יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הפקת סרטון הדרכה- בוידאו או באנימציה?
עדכון אחרון: אפריל 2022

סרטון הדרכה- התחליף הכי יעיל לספר הפעלה

היום זה כבר ברור, שסרטון הדרכה הוא האמצעי היעיל והזול ביותר להעביר הדרכה על מוצר חדש. את הסרטון מפיקים פעם אחת, ואז או ששולחים אותו לכל לקוח שרכש את המוצר, או מעלים את הסרטון ליוטיוב (או לאתר החברה) ושולחים קישור בלבד ללקוח חדש.

אבל, נשאלת השאלה: איזה סרטון הדרכה עדיף להפיק- סרטון הדרכה בוידאו או סרט אנימציה?

סרטון הדרכה- עדיף סרט המצולם בוידאו


עקרונית, אנחנו ממליצים שכל הפקה של סרטון הדרכה תהיה באמצעות סרט המצולם בוידאו. במסגרת מה שמכונה 'הדרכה טובה', לראות מדריך מקצועי המציג את המוצר, כאשר המוצר מצולם בוידאו באיכות גבוהה, ורואים את צורת השימוש הנכון במוצר, זו ההדרכה היעילה ביותר. גם אם הלקוח לא הבין חלק, הוא יכול להריץ את הסרטון לאחור, ולראות שוב את אותו הקטע. צורה זו יעילה יותר מכל צורת הדרכה אחרת, ובוודאי ביחס לספר הדרכה.

אבל עדיין, יש מספר מצבים בהם ההדרכה יעילה יותר באמצעות סרט אנימציה, ועבורם היינו כן ממליצים להפיק סרט אנימציה. 


המקרים המומלצים להפקת סרטון הדרכה באנימציה:


- הדרכת קונספט חדשני- במידה ומעוניינים להציג לעומק קונספט חדשני, הדרך המועדפת היא באמצעות סרטון אנימציה, המלווה בקריינות מקצועית.

- הדרכת אפליקציה חדשה- הצגת אפליקציה חדשה, או תוכנה חדשה, עדיף להציג באמצעות סרט אנימציה, המבוסס ברובו על צילומי מסך דינאמיים (Dynamic Screen Shots)

- הדרכה ללקוחות במדינות שונות בעולם- במידה ומעוניינים להפיק סרט אחד שישמש ללקוחות במדינות שונות, הדוברים שפות שונות, עדיף להפיק סרט אנימציה פשוט, אותו מלווים או בקריינות מקצועית בשפות שונות, או באמצעות כותרות וכתוביות בשפות שונות. ברור שהדרכה כזו פחות יעילה, אבל אחרת העלות של שילוב מדריכים/פריזנטורים בשפות שונות מאוד יקרה.

לסיכום, מאוד מומלצת הפקת סרטון הדרכה המצולם בוידאו, באמצעות פריזנטור מקצועי שמציג את המוצר. אבל, ישנם מקרים בהם עדיף להפיק סרט אנימציה, כמו: בהצגת קונספט חדשני, או אפליקציה חדשה.למאמרים נוספים בנושא הפקת סרטי תדמית:  סרטי הדרכה- מי צריך את זה?  לחץ כאן


                                                                   איך מומלץ להציג סרט הדרכה? לחץ כאן

 

מנהל עסק - נדרש להעביר הדרכות ללקוחות?

מחפש כלי יעיל ולא יקר להדרכות מקצועיות?
 

ראו תחילה סרטון הדרכה למכשיר הדמיה רפואית- סרט וידאו

ראו סרטון הדרכה למערכת ניהול מתקדמת- סרט אנימציה (גרפיקה דינאמית)

ראו סרטון הדרכה לתפעול אתר קרוזים אונליין שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרטון הדרכה באורך של כדקה, אשר נועד להדריך לקוחות חדשים בצורת השימוש באתר הזמנת קרוזים אונליין. בדרך כלל הדרכות של תוכנות או קונספטים חדשים, אנחנו ממליצים להפיק באמצעות סרטוני אנימציה. אבל, בכדי להבטיח שאנשים שנכנסים לאתר ההזמנות ירגישו נוח עם המסכים השונים, ויבצעו את ההזמנה של הקרוז, הפקת סרטון הדרכה זה מבוסס בעיקר על צילומי מסך אקטיביים (Dynamic Screen Shots) של המסכים השונים שבאתר, תוך הדרכת צעד-אחר-צעד לגביי צורת ההמזנה הנכונה, בליווי קריינות מקצועית בעברית.
במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטוני הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטוני הדרכה לעסקים

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרטון הדרכה ובטיחות לעובד חדש בחברה שהפקנו לאחרונה

ישנם שיקולים להפקת סרטון הדרכה לפעמים בוידאו ולפעמים באנימציה, כמו שהוסבר למעלה. רוב סרטוני ההדרכה שאנחנו הפקנו מבוססים על צילומי וידאו, כי הם הכי קרובים למציאות, ובכך מהוים דוגמא חיה של ההדרכה הנכונה. אבל, בהפקת סרטון הדרכה זה לעובד חדש בחברה, חיפשנו דרך להפוך אותו ליותר מעניין ויזואלית, כי מדובר על סרטון מאוד ארוך. מה שבחרנו בהפקה הוא שילוב של דמות אנימטיבית על גביי צילומי הוידאו של הסרטון, באופן שהדמות האנימטיבית תהיה זו שתדריך את העובד החדש בחברה, דרך כל הוראות הבטיחות, והנושאים החשובים לעובד החדש בקליטה לחברה.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות