יהב הפקות
phone3, phone, contact, telephone, support, call
למידע, ייעוץ או הצעת מחיר
יובל רווח:
052-366-8886
היתרונות של הפקת סרטי הדרכה מקצועיים
נכתב: ספטמבר 2022

ממה חשוב להימנע בהפקת סרטי הדרכה למוצרים שפיתחתם ומעוניינים להתחיל לשווק?

סיימתם פיתוח של מוצר מתקדם, וחייבים לצרף לו הוראות הפעלה. אפשר לעשות זאת באמצעות כתיבת ספר הדרכה, רק שהעלויות לכך גבוהות, וספר הדרכה פחות יעיל מסרט הדרכה. לכן, כמעט כל יצרן כיום מעדיף להפיק סרט הדרכה למוצר החדש שפותח בחברה שלו. 

אבל, לצערי אנשים לא מבינים את החשיבות של הפקה מקצועית של סרטי הדרכה, ולא תמיד מכינים תקציב שמספיק לצורך הפקת סרטי הדרכה מקצועיים. במקרים אלו, מחפשים כל דרך לחסוך כסף, ולהפיק סרט הדרכה כי זה מוגדר כחיוני והכרחי לאספקה עם כל מוצר. שמעתי כבר על חברות שהפיקו סרט הדרכה שהיה מבוסס על צילומים באמצעות המצלמה של טלפון חכם (סמארטפון), עם קריינות של אחד המהנדסים שפיתחו את המוצר. אותם אנשים לא מבינים, שהפקה חובבנית של סרט הדרכה משדרת שגם המוצר המוצג בסרט הוא לא מקצועי. סרט הדרכה כזה, לא רק שלא מקדם את מכירות המוצר, הוא אפילו יכול לפגוע במכירות, ואולי אפילו לגרום לאנשים שרכשו את המוצר להחזיר אותו ליצרן, כי הוא נתפס כמוצר חובבני. לכן, אנחנו ממליצים לכל יצרן, להפנות תקציב מתאים להפקת סרטי הדרכה מקצועיים, שישדרו מקצוענות גם לגביי המוצר עצמו.

לפני שנציג מה זה אומר הפקה מקצועית של סרטי הדרכה, ראו דוגמא של סרט הדרכה מקצועי שהפקנו:

מה זה אומר הפקת סרטי הדרכה מקצועית?

הפקת סרטי הדרכה מקצועית משמעותה קודם כל- מקצוענות לאורך כל ההפקה. זה אומר את הדברים הבאים:

1. כתיבת תסריט ראשוני- מי שמכיר את המוצר הכי טוב היא החברה שפיתחה את המוצר. לכן, מומלץ שהתסריט הראשוני של סרט ההדרכה ייכתב על ידי החברה, ועדיף שאדם טכני שהיה מעורב בפיתוח המוצר יכתוב את התסריט הראשוני.

2. עיבוד לתסריט סופי- אנשי פיתוח אולי מכירים את המוצר הכי טוב, אבל פחות רואים את המשתמש הסופי, אותו אדם שצריך לעבור הדרכה לתפעול נכון של המוצר. כאן נכנסים לתמונה חברת ההפקות של סרטי הדרכה. להם יש את הניסיון בהדרכה. לכן, על חברת ההפקות להכין את התסריט הסופי, על בסיס חומר הגלם שקיבלו מהיצרן. צריך לחשוב על זוויות צילום של המוצר, כך שההדרכה תהיה הכי ברורה, ולנסח תסריט קריינות בעברית תקינה, או במידה ומדובר להפיק סרט הדרכה לחו"ל, לתרגם את שפת הקריינות לשפה מקומית, דרך חברת תרגום מקצועית.

3. הקלטת קריינות- מניסיוננו, הדרך הכי יעילה לבצע הדרכה היא באמצעות אדם שמכיר את המוצר יתפעל אותו, כשברקע נשמעת קריינות מקצועית שמלווה את ההדגמה. חשוב שהקריינות תבוצע על ידי קריין מקצועי, שהוקלט באולפן קול אקוסטי, על פי תסריט הקריינות הסופי, ורצוי בשפת מדינת היעד. באופן כזה, הקריינות היא הכי ברורה, ומתאימה למדינות היעד. 

4. צילומי וידאו מקצועיים- הכי מומלץ שכל הפקת סרט הדרכה תהיה מבוססת על צילומי וידאו מקצועיים, שיבוצעו על ידי חברת ההפקה, בצורה הכי מקצועית הן מבחינת ציוד הצילום, הן מבחינת ציוד ההקלטה, והן מבחינת התאורה.  

5. עריכה מקצועית- חשוב שעורך וידאו מקצועי, עם ניסיון בסרטי הדרכה, יבצע את העריכה, על פי התסריט המאושר, תוך סינכרון בין צילומי הוידאו וההקלטה של הקריינות. חשוב ביותר- לא לשלב בסרט ההדרכה חומרים שצולמו במצלמה לא מקצועית על ידי הלקוח. צילומים אלו עלולים לפגוע בסרט ההדרכה, ולקבוע את איכותו הירודה, אפילו בגלל כמה קטעים קצרים באיכות ירודה. לשלב רק את חומרי הגלם שהופקו על ידי חברת ההפקות, ולשלב חומרים נוספים, רק אם צולמו בציוד מקצועי, והם ברמה גבוהה.

סיימתם לפתח מוצר טכנולוגי מתקדם, וחייבים הדרכה לתפעול המוצר?

מתלבטים איך הכי נכון להדריך את השימוש הנכון במוצר?
 

סרט הדרכה למכשיר CT מתקדם לרופאי שיניים

מדובר על סרט הדרכה למכשיר CT מתקדם, באחד ממודי העבודה שלו. הסרט באורך של כ- 7 דקות, שזהו זמן מקסימלי מומלץ להפקה של סרט הדרכה. סרט ההדרכה מצולם כולו בוידאו, כאשר המדריך הוא אדם שמכיר את המוצר בצורה הכי טובה, ומדגים את השימוש על 'מטופלת', כך שכל השימוש במוצר מודגם בפועל.

ראו הפקת סרט הדרכה למוצר רפואי לשימוש בבתי חולים

מדובר על הפקת סרט הדרכה באורך של כ- 3.5 דקות, עבור מוצר מציל חיים לבתי חולים. ברור שלכזה מוצר חייבים הפקת סרט הדרכה הכי מקצועי שאפשר. לכן, כל ההפקה בוצעה במדוייק על פי מה שהגדרתי במאמר למעלה, כולל קריינות באנגלית, על ידי קריינית שהיא American Native Speaker, אשר הוקלטה באולפן קול אקוסטי.
במידה ואתה נדרש להעביר הדרכות ללקוחות, או לעובדים, סרטי הדרכה הם הכלי היעיל והזול ביותר להעברת הדרכות מקצועיות קרא כאן בנושא, כולל דוגמאות.
צפה בקישור זה במגוון גדול של סרטי הדרכה, אשר הופקו עבור מוצרים שונים, החל ממוצרי פשוטים ביותר ועד למוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, ראו סרטי בטיחות שהופקו לחברות שונות.

יהב הפקות- הפקת סרטי הדרכה 

במידה ואתה מעוניין למתג מחדש את העסק, ולהציג את הבידול שלו ביחס לתחרות, מומלץ להפיק סרט תדמית לעסק.

ראו סרט הדרכה לאפליקציה רפואית

מדובר על הפקת סרט הדרכה לאפליקציה רפואית, שמיועדת לאוכלוסיה מבוגרת, לבחירה נכונה של הכדורים שהם אמורים להשתמש בהם. סרט הדרכה זה מבוסס על צילומי וידאו של פריזנטורית, שמדגימה את השימוש הנכון, עם הנחייה איטית וברורה, כך שתתאים לאוכלוסיה המבוגרת. במקרה זה לא הקלטנו קריינות נפרדת, אלא רצינו שיהיה קשר אישי בין המדגימה לבין האנשים שצופים בסרט ההדרכה, על מנת שירגישו יותר בנוח עם ההדרכה.

ראו מקבץ מתוך הפקת סרטי הדרכה למגוון מוצרים טכנולוגיים

מדובר על סרטון באורך של כדקה, אשר מבוסס על קטעים מתוך מגוון גדול של סרטי הדרכה שהפקנו ללקוחות שונים. ניתן לראות שישנם סגנונות רבים של הפקה מקצועית, כמובן בהתאם למוצר שעבורו מפיקים את סרט ההדרכה, אבל- עדיפות ראשונה לכל הדרכה- היא צילומי וידאו של המוצר.

לסיכום, חשוב שהפקת סרטי הדרכה תהיה מקצועית, לאורך כל תהליך ההפקה, החל מהתסריט, דרך הצילומים, הקלטת הקריינות ועד לעריכה הסופית. סרט הדרכה מקצועי משדר מקצוענות גם של המוצר עצמו.אולי יעניין אותך גם:   סרטי הדרכה- מי צריך את זה?


                               הפקת סרט הדרכה למוצר טכנולוגי

​בין לקוחותינו ניתן למצוא מגוון גדול של חברות ועסקים מתחומים שונים, החל מעסקים קטנים ועד לחברות תעשייתיות, וחברות הייטק מובילות.
 צרו קשר 
כתובת
קיבוץ איילת השחר מפה
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
location, location, map, marker, pin
טלפון - יובל רווח
  052-366-8886
עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
© יהב הפקות כל הזכויות שמורות
יהב הפקות