יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
מה המשמעות מבחינת ההפקה, של סרט תדמית מצולם בוידאו?

צילומי וידאו- הכי משפיעים בקבלת החלטות!

יש הרבה מחקרים שמראים שכאשר אדם רואה מוצר חדש, הוא מתחבר אליו רגשית, ומתקדם שלב בקבלת החלטת קנייה. 'רואה' לא חייב להיות פיזית. זה יכול גם להיות דרך סרט תדמית המצולם בוידאו. העיקר שבן האדם מרגיש כאילו הוא ראה את המוצר, ואין ספק שוידאו עושה את זה בצורה הכי טובה. זו גם הסיבה שבהרבה מקרים של הפקות סרטי תדמית אנחנו ממליצים ללקוחות לצלם את המוצרים בוידאו. 

אבל, לפני ש'רצים' לצלם סרטי תדמית בוידאו, מאוד חשוב להבין שיש לכך השלכות, שחייבים להביא אותן בחשבון, ואני לא מתכוון רק למחיר. מדובר על מאמץ מורכב לוגיסטית, שבמקרים רבים מחייב התארגנות מיוחדת לצורך הצילומים, והפרעה לעבודה השוטפת בעסק. אם נושאים אלה אינם ברורים וידועים מראש- צפויים קשייים רבים בהפקה, שבהכרח יוצרים גם מתחים. 

מטרת מאמר זה להציג את המשמעויות של צילום סרט תדמית בוידאו. ראו תחילה כמה דוגמאות של סרטי תדמית המבוססים על צילומי וידאו.

מנהל שיווק- מעוניין לקדם שיווקית את העסק?

מעוניין לחדור לשווקים חדשים, או לפנות לקהל יעד חדש?
 

ראו תחילה סרט תדמית שרובו צולם בתוך העסק

מדובר על סרט תדמית של כ 1.5 דקות, שכולל צילומי וידאו מורכבים שבוצעו בתוך מפעל יצרני. מטרת הסרט הייתה להראות ללקוחות את היכולות הטכניות המתקדמות של החברה, עם מגוון אמצעי הייצור שהחברה מפתחת לשימוש פנימי. 

איך מתארגנים להפקת סרטי תדמית הכוללים צילומי וידאו?

במידה ולאחר התחקיר בעסק, מתגבש ביחד עם הלקוח והקופירייטר של חברת הפקת סרטי התדמית, שהקונספט המייטבי להצגת העסק והמוצרים היא באמצות סרטי תדמית המצולמים בוידאו, מכינים תסריט מפורט לסרט התדמית, בו מגדרים מה שומאים ומה רואים בכל רגע נתון בסרט. לאחר אישור התסריט, מחלצים ממנו את כל הסצנות הדורשות צילומי וידאו, ומתאמים סיור באתרים בהם מתכננים לצלם בוידאו. בסיור אתרים חייבים להשתתף הבמאי והצלם של הסרט.

מטרת הסיור באתרי הצילומים היא להכיר את מקומות הצילומים, להבין את המגבלות, ולהכין 'מסמך דרישות לוגיסטיות' אשר מגדיר את ההכנות הנדרשות בשטח לצורך הצילומים. ההכנות הנדרשות לקראת הצילומים הן באחריות הלקוח. באחריות חברת ההפקה היא להגדיר לעצמה את כל הדרישות מבחינת ציוד הצילום, ההקלטה והתאורה הנדרשים בכל אתר צילומים. בנוסף, בעקבות הסיור בשטח, ניתן להבין כמה ימי צילום נדרשים. 

 

במה יש להתחשב בצילומים של סרט תדמית בתוך עסק פועל?

עסק נועד לעבוד, ולא שיצלמו בו, ולכן כמובן במידה ומתכננים צילומי וידאו של סרט תדמית בתוך עסק פועל יש לקחת בחשבון את הנושאים הבאים:

1. הצילומים יפריעו למהלך העבודה השוטפת. יש לתאם עם מנהל העבודה בשטח איפה הולכים לצלם, ומה יידרש בכל מקום בזמן הצילומים.

2. יש להכין את העובדים לקראת הצילומים, הן מבחינת ההופעה עם בגדי עבודה נקיים וממותגים (במידה וקיימים בגדי עבודה כאלה), והן מבחינת התנהגות בזמן הצילומים. במידה וגם מקליטים קול (סאונד), בשלב הזה יידרש לכבות את כל המכשירים הפועלים, כולל אפילו את המזגנים, ולהגדיר שקט מוחלט בכל זמן הקלטת הקול. במידה וזה לא אפשרי, לא ניתן יהיה להקליט קול במקום, וסרט יהיה מבוסס על קריינות שתוקלט באולפן קול אקוסטי.

3. יש להכין את המקומות לצילומים, שקודם כל יהיו מסודרים ונקיים, ולא יכללו דברים שלא רוצים שיראו בצילומים, וכן להכניס את כל מה שרוצים שיראו בצילומים.

 

במה יש להתחשב בצילומי חוץ של סרט תדמית?

צילומי חוץ הם אתגר יותר מורכב, ובכל סרט תדמית שמתכננים עבורו צילומי חוץ, יש לקחת בחשבון את הנושאים הבאים:

1. בצילומי חוץ תמיד ישנן הפתעות. מאוד קשה לשלוט על מה שקורה, החל ממזג אויר שיכול להפתיע, ועד להפרעה מאנשים שמסתובבים במקומות הצילומים. בהפקות של סרטי קולנוע, סוגרים אתרי צילום לתנועה של אנשים, כך שמונעים מהם להתקרב ולהפריע, אבל זה בדרך כלל לא מעשי בהפקה של סרטי תדמית. כמובן אם מצלמים בחורף- גם תנאי התאורה משתנים בכל רגע, וגם גשם תמיד יכול להפתיע. עדיף להימנע מצילומי חוץ בחורף, למעט אם זה רלוונטי למוצר.

2. עדיף שלא לתכנן הקלטות קול (סאונד) בשטח. בסרטי תדמית המצולמים בחוץ- עדיף תמיד לתכנן על הקלטות בקול באולפן מבוקר. בשטח- להקחיט רק את רעשי הסביבה בכדי לשלב אותם בצילומים.

3. השמש הישראלית היא חזקה באופן יוצא דופן, לכן עדיף לא לתכנן צילומים בשמש. עדיף לצלם בצל לקבלת צילומים רכים ונעימים, מה גם שהשחקנים לא 'ישרפו' בשמש. עדיין ברקע הצילומים צריך להימנע מרקע שימשי, שייצור קונטרסט גדול בין המצולמים לרקע.

 

עם כל כך הרבה בעיות- למה בכל זאת לצלם בוידאו?

שוב, לסרטי תדמית הכוללים צילומי וידאו יש יתרונות רבים, ובכללם:

1. הלקוח הפוטנציאלי יכול לראות את המוצרים והתשתיות של העסק

2. אפשר לראות איך המוצר בא לידי ביטוי בזמן השימוש

3. ניתן לראות איך המוצר מותקן אצל לקוחות אחרים (אם זה רלוונטי), ומה המשמעות

4. אפשר לשמוע לקוחות אחרים ממליצים על המוצר או החברה

5. והכי חשוב- הלקוח שרואה את המוצר והחברה, מתחבר רגשית לנושא- ומתקדם שלב בקבלת החלטת קנייה.

ראו סרט תדמית שכולל צילומי חוץ וצילומים בעסק

מדובר על סרט תדמית של כ 1.5 דקות, שכולל צילומי וידאו המבוצעים הן בתוך העסק, והן צילומי חוץ במקומות שונים, במטרה לדמות אירועים שונים הקשורים לרכב. בסרט משולב שחקן. 

ראו סרט תדמית לחברת אקולוג'יק שהפקנו לאחרונה

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, אשר מציג פתרון תוכנה של חברת אקולוג'יק, שעוזר לסנכרן גידולים חקלאיים החל מהמגדל הבודד, ועד לרשתות השיווק הבינלאומיות. למרות שמדובר על פתרון תוכנה, אותו מקובל להציג בסרטון מבוסס אנימציה, החלטנו להפיק סרט תדמית זה שכולל המון צילומי וידאו. באופן כזה, הלקוחות יכולים לראות את הבעיה, להזדהות איתה, לראות את אנשי החברה שפיתחו את התוכנה, ולראות חלק ממסכי התוכנה. אין ספק שזה מחבר את הלקוחות הפוטנציאלים לפתרון, יותר מסרטון אנימציה.
במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטי תדמית לעסקים

ראו סרט תדמית לבנייני האומה שהופק לאחרונה

מדובר על סרט תדמית של כ- 2 דקות, אשר מציג רק דרך צילומי וידאו, את מגוון הפעילויות והיכולות של מרכז הקונגרסים בירושלים- בנייני האומה. האולמות והרחבות מוצגים הן ריקם והן תוך כדי כנסים מסוגים שונים, החל מאולמות קטנים ואינטמימיים, ועד לאודיטוריום הגדול בישראל, המכיל כ- 3,000 מקומות ישיבה. בנוסף, מוצגים דרך צילומי וידאו כמה נוח להגיע לבנייני האומה מכל מקום. סרט התדמית משלב צילומי וידאו קרקעים עם צילומי וידאו מרחפן, עם מצלמה מיוצבת באיכות גבוהה. 
עדכון: ספטמבר 2023

ראו מקבץ מתוך סרטי תדמית שהפקנו לאחרונה

בעבר, הפקת סרטי תדמית שכוללים צילומי וידאו היו יקרים. כיום, זו לא רק שאלה של מחיר. לקוחות מעדיפים לצפות בסרט תדמית שרובו כולל צילומי וידאו, כי אז הם מרגישים שהם כאילו ממש רואים את המוצר בעיניים, ויכולים לקבל החלטת רכישה. תסתכלו על מקבץ קצר זה מתוך סרטי התדמית שהפקנו לאחרונה. כמעט כולם כוללים צילומי וידאו, בלי קשר לאיזה מוצר מדובר, או איזה סוג עסק. לרובם הפקנו סרטים הכוללים צילומי וידאו, וכמעט כולם דיווחו לנו שהסרטים אכן הניבו תוצאות חיוביות לעסקים שלהם.

 
לסיכום, סרטי תדמית שכוללים צילומי וידאו מאוד יעילים שיווקית, בלעודד את הלקוח לקבל החלטת קנייה. חשוב להבין שלצילומי וידאו יש משמעויות מבחינת ההפקה שיש לקחת אותן בחשבון. לכן, בהחלט מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק שרובו מצולם בעסק.למאמרים נוספים בנושא:  סרטי תדמית לתמיכה בכל התהליך השיווקי                                      סרט תדמית לחיזוק המיתוג של העסק

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות