יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
עוזי יהב:
054-7745-440
הפקת סרטון תדמית- מה ההבדלים שבין צילומי חוץ לצילומי אולפן?
נכתב: מרץ 2022
 

למרות המצב הקשה בשוק- מנהלי שיווק מבינים שדווקא עכשיו צריך להגדיל את תקציבי השיווק!

המצב הפוליטי בארץ נמצא במשבר חמור, שמשפיע כבר על כל תחומי החיים, ופוגע בעסקים. לקוחות מהססים אם זה הזמן לרכוש מוצר חדש, גם אם הצורך קיים והוא חשוב להם. אנשים מעדיפים 'לשבת על הכסף', מאשר כרגע 'לבזבז' אותו. בעקבות זאת, כמעט כל עסק רואה כיום את גרף המכירות יורד. לא מעט עסקים מציגים הפסדים, ומחפשים איפה לחסוך. לשימחתי- לא מעט מנהלי שיווק מבינים שדווקא כשקשה, צריך להגדיל את תקציב השיווק, כך שניתן יהיה לראות צמיחה בעסק. אין מה להשקיע עכשיו בחיזוק המיתוג של העסק, אלא להשקיע בקידום מכירות, עם כלים שהם הכי יעילים שיווקית, ודי ברור כיום כמעט לכל מנהל שיווק שהכלי הכי יעיל לקידום שיווקי של מוצרים הם הפקת סרטוני תדמית למוצרים השונים. ובגמר ההפקה- להפיץ את הסרטונים לקהל היעד. לכן גם כמות הפניות אליינו כיום, להפקת סרטוני תדמית למוצרים שונים, היא מהגבוהות שהיו בשנים האחרונות, כאשר כל עסק מציג בקשה להפקת סרטון תדמית, בעיקר למוצר הדגל של העסק. גם די ברור, שסרטונים שמבוססים על צילומי וידאו, הם הכלי הכי יעיל להציג מוצרים חדשים לקהל היעד, ולכן זו גם עיקר הבקשה בהפקות חדשות. ההתלבטות העיקרית היא איפה לצלם את הסרטון. 
 
לפני שנציג את ההבדלים בין המקומות השונים להפקת סרטוני תדמית, ראו סרטון קצר שמציג את מגוון גדול של סגנונות הפקה של סרטוני תדמית:

מנהל שיווק- מעוניין בהפקת סרטון תדמית, ומתלבט איפה לצלם אותו?

מעוניין לחסוך עלויות בהפקת סרטון התדמית?
 

במידה ואתה מעוניין לחשוף קו מוצרים חדש, או לפנות לקהל יעד חדש, מומלץ להפיק סרט מוצר שיווקי, אשר משמש כמקדם מכירות עקרי של קו המוצרים.
במידה ואתה מעוניין להציג את העסק כמוביל בתחומו, ולהגדיל חשיפה ללקוחות חדשים, מומלץ להפיק סרטון תדמית לעסק.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטוני תדמית, אשר הופקו לעסקים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וכן לחברות הייטק.

יהב הפקות- סרטוני תדמית לעסקים

ראו תחילה מקבץ מתוך סרטוני תדמית שהפקנו לאחרונה

בסרטון קצר זה, משולבים קטעים קצרים מתוך מגוון גדול של סרטוני תדמית שהפקנו ללקוחות שונים, בתחומי עסקים שונים, כך שניתן לראות מגוון גדול של סגנונות הפקה. לאורך הסרטון משולבות כותרות שמציגות את היתרונות של הפקת סרטון תדמית לעסק. שימו לב, שרוב הסרטונים מבוססים על צילומי וידאו, וזה לא בקמרה. כיום, יותר ויותר לקוחות מעדיפים הפקה של סרטונים, בהם ניתן לראות בפועל את המוצרים אותם הם מעוניינים לקדם.

ראו סרטון תדמית המבוסס על צילומים בתוך העסק

מדובר על הפקת סרטון תדמית לחברת ביטוח, שצולם כולו בתוך העסק, כך שקהל היעד יכול לראות את התשתיות של העסק, את מספר העובדים במקום, וכן לשמוע ולראות את מובילי העסק ותפישת עולמם. אין ספק שזה הרבה יותר חשוב לקהל היעד, מאשר לראות את מובילי העסק מצולמים באולפן צילומים.

 

מהם שני אפשרויות לצילום בוידאו של סרטוני תדמית?

במידה ומעוניינים בהפקת סרטון תדמית המבוסס על צילומי וידאו, אלה שתי האפשרויות העיקריות לצילומים:

1. סרטון תדמית המצולם באולפן צילומים- כאן הכוונה לצילומים שמתקיימים באולפן שבנוי לצילומי וידאו, שכולל את כל תשתיות הצילום במקום, ומבודד לחלוטין 'מהעולם החיצון'. 

2. סרטון תדמית המצולם בצילומי חוץ- כאן הכוונה לצילומים שמתקיימים 'בשטח', כלומר- מחוץ לאולפן צילומים. 'השטח' הוא לא בהכרח 'בטבע'. זה יכול להיות כל מקום, החל צהטבע, דרך צילום בבית, ועד לצילום בתוך העסק.  

נבחן עכשיו את היתרונות והחסרונות של כל מקום צילומים, בהתאם להפרדה שבין צילומי אולפן לצילומי חוץ. 

 

מה זה אומר 'סרטון תדמית המצולם באולפן צילומים'?

אולפן צילומים הוא חלל סגור, שבו קיימת תשתית מלאה לצילומי וידאו, לצורך הפקת סרטון תדמית, כאשר המקום מבודד לחלוטין מהעולם החיצון. ישנם אולפנים שנקראים 'אולפן מסך ירוק', בו החלק האחורי של האולפן, משלושה כיוונים צבוע בצבע ירוק מיוחד, כך שבעריכה ניתן להסיר את הרקע הירוק, ובמקומו לשתול כל סביבה שמעוניינים, כאילו הסרט מצולם בסביבה זו. מכיוון שהאולפן מבודד מהסביבה החיצונית, ניתן להקליט בו גם סאונד, ללא כל מגבלה. 

היתרונות של סרטון תדמית המבוסס על צילומי אולפן:

1. ניתן בצורה הכי נוחה לבצע צילומי וידאו, והקלטת סאונד כמעט ללא כל מגבלה

2. ניתן לצלם בכל מזג אוויר שנמצא בחוץ (למעט אולי רעמים חזקים ביום סופה, שעלולים להישמע בתוך האולפן)

3. ניתן באולפן מסך ירוק, להסיר את הרקע הירוק בעריכה של הסרטון, ולשלב במקומו כמעט כל סביבה שמעוניינים בה, ולתת לצופה תחושבה כמעט אותנטית, שהסרטון צולם בפועל באותה סביבה. ניתן להחליף גם למספר סביבות שונות, בלי לשנות כמעט כלום בצילומים עצמם, למעט התאמה של המצולמים לסביבה. 

4. ניתן להיות הרבה יותר יעילים בצילומים באולפן, כי כמות ההפרעות מהסביבה כמעט ולא קיימות, כך שלא נדרש לחזור על צילומים עקב הפרעות, כמו שקיימים בצורה רבה 'בשטח', בו אין אפשרות ליצור בידוד.

החסרונות של סרטון תדמית המבוסס על צילומי אולפן:

1. אולפן צילומי הוא מאוד יקר, ובדרך כלל חייבים להזמין 'יום צילומים שלם', גם אם נדרשות רק מספר שעות של צילומים. האולפן מייקר בצורה משמעותית את עלות ההפקה.

2. לא ניתן, או לא מעשי, להכניס לאולפני הצילומים מכשירים גדולים, במידה וחיוני לשלב אותם בהפקת סרטון התדמית 

3. במידה ומצלמים באולפן מסך ירוק, הסרת הרקע בעריכה, לצורך שתילת רקע אחר, מייקרת את העריכה בצורה משמעותית.

4. צילום באולפן לא מאפשר לקהל היעד של הסרטון, לראות את העסק, את התשתיות שבו, ולהווכח שהעסק אכן קיים, וניתן 'בראש שקט' לרכוש את המוצר שמפרסמים, כי למוצר יש 'אבא' לטווח ארוך.

 

לסיכום, מומלץ כיום בכל הפקת סרטון תדמית, לבסס את רוב הסרטון על צילומי וידאו. את הצילומים ניתן לבצע או באולפן צילומים, או בשטח, כאשר לכל מקום יתרונות משלו. הבחירה צריכה להתבצע על פי מה שהכי משרת את המוצר, ולא רק הנוחות של הצילומים.אולי יעניין אתכם גם:        עלות הפקת סרטוני תדמית                                      הפקת סרטון תדמית לעסק לא חייבת להיות יקרה

ראו דוגמת הפקת סרטון תדמית המבוסס על צילומים בשטח

מדובר על הפקת סרטון תדמית, לקידום מכירות של מערכת תאורה חדשנית לבית, שצולמה כולה בסביבה בייתית, בדיוק כמו שאמורים ליישם את התאורה. מכיוון שהחברה מתכננת לקדם את המוצרים דרך רשתות חברתיות, הסרטון הוא בפורמט מרובע לא סטנדרטי, במקום פורמט רחב סטנדרטי, על מנת שיוצג בטלפונים חכמים בצורה אופטימלית.

ראו דוגמת סרטון תדמית המבוסס על צילומי חוץ

מדובר על סרטון תדמית קצר, באורך של כ- 30 שניות, אשר נועד לקדם עסק קטן שפיתח מערכת לאגירת עודפי מים ממזגנים ברכבי עבודה. לכן, הפקת סרטון תדמית זה מבוסס כולו על צילומי חוץ בטבע, תוך הדגמת השימוש במוצר בפועל, על רכבי עבודה מסוגים שונים. באותו יום הייתה עננות שכל הזמן זזה, מה שיצר בעיית אור וצל קשים, שחייבו טיפול בפוסט פרודקשיין.

ראו דוגמת סרטון תדמית המבוסס על צילומי אולפן

מדובר על הפקת סרטון תדמית, שצולם באולפן מסך ירוק, לקידום מכירות של מכשיר מעקב מבוסס GPS. סרטון זה, הינו אחד מתוך סדרה של כ 10 סרטוני תדמית למוצרים שונים של חברת וורלדשופ טכנולוגיות. בסרטון זה עריכה, הסרנו את הרקע הירוק שמאחוריי הפריזנטורית, ושתלנו רקע שמתאים לסדרת הסרטונים, ובמסך קטן בצד, שילבנו נושאים רלוונטים למוצר אותו מציגים בסרטון. על מנת שקהל היעד יוכל לראות את העסק שמציג, שילבנו צילומי וידאו שבוצעו בעסק, כולל המעבדות המשוכללות לתמיכה בלקוחות.
 

 

מה זה אומר סרטון תדמית המבוסס על 'צילומי חוץ'?

צילומי חוץ יכולים להיות כל מקום שאינו אולפן. כלומר, זה יכול להיות: בטבע, ברחוב, בבית או בתוך העסק שעבורו מבצעים את הפקת סרטון התדמית. מקום הצילומים נקבע על פי המוצר. במידה ומדובר על מוצר ספורט, נעדיף לצלם את הסרטון בטבע. במידה ומדובר על מוצר לשימוש בייתי, אולי כדאי לצלם בתוך בית. ובמידה ורוצים להראות לקהל היעד את העסק, עם התשתיות שבו, מומלץ לצלם את הסרטון בתוך העסק. 

היתרונות של סרטון תדמית המבוסס על צילומי חוץ:

1. מאפשר לקהל היעד לראות את המוצר בהקשר הכי קרוב ליישום שלו, כלומר מוצר ספורט בשימוש בחוף הים.

2. מאפשר לקהל היעד לראות את העסק והתשתיות שלו, במידה וזה חשוב לקהל היעד (וברוב המקרים זה אכן חשוב, כולל נותן ללקוח פוטנציאלי את התחושה שיש למוצר 'אבא' שהוא יכול לסמוך עליו לטווח ארוך).

3. אין תוספת עלות, לא של שימוש באולפן, ולא של צורך בעריכה מיוחדת להסרת רקע ירוק שבצילומים, כמו שקורה בצילומי אולפן

4. אין כל מגבלה לצלם כל דבר, כולל מוצרים מאוד גדולים שלא ניתן לנייד אותם לאולפנים, ומצלמים אותם במקום בו נעשה בהם שימוש בפועל.

החסרונות של סרטון תדמית המבוסס על צילומי חוץ:

1. בצילומים בשטח, תמיד יש הפרעות, כך שהיעילות הרבה יותר נמוכה מאשר באולפן, ולפעמים אי אפשר בכלל להקליט קול, עקב רעשים חזקים שבמקום.  

2. אם הצילומים הם בטבע, יש תלות קשה במזג האוויר, ובבעיות של אור וצל, שמקשים מאוד על הצילומים, ומחייבים לאחר הצילומים תיקוני צבע בפוסט פרודקשיין.

3. במידה ומצלמים בתוך העסק, ישנה הפרעה לעבודה השוטפת בעסק, ונדרש להפסיק הפעלה של מכונות רועשות, במידה ורוצים להקליט סאונד.

4. במידה ומעוניינים לצלם במקומות שונים, ושזה משמעותי לצורך הצגת מוצר, נדרשים בדרך כלל כמה ימי צילום, כאשר כל יום מתמקד במקום ספציפי, מה שמייקר את ההפקה של סרטון התדמית.

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
הכבאים 13, רמת גן מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - עוזי יהב
  054-7745-440
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות