעד מסויים, ודרך הדיגיטל מפיצים את סרטוני התדמית אל אותו קהל יעד, תוך טרגוט מדוייק של אותו קהל, בהחלט ישנה השפעה משמעותית על המודעות של קהל היעד, וזה בא לידי ביטוי בשני אופנים:

1. השפעה על המודעות בטווח המיידי

2. השפעה על המודעות בטווח הארוך

נבחן עכשיו מה ההשפעה על המודעות, וגם על המכירות, בכל אחת מהצורות הנ"ל

 

מה השפעה של סרטון תדמית על המודעות של לקוחות בטווח המיידי? 

ההשפעה של סרטון תדמית מקצועי, על המודעות של לקוחות, במיוחד בטווח המיידי היא מאוד גדולה, ונובעת מהסיבות הבאות:

1. יעילות של סרטון תדמית- סרטון תדמית הוכח כאמצעי הכי יעיל בדיגיטל, להפצת מסרים שיווקיים. ולכן, סרטון תדמית שהופק בצורה נכונה, מצליח לתפוש את תשומת ליבו של לקוח פוטנציאלי, במיוחד אם הוא טורגט בדיגיטל, ובכך להעביר לו במדוייק את היתרונות של המוצר, או הפתרון, שמוצג לו בסרטון.

2. פרטיות ומעורבות- במידה ואכן סרטון התדמית מציג איך הוא פותר בעיה אמיתית של קהל היעד, ואכן הוא גם מגיע אל קהל היעד, מי שצופה בסרטון משתכנע שאכן יש לו אישית פתרון לבעיה אמיתית. אותו לקוח פוטנציאלי שהשתכנע, גם ישתף קולגות שלו שאולי סובלים מאותה בעיה, ויעורר בכך את המודעות גם שלהם, ובכך בעצם מגדיל את החשיפה של הפתרון. 

3. אימות מציאות- לקוחות, לא משנה כמה הם מתקדמים, שרגילים לבצע רכישות בדיגיטל, באופן כמעט קבוע חוששים מהונאות, שרק הולכות ומתרבות ונהיות יותר ויותר מתוחכמות. אף אחד לא רוצה לצאת טמבל שעקצו אותו באחת ההונאות הרבות שברשת. לכן, סרטון תדמית שהופק תוך התבססות מרובה על צילומי וידאו של העסק שמציע את המוצר, ושל המוצר עצמו, בעצם מוכחים לאותו קהל יעד שגם העסק קיים, וגם המוצר קיים ועובד. זה מחזק צאוד את הבטחון של אותם לקוחות בעסק ובמוצר, ומאמת את המציאות שמוצגת להם, ובכך מחזק מאוד את הבטחון שניתן לבצע עסקים מול אותה חברה.

4. מדידת יעילות- בדיגיטל ישנם כלים רבים, שמאפשרים למדוד במדוייק הרבה מאוד פרמטרים של סרטון התדמית שהופץ בדיגיטל, כגון: כמות צפיות, משך צפייה, המרה, שיתוף וכן הלאה, ובכך להבין במדוייק את היעילות של כל סרטון. במידת הצורך ניתן לייעל את ההפצה, או אפילו להתאים את הסרטון בהתאם למעורבות של קהל היעד. 

פועל יוצא של כל אלה הינה פעולה אקטיבית של קהל היעד, שבא לידי ביטוי בהגדלת הפניות אל העסק שהפיץ את הסרטון, וגידול במכירות בהתאם. 

 

ומה ההשפעה על המודעות לטווח ארוך של סרטון תדמית?

לטווח ארוך, ההשפעה העיקרית של צפייה בסרטון תדמית היא על הזיכרון של קהל היעד. צפייה בסרטון תדמית, שהוא גם מעניין, יצירתי ויוצר חוויה חיובית לצופה, גורם לו להרגיש קירבה למותג ולמצור שמוצג לו בסרטון. הרגשה זו אינה ניתנת למדידה רציונלית, אבל היא בוודאי יוצרת קשר רגשי של אותו לקוח כלפי המותג, ולטווח ארוך יכולה גם להשפיע על החלטת רכישה של הלקוח, במיוחד כשתמעורר צורך, אפילו אחריי זמן רב. כלומר, ההשפעה של סרטון תדמית שהופק בצורה נכונה, והופץ לקהל היעד, היא בעיקר השפעה של חיזוק המותג, ואולי להשפעה על החלטת רכישה, כאשר מתעורר צורך, והנושא עדיין 'חקוק' בזכרון של אותו לקוח פוטנציאלי.  

 
לסיכום,  לסרטון תדמית שהופק בצורה נכונה, והופץ בצורה ממוקדת לקהל היעד, ישנה השפעה משמעותית על המודעות (awareness) של לקוחות פוטנציאלים, עם השפעה כמעט מיידית על הגדלת מכירות, כאשר לטווח ארוך יש לסרטון תדמית השפעה על המוצג של העסק.   מאמרים נוספים בנושא:     הפקת סרט תדמית לעסק- דברו בשפה של קהל היעד                                       מה היתרונות השיווקיים של סרט תדמית לעסק?

מנהל שיווק- מעוניין להבין כיצד סרטון תדמית משפיע על קהל היעד?

חשוב לך שקמפיין בדיגיטל שאתה מקדם יצליח?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרטון מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה סרטון קצר על: חשיבות הפקת סרטון תדמית לעסק

מדובר על סרטון קצר, באורך של כ- 30 שניות, שמציג בצורה ברורה למה בעצם מומלץ לכל עסק להפיק סרטון תדמית עבור העסק. הסרטון מבוסס כולו על קטעים קצרים מתוך מגוון גדול של סרטוני תדמית שהפקנו לעסקים שונים בשנתיים האחרונות. סרטוניאלו איפשרו לאותם עסקים להגדיל מכירות, גם בתקופה הקשה של הקורונה, בעיקר בזכות יצירת מודעות אצל קהל היעד. 

ראו סרטון תדמית לחברת ביטוח שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 1.5 דקות, אשר הופק לצורך קידום שיווקי של חברת ביטוח נישתית. הסרטון מבוסס על צילומי וידאו בתוך העסק, כולל ראיונות קצרים עם מובילי החברה, מה שחיזק את הקשר האישי והרגשי לעסק. מכיוון שהסרטון גם הופץ לקהל היעד הנישתי בה הם פועלים, החברה זכתה לחשיפה מאוד גדולה בקרב קהל היעד, וחיזק את המותג של החברה באותה נישה.

ראו סרטון תדמית למערכת ניהול גידול של קנאביס רפואי

מדובר על סרטון תדמית באורך של כ- 1.5 דקות, שנועד לקדם שיווקית חברה שפיתחה מערכת לניהול הגידול של קנאביס רפואי. גם סרטון זה מבוסס כולו על צילומי וידאו של המערכת, כפי שהיא פועלת בתוך חוות גידול קנאביס רפואי, מה שמאפשר ללקוחות פוטנציאלים לראות שהמערכת קיימת ועובדת בצורה תקינה בתוך חוות גידול. הסרטון נשלח באופן ישיר למנהלי חוות גידול קנאביס רפואי, מה שיצר מודעות גדולה לפתרון, ועודד רכישה של הפתרון.