יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
הפקת סרט תדמית למוצר פיזי- שתפו את הלקוח בחוויה
נכתב: מרץ 2023
הצורה הכי נפוצה קיים לקדם מכירות של מוצרים היא בדיגיטל!
את הקפיצה במכירות של מוצרים, דרך שיווק ברשת המדיה החדשה (הדיגיטל), ראינו בצורה משמעותית גם לפני פרוץ הקורונה. אבל, הקורונה כבר הקפיצה את הנושא לגבהים של כמעט בלעדיות. מכיוון שלא ניתן היה להסתובב חופשי בכל מקום, שלא לדבר על הסגרים, יותר ויותר אנשים התרגלו לבצע את כל הרכישות החיוניות שלהם בדיגיטל, כולל משלוח עד הבית. מרכישות חיוניות שבוצעו בצורה מצויינת, יותר ויותר אנשים התרגלו לבצע את כל הרכישות שלהם בדיגיטל, גם היה ברור שמה שהכי מקדם מכירות של מוצרים, זה לצפות בסרטי תדמית קצרים של המוצרים, שלאחר מכן בוצעו רכישות, או לפחות יצרו קשר עם המפרסמים לקבלת פרטים נוספים. לכן, כיום זה כבר ברור לכל מנהל שיווק, שעל מנת לקדם מכירות של מוצרים, מומלץ להפיק סרט תדמית למוצרים השונים. זה נכון במיוחד למוצרים פיזיים, שניתן להציג אותם בסרט התדמית. עדיין, תמיד נשאלת השאלה: מה מומלץ לעשות בהפקת סרט התדמית למוצר, על מנת שיצליח?

לפני שנציג מה מומלץ לעשות בהפקת סרט תדמית למוצר פיזי, ראו מקבץ מתוך מגוון גדול של סרטי תדמית שהפקנו בשנתיים האחרונות:

עם מה אנשים מתמודדים לפני החלטת רכישה של מוצר חדש?

לפני שנציג מה מומלץ לבצע בהפקת סרט תדמית למוצר פיזי, חשוב להבין קודם כל עם מה אנשים מתמודדים, לפני שהם מקבלים החלטת רכישה של מוצר חדש. לדעתי, ההתמודדות היא עם הנושאים הבאים:

1. בעיית חוסר אמון- לצערי, ככול שהרכישות של מוצרים חדשים דרך האינטרנט הלכו וגדלו, גם כמות ההונאות ורמתן הלכה וגדלה. כיום ההונאות מאוד מתוחכמות, ולא מעט אנשים נופלים בתרגילי עקיצה כואבים. וכצפוי, אף אחד לא רוצה לצאת 'פראייר', וליפול בעקיצה בזמן רכישה של מוצר חדש בדיגיטל, מה שגורם כמעט לכל האנשים שמבצעים רכישה בדיגיטל, זה הספקנות. אנשים מעוניינים להיות בטוחים שמה שמראים להם אכן קיים, עובד בצורה תקינה, ושיש מאחוריו עסק שיכול לתמוך במוצר החדש, ולא איזה נוכל שהפיק סרט על 'כלום', במטרה להונות את הציבור. לכן, הפקת סרט תדמית צריכה להתמודד עם בעיית חוסר האמון שמובנה בתהליך הרכישה של קהל היעד.

2. שלא נוגעים ובודקים את המוצר- רוב האנשים מעדיפים לראות את המוצר שהם הולכים לרכוש במו עינייהם, לראות אותו פועל, ולשאול את המוכר שאלות. לכן, סרט תדמית שמפיקים למוצר חדש, צריכים להתמודד עם הצורך הזה, באופן שיספק מענה מתאים, אפילו דרך צפייה בדיגיטל.

3. למה לרכוש דווקא מוצר מחברה זו, ולא מהמתחרים- כיום, לכל מוצר חדש שיוצא לשוק, יש לא מעט מתחרים, וללקוחות מאוד קשה להשוות בין מוצרים של חברות שונות. רוב הצרכנים הם משתמשים פשוטים, ולא מהנדסים, שיכולים להשוות מפרטים חשמליים מפורטים, כך שיוכלו לקבוע איזה מוצר טוב יותר. בשל כך, לא פעם מקבלים החלטת רכישה רק על בסיס עלות רכישה, כי את זה הכי קל להשוות. אבל, בהחלט יכול להיות שהם רכשו מוצר ממש נחות מכל הבחינות, חוץ מאשר במחיר, כך שאז אחריי הרכישה הם יתאכזבו, וזה כבר מאוחר. לכן, בהפקה של סרט תדמית מאוד מומלץ להציג את הבידול של המוצר שמציגים לקהל היעד, כך שיינתן מענה להחלטה למה לרכוש דווקא מחברה זו.

 

בהפקה של סרט תדמית למוצר פיזי- שתפו את הלקוח בחוויה!

לאור ההתלבטויות של לקוחות, לפני רכישה של מוצרים חדשים בדיגיטל, אנחנו ממליצים על הנושאים הבאים, בכל תהליך של הפקת סרט תדמית למוצר פיזי:

1. צילומי וידאו בלבד- על מנת להתגבר על הבעיה המרכזית של חוסר האמון של לקוחות, בזמן צפייה בסרט תדמית, מומלץ שהסרט יהיה מבוסס כולו על צילומי וידאו. סרטי אנימציה אולי נראים טוב, אבל את הסרט יכול לייצר אנימטור טוב, גם אם אין כלום מאחורי הסרט. וידאו עומת זאת מדשר הכי הרבה אמינות, כי הוא מאפשר לקהל היעד לראות את המוצר 'במו עיניו', כאילו הוא כרגע נמצא ליד המוצר. לכן, צילום בוידאו משכנע שאכן המוצר קיים. 

2. צילום של העסק שמציע את המוצר- אין ספק, הכי חשוב שהלקוח הפוטנציאלי יראה את המוצר, ולכן מצלמים אותו בוידאו. אבל, חשוב גם לצלם את העסק שפיתח את המוצר, כך שהלקוח הפוטנציאלי לא יחשוש לרכוש את המוצר, כי עכשיו הוא יוכל לראות שיש למוצר 'אבא', ושבמידה וישנה בעיה כולשהי, יהיה לו למי לפנות.

3. לראות את המוצר פועל- שוב, על מנת להגדיל את הבטחון של מי שצופה בסרט התדמית, ובמיוחד כאשר מדובר במוצר פיזי, מעבר לכך שמראים את המוצר כקיים, צריך לראות אותו גם בפעולה, ועדיף בסביבה בה הוא אמור לפעול. אם הוא אמור להשתלב במערכת אחרת, צריך לראות מצולם בוידאו את המוצר כפי שהוא משתלב באותה מערכת. בקיצור, לאפשר לכל מי שצופה בסרט, שאכן המוצר קיים, פועל בצורה תקינה, ויכול להשתלב בורה חלקה במערכת אחרת בה הוא משולב (במידה ונדרש כמובן)

4. איזה ערך מספק המוצר- סרט התדמית חייב לתת מענה לא למפרטים החשמליים של המוצר, אלא לענות לקהל היעד איזה ערך הוא יכול לתרום לאותו קהל. איזה בעיה הוא פותר? איזה צורך הוא עונה? וכן הלאה. לא פרטים שלא יהיו ברורים לקהל היעד, אלא ערכים ספציפיים שנדרים לאותו ציבור.

5. הבידול של המוצר- נושא הבידול הוא מענה לשאלה שמי שצופה בסרט התדמית שואל את עצמו: למה לרכוש דווקא את המוצר הזה מחברה זו? במה המוצר יותר טוב מהמתחרים? זה עונה על השאלה העיקרית שלקוח שהבין מה המוצר עושה, החליט שהוא צריך כזה מוצר, ראה שהמוצר קיים ועובד בצורה תקינה, ועכשיו מתלבט אם לרכוש את המוצר מחברה זו, או מהמתחרים. אם הוא היה ליד איש מכירות, הוא היה מנסה להבין את זה דרך שאלות לאיש המכירות. חשוב שסרט התדמית יתן לכך מענה.

 

דאגו שהסרט יגיע לקהל היעד!

בכדי שסרט התדמית יצליח לקדם את המכירות של מוצר פיזי, הפקת הסרט היא רק השלב הראשון בתהליך השיווקי. מיד עם השלמת הפקת סרט התדמית, מנהל השיווק של המוצר, אמור להרים קמפיין שיווקי, בו סרט התדמית מופץ בצורה ממוקדת אל קהל היעד. כיום הדיגיטל כולל כלים רבים שמאפשרים זאת, בצורה מאוד ממוקדת, ובעלות סבירה, כך שהסרט אכן יגיע רק לקהל היעד, שעבורו הוא נועד ושנותן לו ערך, כך שבמידה ואכן ההפקה כללה את כל מה שהמלצנו למעלה- יש סיכוי טוב שקהל היעד אכן יחווה חוויית רכישה, כאילו הוא נמצא ליד המוצר, ובסיכוי טוב יתקדם בתהליך הרכישה.


לסיכום,  בכדי להצליח בקידום מכירות של מוצר פיזי בדיגיטל, מומלץ שהפקת סרט התדמית למוצר תיצור לקהל היעד חוויה רכישה דומה לרכישה של המוצר באולם תצוגה, בה הוא רואה את המוצר, מבין למה הוא טוב, ויכול לשאול את איש המכירות שאלות חשובות עבורו. 
  


מאמרים נוספים בנושא:     מהם האתגרים העיקריים בהפקת סרט תדמית לעסק?                                       הפקת סרט תדמית לעסק- דברו בשפה של קהל היעד

מנהל שיווק- מעוניין לקדם מכירות של מוצר חדש?

מעוניין לחדור לקהל יעד חדש, או שוק חדש בחו"ל?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו תחילה מקבץ מתוך סרטי תדמית שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט קצר, באורך של כדקה, אשר מבוסס כולו על קטעים קצרים מתוך מגוון גדול של סרטי תדמית שהפקנו לאחרונה. ניתן לראות סגנונות הפקה שונים, החל מצילומי וידאו, סרטוני אנימציה, קטעי גרפיקה דינאמית ועוד. אבל, אפילו בלי להכיר את סרט התדמית המלא, אלא רק קטע קצרצר שמוצג לנו, אנחנו הכי מתחברים לסרטי תדמית המבוססים על צילומי וידאו. לאורך כל הסרט, ישנן כותרות להדגיש את היתרונות של הפקת סרט תדמית לעסקים ולמוצרים חדשים

ראו סרט תדמית למצתי רכב מתקדמים

מדובר על הפקת סרט תדמית למצתי רכב מתקדמים, באורך של כ- 1.5 דקות, כאשר כל הסרט הוא שיתוף הלקוח בחוויית הרכישה. הסרט מבוסס כולו על צילומי וידאו של המוצרים השונים, בתוך החברה שמשווקת את המוצר, כולל כל המערכות והצוות המקצועי, שתומך במגוון המוצרים האיכותיים, ובאספקה המהירה והחלקה שלהם לקהל היעד, עם הגב של החברה לטווח ארוך.

ראו סרט תדמית למוצר רפואי

מדובר על סרט תדמית של מוצר רפואי, שנועד לאוכלוסיה המבוגרת, לביצוע מגוון מדידות של מדדים רפואיים, כפי שהותאם לאוכלוסיה המבוגרת. סרט התדמית מבוסס כולו על צילומי וידאו, כך שקהל היעד יכול לראות את המוצר עצמו, איך משתמשים בו, ומה היתרונות העיקריים שלו. רק את מגוון המדידות הרפואיות, מציגים בגרפיקה דינאמית, שהיא הכי ברורה וזכירה, במיוחד לאוכלוסיה מבוגרת. 

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות