יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
הפקת סרטון תדמית- מקסימום יעילות שיווקית במינימום עלות!
נכתב: אפריל 2023
דווקא כשקשה עסקית- חייבים להשקיע בשיווק!
ימים מאוד קשים עוברים בימים אלו על כל העסקים (אולי למעט מוכרי הדגלים במחאות). הרפורמה/מהפכה משפטית שהותנעה על ידי הממשלה בתחילת השנה, כבר מכה בכל חלקה טובה, החל מהעסקים הקטנים, דרך רשתות השיווק ועד לחברות הייטק. כולם נפגעים. גם האזהרה של חברת דירוג האשראי מודי'ס שיצאה בימים אלו, רק מגדילה את החששות של משקיעים מהשקעות נוספות בישראל, מה שעוד יותר פוגע בעסקים. כמעט כל עסק מרגיש את הצניחה במכירות, ואת חוסר התקציבים להשקעה בפרוייקטים חדשים. 

מנהלי השיווק כיום הכי בלחץ. כולם מצפים מהם 'לניסים' בתחום המכירות, כאשר תקציבי השיווק מצומצמים למינימום, כי 'אין ברירה'. ברור שבלי תקציב שיווק אי אפשר לעשות 'ניסים'. חייבים דווקא להגדיל את תקציב השיווק, ולאפשר למנהלי השיווק לבצע קמפיינים משמעותיים, בכדי לראות תוצאות בזן קצר יחסית. בפגישות שלי כיום עם מנהלי שיווק, אני שומע את התסכול כשדורשים מהם: 'תראו תוצאות במינימום תקציב, ומהר'. לכל אותם מנהלים, בכלל בלי קשר לסוג וגודל העסק, אני עונה: 'תפיקו סרטון תדמית לעסק. זה הכלי השיווקי היעיל ביותר לכל עסק, והוא ההוצאה השיווקית הכי נמוכה'. 


לפני שנבהיר את המשפט הזה, ראו סרטון תדמית שהפקנו לאחרונה:

למה הפקת סרטון תדמית היא 'מקסימום יעילות שיווקית'?

כתבתי בכותרת, שהפקת סרטון תדמית, עבור כל עסק, היא בעצם מקסימום יעילות שיווקית במינימום עלות. ננסה להסביר זאת כל חלק בנפרד.

הפקת סרטון תדמית היא 'מקסימום יעילות שיווקית' מהסיבות העיקריות הבאות:

1. עיקר השיווק הוא כיום בדיגיטל- גם אם לא כל העסקים נעשים דרך הדיגיטל, ולא כל הרכישות, עדיין כמעט כל חיפושי המידע הם כיום בדיגיטל. בחיפושי המידע, אנשים מעדיפים סרטונים ממש קצרים שנותנים להם מידע, על פני דפי אינטרנט רבי מלל. מחקרים מראים, שזמן שהייה בדף אינטרנט שבו יש סרטון, לעומת דף ללא סרטון, גדול כמעט בסדר גודל. לכן, מידע שתספקו ללקוחות דרך סרטון- סביר שיצפו בה.  

2. אנשים פתוחים לצפות בסרטונים- בגלל קוצר הרוח של אנשים, שמצפים לקבל הכל ומהר, כך גם לגביי מידע. הם מוכנים לצפות בסרטונים, ומתייחסים אליהם כמקור מידע, ולא בהכרח כפרסומת. לכן, כאשר קיימת להם בעיה, ובחיפוש בדיגיטל הם נתקלים בסרטון שמציג פתרון לבעיה, סביר שהם יצפו בסרטון, ומשם- זה כבר תלוי בהפקת סרטון התדמית עצמו, לעשות את עבודת קידום המכירות.

3. אנשים מאמינים למראה עיניים- סרטון תדמית קצר, אשר מבוסס על צילומי וידאו, הוכח ככלי השיווקי היעיל ביותר לקידום מכירות של מוצרים חדשים, מכיוון שזה מאפשר לאנשים בעלי צורך/בעיה קיימת, לראות את הפתרון לבעיה במו עינייהם, מה שבהחלט מעודד התחלת תהליך רכישה. 

4. מחזק את האמינות של העסק והמוצר- מכיוון שכל החיפושים נעשים בדיגיטל, לצערי ישנם גם המון הונאות בדיגיטל, וההונאות רק הולכות ומשתכללות. אנשים רבים חוששים לבצע עסקאות בדיגיטל, כי חוששים ליפול בתרגיל הונאה, ולאבד את הכסף שהשקיעו במוצר. לכן, סרטון תדמית שעשוי בצורה מקצועית, ומבוסס כולו על צילומי וידאו, מאפשרים ללקוחות פוטנציאלים לראות לא רק בוודאות שלא מדובר בהונאה, אלא גם לראות אנשים אחרים משתמשים במוצר ונהנים, או איך זה פתר בעיה דומה אצל לקוחות אחרים. בכך- מתחזקת האמונה שלהם באמינות של העסק שמציע, ובמוצר שאכן יפתור להם בעיה קיימת, ואם תהיה בעיה יש למוצר 'אבא' שיוכלו לפנות אליו בשאלות או בתמיכה.

 

ולמה הפקת סרטון תדמית היא 'מינימום עלות' בהקשר השיווקי?

עכשיו נבחן מה הסיבות שכתבתי בכותרת שהפקת סרטון תדמית נחשבת 'מינימום עלות' בהקשר השיווקי, כשהסיבות העיקריות הן:

1. עלות הפקת סרטון התדמית עצמו- כיום, עלות הפקת סרטון תדמית, שיעביר את הבידול של העסק, ניתן להפיק בעלויות ממש נמוכות. ניתן כמעט כל עסק לקדם דרך צילומי וידאו מקצועיים, אפילו ללא קריינות, אלא רק בתוספת כותרות שמדגישות מסרים עיקריים, ולסגור סרטון תדמית באלפי שקלים בודדים. עדיין, אסור בשום שלב לוותר על מקצוענות, החל בצילומים דרך העריכה, תסריט וכן הלאה. הפקה מקצועית משדרת מקצוענות של העסק שמציע מוצר מסויים, ושהמוצר גם הוא מקצועי, וכמובן גם להיפך- הפקה חובבנית תשדר חובבנות של כל המעורבים. 

2. עלות הפצת הסרטון בדיגיטל- אחריי שסרטון התדמית הופק בצורה מקצועית, ובעלות סבירה, צריך לדאוג שקהל היעד של המוצר יצפה במוצר. בדיגיטל זה הכי קל: מקימים קמפיין מטורגט קהל יעד בדיגיטל, כך שרק מי שהמוצר רלוונטי עבורו אכן יצפה במוצר ברגע שהוא מחפש משהו בנושא עבורו המוצר מותאם. קמפיין מטורגט ממש זול יחסית, כי משלמים רק עבור מי שצפה בסרטון, ובמטורגט קהל יעד- זה בדיוק מה שקורה. 
 

לסיכום,  דווקא בזמנים קשים, מומלץ לכל עסק להפיק סרטון תדמית עבור העסק, מה שהוא הכלי השיווקי היעיל ביותר בדיגיטל, ובמינימום עלות הן מבחינת ההפקה והן מבחינת ההפצה לקהל היעד. 
  


מאמרים נוספים בנושא:     מה עלות הפקת סרטוני תדמית לעסקים?                                       הפקת סרטון תדמית לא חייבת להיות יקרה

מנהל שיווק- חייב לקדם שיווקית את העסק אבל מוגבל בתקציב השיווק?

מתכנן קמפיין שיווקי ומתלבט באיזה כלים להשתמש?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראה תחילה סרטון תדמית למנשא תינוק למים

מדובר על הפקת סרטון תדמית קצר, באורך של כדקה, אשר נועד לקדם שיווקית משנא חדש שפותח לתינוקות לצורך כניסה למים. כל הסרטון מבוסס על צילומי וידאו של המנשא, כפי שנעשה בו שימוש עם ילדים בבריכה, מלווה בקריינות מקצועית באנגלית. אחריי צפייה של כמה שניות בסרטון, ברור לחלוטין מה הבעיה שהמנשא פותר, וכמה הוא נוח לשימוש, הן עבור האמהות והן עבור התינוקות. 

ראו סרטון תדמית לחברת סימפון סלולר

מדובר  על הפקת סרטון תדמית לחברת סימפון סולר שהפקנו לאחרונה. הסרטון באורך של כדקה, ומבוסס כולו על צילומי וידאו בתוך העסק, מה שמאפשר לראות את המגוון העצום שמספקת החברה, ואת השירותים המיוחדים שלה. סרטון תדמית כזה ניתן להפיק בעלות של אלפי שקלים בודדים. הסרטון הופץ בקמפיין מטורגט לאזור המרכז, מה שייצר תוצאות באופן כמעט מיידי.

ראו סרטון תדמית לחברת ביטוח

מדובר על סרטון תדמית שהפקנו לחברת ביטוח קטנה ונישתית, באורך של כ 1.5 דקות. גם סרטון זה מבוסס כולו על צילומי וידו בתוך העסק, כשהפעם במקום קריינות, שילבנו ראיונות קצרים עם מובילי החברה, כך שגם עלות ההפקה הייתה יותר נמוכה, אבל בעיקר יצרנו אוירה אישית, כך שקהל היעד יכל לראות ולשמוע את מובילי העסק.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות